Dodaj do ulubionych

Cadeau empoisonné

12.06.15, 20:20
Dwadziescia kilka lat temu mialem kontakt z jednym z czasopismem fachowym z redakcja w Niemczech. Cos tam napisalem dla nich, chcieli cos wiecej i zaczelem sie im uwazniej przygladac. I w czasopismie zmieniono redaktorke naczelna. Zostala nim kobieta.

No i co powiecie? Ano, czasopismo po kilku miesiacach zbankrutowalo. I przekazanie szefostwa tej pani mialo podwojny charakter: (i) dotychczasowy redaktor naczelny zrozumial, ze czasopismo sie konczy i chcial sie grzecznie wycofac; (ii) proponujac szefostwo kobicie, uzywajac zapewnie (mnie tam nie bylo) argumentu, ze kobietom trzeba wiecej wladzy dac bo sa inteligentniejsze i do nich przyszlosc nalezy.

I ta pani sie dala nabrac na kilka miesiecy zludzen. I na wieloletnia blame po bankructwie.

Cos mi sie widzi, ze podobny prezent dostala pani Kopacz. Zostala premierka na kilka miesiecy. Ale juz teraz zrozumiela, ze ja wyrolowano. I ze zostala szefowa rzadu partii tracacej wladze. I ze to na nia spadnie odpowiedzialnosc za jej strate.

Czy moze wladze uratowac? Nie sadze. Czy moze swoj honor uratowac? Tez niezbyt wierze.

PF
Obserwuj wątek
    • prudernik Re: Cadeau empoisonné 12.06.15, 20:29
      Tu o fakty idzie nie o wiarę.
      Stery przestawiono.
    • klioes Re: Cadeau empoisonné 12.06.15, 20:31
      Zgadzam sie Z TOBA (ewdle zyczen - per tu), plemiel uciekl na wygodna posadke
      w Brukseli zostawiajac Kopaczowa na przegranych z gory pozycjach.
      Tak bylo.
      • polski_francuz Re: Cadeau empoisonné 12.06.15, 21:02
        Dzieki za tykanie. I cieszy mnie, ze myslimy podobnie.

        PF
    • andrzejg Re: Cadeau empoisonné 12.06.15, 20:32
      Jest to wielce prawdopodobny scenariusz, ale Pani Kopacz wykazała się wybitnie słąbą odpornością na stres. Tak jak zresztą Prezydent Komorowski. Przecież na kilka miesięcy przed wyborami nie robi się tak gwałtownych ruchów. Jeżeli chciała mieć zespół do pracy bez 'taśmowiczów' to powinna ich wywalić na początku afery, gdy tylko stała się ona wiarygodna i udokumentowana. Teraz ich wywala? Ileż czasu mają ci nowi na wdrożenie się do pracy? To lepiej niech sama poda się do dymisji. Nowy premier będzie miał zwyczajowe 100 dni spokoju, akurat do wyborów.

      Jest nauralnym zmęczenie materiału po dwóch kadencjach rządzenia. Taki piS dał radę ledwie 2 lata pociągnąć i teraz jak wygra, to pewnie nie będzie więcej. Należało się spodziewać przejścia PO do opozycji i należało działac spokojnie pokazując swoją stabilność. A tak? Jak można wierzyć w skuteczność tych ludzi w chwilach rzeczywistego zagrożenia?

      Stawiałbym raczej na słabość Kopacz. Dziwię się Tuskowi , że ją namaścił. Jeżeli miałby być Twój scenariusz, to powinien PO oddać Schetynie. Miałby z głowy konkurenta i wroga.
      • prudernik Re: Cadeau empoisonné 12.06.15, 20:47
        Taki piS dał radę ledwie 2 lata pociągnąć i teraz jak wygra, to pewnie nie będzie więcej.

        JASNE ..Media, sądy, prokuratury (te niezmineione) , służby w il. 9 bez Kamińskiego i Tomka. biznesy, urzędy i co tam jeszcze aha...zagraniczna prasa z wtykami GW... zalatwi sprawę
        • jerycho666 lista proskrypcyjna 12.06.15, 20:51
          prudernik napisał(a):

          > ..Media, sądy, prokuratury (te niezmineione) , służby w il. 9 bez Kamińsk
          > iego i Tomka. biznesy, urzędy i co tam jeszcze aha...zagraniczna prasa z wtykam
          > i GW...

          Haszu pamietaj nie zawiedz mnie. I nie toleruj zadnych spowiedzi poniewczasie.

          Zelazna mietla do dna.
          • prudernik Re: lista proskrypcyjna 12.06.15, 21:03
            "Zelazna mietla do dna"
            POdpuszczczu...Ciebie mam aresztować o 6:00? Żebyś popełnił samobójstwo?
            Wystarczy odciąć sznurki sterującym marionetlami notorycznych, wielokrotnych, codziennych premier tej samej burleski podoświetlanej różnymi kolorami reflektorów i samu ująć ster.
            • jerycho666 wole klimaty NKWD 12.06.15, 21:13
              prudernik napisał(a):

              > Ciebie mam aresztować o 6:00?

              Wole 4:00. Nawet sobie wyobrazam to podworko domu przy rzece Moskwa.

              > i samu ująć ster.

              Cala wladza w rece haszystow. Lacznie z pisuardesami.
      • polski_francuz Re: Cadeau empoisonné 12.06.15, 20:52
        "...to powinien PO oddać Schetynie"

        Schetyna pewnie nie chcial. Zbyt sprytny.

        PF
        • prudernik Re: Cadeau empoisonné 12.06.15, 21:06
          Chciał. Chciał. Bierze wszystko i zawsze co mu dają.
      • wikul Re: Cadeau empoisonné 12.06.15, 23:27
        andrzejg napisał:

        > Jest to wielce prawdopodobny scenariusz, ale Pani Kopacz wykazała się wybitnie
        > słąbą odpornością na stres. ...


        Mam podobną ocenę sytuacji. Teraz zamiast wykonywać gwałtowne ruchy powinna posłuchać takich jak dr Dr Kazimierz Bulandra a nie dziennikarzy - histeryków.

        wyborcza.pl/1,95892,18112347,Rzad__zamiast_sie_samobiczowac__powinien_poprawic.html#BoxGWImg
        • jenisiej Kraj ponoć kwitnie. Państwo też? 13.06.15, 03:55
          Cytat z przywołanego przez Ciebie listu:

          ...zarówno premier Tusk, jak i wicepremier Bieńkowska zostawili nasz kraj w kwitnącej kondycji...

          No właśnie, o co, ku..., chodzi tym wku...onym warchołom?!
          • jerycho666 kondycja silnych plecow 13.06.15, 07:43
            jenisiej napisał:

            > Cytat z przywołanego przez Ciebie listu:
            >
            > ...zarówno premier Tusk, jak i wicepremier Bieńkowska zostawili nasz kraj
            > w kwitnącej kondycji...

            >
            > No właśnie, o co, ku..., chodzi tym wku...onym warchołom?!

            Im chodzi o to, ze ktos powinien byl chodzic za nich na lekcje wychowania fizycznego aby mieli mocne lokcie przy dopychaniu sie do koryta. Ponadto uwazaja, ze niesprawiedliwe, ze w tloku jeszcze ich nikt nie zadeptal i moga jeszcze drzec ryja. Ponadto kredyty frankowe powinni splacac ONI a nie oni. Generalnie pogoda jest dla bogaczy a politycy powinni spelniac swe obietnice wyborcze z nawiazka. Bo jak nie to warcholy poloza sie na ziemi i beda tupac nozkami.

            Niewazne co jest w realu. Dominuja zgliszcza w glowach warcholow. Powiem wiecej zgliszcza w glowach dominuja w wiekszosci narodku. Wlasnie w glowach rzadzi kamieniokupa.
            • prudernik kondycja twardej pupy a nie silnych plecow 13.06.15, 13:59
              Jeśli idzie o wyborców Kukiza to są głównie rozczarowani swoją inteligencją i dosyć specyficznym rozumieniem aktywności politycznej wyborcy PO + ich dzieci + zbuntowane przeciwko swoim rodzicom dzieci wyborców PiSu.

              . Powiem wiecej zgliszcza w glowach dominuja w wiekszosci narodku. Wlasnie w glowach rzadzi kamieniokupa.

              To reszta oprócz wyborców PiSu, którzy widzą jednak słabość i wady PiSu.
              Partia prawdziwie propolska pogoniłaby dawno szmaty tylko samą prawdą o szmatach i prawdą o mediach szmacianych. Niestety wybrali PP.
              • jerycho666 moc wiary w cuda 13.06.15, 18:23
                prudernik napisał(a):

                > Partia prawdziwie propolska pogoniłaby dawno

                Nam Szatanom chcesz tlumaczyc, ze pieklo jest wybrukowane dobrymi checiami.
                • prudernik Re: moc wiary w cuda 13.06.15, 23:36
                  Cuda to 8 lat bezkarnych, bezczelnie zamiatanych afer.
                  Manipulatorze treści i marginalizatorze sedna.
                  • jerycho666 Re: moc wiary w cuda 14.06.15, 12:45
                    prudernik napisał(a):

                    > Cuda to 8 lat bezkarnych, bezczelnie zamiatanych afer.

                    Masz juz zelazna mietle?
                    • prudernik Re: moc wiary w cuda 14.06.15, 12:57
                      Zawsze ją ktoś złamie.
                      • jerycho666 otaczaja cie same krety 14.06.15, 13:01
                        prudernik napisał(a):

                        > Zawsze ją ktoś złamie.

                        Sledza cie dronami i kamerami w kiblu. Ja na to sr.m i musza stale czyscic obiektywy.

                        Jako emeryt mozesz zostac wolontariuszem Hefajstosem.
                        • prudernik Re: otaczaja cie same krety 14.06.15, 13:08
                          Czyszczą tylko konta. I słuchają prowadzących. Nic więcej nie umieją tylko wykonywać zlecenia obcych.
                          Bieńkowska sam to przyznała: Wolą służyć wielkim złodziejom niż być "idiotami" a;bo samodzielnymi złodziejami "Idiota" musi mieć kawalifikacje a złodziej odwagę.
                          na własne konto.
                          • jerycho666 suwmiarka 14.06.15, 13:30
                            prudernik napisał(a):

                            > Wolą służyć wielkim złodziejom niż być "idiotami"

                            W 1980 trzeba bylo pamietac przyslowie, 7 razy zmierz jeden raz odetnij. Nie potrzeba suwmiarki aby wiedziec, ktory zlodziej wiekszy. No i te wieki doswiadczen.

                            ... przed szkoda i po szkodzie ...
                            • kalllka Re: suwmiarka 14.06.15, 14:19
                              Złodziei mierzy sie zręczniej
                              /Ale pewnie sie nie znam dostatecznie/
                              • jerycho666 zmierzasz ku islamowi? 14.06.15, 16:09
                                kalllka napisała:

                                > Złodziei mierzy sie zręczniej

                                Bez watpienia tym jest obcinanie dloni.
                                • kalllka Re: zmierzasz ku islamowi? 14.06.15, 17:54
                                  Możliwe, ze tak to wyglądało.
                                  Dla mnie zręczniej: siedem razy sprawdzić, komu naprawdę., głowa się pali.
                        • kalllka Re: otaczaja cie same krety 14.06.15, 13:14
                          Pewnie by chciał być, ale nie ma nikogo kto by mu pomógł i zarekomendował., do kuźni.
                          Może ty, rychu,. (?) Masz empirię i znasz konsekwencje.
                          • jerycho666 doswiadczenie mietlowych 14.06.15, 13:26
                            kalllka napisała:

                            > Masz empirię i znasz konsekwencje.

                            Zanim dostaniesz orczyk do reki to mowisz co ty nie wymieciesz.
                            Gdy juz mozesz to sobie przypominasz, ze jak ty wymieciesz i ciebie wymiota. Kto mieciem wojuje ten od Miecia ginie. No i zaczynasz rytualne przeczekiwanie. Ziobre pod trybunal dostarczyli na sam koniec 8 letniej kadencji. Aby PiS go uratowal jak zechce.

                            K.rwa k.rwie lba nie urwie.
                          • prudernik Re: otaczaja cie same krety 14.06.15, 13:37
                            I o czym ta "polemika"? Jak w resorcie...
                            • jerycho666 Re: otaczaja cie same krety 14.06.15, 13:49
                              prudernik napisał(a):

                              > I o czym ta "polemika"? Jak w resorcie...

                              Resort Snowmass znajduje się w Aspen w stanie Kolorado.

                              Ja bym napisal o stokach a nie o polach mika. Pola czerwonych makow?

                              Napisales: "Zawsze ją ktoś złamie."

                              Wyraziles bezradnosc, ze ktos powinien ci zapewnic bezpieczenstwo gdy bedziesz dzierzyl miotle w dloniach. Zelazna miotle. Ze niby to my mamy o ciebie dbac, gdy nas juz pogonisz w samych skarpetkach.

                              To juz nie wolno mi sie posmiac? Czyli to jakis resortowy smiech.
          • wikul Re: Kraj ponoć kwitnie. Państwo też? 13.06.15, 14:51
            jenisiej napisał:

            > Cytat z przywołanego przez Ciebie listu:
            >
            > ...zarówno premier Tusk, jak i wicepremier Bieńkowska zostawili nasz kraj
            > w kwitnącej kondycji...

            >
            > No właśnie, o co, ku..., chodzi tym wku...onym warchołom?!


            Między stanem "kwitnącym" a "Polską w ruinie" jest miejsce na wiele ocen pośrednich zależnych często od miejsca zamieszkania i życiowego sukcesu.

            wyborcza.biz/biznes/1,100896,18111570,Nadwyzka_w_handlu_zagranicznym_Polski_wyniosla_8_7.html?biznes=wroclaw#BoxBizLink
            www.facebook.com/pages/Polska-w-Ruinie-Official/109581179377504
    • jerycho666 Premiera jest jedna 12.06.15, 20:34
      polski_francuz napisał:

      > Zostala premierka na kilka miesiecy.

      Premiera burleski odbywa sie jednego dnia a nie miesiacami.

      Od premiery wazniejsze jest to, ze to burleska. Nikt sie tym nie zajmuje. Wszystkim w glowie jedynie jakies dobro kamieniokupy.
      • polski_francuz Re: Premiera jest jedna 12.06.15, 20:55
        "Premiera burleski odbywa sie jednego dnia"

        Co sie dzieje jak zrozumiesz, ze Cie wyrolowano? Robisz cos nieslychanego, na ogol. Jesli nie to masz duzo cierpliwosci.

        A to wyzszy stopien wtajemniczenia, jak mawial szogun Toronaga.

        PF

        • prudernik Re: Premiera jest jedna 12.06.15, 21:05
          Operacja zmienić Seremeta trwa!
          Nikt nikogo nie wyrolował. Zderzak nie czuje się wcale wyrolowany jeśli może odpocząć na złomowisku
          na wysokiej emeryturze. Tusk na emeryturę pojdzie od 62 z kasą 100.000 /m
        • jerycho666 Re: Premiera jest jedna 12.06.15, 21:08
          polski_francuz napisał:

          > Co sie dzieje jak zrozumiesz, ze Cie wyrolowano?

          To pozostanie moja tajemnica.

          > A to wyzszy stopien wtajemniczenia, jak mawial szogun Toronaga.

          Wlasnie o to chodzi.

          Moim problemem jest jednak to, ze wszelkie tajemnice poliszynela opisal juz Sun Zi.
          • prudernik Re: Premiera jest jedna 12.06.15, 21:25
            Dzięki za wiedzę. Dżingis Chana i kozackie majdany planem PO-bis?
            P.S.
            Ustalmy Rychu
            że nie jestem pamiętliwy. Cenię twoje wpisy wyżej tak z 10 razy no może z 5 bardziej niż PF.
            A atakowałem nie Ciebie a zdrajców, których broniłeś i bronisz. A może tylko mi sie tak wydaje.
            Pozwolenia na hasanie ale tylko virtualne po cmentarzu z 1224 roku już masz.
            Jestem za Twoją wolnością marnowania przez Biedronia 26 mln za aquapark.
            • prudernik Re: Premiera jest jedna 12.06.15, 21:26
              Jestem za wolnością HGW do zwalniania Chazanów w interesie in vitrowców pozerajacych budżet na nanoprotechnoloie 10 razy tańsze i 5 razy skuteczniejsze...itd
              • prudernik _AG 12.06.15, 21:33
                to Twoich argumentów:
                " Poprzednio Kaczyński zużył się w dwa lata " - ale nie poszedł siedzieć jak ci po 8 latach !!

                a do ateistów i wierzących w PO:

                - Kopaczowa, Kidawa i Gronkiewicz bardziej pasują do sabatu czarownic, niż do Watykanu.
            • jerycho666 Re: Premiera jest jedna 12.06.15, 21:58
              prudernik napisał(a):

              > Dzięki za wiedzę. Dżingis Chana

              Obawiam sie, ze od wiedzy o Dżingis Chanie jestes odlegly o lata swietlne. A szkoda.

              > i kozackie majdany planem PO-bis?

              Zupelnie nie interesuje mnie PO. Sadze, ze dadza sobie rade.
              Majdan to wnetrze grodziska, pusty plac wewnatrz obwalowania. Parking strzezony dla wozow. Na wozach zyly koczownicze elity przez tysiace lat.
              Dla kozakow wazniejsze mogly byc awarskie obiekty inzynieryjne typu ringun. Nie wiem nie sledzilem. Pojeciem z epoki sa szance. Opozycyjne do Okopow Świętej Trójcy.

              > że nie jestem pamiętliwy.

              Ja nie jestem naiwny.

              > A atakowałem nie Ciebie a zdrajców, których broniłeś i bronisz.

              Nie siedze w twojej glowie wiec nie wiem, o ktorych urojeniach piszesz. Na ogol czytywalem o jakichs onych, do ktorych mnie zaliczasz. Oni bronili ponoc kogos na kim nie skupialem uwagi.
              Ja jestem swiadomym zdrajca twoich pogladow i twoich interesow. Mam swoje poglady i interesy.

              > A może tylko mi sie tak wydaje.

              Wole twoja niezlomnosc, na miare naszego misiu.

              > Pozwolenia na hasanie ale tylko virtualne po cmentarzu z 1224 roku już masz.

              Ze wzgledu na date 1224 czulbym sie zaszczycony zwiedzic go w twoim towarzystwie, z pieczolowita narracja. Jestes z przepieknego swiata. Twoj kompleks nizszosci nie powinien sie brac z takiego zaplecza. Ale znowu zaczynam rzikat` jak czeski mieszczanin.

              > Jestem za Twoją wolnością marnowania przez Biedronia 26 mln za aquapark.

              Ty znowu rozmieniasz sie na drobne drazac detal. Ja nie lubie pedalow. Biedron jest przesympatyczny, jak to pedaly. Jest nieprawdopodobnym populista.

              Aquapark jest w kamieniokupie w kazdej gminie obok orlika. Gierek byl sknera dazac do teleksu w kazdej gminie. Pieniadze z Junii Jewropejskiej sa przepuszczane na niebywala skale. A ty o in-vitro dla partnera Biedronia nie wyskrobanego przez Chazana. Tak wspoltworzysz kamieniokupe. Czy musisz byc az tak przewidywalny dla naszych wlascicieli?
    • pro100 mnożenie bytów ponad potrzeby 12.06.15, 21:32
      kobita niezbyt lotna, charyzmy (nawet miętkiej) zero, przywództwo mizeria, łgarstwo i manipulacja 5% donaldu. idealnie nadaje się do podkręcania pożaru w domu nieprywatnym
      • polski_francuz Re: mnożenie bytów ponad potrzeby 12.06.15, 21:41
        Ano, nadawala sie.

        Rien à aouter

        PF
        • polski_francuz Re: mnożenie bytów ponad potrzeby 12.06.15, 21:41
          ...ajouter...

          Putain ces erreurs!

          Pozdro

          PF
          • prudernik Można Cie Francuzie poprawić 12.06.15, 21:55
            J' aurais ajouté
            Putain ces erreurs!
            Wtrąciłbym słówko:
            Cholera te błędy!)
            =========================
      • prudernik ponad potrzeby? koneicznie POwtórzę 12.06.15, 21:47

        POwinna Papieżowi w darze przekazać rachunek za ośmiorniczki i wołowe policzki!
        Czy ona albo Aquanet jest zdolny zrozumieć podarunek papieża dla Kopacz?
        .
        Re: Znów będzie POPiS skasujcie
        prudernik 12.06.15, 19:42
        Odbiło Ci kompletnie?

        Na siłę chcesz powiesić Polskę na szubienicy zbudowanej wspólnie przez Tuska i Kulczyka
        podpieranej przez Bula i Kopacz?
        Raz zdobytej szwindlem władzy nie oddadzą, a Ty im w tym pomożesz wiedząc o przestępstwach na ogromną skalę zahaczającą o zdradę stanu??
        -bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze...

        i to wielkie pieniądze z których polska jest okradana w sposób dla wielu niewidoczny aż do ujawnienia taśm! Bo taśmy otworzyły oczy już naprawdę wszystkim!
        Wprost je opublikowało! Wszyscy wiedzieliście ...i POZWALALIŚCIE SWOIM na bezkarność od roku!
        Seremet nie jest winny bo to mafia oddzieliła prokuraturę w ramach zrzucania odpowiedzialności za tanie państwo a przepisy prawa zmodyfikowała tak aby przestępca wiedział co policjant o nim wie i mógł zapobiec i przygotować obronę.(stąd kopie Stonogi w Internecie i wszystkie uniewinnienia mafii podległej WSI i lodziarzy rządowych!!)

        Prezydent elekt Duda wypowiedział "wojnę" bankom, obiecał frankowiczom ochronę prawną przed łamaniem przepisów przez banki - niedozwolone klauzule., PiS chce żeby hipermarkety płaciły podatki, chce ukrócić wyzysk deweloperów na zyskach z dotowanych przez państwo ulgami mieszkań, chce aby korporacje miast wywozić nie opodatkowane wielkie zyski inwestowały w Polsce.
        Lista jest długa a gra idzie o ogromne pieniądze!

        PO jest parasolem dla zagranicznych korporacji, banków, obcych rządów i szemranych mafii - trzyma za mordę Polaków rozgrywaniem podziałów, prowokacją, przemysłem nienawiści, podsłuchami niewyobrażalnymi w czasie rządów PiSu, mediami pozorującymi sukces i kreującymi wśród durni nienawiść do PiSu ...podpalaniem budek ambasady rosyjskiej by grać na strachu przed Putinem i TO O ZGROZO... kosztem pozycji dyplomatycznej Polski - tylko by przykeić Michnikowska Gębę faszysty patriotom rozpaczliwie broniącym wolności Polaków i ostrzegającym ich przed MEGA okradaniem, likwidacją Polski na ukończeniu -procesu którego ślepcy tacy jak Ty AG wcale nie zauważają pomimo oczywistych dowodów i od dawna zauważalnych synptomów

        - patrz wpis Hymenosa o ochronie ziemi...tyranią

        I PROPAGANDĄ polegającą na prostackiej metodzie oszusta:

        SŁUSZNĄ KRYTYKĘ nazwać "NIENAWISCIĄ"

        Przerażonych skalą oszustw -"nienawistnikami"

        Patriotów chcących odsunąć złodziei - "faszystami"!


        prudernik 12.06.15, 20:27
        Lisa i GW mam czytać po 24 latach NIECZYTANIA?

        • polski_francuz Zsyntetyzuj 12.06.15, 21:54
          bo nic nie kapuje. Doprowadz do takiego wyboru, ze i durnowaty polski_francuz bedzie umial go zrobic.

          PF
          • prudernik Re: Zsyntetyzuj 12.06.15, 22:00
            mnożenie bytów ponad potrzeby - "kobita niezbyt lotna, charyzmy (nawet miętkiej) zero, przywództwo mizeria, łgarstwo i manipulacja 5% donaldu. idealnie nadaje się do podkręcania pożaru w domu nieprywatnym"

            = burdel po sobie POzaciera ślady pożar jaki podpali pozostawiony przez sabotażystę lont w postaci durnej pokracznej baby
            • pro100 Re: Zsyntetyzuj 12.06.15, 22:45
              prudernik napisał(a):

              > mnożenie bytów ponad potrzeby - "kobita niezbyt lotna, charyzmy (nawet miętkiej
              > ) zero, przywództwo mizeria, łgarstwo i manipulacja 5% donaldu. idealnie nadaje
              > się do podkręcania pożaru w domu nieprywatnym"
              >
              > = burdel po sobie POzaciera ślady pożar jaki podpali pozostawiony przez sabotaż
              > ystę lont w postaci durnej pokracznej baby

              swój poziom niekompetencji w zoz szydłowiec osiągnęła (a to praktycznie samograj). gambit durniem.
          • prudernik Re: Zsyntetyzuj 12.06.15, 22:04

            à cela s'ajouter un nouveau problème:
            malentendu
    • dicksmith Re: Cadeau empoisonné 15.06.15, 03:08
      Przyjdzie junta i uzdrowi. Czas już na powtórkę z sanacji moralnej. Problem w tym że z Szoguna taki przywódca jak z koziego tyłka bęben.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka