Dodaj do ulubionych

Filmy, ksiażki :) podawajcie

18.03.20, 12:36
Oto:

pl.wikipedia.org/wiki/100_książek_XX_wieku_według_Le_Monde
A tu, coś co mam u znajomych, a teraz ściągam z Allegro i na kindle'a

pl.wikipedia.org/wiki/Kanon_na_koniec_wieku
Obecnie przypominam sobie ulubionego Manna Czarodziejska Góra

Filmy, podawajcie swoje, warto przypomnieć, komedie, filozoficzne...

piszą a vista z karabinu smile

"tron we krwi", "dersu uzała", "pulp fiction" "w samo południe" "co się zdarzyło baby jane" "garsoniera" "pół zartem, pół serio" "bulwar zachodzącego słońca", "wszystko o ewie", "rękopis znaleziony w saragossie", "casino" "chłopcy z ferajny" "nocny kowboj" "lot nad kuułczym gniazdem" "amacord" "osiem i pół" cały fellini, antonioni, neorealiści, francuska La Nouvelle Vague i cinema verite, cinema direct, ulubiony Godard i inni. Fimy z brigitte bardot, dama z Szanghaju, Obywatel kane, filmy Orsona Wellesa i film o nim.... a, wspaniałosć ambersonów, lampart, manhattan, filmy woody allena, niektóre filmy polańskiego, Aquirre gniew boży i filmy herzoga, czeskie kino cerny petr, miłosć blondynki itd Amadeusz, kino polskie lat 60-tych 70-tych człowiek z m-3, lekarstwo na miłość, nie lubię poniedziałku, poszukiwany, poszukiwana, miś, nie ma róży bez ognia, sriale wielka miłość balzaka, poslkie drogi, cały kloss - mnóstwo!!! I spacery w pustych przestrzeniach, podglądanie wiosny.

W Kijowie wiosna smile


Kino chińskie i irańskie.

Miłosć w czasach zarazy przypomnijcie sobie i ostatnią książeczke marqueza smile
Obserwuj wątek
    • jenisiej Polacy nie gęsi, swych gruźlików mają! 18.03.20, 23:50
      rumia100 napisała:
      Obecnie przypominam sobie ulubionego Manna Czarodziejska Góra
      Filmy, podawajcie swoje,


      Wiadomo - artyści, jak dzieci: tylko im wódka i dziwki w głowie. A potem zdziwko - jakiś HIV, syf czy inna Korona?
      Na szczęście Artysta (zanim umrze na suchoty) potrafi sublimować. Słynny pederasta Iwaszkiewicz spłodził powieść o miłości heteronormatywnej z aluzjami do tragedii Romea&J., Góry Manna czy Sanatorium Schulza.

      Co więcej, powieść Kochankowie z Marony doczekała się dwukrotnej ekranizacji.

      Raz widziałem. I chwacit, jak mawiają bracia Słowianie.
      • t_ete Film 19.03.20, 00:45
        jenisiej napisał:

        > Co więcej, powieść Kochankowie z Marony doczekała się dwukrotnej ekraniz
        > acji.

        Pierwsza - z 1966 - byla swietna. Ta wspolczesna - cienka.

        Obejrzalam 'Sale samobojcow. Hejter'.
        Film - udostepniaja platnie rozne platformy. Takze UPC.

        Maciej Musialowski, mlody aktor ... mistrzostwo swiata. Zgarnia kazda scene.

        Polecam. Chocby dla niego.
        ........................................................................................................................................

        Na HBO 'Spisek przeciwko Ameryce'. Miniserial na podstawie powiesci P.Rotha.
        Alternatywna historia Ameryki. Lubie. Dobry poczatek.

        ........................................................................................................................................

        Skonczylam 'Babylon Berlin' i 'Genialna przyjaciolke' na HBO. Na Netflixie w nastepnym
        tygodniu bedzie 'Freud' i 'Unortodox'.

        Jesli mnie przycisnie to zawsze mam pod reka Felliniego.
        Ulubionego Tornatore z sycylijskimi klimatami.
        I mnostwo innych filmow, ktore moge ogladac
        po raz 10 ...

        tete

    • rumia100 Re: Filmy, ksiażki :) podawajcie 19.03.20, 08:17
      Nie bądźcie gnuśni, nie starzejcie się na kwaśno. Nie starzejmy się na złośliwców, co to : a ci atryści, panie, to homo-niewiadomo. Staram się być dobrym rzemieślnikiem. Artyści już odeszli. Może Warlikowski pozostał i paradoksalnie Malanowicz, znany z Polowania na muchy i Noza w wodzie. Celińska...

      Iwaszkiewicz artystą był, genialna biogrfia w dwóch tomach, warto, rozdarty, żona a tu odzywają się dziwne sytuacje. Szymanowski z Atmy, był, Witkacy, próbował, Autor fresków w Kapilcy Sykstyńskiej, wieki całe. Nie cierpię tylko tego, co teraz, nie cierpię LGBT.

      Czarodziejska Góra - za trudna? Błagam! Napisz, co czytasz i oglądasz, to nie musi być Dekameron i film Hiroszimia, moja miłość. Podaj smile Fajnego dnia. Mimo wszystko.
    • jenisiej La jetée - po polsku "Wyjdę na taras, wrócę zaraz" 22.03.20, 05:12
      ...albo Dimanche à Orly.

      Dystopiczny film (czy też fotonowela), pasujący nastrojem do naszych ciekawych czasów. Wersja oryginalna, gadają po francusku.

      Nie znalazłem polskich napisów. Tu z angielskimi, ale cały dźwięk jest dorobiony - niezła muzyczka, choć kosztem klimatu oryginału .

      BTW, co za dureń wymyślił polski tytuł Filar?
    • qwardian Re: Filmy, ksiażki :) podawajcie 22.03.20, 07:25
      Może na Chłopów Reymonta bym się skusił, ale sceptycznie podchodzę do fikcji w moim wieku. Nawet moje wspomnienia wydają się fikcją, bo nie mają miejsca teraz i nie powtórzą w przyszłości. Teraz sobie kupiłem książkę Polska przed trzema tysiącami lat czasy kultury łużyckiej, bo jestem minimalistą interesując się jak ludzie potrafili przetrwać na naszym terytorium bez prądu, węgla, gazu i supermarketów. W naszym klimacie liczy się konkret. Na Bliskim Wschodzie można posługiwać się abstrakcją, wystarczy ciepły koc i mała dawka protein. Kiedy u białego człowieka zgasł ogień, zamarzł w nocy, albo nie mógł przygotować sobie potrawy pod warunkiem, że zgromadził ją sobie zawczasu..
    • qwardian Re: Filmy, ksiażki :) podawajcie 18.04.20, 21:14
      Zacząłem trudną pozycję, Ancestral Journeys, Jeana Manco. Bez odnośników do internetu nie da się ogarnąć, ale o to chodzi. Lepiej mniej czytać, ale głębiej. Wyobraźnia uzupełni pewne braki..
    • sinevajirapag Весёлые ребята 19.04.20, 10:56
      rumia100 napisała:

      o różnych filmach, żaden w moim guście. Ja jestem zwolennikiem w zasadzie jednego gatunku - komedia. Nie lubię filmów pretensjonalnych, pouczających zmuszających do czegokolwiek. Film powinien bawić a zmartwień i kłopotów mamy dość w życiu codziennym. Wróciłem pamięcią do przezabawnej radzieckiej komedii znanej u nas pod tytułem "Świat się śmieje". Kto dziś jest w stanie zrobić tak dobry film? A tak dobrą filmową muzykę?

      Choć.... nie narzekajmy. Pozwoliłem sobie przypomnieć moje ulubione filmy z Kargulem (Hańcza) i Pawlakiem ( Kowalski). Pierwszy - wiadomo, najlepszy. W późniejszych produkcjach gagi nieco naciągane ale przecież niemniej zabawne.

      No i Sexmisja, Machulskiego. Znakomite role Stuhra i Łukasiewicza, wybaczcie, że o damach nie wspomniałem: Berna (Tyszkiewicz) i Jej Exelencja (Michnikowska wink) |Laseczki dość przeciętne ale być może dzięki temu bardziej autentyczne - Lamia Reno (Stryjkówna) i Emma Dax (Pawelec).

      Książki: Blanka Lipińska - "365 Dni" przeczytałem (ze wstrętem) około sto stron z silnym postanowieniem, że dalszego ciągu nie będzie.
      Mario Puzo - Rodzina Borgiów - pogłębia "miłość" do katolicyzmu. Polecam wszystkim silnie przekonanym do katolicyzmu.
      Parkinson (ten od Prawa Parkinsona) Horatio "Hornblower jego życie i czasy" - świetna książka opisująca czasy admirała Nelsona, w którego rolę wcielił się Hornblower, główny bohater książek Forestera.

      Miłośnikom morskich przygód obu autorów polecam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka