Dodaj do ulubionych

Zakup pierwszej potrzeby

17.10.21, 10:06
Palba? - Nie, alba i inne takie akcesoria gwarantujące zwycięstwo w każdej wojnie. Na chuj nam rakiety, drony i inne takie psujące się zabawki. Teraz 300 ołtarzy polowych na gąsienicach zapewni armii zwycięstwo w boju z dowolnym wrogiem. Gorzej jednak jeśli będzie to wróg chrześcijański a jeszcze gorzej jak katolicki. Dobry Bóg będzie musiał sam z sobą grać w kości, któremu zapewnić zwycięstwo ale to nie będzie już przeszkodą ponieważ Pan weźmie pod uwagę wygląd i parametry techniczne ołtarza polowego. Trzystu Katzów będzie miało zapewnione oficerskie emerytury wojskowe co zapewni im, za ryzyko związane z używaniem kropidła, godne emerytury, jak nie przymierzając niejakiemu ArcyGłodziowi, który na brak kasy nie narzeka, biorąc 18 tys złotych co miesiąc.

A oto wyposażenie ołtarza mobilnego:

"W skład jednego kompletu wchodzi aż 21 elementów: kielich mszalny (1 szt.), patena na kielich (1 szt.), puszka tzw. polowa / głęboka patena (1 szt.), krzyż ołtarzowy (1 szt.), świecznik ołtarzowy (2 szt.), świeca parafinowa (4 szt.), klosz szklany bezbarwny (2 szt.), para butelek na wino i wodę (duże), para butelek na wino i wodę (małe), naczynie na komunikanty (1 szt.), naczynie na hostie (1 szt.), pulpit ołtarzowy (1 szt.), kropidło klasyczne (1 szt.), kropidło małe (1 szt.), naczynia na oleje (1 komplet), obrus ołtarzowy (1 szt.), alba kapłańska (1 szt.), bielizna kielichowa (2 komplety), stuła mała jednostronna w kolorze moro (1 szt.), stuła duża jednostronna (1 szt.) oraz walizka wraz z rozkładanym stolikiem ołtarzowym i wykończeniem wnętrza (1 szt.). "

=============================
Oglądam aktualnie super serial na Netfixie "Upadek królestwa" (polecam) Rzecz dzieje się na terenie obecnej Anglii . Wiek IX i ..... ogromna rzesza zindoktrynowanych religijnie rządzących. Od tamtych wydarzeń minęło tyle lat i czy dało to ludzkości do myślenia? Po tym retorycznym pytaniu wspomnę tylko, że"

"Abp Sławoj Leszek Głódź, ukarany przez nuncjaturę apostolską m.in. za tuszowanie nadużyć seksualnych na dzieciach popełnionych przez duchownych i odsunięty od władzy, otrzymuje 18 tys. zł emerytury. Wysokość pobieranego przez hierarchę świadczenia ujawniło Ministerstwo Obrony Narodowej.14 lip 2021""Majątek należący abpa. Sławoja Leszka Głodzia, obejmujący jego nieruchomości i grunty, dziennikarze Wirtualnej Polski wraz z ekspertami wycenili na około 15 mln zł. Według ich szacunków Głódź miesięcznie inkasuje łącznie około 20 tys. zł."

Z lektury ksiąg wieczystych wynika, że emerytowany arcybiskup jest właścicielem dokładnie 154 887 metrów kwadratowych nieruchomości, co daje ponad 15 hektarów. Najważniejszą z nich jest "pałac"[...]
Łącznie majątek arcykapłana wart jest 15 milionów złotych w pieniądzach przedinflacyjnych.

I tak to...
Obserwuj wątek
  • polski_francuz Logika w tym jest 17.10.21, 11:03
   pikrat napisał:

   " Palba? - Nie, alba i inne takie akcesoria gwarantujące zwycięstwo w każdej wojnie. Na ... nam rakiety, drony i inne takie psujące się zabawki. Teraz 300 ołtarzy polowych na gąsienicach zapewni armii zwycięstwo w boju z dowolnym wrogiem."

   Z takim szefowstwem i z tyloma wrogami na granicach trzeba glownie liczyc na pomoc Niebiossmile

   Pozdro

   PF
   • gerlalt Re: Logika w tym jest 17.10.21, 11:40
    W swoim słusznym spedaleniu nie zauważacie., że żołnierz potrzebuje coś wydymać od czasu do czasu a także wsparcia duchowego w czasie walk także. Ale stare pierdziele nie pojmują jak widzę takich rzeczy.
   • pikrat Re: Logika w tym jest 17.10.21, 17:04
    polski_francuz napisał:

    Z takim szefostwem i z tyloma wrogami na granicach trzeba glownie liczyc na pomoc Niebios smile

    =====================
    Słusznie prawisz, Profesorze.Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród, Nie damy pogrześć mowy, Polski my naród, polski lud, Królewski szczep piastowy, pokropieni kropidłem przez faceta w albie nie poddamy się palbie. Jesteśmy otwarci na kolejny cud nad Narwią i Bugiem.
  • qwardian Re: Zakup pierwszej potrzeby 17.10.21, 11:54
   Czcigodny Piracie zastanawiam się od rana jak wycelować na granicy w dwulicowe semickie dziecko poczęte pokroju XL. Ty z Krzysiem przynajmniej jesteście otwarci, chcecie nam katolikom uciąć głowy, ale ten gość XL chce nas odciągnąć od Kościoła i pozbawić nas życia wiecznego..
    • pikrat Re: Zakup pierwszej potrzeby 17.10.21, 17:09
     xiazeluka napisała:

     > Narodowy robolu, Mła najchętniej wszystkich by zagnał do kościołów, dzięki czem
     > u puste zostałyby meczety i nadgraniczne chaszcze.
     >
     ===============================
     Jasne a tych co to do kościółków się nie garną, zamknąłbyś w kacetach bo jako odporni na propagandę, zwaną gdzieniegdzie słowem, nie są społecznie przydatni.
   • pikrat Re: Zakup pierwszej potrzeby 17.10.21, 14:51
    qwardian napisał:

    > Czcigodny Piracie zastanawiam się od rana jak wycelować na granicy w dwulicowe
    > semickie dziecko poczęte pokroju XL.
    =====================
    Wycelować możesz ale strzelić już nie wszak:

    Jezus przestrzega przed złymi, śmiercionośnymi słowami i emocjami: „Słyszeliście, że powiedziano przodkom: «Nie zabijaj; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi». A Ja wam powiadam: «Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi».


    Ty z Krzysiem przynajmniej jesteście otwar
    > ci, chcecie nam katolikom uciąć głowy,
    ==========================
    Ależ skądże. Nam, ateistom, nikt grzechów nie odpuści, wam jak najbardziej. Usuwanie ciąży, szczególnie wadliwej, traktujecie jako grzech. Pewien osioł nazwał to PATROSZENIEM (sic!) ale już nieudzielenie pomocy dzieciakom na granicy... jakim dzieciakom - BACHOROM, wg tego samego osła, nie jest niczym złym. Ot hipokryta. Myślisz, że to semita?

    ale ten gość XL chce nas odciągnąć od Ko
    > ścioła i pozbawić nas życia wiecznego..
    >
    ======================
    Kiedyś uważano, ze tylko Lenin był wiecznie żywy. Dziś nawet ta teoria upadła.
  • pikrat Re: Zakup pierwszej potrzeby 17.10.21, 17:16
   No i koniec zabawy a tak się dobrze zapowiadało.

   Wojsko jednak nie kupi mobilnych ołtarzy dla żołnierzy. Interweniował minister Błaszczak

   Regionalna Baza Logistyczna chciała zakupić aż 300 sztuk "mobilnych ołtarzy polowych" w formie "walizki z rozkładanym stolikiem ołtarzowym". Informacja ta spotkała się z wieloma nieprzychylnymi komentarzami. W niedzielę na stronie MON pojawił się komunikat, w którym poinformowano o wycofaniu się z tego pomysłu.

   ============================
   Jam to, nie chwaląc się, sprawił smile
  • qqazz Oglądajcie więcej seriali 19.10.21, 22:30
   na durnowatym kanale, i jeszcze więcej, i jeszcze więcej.
   A później porozmawiajcie o swoich przemyśleniach z ortopedą.
   Ale nie chwalcie się swoją głupotą publicznie.


   pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka