09.06.22, 11:38
młodzieżowiec Trzaskowski (50 l.) w rozmowie z wiecznym nastolatkiem Wojewódzkim (59 l.) sam siebie nazwał dupiarzem.
Że niby taki ogier dla kobiet.
Warszawą rządzi dupiarz, na szczęście nie rządzi Polską właśnie.
Obserwuj wątek
      • oleg3 Re: dupiarz 09.06.22, 14:10
        andrzejg napisał:

> z Ciebie to symetrysta pełną gębą.

> Zadanie KC PiS wykonane. Dupków jest pełno.

Andrzeju. Tusk wypowiedział się ostrzej niż perła.

- Dobrze, że Rafał Trzaskowski przeprosił. (...) Zrobił to i wydaje mi się, że to jest jedna sensowna reakcja. Każdemu zdarza się powiedzieć coś nieprzemyślanego, ale nie każdy przeprasza. Myślę, że wszyscy - i słusznie - poczuli się urażeni, dotknięci tym nieszczęsnym sformułowaniem, które mi by tak łatwo nie przeszło przez usta, jak pani... - więcej
        • perla_z_roztocza Re: dupiarz 09.06.22, 14:18
          Tusk to oszust i kto wie czy to nie jego intryga jest.
          Dupiarz ma lepsze notowania od Tuska i być może napuścił nastolatka wiecznego aby wkręcił dupiarza na luzacką rozmowę właśnie.
    • qwardian Re: dupiarz 09.06.22, 13:05
      To program błazeński i karykaturalny, cokolwiek jest tam powiedziane jest bez znaczenia. Zatrucie Wisły i brak ekspertyzy w sprawach ścieków to inna sprawa. Tematem dnia jest zresztą bolszewia w Brukseli, którzy położyli na łopatki cały przemysł motoryzacyjny i ludzie nie palą flag tej złodziejskiej UE, jak Benek ją nazywa..
    • t_ete Kobieciarz/babiarz/dupiarz 10.06.22, 10:01
      perla_z_roztocza napisał:

> Że niby taki ogier dla kobiet.

Kobieciarz - czy stosowne?
      Babiarz - rubaszne ale czy dopuszczalne?
      Dupiarz - pierwsze slysze ale w glowach chlopakow nie siedzialam

I tu musze sie cofnac do ... ho ho ho ... czasow bardzo dawnych.
      I do jezyka potocznego lat 80-tych, 90-tych.

Poniewaz sporo tu na Aqua panow - zechciejcie przypomniec -
      jakich wowczas okreslen uzywalo sie w meskim (raczej chlopiecym) gronie :

moze takich?

'idziemy na dyskoteke by poznac jakies mile panienki'
      'Marta bedzie - a ona jest wyjatkowo ksztaltna'
      'Marta moze i jest ksztaltna ale spojrz na Anie - jaka ma klatke piersiowa'
      'a ja uwazam, ze walory zewnetrzne nie sa najwazniejsze'
      'slusznie, przeciez to beda matki naszych dzieci'
      'wlasnie dlatego istotna jest szerokosc miednicy'

smile))

'Dupiarz' jest na takim samym rubaszno-wulgarnym poziomie
      jak okreslenie 'fajna dupa', 'dupeczka', 'dupencja' - gdy 'komplementuje sie' fizyczna atrakcyjnosc
      dziewczyny lub 'isc na dupy', 'wyrwac dupy' - gdy planuje sie podrywanie dziewczyn w celu
      szybkiej 'seksualnej konsumpcji'.

Co oczywiscie wiele mowi o przedmiotowym traktowaniu kobiet. Ale to temat na inna dyskusje.

Ogolnonarodowy oburz po uzyciu przez Trzaskowskiego slowa 'dupiarz' raczej mnie rozsmieszyl
      - a znalezienie innego synonimu dla 'dupiarza' (niz bawidamek), ktore 'przypadkowo' stworzono
      w necie iles dni pozniej - tym bardziej ubawilo.

To byla niezrecznosc. Zbyt duza ufnosc, ze 'luzacka' rozmowa z Wojewodzkim bedzie
      przez widzow potraktowana z przymruzeniem oka a nie ze smiertelna powaga.

Blad.

W polskiej rzeczywistosci tylko PAD lub Prezes PiS lub (ostatnio) Glapa moze sobie pozwolic
      na niestosowne zarty i wcale nie w czasie 'luzackich' wywiadow a podczas bardzo
      oficjalnych wystapien.

tete

• qwardian Re: Kobieciarz/babiarz/dupiarz 10.06.22, 10:48
          boomerang napisał:

> To słowo z głowy jednego chłopaka. Teraz przylgnie do niego i będzie początkiem
          > końca jego kariery politycznej.

Bardzo możliwe bo w takiej samej atmosferze politycznej zakończyła się kariera polityczna Dubčka, pierwszego sekretarza czechosłowackiej partii komunistycznej, a takie przetasowania w Europie mają teraz miejsce.
      • perla_z_roztocza Re: Kobieciarz/babiarz/dupiarz 10.06.22, 11:27
        t_ete napisała:

> W polskiej rzeczywistosci tylko PAD lub Prezes PiS lub (ostatnio) Glapa moze so
        > bie pozwolic na niestosowne zarty i wcale nie w czasie 'luzackich' wywiadow a podczas bardzo
        > oficjalnych wystapien.

tete, ponieważ nigdy nie kłamiesz to przypomnij jakieś niestosowne żarty PAD-a i prezesa właśnie.
      • oleg3 Re: Kobieciarz/babiarz/dupiarz 10.06.22, 11:32
        t_ete napisała:

> Kobieciarz - czy stosowne?
        Jak najbardziej. Zrozumie 10 proc. 60+

> Babiarz - rubaszne ale czy dopuszczalne?
        Dopuszczalne w rozmowie prywatnej. Zrozumie 10 proc. 60+

> Dupiarz - pierwsze slysze ale w glowach chlopakow nie siedzialam

Ja też pierwszy raz. Jestem 60+

> I tu musze sie cofnac do ... ho ho ho ... czasow bardzo dawnych.
        > I do jezyka potocznego lat 80-tych, 90-tych.
        >
        > Poniewaz sporo tu na Aqua panow - zechciejcie przypomniec -
        > jakich wowczas okreslen uzywalo sie w meskim (raczej chlopiecym) gronie :

Dupa i towar. Czy to coś zmienia w ocenie występu Czaskowskiego?

W mediach "duże niebieskie oczy".
        • t_ete Re: Kobieciarz/babiarz/dupiarz 10.06.22, 12:09
          oleg3 napisał:

> > Kobieciarz - czy stosowne?
          > Jak najbardziej. Zrozumie 10 proc. 60+

A jakie okreslenie na w/w stosuje pozostale 90% tych 60+?

> > Babiarz - rubaszne ale czy dopuszczalne?
          > Dopuszczalne w rozmowie prywatnej. Zrozumie 10 proc. 60+

A reszta?

> Ja też pierwszy raz. Jestem 60+

Ja podobnie. Ale nie wykluczam, ze takie okreslenie moglo byc stosowane.

> Dupa i towar. Czy to coś zmienia w ocenie występu Czaskowskiego?

O pannach mowiles 'towary'? A fujwink))
          No zartuje troche.
          Upadlabym na glowe gdybym oceniala ludzi po tym
          jakiego jezyka uzywali 30 lat wczesniej. Dotyczy to i Ciebie,
          i Trzaskowskiego.

Wystep u Wojewodzkiego to inna sprawa. Prezydent stolicy powinien pamietac
          o 'uzywaniu slow' w takim wywiadzie bo nawet jesli to jest 'rozmowa na luzie'
          - to jednak w towarzystwie kamer. I uzycie okreslenia 'dupiarz' - nawet gdy dotyczylo
          czasow sprzed 30 lat - bylo niestosowne.

Ale mysle, ze gdyby Trzaskowski uzyl nieco grzeczniejszego okreslenia - np. 'kobieciarz'
          - to takze posypalyby sie gromy.

> W mediach "duże niebieskie oczy".

Kiedys z rechotem : 'ma czym oddychac' ... 'ma na czym siedziec' ...
          Teraz - niedopuszczalne.

tete
          • oleg3 Re: Kobieciarz/babiarz/dupiarz 10.06.22, 12:21
            t_ete napisała:

> Wystep u Wojewodzkiego to inna sprawa. Prezydent stolicy powinien pamietac o 'uzywaniu slow' w takim
            > wywiadzie bo nawet jesli to jest 'rozmowa na luzie' - to jednak w towarzystwie kamer. I uzycie okreslenia
            > 'dupiarz' - nawet gdy dotyczylo czasow sprzed 30 lat - bylo niestosowne.

Dwa poziomy. Pierwszy, to żaden facet nie powinien opowiadać do mikrofonu co tam było "jak zawsze byłem gotowy". To żenada. Poziom drugi. Ten wywiad to ustawka. Moim zdaniem nietrafiona. Trzeba wywalić pijarowców.
            • t_ete Re: Kobieciarz/babiarz/dupiarz 10.06.22, 14:01
              oleg3 napisał:

> Dwa poziomy. Pierwszy, to żaden facet nie powinien opowiadać do mikrofonu co ta
              > m było "jak zawsze byłem gotowy". To żenada. Poziom drugi. Ten wywiad to ustawk
              > a. Moim zdaniem nietrafiona. Trzeba wywalić pijarowców.

Zaden facet nie powinien. Ani przedmiotowo o kobietach, bo nie wypada, ani o swym powodzeniu
              czy 'potencjale' - bo to troche zenujace. Ani do mikrofonu, ani tez bez kamer.
              To w swiecie idealnym.

W swiecie mniej idealnym - ludziom zdarzaja sie 'wpadki'. Dobrze gdy wyciagaja z nich wnioski.
              Fatalnie - gdy brna dalej uwazajac sie za skonczone doskonalosci, ktore nie wymagaja korekt.

Jest jeszcze 'znak czasu'. Co wypada a co nie - bardzo sie zmienilo.
              'Najslyniejszy ulan II RP', czlowiek wielu talentow a takze pelen uroku hulaka i uwodziciel,
              bohater wielu anegdot Wieniawa-Dlugoszowski zwykl mowic : 'paniom sie nie odmawia'.

Teraz - za takie 'gwiazdorzenie' i 'celebryckosc' - 'przepusciliby' Wieniawe -Dlugoszowskiego
              w oburzonej dyskusji - przez twittera czy facebooka. W II RP - otaczal go mit i niezadowolony
              pomruk zazdrosnikow.

tete
              • oleg3 Re: Kobieciarz/babiarz/dupiarz 10.06.22, 14:12
                Sprytnie ominęłaś pijarowski (czyli zasadniczy) aspekt.

To ja sobie pozwolę. Rafał jaki jest każdy widzi. Dupa nie facet. To pijarowcy wpadają na pomysły, że trzeba z Rafała zrobić mężczyznę. A to okno naprawi, a to poopowiada o miłosnych podbojach. Jest w tych rolach tak autentyczny, że nawet jego wielbicielki rozglądają się na boki.
                • t_ete No prosze 11.06.22, 01:13
                  oleg3 napisał:

> Sprytnie ominęłaś pijarowski (czyli zasadniczy) aspekt.

A ja mysle, ze napisalam 'wyczerpujaco'.

> To ja sobie pozwolę. Rafał jaki jest każdy widzi. Dupa nie facet.

No prosze. Ale co to wlasciwie znaczy?

>To pijarowcy
                  > wpadają na pomysły, że trzeba z Rafała zrobić mężczyznę. A to okno naprawi, a t
                  > o poopowiada o miłosnych podbojach. Jest w tych rolach tak autentyczny, że nawe
                  > t jego wielbicielki rozglądają się na boki.

Tak to widzisz?
                  Wg. mnie to sympatyczny, ogladzony czlek. I to chyba dobrze, ze czasem jego wyborcy
                  bywaja wobec niego krytyczni ... To bardzo zdrowe.

tete

• perla_z_roztocza Re: dupiarz 10.06.22, 12:15
        qwardian napisał:

> Na Ślunsku to dupcorz i nikomu to nie przeszkadzało do dnia dzisiejszego..
        >

bzdury, mieszkałem na Śląsku i nigdy tego nie słyszałem.
        Pamiętam tylko, że o takich mówili obmiatek czy jakoś tak właśnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka