Dodaj do ulubionych

Tak przed 25 laty relacjonował wybór Papieża w ...

IP: *.adsl.snet.net 16.10.03, 01:19
Wierze w Boga ale nie w jego urzednikow...

Czas na emeryture ! 25 lat jako Pierwszy sekretarz ? i wystarczy
Obserwuj wątek
    • Gość: Litwin Re: Tak przed 25 laty relacjonował wybór Papieża IP: *.dokeda.lt / 192.168.21.* 16.10.03, 01:57
      Ciekawe, czy swemu ojcu też powiesz ? nie potrzebuję Ciebie, idź
      na emeryturę? Pomyśl czasami w co wierzysz, bo sam mówisz tylko o
      tym w co nie wierzysz. Nie wierzysz w urzędy, ja też w je nie
      wierzę. Ale czy prawdziwe powołanie i miłość można wywalić na
      emeryturę?
      • Gość: wwkorab do wierzacego i reszty mu podobnych IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 16.10.03, 02:21
        I co? lepiej sie czujesz, ulzylo ci, popaprancu? Nie interesuje
        mnie, w co wierzysz, mysle ze w nic i masz smutne zycie, pelne
        malych zawisci, kompleksów i wykrzykiwanych do telewizora racji.
        Za komuny byles niczzym i teraz jestes smieciem. Nie zal mi cie,
        sam sobie wymierzasz kare - zal mi kobiety z która jestes i
        twoich dzieci, jezeli je masz, bo rosna w cieniu miernoty.

        Mozna nie podzielac wiary, mozna byc krytycznym. Pontyfikat JPII
        jest jednak rzecza niecodziennego wymiaru, i jako taki,
        zasluguje na uwage. Jest kontrowersyjny? - tym lepiej dla
        Kosciola! Za dlugo - to tylko masz do powiedzenia, psi pomiocie?

        Przeraza mialkosc szmacianych umyslów typu "wierzacego" który
        musi "zabrac glos" i sobie napluc. Tyle, ze nie widzi, iz pluje
        we wlasna twarz. I dobrze - mojej sliny na ciebie gnojku szkoda!
        • Gość: J.S. Re: do wierzacego i reszty mu podobnych IP: *.tnt1.lafayette.in.da.uu.net 16.10.03, 03:01
          Podpisuje sie pod powyzszym tekstem. Zawsze zastanawia mnie
          dlaczego pierwsze ujadaja kundle co najwyzej zdolne zlapac za
          nogaweke spodni. Wyzej nie siegna.
          J.S.
        • Gość: Blong piekny, pelny chrzescijanskiej milosci IP: *.zabkowska.sdi.tpnet.pl 16.10.03, 05:13
          do blizniego post smile)))
        • Gość: amer Re: do wierzacego i reszty mu podobnych IP: *.tsi.tychy.pl 16.10.03, 09:32
          Ja bym to ujął inaczej. Pewnie psychiatrzy zdefiniowali gdzieś
          syndrom "piszącego po ścianach w sraczach". Bo takie teksty to
          nic innego jak sraczowa twórczość.
        • Gość: gp Re: do wierzacego i reszty mu podobnych IP: *.roc.choiceone.net 16.10.03, 18:03
          pelnym sercem i umyslem...
          10 +
          czas by przestac rzucac perly przed swinie!!!
          i wypedzic kupcow ze swiatyni!!!
          jedno pytanie tylko: kaim cudem "redakcja" tego "szlachetnego"
          pisma dpuszcza podle i zafalszowane glosy na swe lamy w imie tzw
          falszywie pojetej wolnosci i demokracji ktora zawsze nam ubliza
          prawdziwie wierzacym, jednoczesnie skladajac zyczenia dla Jana
          Pawla II???
          paranoia!!! gazeto wyborcza!!!
    • Gość: Krzys52 Czy wszyscy kochaja Solidarnosc? A papieza? IP: *.proxy.aol.com 16.10.03, 03:00
      Mowie o tych wszystkich ktorzy skladali sie na owe 10 milionow (przyjmijmy) w
      roku 1981.
      Tytulowe pytanie jest retoryczne oczywiscie, albowiem wiadomo, ze z tych
      milionow niewiele tysiecy ostalo sie przy kontynuujacyn ponoc tradycje 'S',AWS.
      Jak to mozliwe, ze ci sami ludzie ktorzy, uh, zycie gotowi byli oddawac 10 lat
      pozniej w wiekszosci olewali 'S' a czesc nawet wroga sie jej stala(?)
      .
      Moze mniejsza jak to mozliwe gdyz wazniejsze jest pytanie czy, to mozliwe. I tu
      wszyscy sie zgodza, ze takie zjawiska sa jak najbardziej normalne - nawet w
      malzenstwie trudno czesto o dozgonna milosc.
      .
      Nie bardzo rozumiem zatem dlaczego, akcetujac "samo zycie" w przypadku 'S' i
      akceptujac "samo zycie" w przypadku malzenstwa oburzaja sie wielce ludzie na
      tych ktorzy aktualnie kochaja papcia jakby nieco mniej. A niektorzy jakby
      bardzo nie kochaja lub, no coz, wcale.
      Czy papieza prawa fizyki nie dotycza? Czy samo zycie jest uniwersalna sasada z
      jednym tylko wyjatkiem?
      Nie wydaje mi sie otoz. I tak jak cieszylem sie bardzo z wyboru Wojtyly, i
      uczestniczylem w kilku zbiorowych euforiach jemu poswieconych - dawno temu to
      bylo - tak teraz, z czystym sumieniem powiedziec moge, ze nie lubie dziada i
      juz.
      Czy mam obowiazek lubic go? Nie wydaje mi sie, by ktos mogl mi nakazac. Ponadto
      mam dobre powody by go nie lubic, ze wymienie aktualne panstwo wyznaniowe,
      konkordat, utrzymywanie kk przez podatnika, nierownosc wedlug prawa, gdyz kk
      jest podmiotem rowniejszym. To tylko tyle tak na predce.
      .
      Czy aktualny jubileusz winien stanowic dla mnie zachete do zawieszenia
      pretensji na kolku? Takze nie wydaje mi sie, bo na okazje jubileuszu panstwo
      wyznaniowe itd. nie zostaly zawieszone jednak. Moge wiec nie miec z tym
      najmniejszych problemow.
      .
      K.P.
      • Gość: Krzys52 PS: Czy to maja byc roczne tylko obchody? . :O))) IP: *.proxy.aol.com 16.10.03, 03:21
        Czy moze zanosi sie naobnoszenie papcia do zlotych godow? Czego wszystkim
        serdecznie zycze surprised))))
      • Gość: lesny Re: Czy wszyscy kochaja Solidarnosc? A papieza? IP: *.hti.pl 16.10.03, 10:07
        a teraz, zakomleksiony kundelku, idz poplakac w rekach
        Urbanowi, on ukoi twoi bol
        Einstein kiedys powiedzial - "Sa dwie rzeczy nieskonczone -
        wszechswiat i ludzka glupota. Co do wszechswiata nie jestem
        pewien...."
    • Gość: pies Re: Tak przed 25 laty relacjonował wybór Papieża IP: *.ma.charter.com 16.10.03, 03:01
      Gość portalu: wierzacy napisał(a):

      > Wierze w Boga ale nie w jego urzednikow...
      >
      > Czas na emeryture ! 25 lat jako Pierwszy sekretarz ? i
      wystarczy

      wiesz, z takimi jak ty to nawet zal wdawac sie w dyskusje.
      Wytrzezwiej, umyj sie (nie robiles tego od miesiaca),zwlaszcza
      swego zatemperowanego scyzorykiem czlonka i popatrz jaki Swiat
      jest piekny ...

    • Gość: Tadeusz Re: Tak przed 25 laty relacjonował wybór Papieża IP: *.va.shawcable.net 16.10.03, 04:54
      Mam świadomość, że jako Polacy, dostąpiliśmy chyba unikalnego
      zaszczytu bycia świadkiem tego, jakże ze wszech miar,
      niesamowitego wydarzenia w historii naszego Narodu. Jakby już
      tego nie było dosyć, Papież, Jan Paweł II, pozwolił mi w pełni
      poznać znaczenie wyrazu AUTORYTET. Jest przy tym człowiekiem, a
      więc zapewne i błądzenie nie jest mu obce. Często zastanawiam
      się, czy przejawem błądzenia mogło być wzięcie udziału w
      przedreferendalnej i publicznej manifestacji tego jakże, w
      moich oczach, bardzo naciągniętego, politycznego wspierania
      nowotworu Unii Europejskiej. Ten każdą miarą, jakże
      nienaturalny, alians z Kwachem, jak zgrzyt żelaza po szkle,
      zakłócił moim wyczuciem wartości. Kiedy, na wszelkie sposoby,
      starałem się dociec papieskiego rozumowania, pamięć przywiodła
      mi przeczytane wspomnienia Karola Wojtyły z Jego czasów
      chłopięcych. Wtedy też, wbrew ogólnie przyjętemu zwyczajowi,
      Lolek wspomagał w bramce niekompletnej drużynie kolegów
      wyznania mojrzeszowego. Czyżby wiedział więcej niż się z pozoru
      wydaje? Oby... Pożyjemy, zobaczymy.....
    • Gość: Krzys52 Dzieki papce kk okrada podatnika na pasibrzuchow.. IP: *.proxy.aol.com 16.10.03, 05:51
      ...pasienie.
      Takze dzieki papce kler zawarl z czerwonymi pakt o wspolnym rozszabrowywaniu
      Polski. W wyniku powyzszego czerwoni mogli przetrwac i wzbogacic sie nawet, w
      miejsce rozliczenia z PRL, a duszpasterze przyjeli za to prezenty przerozne a
      cenne. W efekcie potencjalne autorytety moralne zeszmacily sie w oczach opinii
      publicznej,w zwiazku z czym postepujacej korupcji (w szerokim tego slowa
      znaczeniu) nie mial juz kto powiedziec NIE.
      I to wszystko zawdziecza Polska papki pomyslowi na odkrecenie postanowien
      Vaticanum II i polaczenie panstwa z religia integrystyczny wezlem. Ten syf
      dookola was, kochaniency to w duzej mierze papki zasluga. Jego
      eksperymentowi "demokracji z wartosciami". No wiec popatrzcie jeszcze raz na te
      wartosci wokol was.
      .
      K.P.
      • Gość: wwkorab Krzys52 IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 16.10.03, 06:15
        Naprawde sie staram zrozumiec, o co chodzi w twoich tekstach, a
        jest ich tu kilka. Poza pogardliwa terminologia nie widze
        konkretów.
        Jakie odejscie od V-II w Polsce? Kto w Polsce rzadzi - KK? Skad
        sie wzieli Panowie Bagsik, Rywin i reszta - z Rzymu? Urban ze
        swoim nurzaniem w g... wszystkiego, co wazne dla funkcjonowania
        demokracji - to wina KK? A poza tym, czy Kosciól w Polsce
        dokladnie slucha JPII? Dewocja wiernych, czasem przechodzaca
        granice - to wina JP? Moze troche wiecej samokrytycyzmu w
        stosunku do samych siebie, bo jak kraj spaprany, elity
        szmaciane, inteligencja czesto mlotkiem robiona, urzednicy
        glupi, lekarze przekupni a wszedzie liczy sie tylko kasa - to
        akurat nie wina Papieza, ale podlego ludzkiego materialu, co
        zreszta rozmaici obserwatorzy od dawna zauwazaja!

        Moze wlasnie za duzo bylo entuzjazmu w chwili wyboru, a za malo
        zycia wedle podobno wyznawanych zasad? "Miales chamie zloty
        róg..." - to bylo napisane wiek temu, i co sie zmienilo?????




        Gość portalu: Krzys52 napisał(a):

        > ...pasienie.
        > Takze dzieki papce kler zawarl z czerwonymi pakt o wspolnym
        rozszabrowywaniu
        > Polski. W wyniku powyzszego czerwoni mogli przetrwac i
        wzbogacic sie nawet, w
        > miejsce rozliczenia z PRL, a duszpasterze przyjeli za to
        prezenty przerozne a
        > cenne. W efekcie potencjalne autorytety moralne zeszmacily sie
        w oczach opinii
        > publicznej,w zwiazku z czym postepujacej korupcji (w szerokim
        tego slowa
        > znaczeniu) nie mial juz kto powiedziec NIE.
        > I to wszystko zawdziecza Polska papki pomyslowi na odkrecenie
        postanowien
        > Vaticanum II i polaczenie panstwa z religia integrystyczny
        wezlem. Ten syf
        > dookola was, kochaniency to w duzej mierze papki zasluga. Jego
        > eksperymentowi "demokracji z wartosciami". No wiec popatrzcie
        jeszcze raz na te
        >
        > wartosci wokol was.
        > .
        > K.P.
        • Gość: Krzys52 Jest podatnik okradany wbrew woli czy nie jest?! IP: *.proxy.aol.com 16.10.03, 06:28
          Jakie odejscie od V-II w Polsce? Kto w Polsce rzadzi - KK?
          .
          ::
          Dziekuje, ze nie probowles z tzw. pyskiem na mnie wyjechac, gdyz byloby po
          rozmowie.
          .
          Najlepiej jest to sprawdzic zadajac na sesji budzetowej sejmu pytanie o
          calkowita wysokosc srodkow budzetowych przeznaczaych na kk (nie tylko w ramach
          konkordatu). Powiedz mi moze jak to sie dzieje, ze w demokratycznym ponoc kraju
          nie ma takich odwaznych nawet ktorzy by postawili te pytania na porzadku
          dziennym. Gdy ostatnio SLD byl w opozycji - spytano raz. Posel odpowiedzi na
          swe interpelacje nie uzyskal. No wiec kto tam rzadzi?
          Wez do reki tekst konkordatu i dolacz do tego konstytucyjny art. (bodaj 25)
          mowiacy o nakazie zawierania konkordatow z Watykanem a bedziesz wiedzial kto
          rzadzi. Przeczytaj wtedy ten konkordat raz jeszcze a pod koniec tekstu
          znajdziesz zobowiazanie panstwa do tego, ze nie wolno mu zerwac konkordatu bez
          uprzednich konsultacji ze strona koscielna i jej zgody - bedziesz wiedzial kto
          rzadzi.
          Mysle, ze tyle wystarczy choc jest tego wiecej.
          .
          Pzdr
          K.P.
          .
          • Gość: Krzys52 Czy w Stanach podatnik utrzymuje religie? Cekawe.. IP: *.proxy.aol.com 16.10.03, 06:49
            bo wyglada mi na to, ze nadajesz z okolic NYC a wiedza Twoja jakby cholera wie
            skad pochodzila. Tak, kolego, tak, ta "demokracja" w Polsce mocno sie rozni od
            tej ktorej owocami obzerasz sie Ty, choc najprawdopodobniej nie Ty siales i
            orales. Mimo to popierasz tamto dranstwo zywcem wziete z jakiejs Ameryki
            Poludniowej - tez lacinska kultura.
            To ty nie wiesz, ze w Stanach podatnik nie buli na utrzymanie religii - bo te
            najlepiej sie czuja gdy utrzymuja sie na miare swych mozliwosci - z tyle na ile
            stac jest parafian.
            Takze na poziomie systemu nie jest panstwo powiazane z religia a w Polsce jest.
            Ty tymczasem nie zwazasz na to ze podoba Ci sie demokracja przeciez (siedzisz
            tu czy nie?) lecz wbrew temu co Cie karmi popierasz jakies kurewstwo kompletnie
            niezgodne z systemem wartosci, dla ktorego wybrales wlasnie ten kraj.
            Zastanow sie moze jeszcze raz nad uzasadnieniem wlasnego pobytu tutaj.
            .
            K.P.
          • Gość: Ela Re: Jest podatnik okradany wbrew woli czy nie jes IP: 216.119.169.* 16.10.03, 22:55
            Gość portalu: Krzys52 napisał(a):

            > Jakie odejscie od V-II w Polsce? Kto w Polsce rzadzi - KK?
            > .
            > ::
            > Dziekuje, ze nie probowles z tzw. pyskiem na mnie wyjechac,
            gdyz byloby po
            > rozmowie.
            > .
            > Najlepiej jest to sprawdzic zadajac na sesji budzetowej sejmu
            pytanie o
            > calkowita wysokosc srodkow budzetowych przeznaczaych na kk
            (nie tylko w ramach
            > konkordatu). Powiedz mi moze jak to sie dzieje, ze w
            demokratycznym ponoc kraju
            >
            > nie ma takich odwaznych nawet ktorzy by postawili te pytania
            na porzadku
            > dziennym. Gdy ostatnio SLD byl w opozycji - spytano raz. Posel
            odpowiedzi na
            > swe interpelacje nie uzyskal. No wiec kto tam rzadzi?
            > Wez do reki tekst konkordatu i dolacz do tego konstytucyjny
            art. (bodaj 25)
            > mowiacy o nakazie zawierania konkordatow z Watykanem a
            bedziesz wiedzial kto
            > rzadzi. Przeczytaj wtedy ten konkordat raz jeszcze a pod
            koniec tekstu
            > znajdziesz zobowiazanie panstwa do tego, ze nie wolno mu
            zerwac konkordatu bez
            > uprzednich konsultacji ze strona koscielna i jej zgody -
            bedziesz wiedzial kto
            > rzadzi.
            > Mysle, ze tyle wystarczy choc jest tego wiecej.
            > .
            > Pzdr
            > K.P.
            > .
            ".....Polska nierzadem stoi..." i tylko Chwala Panu Bogu ze
            jeszcze moze liczyc na Watykan
        • Gość: Lesny do wwkorab IP: *.hti.pl 16.10.03, 10:13
          Stary, wygladasz na niezwykle inteligentnego goscia a znizasz
          sie do dyskusji z gownem, ktore za swoje najwieksze zyciowe
          osiagniecie uwaza posiadanie prenumeraty "Nie" ??? Mi by bylo
          szkoda czasu....
          Serdeczne pozdrowienia
          Lesny
      • Gość: @#$% Przestań czytać "Nie", bo ci na mózg padło IP: *.angelologia.katowice.pl 16.10.03, 08:49
        Przestań czytać "Nie", bo ci na mózg padło.
        Może masz jeszcze szansę się wyleczyć.
    • Gość: test Re: Tak przed 25 laty relacjonował wybór Papieża IP: 170.205.220.* 16.10.03, 09:52
      test
    • Gość: recznik Smarkacze czy esbecy ? IP: 62.181.161.* 16.10.03, 10:15
      Mam wrazenie, ze aktywnymi uczestnikami forum dotyczacego Papieza sa albo
      smarkacze z generacji wyscigu szczurow, dla ktorych liczy sie tylko kasa -
      fura -i komora, cyniczni i bez kregoslupa moralnego, albo byli esbecy, ktorych
      bawi anonimowe opluwanie Czlowieka, wobec ktorego ich system okazal sie
      bezsilny.
      Czy to sie komus podoba czy nie, Papiez jest najwiekszym autorytetem moralnym
      dla milionow ludzi w Polsce i na swiecie. 16 pazdziernika 1978 zapoczatkowal
      czas nadziei i radosci dla Polakow zyjacych w komunistycznym kraju. Nigdy nie
      zdolamy sie Mu odwdzieczyc za ogrom pracy, ktora dla nas wykonal. W dodatku,
      mimo cierpienia i wieku, Papiez wciaz pracuje. Moze mowi niewyraznie, slini
      sie, nie chodzi, ale wciaz ma wazny przekaz dla swiata. On teraz swoim
      cierpieniem nobilituje ludzi starych, ktorych nasza cyniczna cywilizacja
      chcialaby albo uspic (eutanazja), albo ukryc w umieralniach zwanych domami
      starcow.
      Nawiasem mowiac, panie "wierzacy" wiara w Boga laczy sie nierozerwalnie z
      glebokim szacunkiem wobec ludzi, bez wzgledu na ich wiek.
      • Gość: gp Re: Smarkacze czy esbecy ? IP: *.roc.choiceone.net 16.10.03, 18:06
        sam bym tego lepiej nie potrafil ujac!!!
        brawo!!!
        i ...
        NIECH ZYJE NAM PAPIEZ I JEGO SPOSCIZNA!!!
        STO LAT OJCZE SWIETY!!!
    • Gość: Gwidon Re: Tak przed 25 laty relacjonował wybór Papieża IP: 5.3R2D* / *.vodafone-is.de 16.10.03, 10:44
      "Wierze w Boga ale nie w jego urzednikow..."
      To dziwne, gdyz czesto trudno uwierzyc w to, czego sie nie widzi, natomiast
      dozo latwiej jesli sie cos zobaczylo. U ciebie jest odwrotnie... moze warto sie
      przebadac?
      • Gość: mr_b Re: Tak przed 25 laty relacjonował wybór Papieża IP: *.isw.intel.com / 172.28.172.* 16.10.03, 14:35
        Kochani, czego wymagac od kosmopolity, ktory w nicku podaje swoj
        iloraz inteligencji... ??? Proponuje Krzysiowi52 Waleriane, zeby
        przypadkiem zylka nie pekla, a tym ktorzy wierza i chca -
        modlitwe w intencji naszego kochanego Papieza i
        jedna "zdrowaske" za Krzysia o IQ=52...
        Pozdrawiam !
    • Gość: bazz Re: Tak przed 25 laty relacjonował wybór Papieża IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.03, 19:28
      "Nie może mieć Boga za Ojca, kto nie uważa Kościoła za Matkę."
      św. Cyprian
    • Gość: kuku Re: Tak przed 25 laty relacjonował wybór Papieża IP: *.infocoig.pl / *.crowley.pl 16.10.03, 23:26
      Nie lubie tego siwego dziadka, a Wy drodzy rodacy za co kochacie Karola?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka