Gość: wierzacy IP: *.adsl.snet.net 16.10.03, 01:19 Wierze w Boga ale nie w jego urzednikow... Czas na emeryture ! 25 lat jako Pierwszy sekretarz ? i wystarczy Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Litwin Re: Tak przed 25 laty relacjonował wybór Papieża IP: *.dokeda.lt / 192.168.21.* 16.10.03, 01:57 Ciekawe, czy swemu ojcu też powiesz ? nie potrzebuję Ciebie, idź na emeryturę? Pomyśl czasami w co wierzysz, bo sam mówisz tylko o tym w co nie wierzysz. Nie wierzysz w urzędy, ja też w je nie wierzę. Ale czy prawdziwe powołanie i miłość można wywalić na emeryturę? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wwkorab do wierzacego i reszty mu podobnych IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 16.10.03, 02:21 I co? lepiej sie czujesz, ulzylo ci, popaprancu? Nie interesuje mnie, w co wierzysz, mysle ze w nic i masz smutne zycie, pelne malych zawisci, kompleksów i wykrzykiwanych do telewizora racji. Za komuny byles niczzym i teraz jestes smieciem. Nie zal mi cie, sam sobie wymierzasz kare - zal mi kobiety z która jestes i twoich dzieci, jezeli je masz, bo rosna w cieniu miernoty. Mozna nie podzielac wiary, mozna byc krytycznym. Pontyfikat JPII jest jednak rzecza niecodziennego wymiaru, i jako taki, zasluguje na uwage. Jest kontrowersyjny? - tym lepiej dla Kosciola! Za dlugo - to tylko masz do powiedzenia, psi pomiocie? Przeraza mialkosc szmacianych umyslów typu "wierzacego" który musi "zabrac glos" i sobie napluc. Tyle, ze nie widzi, iz pluje we wlasna twarz. I dobrze - mojej sliny na ciebie gnojku szkoda! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.S. Re: do wierzacego i reszty mu podobnych IP: *.tnt1.lafayette.in.da.uu.net 16.10.03, 03:01 Podpisuje sie pod powyzszym tekstem. Zawsze zastanawia mnie dlaczego pierwsze ujadaja kundle co najwyzej zdolne zlapac za nogaweke spodni. Wyzej nie siegna. J.S. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Blong piekny, pelny chrzescijanskiej milosci IP: *.zabkowska.sdi.tpnet.pl 16.10.03, 05:13 do blizniego post ))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: amer Re: do wierzacego i reszty mu podobnych IP: *.tsi.tychy.pl 16.10.03, 09:32 Ja bym to ujął inaczej. Pewnie psychiatrzy zdefiniowali gdzieś syndrom "piszącego po ścianach w sraczach". Bo takie teksty to nic innego jak sraczowa twórczość. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gp Re: do wierzacego i reszty mu podobnych IP: *.roc.choiceone.net 16.10.03, 18:03 pelnym sercem i umyslem... 10 + czas by przestac rzucac perly przed swinie!!! i wypedzic kupcow ze swiatyni!!! jedno pytanie tylko: kaim cudem "redakcja" tego "szlachetnego" pisma dpuszcza podle i zafalszowane glosy na swe lamy w imie tzw falszywie pojetej wolnosci i demokracji ktora zawsze nam ubliza prawdziwie wierzacym, jednoczesnie skladajac zyczenia dla Jana Pawla II??? paranoia!!! gazeto wyborcza!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzys52 Czy wszyscy kochaja Solidarnosc? A papieza? IP: *.proxy.aol.com 16.10.03, 03:00 Mowie o tych wszystkich ktorzy skladali sie na owe 10 milionow (przyjmijmy) w roku 1981. Tytulowe pytanie jest retoryczne oczywiscie, albowiem wiadomo, ze z tych milionow niewiele tysiecy ostalo sie przy kontynuujacyn ponoc tradycje 'S',AWS. Jak to mozliwe, ze ci sami ludzie ktorzy, uh, zycie gotowi byli oddawac 10 lat pozniej w wiekszosci olewali 'S' a czesc nawet wroga sie jej stala(?) . Moze mniejsza jak to mozliwe gdyz wazniejsze jest pytanie czy, to mozliwe. I tu wszyscy sie zgodza, ze takie zjawiska sa jak najbardziej normalne - nawet w malzenstwie trudno czesto o dozgonna milosc. . Nie bardzo rozumiem zatem dlaczego, akcetujac "samo zycie" w przypadku 'S' i akceptujac "samo zycie" w przypadku malzenstwa oburzaja sie wielce ludzie na tych ktorzy aktualnie kochaja papcia jakby nieco mniej. A niektorzy jakby bardzo nie kochaja lub, no coz, wcale. Czy papieza prawa fizyki nie dotycza? Czy samo zycie jest uniwersalna sasada z jednym tylko wyjatkiem? Nie wydaje mi sie otoz. I tak jak cieszylem sie bardzo z wyboru Wojtyly, i uczestniczylem w kilku zbiorowych euforiach jemu poswieconych - dawno temu to bylo - tak teraz, z czystym sumieniem powiedziec moge, ze nie lubie dziada i juz. Czy mam obowiazek lubic go? Nie wydaje mi sie, by ktos mogl mi nakazac. Ponadto mam dobre powody by go nie lubic, ze wymienie aktualne panstwo wyznaniowe, konkordat, utrzymywanie kk przez podatnika, nierownosc wedlug prawa, gdyz kk jest podmiotem rowniejszym. To tylko tyle tak na predce. . Czy aktualny jubileusz winien stanowic dla mnie zachete do zawieszenia pretensji na kolku? Takze nie wydaje mi sie, bo na okazje jubileuszu panstwo wyznaniowe itd. nie zostaly zawieszone jednak. Moge wiec nie miec z tym najmniejszych problemow. . K.P. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzys52 PS: Czy to maja byc roczne tylko obchody? . :O))) IP: *.proxy.aol.com 16.10.03, 03:21 Czy moze zanosi sie naobnoszenie papcia do zlotych godow? Czego wszystkim serdecznie zycze )))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lesny Re: Czy wszyscy kochaja Solidarnosc? A papieza? IP: *.hti.pl 16.10.03, 10:07 a teraz, zakomleksiony kundelku, idz poplakac w rekach Urbanowi, on ukoi twoi bol Einstein kiedys powiedzial - "Sa dwie rzeczy nieskonczone - wszechswiat i ludzka glupota. Co do wszechswiata nie jestem pewien...." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pies Re: Tak przed 25 laty relacjonował wybór Papieża IP: *.ma.charter.com 16.10.03, 03:01 Gość portalu: wierzacy napisał(a): > Wierze w Boga ale nie w jego urzednikow... > > Czas na emeryture ! 25 lat jako Pierwszy sekretarz ? i wystarczy wiesz, z takimi jak ty to nawet zal wdawac sie w dyskusje. Wytrzezwiej, umyj sie (nie robiles tego od miesiaca),zwlaszcza swego zatemperowanego scyzorykiem czlonka i popatrz jaki Swiat jest piekny ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tadeusz Re: Tak przed 25 laty relacjonował wybór Papieża IP: *.va.shawcable.net 16.10.03, 04:54 Mam świadomość, że jako Polacy, dostąpiliśmy chyba unikalnego zaszczytu bycia świadkiem tego, jakże ze wszech miar, niesamowitego wydarzenia w historii naszego Narodu. Jakby już tego nie było dosyć, Papież, Jan Paweł II, pozwolił mi w pełni poznać znaczenie wyrazu AUTORYTET. Jest przy tym człowiekiem, a więc zapewne i błądzenie nie jest mu obce. Często zastanawiam się, czy przejawem błądzenia mogło być wzięcie udziału w przedreferendalnej i publicznej manifestacji tego jakże, w moich oczach, bardzo naciągniętego, politycznego wspierania nowotworu Unii Europejskiej. Ten każdą miarą, jakże nienaturalny, alians z Kwachem, jak zgrzyt żelaza po szkle, zakłócił moim wyczuciem wartości. Kiedy, na wszelkie sposoby, starałem się dociec papieskiego rozumowania, pamięć przywiodła mi przeczytane wspomnienia Karola Wojtyły z Jego czasów chłopięcych. Wtedy też, wbrew ogólnie przyjętemu zwyczajowi, Lolek wspomagał w bramce niekompletnej drużynie kolegów wyznania mojrzeszowego. Czyżby wiedział więcej niż się z pozoru wydaje? Oby... Pożyjemy, zobaczymy..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzys52 Dzieki papce kk okrada podatnika na pasibrzuchow.. IP: *.proxy.aol.com 16.10.03, 05:51 ...pasienie. Takze dzieki papce kler zawarl z czerwonymi pakt o wspolnym rozszabrowywaniu Polski. W wyniku powyzszego czerwoni mogli przetrwac i wzbogacic sie nawet, w miejsce rozliczenia z PRL, a duszpasterze przyjeli za to prezenty przerozne a cenne. W efekcie potencjalne autorytety moralne zeszmacily sie w oczach opinii publicznej,w zwiazku z czym postepujacej korupcji (w szerokim tego slowa znaczeniu) nie mial juz kto powiedziec NIE. I to wszystko zawdziecza Polska papki pomyslowi na odkrecenie postanowien Vaticanum II i polaczenie panstwa z religia integrystyczny wezlem. Ten syf dookola was, kochaniency to w duzej mierze papki zasluga. Jego eksperymentowi "demokracji z wartosciami". No wiec popatrzcie jeszcze raz na te wartosci wokol was. . K.P. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wwkorab Krzys52 IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 16.10.03, 06:15 Naprawde sie staram zrozumiec, o co chodzi w twoich tekstach, a jest ich tu kilka. Poza pogardliwa terminologia nie widze konkretów. Jakie odejscie od V-II w Polsce? Kto w Polsce rzadzi - KK? Skad sie wzieli Panowie Bagsik, Rywin i reszta - z Rzymu? Urban ze swoim nurzaniem w g... wszystkiego, co wazne dla funkcjonowania demokracji - to wina KK? A poza tym, czy Kosciól w Polsce dokladnie slucha JPII? Dewocja wiernych, czasem przechodzaca granice - to wina JP? Moze troche wiecej samokrytycyzmu w stosunku do samych siebie, bo jak kraj spaprany, elity szmaciane, inteligencja czesto mlotkiem robiona, urzednicy glupi, lekarze przekupni a wszedzie liczy sie tylko kasa - to akurat nie wina Papieza, ale podlego ludzkiego materialu, co zreszta rozmaici obserwatorzy od dawna zauwazaja! Moze wlasnie za duzo bylo entuzjazmu w chwili wyboru, a za malo zycia wedle podobno wyznawanych zasad? "Miales chamie zloty róg..." - to bylo napisane wiek temu, i co sie zmienilo????? Gość portalu: Krzys52 napisał(a): > ...pasienie. > Takze dzieki papce kler zawarl z czerwonymi pakt o wspolnym rozszabrowywaniu > Polski. W wyniku powyzszego czerwoni mogli przetrwac i wzbogacic sie nawet, w > miejsce rozliczenia z PRL, a duszpasterze przyjeli za to prezenty przerozne a > cenne. W efekcie potencjalne autorytety moralne zeszmacily sie w oczach opinii > publicznej,w zwiazku z czym postepujacej korupcji (w szerokim tego slowa > znaczeniu) nie mial juz kto powiedziec NIE. > I to wszystko zawdziecza Polska papki pomyslowi na odkrecenie postanowien > Vaticanum II i polaczenie panstwa z religia integrystyczny wezlem. Ten syf > dookola was, kochaniency to w duzej mierze papki zasluga. Jego > eksperymentowi "demokracji z wartosciami". No wiec popatrzcie jeszcze raz na te > > wartosci wokol was. > . > K.P. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzys52 Jest podatnik okradany wbrew woli czy nie jest?! IP: *.proxy.aol.com 16.10.03, 06:28 Jakie odejscie od V-II w Polsce? Kto w Polsce rzadzi - KK? . :: Dziekuje, ze nie probowles z tzw. pyskiem na mnie wyjechac, gdyz byloby po rozmowie. . Najlepiej jest to sprawdzic zadajac na sesji budzetowej sejmu pytanie o calkowita wysokosc srodkow budzetowych przeznaczaych na kk (nie tylko w ramach konkordatu). Powiedz mi moze jak to sie dzieje, ze w demokratycznym ponoc kraju nie ma takich odwaznych nawet ktorzy by postawili te pytania na porzadku dziennym. Gdy ostatnio SLD byl w opozycji - spytano raz. Posel odpowiedzi na swe interpelacje nie uzyskal. No wiec kto tam rzadzi? Wez do reki tekst konkordatu i dolacz do tego konstytucyjny art. (bodaj 25) mowiacy o nakazie zawierania konkordatow z Watykanem a bedziesz wiedzial kto rzadzi. Przeczytaj wtedy ten konkordat raz jeszcze a pod koniec tekstu znajdziesz zobowiazanie panstwa do tego, ze nie wolno mu zerwac konkordatu bez uprzednich konsultacji ze strona koscielna i jej zgody - bedziesz wiedzial kto rzadzi. Mysle, ze tyle wystarczy choc jest tego wiecej. . Pzdr K.P. . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzys52 Czy w Stanach podatnik utrzymuje religie? Cekawe.. IP: *.proxy.aol.com 16.10.03, 06:49 bo wyglada mi na to, ze nadajesz z okolic NYC a wiedza Twoja jakby cholera wie skad pochodzila. Tak, kolego, tak, ta "demokracja" w Polsce mocno sie rozni od tej ktorej owocami obzerasz sie Ty, choc najprawdopodobniej nie Ty siales i orales. Mimo to popierasz tamto dranstwo zywcem wziete z jakiejs Ameryki Poludniowej - tez lacinska kultura. To ty nie wiesz, ze w Stanach podatnik nie buli na utrzymanie religii - bo te najlepiej sie czuja gdy utrzymuja sie na miare swych mozliwosci - z tyle na ile stac jest parafian. Takze na poziomie systemu nie jest panstwo powiazane z religia a w Polsce jest. Ty tymczasem nie zwazasz na to ze podoba Ci sie demokracja przeciez (siedzisz tu czy nie?) lecz wbrew temu co Cie karmi popierasz jakies kurewstwo kompletnie niezgodne z systemem wartosci, dla ktorego wybrales wlasnie ten kraj. Zastanow sie moze jeszcze raz nad uzasadnieniem wlasnego pobytu tutaj. . K.P. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ela Re: Jest podatnik okradany wbrew woli czy nie jes IP: 216.119.169.* 16.10.03, 22:55 Gość portalu: Krzys52 napisał(a): > Jakie odejscie od V-II w Polsce? Kto w Polsce rzadzi - KK? > . > :: > Dziekuje, ze nie probowles z tzw. pyskiem na mnie wyjechac, gdyz byloby po > rozmowie. > . > Najlepiej jest to sprawdzic zadajac na sesji budzetowej sejmu pytanie o > calkowita wysokosc srodkow budzetowych przeznaczaych na kk (nie tylko w ramach > konkordatu). Powiedz mi moze jak to sie dzieje, ze w demokratycznym ponoc kraju > > nie ma takich odwaznych nawet ktorzy by postawili te pytania na porzadku > dziennym. Gdy ostatnio SLD byl w opozycji - spytano raz. Posel odpowiedzi na > swe interpelacje nie uzyskal. No wiec kto tam rzadzi? > Wez do reki tekst konkordatu i dolacz do tego konstytucyjny art. (bodaj 25) > mowiacy o nakazie zawierania konkordatow z Watykanem a bedziesz wiedzial kto > rzadzi. Przeczytaj wtedy ten konkordat raz jeszcze a pod koniec tekstu > znajdziesz zobowiazanie panstwa do tego, ze nie wolno mu zerwac konkordatu bez > uprzednich konsultacji ze strona koscielna i jej zgody - bedziesz wiedzial kto > rzadzi. > Mysle, ze tyle wystarczy choc jest tego wiecej. > . > Pzdr > K.P. > . ".....Polska nierzadem stoi..." i tylko Chwala Panu Bogu ze jeszcze moze liczyc na Watykan Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lesny do wwkorab IP: *.hti.pl 16.10.03, 10:13 Stary, wygladasz na niezwykle inteligentnego goscia a znizasz sie do dyskusji z gownem, ktore za swoje najwieksze zyciowe osiagniecie uwaza posiadanie prenumeraty "Nie" ??? Mi by bylo szkoda czasu.... Serdeczne pozdrowienia Lesny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: @#$% Przestań czytać "Nie", bo ci na mózg padło IP: *.angelologia.katowice.pl 16.10.03, 08:49 Przestań czytać "Nie", bo ci na mózg padło. Może masz jeszcze szansę się wyleczyć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: test Re: Tak przed 25 laty relacjonował wybór Papieża IP: 170.205.220.* 16.10.03, 09:52 test Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: recznik Smarkacze czy esbecy ? IP: 62.181.161.* 16.10.03, 10:15 Mam wrazenie, ze aktywnymi uczestnikami forum dotyczacego Papieza sa albo smarkacze z generacji wyscigu szczurow, dla ktorych liczy sie tylko kasa - fura -i komora, cyniczni i bez kregoslupa moralnego, albo byli esbecy, ktorych bawi anonimowe opluwanie Czlowieka, wobec ktorego ich system okazal sie bezsilny. Czy to sie komus podoba czy nie, Papiez jest najwiekszym autorytetem moralnym dla milionow ludzi w Polsce i na swiecie. 16 pazdziernika 1978 zapoczatkowal czas nadziei i radosci dla Polakow zyjacych w komunistycznym kraju. Nigdy nie zdolamy sie Mu odwdzieczyc za ogrom pracy, ktora dla nas wykonal. W dodatku, mimo cierpienia i wieku, Papiez wciaz pracuje. Moze mowi niewyraznie, slini sie, nie chodzi, ale wciaz ma wazny przekaz dla swiata. On teraz swoim cierpieniem nobilituje ludzi starych, ktorych nasza cyniczna cywilizacja chcialaby albo uspic (eutanazja), albo ukryc w umieralniach zwanych domami starcow. Nawiasem mowiac, panie "wierzacy" wiara w Boga laczy sie nierozerwalnie z glebokim szacunkiem wobec ludzi, bez wzgledu na ich wiek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gp Re: Smarkacze czy esbecy ? IP: *.roc.choiceone.net 16.10.03, 18:06 sam bym tego lepiej nie potrafil ujac!!! brawo!!! i ... NIECH ZYJE NAM PAPIEZ I JEGO SPOSCIZNA!!! STO LAT OJCZE SWIETY!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gwidon Re: Tak przed 25 laty relacjonował wybór Papieża IP: 5.3R2D* / *.vodafone-is.de 16.10.03, 10:44 "Wierze w Boga ale nie w jego urzednikow..." To dziwne, gdyz czesto trudno uwierzyc w to, czego sie nie widzi, natomiast dozo latwiej jesli sie cos zobaczylo. U ciebie jest odwrotnie... moze warto sie przebadac? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mr_b Re: Tak przed 25 laty relacjonował wybór Papieża IP: *.isw.intel.com / 172.28.172.* 16.10.03, 14:35 Kochani, czego wymagac od kosmopolity, ktory w nicku podaje swoj iloraz inteligencji... ??? Proponuje Krzysiowi52 Waleriane, zeby przypadkiem zylka nie pekla, a tym ktorzy wierza i chca - modlitwe w intencji naszego kochanego Papieza i jedna "zdrowaske" za Krzysia o IQ=52... Pozdrawiam ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bazz Re: Tak przed 25 laty relacjonował wybór Papieża IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.03, 19:28 "Nie może mieć Boga za Ojca, kto nie uważa Kościoła za Matkę." św. Cyprian Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kuku Re: Tak przed 25 laty relacjonował wybór Papieża IP: *.infocoig.pl / *.crowley.pl 16.10.03, 23:26 Nie lubie tego siwego dziadka, a Wy drodzy rodacy za co kochacie Karola? Odpowiedz Link Zgłoś