Dodaj do ulubionych

Kolonoskopia we wtorek - co jeść w niedzielę???

24.03.07, 17:25
Hej, we wtorek po południu mam badanie. W związku z tym mam pytanie: co jeść
w niedzielę? Czy mogę jeść normalne posiłki? Dzięki. Pozdrawiam!!!
Obserwuj wątek
    • meow_meow1 Re: Kolonoskopia we wtorek - co jeść w niedzielę? 24.03.07, 18:11
      TO zależy jaki ci zapisano preparat przeczyszczający. Musisz przeczytać ulotkę.
      A poza tym, nie dano Ci wskazówek na temat przygotowania do badania? Wszystko
      zależy od preparatu.
      • drimgerl Re: Kolonoskopia we wtorek - co jeść w niedzielę? 25.03.07, 10:30
        Mam przepisany Fortans, który będę pićod jutra. W ulotce jest napisane tylko
        jak jest z dniem przed badaniem (że tylko śniadanie ale też nie wiem jakie
        można) i że trzy dni nie można jeść rzeczy z pestkami i tyle. Możecie mi pomóc?
        Dzięki.
        • junkii ja jadlam 25.03.07, 11:53
          hej! ja mialam w srode wieczorem badanie to jadlam tak:
          -poniedzilek:rano kiesiel albo 2:P
          poludnie: zupa jarzynowa mrozona(wszystko doprawione i zmiksowane)
          wieczorem to samo!

          -we wtorek to samo

          -sroda: NIC:( tylko woda i fortnans :(


          Lekarz tak zalezil ze tylko to moge jesc! zadnbego nabialu,serko,kanapek ani nic
          innego:( zero kawy:(


          Dalo sie wytrzymac ale sernik z kokosem az mi sie snil w srode:)
    • mojanadzieja3 Re: Kolonoskopia we wtorek - co jeść w niedzielę? 25.03.07, 16:52
      Witaj
      Prawda jest taka ze im mniej bedziesz jadla tym lepiej .Kazdy posilek powoduje
      obecnosc kalu a jelita powinny byc wyczyszczone calkowicie aby nie bylo w nich
      nic !!!Inaczej cale badanie jest bez sensu !!!Ja mialam to badanie dwa
      razy ...za drugim razem kazano mi byc na diecie plynnej dwa dni przed .W
      szpitalu podawano zmiksowana zupe .Znajoma lekarka poradzila mi nic innego nie
      jesc oprocz rosolu i herbaty , ziolek .Tak tez zrobilam ale Ty mozesz jesc zupe
      jarzynowa zmiksowana ale nie za duzo ...i kisiel jak radzi junkii moze tez byc
      przeciez to sama woda .Duzo pij...wtedy latwiej sie wytrzymuje glod a lepiej
      troche sie poglodzic niz potem usłyszec : badanie sie nie udalo bo pacjentka
      zle przygotowana .Naprawde jakos tego badania zalezy w duzym stopniu od tego
      jak bedziesz " wyczyszczona ".Acha i po samym badaniu stopniowo wracaj do
      normalnych posilkow ..nie od razu wszystko naraz .
      Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka