drimgerl 24.03.07, 17:25 Hej, we wtorek po południu mam badanie. W związku z tym mam pytanie: co jeść w niedzielę? Czy mogę jeść normalne posiłki? Dzięki. Pozdrawiam!!! Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
meow_meow1 Re: Kolonoskopia we wtorek - co jeść w niedzielę? 24.03.07, 18:11 TO zależy jaki ci zapisano preparat przeczyszczający. Musisz przeczytać ulotkę. A poza tym, nie dano Ci wskazówek na temat przygotowania do badania? Wszystko zależy od preparatu. Odpowiedz Link
drimgerl Re: Kolonoskopia we wtorek - co jeść w niedzielę? 25.03.07, 10:30 Mam przepisany Fortans, który będę pićod jutra. W ulotce jest napisane tylko jak jest z dniem przed badaniem (że tylko śniadanie ale też nie wiem jakie można) i że trzy dni nie można jeść rzeczy z pestkami i tyle. Możecie mi pomóc? Dzięki. Odpowiedz Link
junkii ja jadlam 25.03.07, 11:53 hej! ja mialam w srode wieczorem badanie to jadlam tak: -poniedzilek:rano kiesiel albo 2:P poludnie: zupa jarzynowa mrozona(wszystko doprawione i zmiksowane) wieczorem to samo! -we wtorek to samo -sroda: NIC:( tylko woda i fortnans :( Lekarz tak zalezil ze tylko to moge jesc! zadnbego nabialu,serko,kanapek ani nic innego:( zero kawy:( Dalo sie wytrzymac ale sernik z kokosem az mi sie snil w srode:) Odpowiedz Link
mojanadzieja3 Re: Kolonoskopia we wtorek - co jeść w niedzielę? 25.03.07, 16:52 Witaj Prawda jest taka ze im mniej bedziesz jadla tym lepiej .Kazdy posilek powoduje obecnosc kalu a jelita powinny byc wyczyszczone calkowicie aby nie bylo w nich nic !!!Inaczej cale badanie jest bez sensu !!!Ja mialam to badanie dwa razy ...za drugim razem kazano mi byc na diecie plynnej dwa dni przed .W szpitalu podawano zmiksowana zupe .Znajoma lekarka poradzila mi nic innego nie jesc oprocz rosolu i herbaty , ziolek .Tak tez zrobilam ale Ty mozesz jesc zupe jarzynowa zmiksowana ale nie za duzo ...i kisiel jak radzi junkii moze tez byc przeciez to sama woda .Duzo pij...wtedy latwiej sie wytrzymuje glod a lepiej troche sie poglodzic niz potem usłyszec : badanie sie nie udalo bo pacjentka zle przygotowana .Naprawde jakos tego badania zalezy w duzym stopniu od tego jak bedziesz " wyczyszczona ".Acha i po samym badaniu stopniowo wracaj do normalnych posilkow ..nie od razu wszystko naraz . Pozdrawiam Odpowiedz Link