Dodaj do ulubionych

Terra Martialis

05.10.15, 18:19
Na ekrany naszych kin wchodzi właśnie szumnie zapowiadany Marsjanin w sławnej reżyserii Ridleya Scotta, oparty na książce amerykańskiego autora pod tym samym tytułem.
Mało kto wie, że Marsjanin nie znalazł początkowo uznania u wydawców, a autor początkowo opublikował książkę na własnej stronie internetowej.

Jeszcze mniej osób wie, że równolegle, niezależnie od niego, najwyraźniej jeszcze mniej skuteczne starania wydania własnej książki, opartej na niemal identycznym pomyśle, podjął polski autor.

Można się z niej, m.in.,dowiedzieć nie tylko, jak przeżyć na Marsie, ale że na Ziemi ciepła woda potrafi zamarzać szybciej niż zimna. I że to dopiero polscy uczeni i to dopiero w 1988 r. uzasadnili ten efekt odkryty przez… małego murzyńskiego chłopca 25 lat wcześniej.

Obserwuj wątek
    • qfiz Re: Terra Martialis 14.10.15, 00:25
      > Jeszcze mniej osób wie, że równolegle, niezależnie od niego, najwyraźniej jeszc
      > ze mniej skuteczne starania wydania własnej książki, opartej na niemal identycz
      > nym pomyśle, podjął polski autor.

      To też hard SF. Można ją znależć tutaj: Terra Martialis.
      Moim zdaniem w wielu miejscach bije Marsjanina. Szkoda, że Ridley Scott nie wziął jej na kanwę swojego filmu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka