Dodaj do ulubionych

Kino 2020...

22.05.20, 02:52
Nie wiem czy pamiętacie słynną aferę ze Snowdenem?
Edward Snowden w każdym razie był, można w wielkim skrócie powiedzieć, m.inn, oprócz pisania programów, "hackerem hackerow" i po przymusowej rezygnacji z powodu choroby ze Special Forces został zatrudniony przez NSA, CIA, gdzie praca stopniowo zaczynała go mentalnie dręczyć ponieważ widział co sie wyrabia w cyberświecie, i o czym nikt nie wie.
kwestionował czy to w ogóle legalne, zgodne z konstytucja. w końcu ukradł dokumenty z NSA i potężnie gwizdnął w gwizdek.

anyhoo, w związku czym powiadamiam was ze jakbyście nie wiedzieli to na Netfix można obejrzeć film o nim, dobrze zrobiony, długi, z Joseph Gordon-Levitt pt Snowden
-polecam.
Poza tym koniecznie zobaczcie Dancing with the Birds - Tańcząc z ptakami - cudowne! można sie nawet uśmiać :)
no i rzecz jasna polecam Kosmickiego
The Coldest Game (2019) bdb. po polsku - Ukryta Gra.

Miłego oglądania!

Minnie
Obserwuj wątek
    • luiza-w-ogrodzie Re: Kino 2020... 22.05.20, 06:56
      minniemouse napisała:

> Nie wiem czy pamiętacie słynną aferę ze Snowdenem?
      > Edward Snowden w każdym razie był, można w wielkim skrócie powiedzieć, m.inn
      > , oprócz pisania programów, "hackerem hackerow" i po przymusowej rezygnacji z
      > powodu choroby ze Special Forces został zatrudniony przez NSA, CIA, gdzie prac
      > a stopniowo zaczynała go mentalnie dręczyć ponieważ widział co sie wyrabia w c
      > yberświecie, i o czym nikt nie wie.
      > kwestionował czy to w ogóle legalne, zgodne z konstytucja. w końcu ukradł d
      > okumenty z NSA i potężnie gwizdnął w gwizdek.
      >
      > anyhoo, w związku czym powiadamiam was ze jakbyście nie wiedzieli to na Netf
      > ix można obejrzeć film o nim, dobrze zrobiony, długi, z Joseph Gordon-Levitt
      > pt Snowden
      > -polecam.

Mam Netflix, wiec moze sie skusze na tego Snowdena. Ostatnio z filmow na necie ogladalam jakies straszne mordobicia, typu "John Wick" i "Aquaman", chyba mam za spokojne zycie :)

Zauwazylam tez ze wole seriale niz filmy. Ciekawe, dlaczego. Moze po prostu nie moge sie skupic na filmach bo sa za dlugie? Ktos tez tak ma?

Poza tym dowiedzialam sie na wlasnym doswiadczeniu ze konto Netflix dziala na calym swiecie. Zalozylam sobie konto tutaj a jak bylam u Mamy w Polsce, tez mialam dostep, tylko filmy i seriale byly inne i z polska lista dialogowa.

Luiza-w-Ogrodzie
      Forum AUSTRALIA
      • roseanne Re: Kino 2020... 22.05.20, 21:49
        tak, dziala wszedzie, ograniczenia krajowe mozna troszke obejsc
        zciagalam na tableta filmy w lednym kralu i potem po odlaczeniu od netu moglam ogladac gdzie indziej

np Francja miala mase anime, nie dostepnych nigdze indziej,

ostatnio ogladam "starocie" powrot do przyszlosci, Indiana Jones... :)

niestety nie mam goonies
    • luiza-w-ogrodzie Seriale 2020... 22.05.20, 07:48
      Ostatnio co tydzien ogladam serial Reprisal, zdjecia i kostiumy sa fantastyczne, tresc rozwodniona i wlecze sie strasznie, ale ogladam dla samej scenerii, ciuchow, fryzur i aut z lat 50-tych w koncepcji alternatywnej rzeczywistosci wspolistniejacych z komorkami z klapka. Zostaly mi jeszcze 4 odcinki, ale caly serial zmiescilby sie w jednym filmie gdyby zostal porzadnie zmontowany.

Poza tym idzie u nas trzeci sezon Killing Eve, dziwacznego, pelnego czarnego humoru brytyjskiego serialu szpiegowskiego z Sandra Oh jako pracownica wywiadu i zabojczynia na wynajem grana przed Jodie Comer. Ciuchy ktore ona nosi tez sa obledne :)

Zastanawiam sie tez jak bedzie wygladac produkcja filmow i serialy w tym roku. Chyba bedzie ich niewiele; co sie stanie z Oskarami?

Luiza-w-Ogrodzie
      Forum AUSTRALIA
      • maria421 Re: Seriale 2020... 22.05.20, 08:49
        Ostatnio filmy ktore dalam rade obejrzec od poczatku do konca to byly same starocie ktore juz pare razy widzialam np. Hitchcocka "The Man Who Knew Too Much" , albo "Plain Soleil" z pieknym , mlodym Alain Delon.

Z seriali ogladam czasem "Hawaii Five-O". Piekne krajobrazy i piekny Commander MacGarrett :-)
      • minniemouse Re: Seriale 2020... 22.05.20, 09:03
        Ja mogę oglądać i filmy i seriale, nawet tasiemcowe jak np Mad Men (gorąco polecam, zarówno treść jak i kostiumy, sceneria fantastyczne, gra aktorska na 5 z plusem i w ogóle aj waj!)
        Killing Eve - znam pierwszy sezon i część drugiego z TV, niestety u nas na Netflix to nie leci, tez to lubię.
        Także z seriali przyjemnie zaskoczył mnie Riverdale. Nie jest to bynajmniej coś nowego, serial ma już 3 sezony, i zasadniczo jest dla młodzieży (tzw young adult), oparty na amerykańskim komiksie Archie. dość długo opierałam się by to oglądać, lecz gdy w końcu się skusiłam wciągnęło mnie po uszy lolol
        Przystojni aktorzy, atmosfera jakby z lat 50-tych osadzona w czasach współczesnych, świetnie budujący napięcie 'plot' no i piękne ciuszki i, ponownie, 'w ogóle'.
        Drugi mój ulubiony serial dla młodzieży to Chilling Adventures of Sabrina - achh jak ładnie zrobiony, i podobnie jak w Riverdale co odcinek napięcie.
        Z cyklu "cos innego" - polecam "Angielska gra" - jak zaczynała sie zawodowa piłka nożna w Anglii. mojemu mężowi sie podobalo.
        I choć denerwujący, serial Dirty John (gra Eric Bana i Connie Britton) opowiada historie kobiety która wpadła w sidła niebezpiecznego przystojniaka - oparte na faktach. łałtentycznych ;)
        Z komedii serdecznie polecam Sex Education - obśmiałam się jak norka :)

Minnie
        • kan_z_oz Re: Seriale 2020... 22.05.20, 15:14
          Mam tak samo jak Maria. Ogladam obecnie filmy, ktore juz widzialam kiedys. Ze staroci to najbardziej bawia mnie najstarsze odcinki Bonda z Rogerem Moore w roli glownej oraz mlodym Sean Connery. Temu ostatniemu starosc zdecydowanie wyszla bardzo dobrze.
          • ertes Re: Seriale 2020... 22.05.20, 16:21
            Dirty John dzieje sie w moich okolicach ale jest jeszcze drugi serial, ktory polecam Dead to me.
            To juz jest moje sasiedztwo, miasto obok w ktorym bywamy bardzo czesto. Fajnie jest ogladac cos co sie dzieje w miejscach ktore rozponajemy z codziennego zycia.
            Nie wiem jak to wyglada poza USA ale jest super serial Billions. U nas jest na Showtime.
            Po osmiu latatch skonczyl sie Homeland. Naprawde swietny serial godny obejrzenia.
            Oczywiscie jest tez swietny Money Heist.
            Na poczatku 3go sezonu wsrod mezczyzn furore robie Tokio ;)
            • minniemouse Re: Seriale 2020... 22.05.20, 23:15
              Oglądałam Dead To Me, rzeczywiście nieźle zrobiony. jest już zdaje się drugi sezon.
              ze staroci to bardzo polecam film Foolproof - nie ma nudnych momentów, świetnie wymyślony plot, dobrze grający aktorzy (David Suchet (Poirot), Ryan Reynolds, Kristin Booth) i do konca nie wiadomo - uda im sie czy nie uda, a jesli tak to komu i jak?
              Niestety nie widzę tego na Netflix, ale gdziekolwiek możecie znaleźć, please, please, obejrzyjcie!
              oo. chyba jest na YT

Minnie
              • kan_z_oz Re: Seriale 2020... 26.05.20, 09:27
                Obejrzalam ostatnio staroc "Hair". Muzyka swietna. Mialam obiekcje, ze sie zdeaktualizowal i bedzie smieszny.
                Byl lepszy niz go pamietalam sprzed lat. Dal mi duzo do myslenia na temat pewnej wolnosci, ktora istniala w latach 60tych i 70tych.
                Rekomenduje.
                • maria421 Re: Seriale 2020... 26.05.20, 10:48
                  kan_z_oz napisała:

> Obejrzalam ostatnio staroc "Hair". Muzyka swietna. Mialam obiekcje, ze sie zdea
                  > ktualizowal i bedzie smieszny.
                  > Byl lepszy niz go pamietalam sprzed lat. Dal mi duzo do myslenia na temat pewne
                  > j wolnosci, ktora istniala w latach 60tych i 70tych.
                  > Rekomenduje.
                  >

"Aquarius" i "Let the Sunshine In" to muzyka mojej wczesnej mlodosci :-)
                  • kan_z_oz Re: Seriale 2020... 26.05.20, 11:01
                    Lubie tez ze staroci "Seven year itch", "Gentelman prefer blonds". Ciekawe kino oraz w przypadku drugiego flimu dobre przeboje, bo dzisiaj aktualne. Lubilam zawsze MM.
                    Nie dla kazdego oczywiscie ale ogladam z przyjemnoscia.
                    • maria421 Re: Seriale 2020... 26.05.20, 11:36
                      kan_z_oz napisała:

> Lubie tez ze staroci "Seven year itch", "Gentelman prefer blonds". Ciekawe kino
                      > oraz w przypadku drugiego flimu dobre przeboje, bo dzisiaj aktualne. Lubilam z
                      > awsze MM.
                      > Nie dla kazdego oczywiscie ale ogladam z przyjemnoscia.
                      >

"Some Like It Hot", najlepsza komedia jaka widzialam i do ktorej zawsze chetnie wracam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka