Dodaj do ulubionych

Polskie znaki

08.12.05, 12:17
Zaparlam się i w ustawieniach zmienilam język domyślny na polski, i nawet
wykoncypowalam, ze Ctrl+Alt+litera daje polskie znaki (w Wordzie prawy
alt+litera).

Wszystkie polskie literki się udaje oprócz l-z-kreseczką. Ki czort? Czy ktoś
wie, jak tę literkę wywabić z kryjówki na ekran?

Prośba poważna, bo piszę tekst po polsku i muszę mieć polskie znaki.

Z gory dziękuję, J.
Obserwuj wątek
    • ani-ta Re: Polskie znaki 08.12.05, 12:54
      jutka to ty masz inny system do pisania tu a inny do worda?
      hmm....
      nie pomoge ci:(
      • jutka1 Re: Polskie znaki 08.12.05, 13:37
        Inne klawisze dzialają na forum, inne w wordzie, ale ani tu, ani tam nie dziala
        l-z-kreseczką. Buuu.
    • basia553 Re: Polskie znaki 08.12.05, 13:42
      łłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł
      • jutka1 Re: Polskie znaki 08.12.05, 13:46
        Basiu, nie pokazuj, ze masz, tylko napisz, jaką funkcją to robisz...
        • basia553 Re: Polskie znaki 08.12.05, 14:20
          metoda ta sama co u Ciebie, tyle ze u mnie dziala: najpierw pismo z DE na PL
          przestawic, a potem AltGr+l i wychodzi.
          • jutka1 Re: Polskie znaki 08.12.05, 14:50
            Tak robiłam, ale nie działało. Ale sobie ściągnęłam programik, i mam już polską
            klawiaturę, tylko muszę się do innego układu czcionek przyzwyczaić...

            Już jest OK :-)))
    • pawel_z_melb w Wordzie 08.12.05, 17:05
      by napisac ł

      -> (idz) do "insert'
      -> Symbol
      i otworzrzy Ci sie cala tabelka znakow;
      wsrod nich powinno byc ł
      jak nie w Times New Roman (u mnie jest),
      to w Times New Roman Special G1 lub G2

      !!! teraz
      znajdz klawisz 'assign key'
      naciskasz np. 'Alt' i 'l' jednoczesnie i juz sie 'zaznaczylo'

      od tej pory, gdy nacisniesz 'Alt' i 'l' jednoczesnie
      pokaze sie ł
      • jutka1 Re: w Wordzie 08.12.05, 17:08
        Pawle, wielkie dzieki.
        Zastosuje w laptopie, z ktorym dzis mialam tyle klopotow. Na domowym dziala,
        tylko mam francuska klawiature i wszystko jest do gory nogami, jak - nie
        przymierzajac - w Australii :-))))
        • ozpol W OZ klawiatura taka sama jak na polnocy.. 09.12.05, 03:03
          tylko piszemy do gory nogami..
          Tak wiec zacznij cwiczyc stawanie na glowie i ogldanie TV do gory nogami jesli
          to potrafisz.
          Nie wspomne o innych "trudnosciach" jak naprzyklad picie czy jedzenie..
          Ciezko sie zyje ..ale nie dlugo sama tego doswiadczysz.
          No to nozki w gore a glowka na podloge ..
          • jutka1 Re: W OZ klawiatura taka sama jak na polnocy.. 09.12.05, 10:03
            Czyli w AU macie klawiatury anglosaskie qwerty?
            Pozwolisz, ze juz przestane stac na glowie, bo mi sie mozg zanadto ukrwi ;-D
        • pawel_z_melb Re: w Wordzie 09.12.05, 21:10
          > Pawle, wielkie dzieki.
          :) milo byc uzytecznym
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka