Dodaj do ulubionych

cykle "40 - stki"

20.02.13, 21:41
Witajcie, dawno tu nie zaglądałam bo szczęśliwie się składało, że cykle jasne i czytelne....ale pomalutku jakby mój organizm "gaśnie" tzn cykle się wydłużają, owulacja coraz później itd. Chciałam dopytać gdzie mogę szukać informacji o wyznaczaniu niepłodności u kobiet "przekwitających" - może jeszcze do tego mi daleko ale wolę się przygotować : ) bo prędzej czy później temperatura nie wzrośnie i wiem, że będę musiała decydować na podstawie np: śluzu. Co jeszcze wówczas można zrobić, macie jakieś wskazówki , materiały, nowe informacje ( obecnie stosuję M.Rotzera)
Obserwuj wątek
  • horpyna4 Re: cykle "40 - stki" 21.02.13, 08:44
   U mnie dwa ostatnie cykle przed menopauzą miały po pół roku każdy i były owulacyjne, a przynajmniej miały normalną fazę lutealną. Tyle, że objawy śluzowe były wyraźne, ale u typów "mokrych" jest znacznie gorzej z określeniem początku dni płodnych.
   • matrei99 Re: cykle "40 - stki" 22.02.13, 21:02
    Ok, rozumiem, a wiesz może horpyno co w tym czasie z szyjką - czy coś się zmienia ? czy standardowo w dni płodne wysoko i otwarta i odwrotnie w niepłodne, czy na tej podstawie można interpretować ?
    • horpyna4 Re: cykle "40 - stki" 23.02.13, 09:35
     Teoretycznie standardowo, ale te objawy mogą być mniej wyraźne. Jeżeli jednak dobrze odróżniasz zmiany w szyjce, to powinnaś sobie radzić. Zwłaszcza, że śluz i szyjka korelują ze sobą.

     Musisz jednak pamiętać, że w fazie przedowulacyjnej nie ma takiej pewności co do niepłodności, jak po owulacji. I przy wydłużających się cyklach bywa to problemem.
    • bystra_26 reguła szczytu 23.02.13, 20:43
     U Roetzera masz regułę szczytu, gdzie na podstawie śluzu wyznaczasz dni niepłodne, jednak nie będzie to 100% niepłodność. Regułę szczytu można jednak zacząć stosować dopiero, jak masz pewność, że już jesteś w premenopauzie, a nie w pierwszym cyklu z wydłużoną fazą przedowulacyjną, bo to może być odosobniona sytuacja.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka