Dodaj do ulubionych

Odprawa na lotnisku Adagir

20.05.12, 12:24
Na stronie ITAKI wśród opinii i znalazłam taką informację "Jedynym minusem co do organizacji wycieczki było to iż nikt nas nie poinformował wcześniej jaka jest nazwa pierwszego hotelu - nie było tego na stronie, ani na potwierdzeniu rezerwacji, które dostaliśmy. Podanie pierwszego hotelu było konieczne już na lotnisku przy kontroli paszpotrowej i przez to mieliśmy nie przyjemności żeby wyjść z lotniska. Zresztą nie tylko my. :(" Zauważyłam, że Rainbow wprowadził od tego roku "obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy lotniskowej" czy faktycznie sa z tym problemy??? N wycieczkę mają jechać moi rodzice, których angielski bardzo słaby więc nie chciałabym zaserwować im stresu wybierając ofertę Itaki (której program bardziej nam się podoba i zdecydowanie lepsze godziny lotów). Ale jeśli tylko RT oferuje pomoc przy odprawie to może jednak muszę przemyśleć czy nie wybrać ich oferty...choć loty na noc i program mniej ciekawy niestety :-(
Obserwuj wątek
      • maroko4u Re: Odprawa na lotnisku Adagir 20.05.12, 13:07
        Witam,
        Nie wiem jakim cudem biuro podaje, ze jego przedstawiciel jest przy odprawie przylotowej. Praktyka jest taka, ze rezydenci wszystkich biur czekaja na gosci w sali przylotow, no chyba, ze akurat rezydent lecial z Polski tym samym samolotem. Obaszar ten jest obszarem celnym. Podzielam opinie deoand. Rainbow zaczyna wiekszosc swoich objazdow w hotelu "ADRAR".
    • ewa1862 Re: Odprawa na lotnisku Adagir 20.05.12, 23:55
      Fakt na lotnisku w Agadirze pytaja sie o nazwe hotelu.Nie znalismy jej, ale jedna Pani dokladnie wytlumaczyla im, ze jedziemy na wycieczke objazdowa i go nie znamy. Zaczeli sie smiac i juz wiecej nie pytali. Pozniej w kazdym hotelu trzeba wypelniac karty meldunkowe, ale tutaj pomagal przewodnik. Do pierwszego hotelu dostalismy karty na lotnisku w Agadirze od rezydentki wraz ze wzorem wypelnienia. Potem karty sa do siebie podobne. Zawsze potrzebny jest numer paszportu i numer wbity do paszportu na lotnisku.
    • saren-ka12 Re: Odprawa na lotnisku Adagir 21.05.12, 12:00
      Hm...jak ja byłam z Itaką w Bułgarii to również byli z nami turyści z Itaki którzy wybierali się do różnych hoteli. Nie było jednak problemu bo już na etapie wyboru wycieczki Itaka ma podane na swojej stronie kilka hoteli do wyboru - także płacąc za wycieczkę wybiera się konkretny hotel...na lotnisku czekały na nas rezydentki i mówiły każdemu który autokar wiezie do którego hotelu, oczywiście po polsku. Więc z moich doświadczeń wynika że po pierwze - zna się nazwę hotelu, bo też ze względu na hote wybiera się wycieczkę, po drugie - rezydentki nawołuja po polsku:)
      • maroko4u Re: Odprawa na lotnisku Adagir 21.05.12, 14:14
        Oczywiście jeśli ktoś wybiera się na pobyt to jak najbardziej zna nazwę swojego hotelu, ale mówimy tu o tygodniowym objeżdzie Cesarskie Miasta, gdzie nazwa pierwszego hotelu nie jest podawana na stronach internetowych biur. Może podam dane z karty wjazdowej jaką trzeba wypełnić na lotnisku w Maroku:

1. Nazwisko, (nom)
        2. Imię, (prenom)
        3. Nazwisko panieńskie, (nom de jeune fille)
        4. Data i miejsce urodzenia, (date et lieu de naissance)
        5. Obywatelstwo, (nationalite)
        6. Kraj zamieszkania, (pays de residence habituelle)
        7. Zawód, (profession)
        8. Numer paszportu i data wydania paszportu, (nr passeport/date delivrance)
        9. Skąd przyjechaliśmi i dokąd jedziemy, (destination/provenance: Varsovia, Agadir)
        10. Adres w Maroku, (adresse au Maroc: tu podajemy nazwe swojego hotelu)
        Na dole po lewej stronie stawiamy krzyżyk w okienku: tourisme

Mam nadzieję, że komuś się przyda....
        • madrek76 Re: Lot w ciemno 29.05.12, 09:35
          Człowieku, a może więcej kultury??? Jadąc na wycieczkę objazdową te hotele w BP się zmieniają, pamiętam sytuację w Izraelu, gdzie w Betlejem była jakaś awaria wody i na ostatnią chwile znaleziono dla nas inny hotel (notabene dużo lepszy niż pierwotnie, a ponoć w tej samej cenie i potem nawet RT wszystkie grupy tam zabierał). Więc nie wszystko zaplanujesz na objazdówce, co innego na pobytówkę, tutaj jasne, że jak ktoś nie wie to dziwna sprawa! Choć ja lecąc 15.06 na objazdówkę zapytałam o pierwszy hotel i powiedziano mi, że na 2 dni przed wylotem potwierdza godziny wylotu i wówczas podadzą mi nazwę tego pierwszego hotelu, ale co będzie dowiem się po wylądowaniu :-)
          • ewa1862 Re: Lot w ciemno 29.05.12, 13:45
            Nie ma się co tak przejmować.Jak się nie zna pierwszego hotelu, to tez świat się nie zawali.Wystarczy tym Panom wytłumaczyć,ze się nie zna hotelu, bo to objazdowka, posmieja się i wybija numer i pieczątkę do paszportu.Ten numer trzeba wpisywać potem przy każdym meldunku w hotelu,robi się to codzienne,za wyjątkiem ponownego pobytu w Marrakeschu i Agadirze.Druki są po angielsku i arabsku, ale nasz pilot Pan Marcin zawsze informował po kolei co należy wpisywać.My wyoisywalismy meldunki, a obsługa wynosiła w międzyczasie nasze bagaże do holu z autobusu,pisało się potem numer pokoju na walizkę i bagaż trafiał pod pokój.
            W maju mój pierwszy i ostatni hotel w Agadirze,to był Anenzi Golden Tulup z Itaka.
            Apopos przy wylecieć z Maroka trzeba wypisać ta sama kartę i ja zabierają przy odprawie paszportowej, tez się pytają o hotel, ale my nawet wiedza w jakim byliśmy tez nie woisalismy nazwy i nikt nam głowy nie urwał.Takze bez obaw, jeśli nie zna się pierwszego hotelu w Maroku nic się nie stanie,nie ma problemów,wystarczy wytłumaczyć i zostaje się szybko przepuszczonym.Moja odprawa,bez znajomosci hotelu trwała może ze dwie minuty, a gdy przeszłam to bagaże były już na taśmie.Po wyjściu w hali przylotow(trochę dalej i ciut schowała)stała rezydenta i kierowała do odpowiednich autobusów,dając kartę do meldunku do pierwszego hotelu wraz ze wzorem jak należy wypisać.Takze nie należy martwić się na zapas, wszystko będzie dobrze,nie słuchać złych informacji,nie martwić się na zapas, tylko lecieć i cieszyć się na piękny objazd Maroka, bo naprawdę warto.A te sprawy np lotnisku to blahostka,wszystko da się im wytłumaczyć i oni to zaraz rozumieją i nie robią radnych problemów.Dogadac mozna się z nimi bez problemu po angielsku,francusku no i po arabsku(jak ktoś zna).Ludzie straszą innych bez powodu.Bylam w maju i sama wiem,ze wielu tym wpisów tutaj nie mozna ufać.Nie należy martwić się na zapas, lecieć i poznać ciekawostki Maroka.A odprawa na lotnisku, to jak każda inna odprawa w innym Państwie.Zycze udanego wyjazdu,dobrego pilota i wielu wspaniałych wrazen, nie bać się odprawy na lotnisku, bo nie ma czego.Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka