Dodaj do ulubionych

boris Vian

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.05, 20:31
zastanawiam się- kupić? ktoś zarekomenduje z pezekonaniem? i co? osławwiona
JESIEŃ W PEKINIE czy może coś innego?
Obserwuj wątek
    • berdyczow Re: boris Vian 11.02.05, 20:38
      W ciemno i z zapartymi oczyma i zamkniętym oddechem jeśli lubisz
      surrealistyczne opowiastki noir często na granicy dobrego smaku (moim zdaniem
      nie). Jesień w Pekinie - bomba(ksiądz est znakomity), poza tym Wyrywacz serc,
      Czerwona Trawa itd. Teraz są w zestawach, więc problemu nie ma.
      Aha i jeszcze, jak spotkasz Vernona Sullivana (np. Napluję na wasze groby) to
      też jak młody pelikan łykaj, bo to Vian, jeno pod pseudonimem, żeby do więźnia
      nie pójść (choć wyrok dostał i tak ((sic!)))
      Lektury ubawnej..
      • kubissimo Re: boris Vian 11.02.05, 20:50
        a ja polecam pogrzebanie w bibliotekach, bo to co jest w ksiegarniach, to nowe
        przeklady
        w wiekszosci nieudane :///
      • Gość: kia Re: boris Vian IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.05, 20:51
        hahaa:) dzięki, właśnie na zachętę w takim tonie czekałam:) a zreszta- Vian to
        nietuzinkowa postać, człowiek -orkiestra można rzec, nad jego śmiercią
        ubolewam...ciao, dzięki za odzew.
    • braineater Re: boris Vian 11.02.05, 20:56
      wszystko - od opowiadań począwszy, poprzez powieści, czarne kryminały pod
      nazwiskiem Vernon sullivan do płyty z piosenkami przez viana śpiewanymi -
      bezkrytycznie z entuzjazmem i talibańskim przekonaniem polecam
      Koniecznie w tłumaczeniach Marka Puszczewicza, bo to co ten pan robił z Vianem
      zasługuje na pomnik ze najszczerszego spiżu
      Pozdrowienia:)
    • klymenystra Re: boris Vian 11.02.05, 21:18
      Jesien jest swietna i niepowtarzalna jak kazda inna skiazka Viana pisana pod
      jego nazwiskiem. osobiscie najbadziej lubie Wyrywacz Serc i Piane Dni. nie
      wierze jednak, ze polskie tlumaczenie jest idealne, dlatego polecam oryginal.
      te spod znaku Vernona Sullivana to juz inna bajka- ale warto znac
      • Gość: daria13 Re: boris Vian IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.05, 15:04
        Boris Vian - TAK!!!!! Vernon Sullivan - NIE!!!
        A tak poważnie Vian to chyba najlepszy (znany mi) surrealista, ale nie tylko.
        Jego książki tylko z pozoru są śmieszne, a tak naprawdę to jedna wielka gorzka
        piguła, ale absolutnie doskonała. Najgłębsze to moim zdaniem Wyrywacz serc,
        Czerwona trawa i Piana złudzeń (ja znam pod takim tytułem, ale z oryginału
        należałoby przetłumaczyć Piana dni).
        Vernona nie trawię, to naprawdę zuuuuupełnie inna bajka, dla mnie kompletnie
        niezrozumiała (nie w sensie treści, ale odniesienia do Borisa). Może i warto
        się zapoznać, ale po co?
        Może ktoś mi wyjaśni wartości zawarte w książkach Vernona. Może ja jestem za
        głupia? Myślę, że to tylko zabawa konwencją, ale dla mnie nie śmieszna.
        Niecierpliwie czekam na obrońców Vernona.
        Pozdrawiam wszystkich miłośników nieodżałowanego Borisa Viana. Oby nas wciąż
        przybywało!!!!!!!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka