Dodaj do ulubionych

Truman Capote

26.01.06, 15:19
Czy ktos z Was widzial juz film pt. "Capote"? Ja sie przymierzam do
obejrzenia, film wchodzi na ekrany chyba za miesiac. Ciekawa jestem bardzo,
jak przedstawiono pisarza i jak aktor, grajacy dotychczas bardzo dobre,
charakterystyczne role drugoplanowe poradzil sobie z rola pierwszoplanowa,
bedaca chyba wielkim wyzwaniem...
Obserwuj wątek
    • ada08 Re: Truman Capote 14.02.06, 17:50
      A ja dopiero dziś dowiedziałam się, że Truman Capote to ... Dill
      z "Zabić drozda" Harper Lee!

      Dill i panna Smyk to Truman Capote i Harper Lee, zaprzyjaźnieni od dzieciństwa,
      nie miałam o tym pojęcia :-))
      a.

      PS Filmu jeszcze nie widziałam.
    • a.adas Truman Capote 14.02.06, 20:41
      w Walentynki?

      Ja wiem, źe moje głośne myślenie i zapytania są nie zawsze mile widziane;), ale
      zastanawiam się nad wpływem słabości miłosnej pisarza na ostateczny kształt "Z
      zimną krwią". Nie pamiętam dokładnie nazwisk ani okoliczności, ale jeden z
      morderców (a w zasadzie jedyny - ten który zabijał) jest opisany znacznie żywiej
      niz drugi, gdyby to nie zabrzmiało jak zabrzmi to napisałbym wręcz, ze z
      większym uczuciem i fascynacją.

      No cóż, gdyby nie film (i jego zapowiedzi) to żyłbym dalej w błogiej
      nieświadomości i nie zastanawiał się, na ile w takim razie można uznać Capote za
      pioniera powieści reportażowej czy też reportażu powieściowego? Czy ta konwencja
      oznacza całkowitą bezstronność?W sumie co to jest "bezstronność"? W literaturze
      i nie tylko...
    • Gość: suleka Re: Truman Capote IP: *.aster.pl / *.aster.pl 14.02.06, 21:23
      poza tym ostatnio wyszedł wreszcie porządy wybór opowiadań Capote'go w tym
      kilka wcześniej niepublikowanych
      A.S.
    • czesc_gewara Pytanie !!! 20.02.06, 08:51
      Kim jest chłopiec Trumana ? W filmie ma na imię Jack i też jest pisarzem z NY.
      Pozdrawiam
      • chihiro2 Re: Pytanie !!! 20.02.06, 11:30
        Chodzi o Johna Knowlesa, tak mi mowi artykul w brytyjskim "Telegraph Magazine".
        • czesc_gewara Re: Pytanie !!! 21.02.06, 09:18
          Dzieki wielkie za pomoc. Jednak juz sobie sprawdzilem i chodzi o Jacka Dunphy.
          Pozdrawiam
    • morgen_stern Re: Truman Capote 21.02.06, 09:42
      Uwielbiam tego aktora - nigdy nie mogę spamiętac nazwiska, ale twarz znam
      bardzo dobrze :-))
      Podobno rola rewelacyjna, do kina pójde na pewno!
      • chihiro2 Re: Truman Capote 21.02.06, 11:41
        Ja tez go uwielbiam i uwazam za swietnego aktora. Zawsze gral role
        drugoplanowe, m.in. w "Magnolii", "Utalentowanym panu Ripley'u", "25.
        godzinie". Fajnie, ze dostal pierwszoplanowa, taka charakterystyczna role, i ze
        pewnie niezle sobie poradzil. Na razie dostal Zlotego Globa i ma nominacje do
        Oscara. Zycze mu tej nagrody bardzo :)
    • aaneta Re: Truman Capote 21.02.06, 11:13
      Chyba nieźle sobie poradził, skoro wymienia się go jako pewniaka do Oscara, a
      przedwczoraj dostał nagrodę BAFTA. Oglądałam transmisję, były fragmenty, bo film
      był nominowany do nagrody głównej i za scenariusz adaptowany. Nie wiem, czy
      zniosę to w kinie, bo Philip Seymour Hoffman mówi zupełnie nie swoim głosem,
      wysokim i afektowanym, i wkurzający jest przez to strasznie, ale pewnie o to
      chodzi ;)
    • bubster Re: Truman Capote 21.02.06, 13:21
      Ja widziałam.
      Film rozczarował tym, że wszystko - całą interpretację - podaje na tacy.

      Ale za to urzekł mnie tym, że to chyba pierwszy film o znanym artyścia, jaki
      widziałam, który owego artystę nie gloryfikuje. Tym, że pokazał, ile podłości
      złożyło się na historię dobrej ksiązki.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka