denissa9 Do sunny day 15.10.05, 15:46 Wysłałam do Ciebie maila z z wzorem pisma do szpitala. Odpowiedz Link
monia23 Do Denissa 16.10.05, 15:39 Ja też bardzo prosze o to pisemko do szpitala w spr badań histopat. Co prawda u mnie to było zakarzenie wewnątrz maciczne ale kto wie? Może coś jeszcze tam było? Bo juz wszpitalu stwierdzono tez u mnie wadę macicy, zły kształt i nierównomierne jej rozciąganie się, tak dla bajeru napisze że rozciągała się w formie/kształcie serca...co za ironia. I ja to pod koniec tej krótkiej ciąży wyczuwałam dotykiem. Bardzo chętnie poczytam co tam jest w tych wynikach jesli wogóle je zrobili?? Bedę wdzięczna. Pozdrawiam Monika. Odpowiedz Link
denissa9 Do Monia 16.10.05, 17:44 wysłałam maila z treścią pisma do szpitala. Powodzenia! Odpowiedz Link
monia23 Dziękuję Ci bardzo!! 16.10.05, 18:32 otrzymałam i w najbliższym czasie załtwię to osobiście. mam nadzieję, że szybko mi się to uda zrobić. Pozdrawiam! Odpowiedz Link
pestka_wp Denisso9 prosze również o wzór pisemka 20.10.05, 14:54 prosze również o wzór pisemka o wynik badań hispat. Niestety do tej pory nie mam pojecia co było przyczyną wcześniejszego urodzenia Danielka, ciaża wzorcowa, świetnie sie czułam a tu jedego dnia bach i wody zaczeły iść. Na poje pytania po urodzeniu lekarze nie znali odpowiedzi, prawdowpodobnie stan zapalny. Moze te badania coś wiecej by powiedziały. Adres pestka_wp@wp.pl pzdr Dorota M. z Danielkiem /29-09-2003, ur 31/32 tyg ciąży, MPD/ Kontakt: g-g 4535547 e-mail pestka_wp małpa wp.pl zdjęcia: foto.onet.pl/albumy/album.html?id=24897&q=Danielek&k=3 Odpowiedz Link
ulap4 Re: Denisso9 prosze również o wzór pisemka 21.11.05, 14:46 Witam! Bardzo proszę przyślijcie mi wzór pisma.Zastanawiam się czy robiono to badanie, bardzo bym się chciała dowiedzieć. 34 t.c (ciąża bliźniacza), córcia miała wrodzoną cytomegalię, (ale nikt mi nie powiedział co było przyczyną porodu). Tydzień przed porodem na USG wszystko było "SUPER",jedno dziecko miało ważyć 1650, drugie 1750, okazało się córcia 1200, synek 2200.Już wtedy Ola się nie rozwijała, urodziła się w zamartwicy, hipotrofia, niedokrwistość, małopłytkowość, cholestaza, hepatosplenomegalia, granulocytopenia i dużo innych problemów. Z Kacperkiem było trochę lepiej,miał niewydolność krążeniowo- oddechową, zespół NEC, później posocznicę. ulap4@o2.pl Odpowiedz Link
agnu12 Re: Czy znacie przyczyne wczesniactwa Waszych dzi 20.10.05, 16:14 Witam serdecznie ! Bardzo zaciekawił mnie Pani list; sama jestem matką przedwczesnie urodzonej córeczki ( 31 t.c. ); oprócz informacji, że odklejało mi się łozysko, tak naprawdę nie wiem, jaka była przyczyna wczesnego rozwiązania; proszę napisać coś więcej na temat histpat łozyska, jego wyniku, możliwości otrzymania, bo od szpitala nie miałam takiej informacji że mogę coś takiego otrzymać... Podrawiam Odpowiedz Link
agnu12 Re: do pestka, agnu, evimama 22.10.05, 17:51 otrzymalam wzór pisemka; dzięki serdeczne; jak najszybciej postaram się go złożyć w szpitalu; pozdrawiam serdecznie Agnieszka Odpowiedz Link
evimama Re: Czy znacie przyczyne wczesniactwa Waszych dzi 20.10.05, 22:27 Ja też bardzo proszę o wzór pisma do szpitala. Miałam przodujące łożysko, potem przedwczesny wyciek wód płodowych, podobno bardzo brzydkie, "posiekane" łożysko (według lekarzy robiących mi cesarkę) ale co było bezpośrednią przyczyną przedwczesnego porodu nie wiem. Urodziłam córeczkę w 28 tygodniu w bardzo ciężkim stanie. Teraz ma 9 miesięcy (skorygowany wiek 6 m-cy) i jest kochana, śliczna choć oczywiście rozwija się wolniej. Mój adres: g.szwaiger@wp.pl Dziękuję i pozdrawiam Odpowiedz Link
marzena.woszek Re: Czy znacie przyczyne wczesniactwa Waszych dzi 21.10.05, 22:17 Witaj czy ja również mogłabym Cie prosić o wzór takiego pisma. Mój Szymonek urodził sie w 33 tyg ciąży z zapaleniem opon mózgowo rdzeniowych. Chielibyśmy mieć jeszcze jedno dziecko ale nasuwa się pytanie czy ten koszmar znów sie nie powtórzy. Z góry dziękuje i podaję adres marzena.woszek@interia.pl Odpowiedz Link
marzena.woszek Re: Czy znacie przyczyne wczesniactwa Waszych dzi 23.10.05, 17:14 bardzo Ci dziękuję w poniedziałek idę zanieść aż się boję co to będzie. Pozdrawiam Marzena Odpowiedz Link
kasiamarysia1 Re: Czy znacie przyczyne wczesniactwa Waszych dzi 24.10.05, 14:07 Podczas drugiej ciazy stwierdzono malowodzie.Lezalam dosc dlugo w klinice polozniczej w Poznaniu.Z dnia na dzien wod ubywalo az wrescie okazalo sie ze ich calkowicie nie ma.Zapadla decyzja o cc.Byl to 35 tc.malutka urodzona z hipotrofia (przestala rosnac w brzuszku)1740,43 cm.Nikt mi nie potrafil wyjasnic przyczyny tego stanu. Odpowiedz Link
witka55 Re: Czy znacie przyczyne wczesniactwa Waszych dzi 24.10.05, 15:30 No i klapa. Dostałam dzisiaj odpowiedź ze szpitala: "W odpowiedzi na pani pismo informuję, iż nie wysyłaliśmy łożyska do badania histopatologicznego" No i co ja teraz mogę z tym zrobić? Czy rzeczywiście to był ich OBOWIĄZEK??? Pozdrawiam Witka z Natalką Odpowiedz Link
denissa9 Do witka55 24.10.05, 21:27 Własnie się nad zastanawiam, czy szpital przyznajac sie do tego, nie wystawia sobie negatywnej opinii. W Polsce nie istnieje cos takiego, jak prawo szpitalne (lub cos w tym rodzaju), wg ktorego w takim i takim przypadku trzeba robic tak. Są to zalecenia albo standardy. I wg zalecen kazdy szpital POWINIEN przebadać histopatologicznie każde łożysko przedwczesnie urodzone i lożyska urodzone o czasie, jesli budzi watpliwosci co do wygladu, koloru itp. Jesli szpital tego nie zrobil, a powinien, to trzeba sie zastanowic, czy jego postepowanie jst zgodne z prawem. Czy jest to zaniedbanie, ktore mozna zaskarzyc dalej...Musze sie zastanowic i popytac znajomych lekarzy. Czy rowniez któraś z Was otrzyamala odpowiedz podobna do tej, co Witka? W mailu, jaki napisałas do mnie, nie znalazłam blizszych informacji o Twoim przypadku, Witko, ale rozumiem, ze urodziłas przedwczesnie? Odpowiedz Link
witka55 Re: Do witka55 25.10.05, 09:34 Irodziłam w 33tc przec cc - odeszły mi wody. Będę wdzięczna, jeżeli mi doradzisz, co dalej zrobić z tym fantem. Pozdrawiam Witka z Natalką Odpowiedz Link
pestka_wp nie zrobili badań :( 09.11.05, 08:32 Witajcie Niestety ja również nie otrzymałam wyniu badań, pani w statystyce poinformowała że nie zostały takowe zrobione. Zastanawiajace, lekarz który prowadził ciąże jest pracownikiem tego szpitala hmm. I jak tutaj dochodzić czego kolwiek. Moje pierwsze dziecko, ciaża przebiegął niby prawidłowo a zakończyła sie w 7 miesiacu, przyczyna: nieznana, efekt wcześniactwa: mpd, i skad mam widzieć na co zwrócić uwagę przy następnej, jak mam sie odwazyć na drugie dziecko kiedy moze sie to tak samo zakończyć!. Jestem zła, a nawet wściekła na ten szpital Pzdr Dorota M. z Danielkiem /29-09-2003, ur 31/32 tyg ciąży, MPD/ Kontakt: g-g 4535547 e-mail pestka_wp małpa wp.pl zdjęcia: foto.onet.pl/albumy/album.html?id=24897&q=Danielek&k=3 Odpowiedz Link
sisi80 Re:mi również nie zrobili badan... 10.11.05, 13:03 Witam Was Drogie mamuski! Urodzilam w 37tc,od 31tc skurcze zalecenie lezec.. Wody odeszly probowalam naturalnie ale skonczylo sie cieciem cesarskim. Synek mial 4 punkty w skali Abgar, niedotleniony, wylewy I, II stopnia. Kilka dni temu mialam wizyte u ginekologa(pracuje w szpitalu , gdzie rodzilam)i pytałam o badanie histopatologiczne i poinformowal mnie, ze to badanie wykonuje sie, wtedy gdy kobieta ma zdiagnozowana chorobe w ciazy, ktora bezposrednio wplywa na zachowanie sie lozyska np cukrzyca, toksoplazmoza, cytogemalia itd. Drugi powod, kiedy wykonuje sie to badanie to gdy plod rodzi sie martwy. Przyznam ze chcialabym sie rowniez dowiedziec dlaczego moje dziecko urodzilo sie wczesniej w tak ciezkim stanie i na co zwrocic uwage przy drugiej ciazy. okazuje sie ze nie zrobili mi tego badania. Pozdrawiam sisi Odpowiedz Link
aga5521 Re: Do witka55 10.11.05, 13:22 Witam Jak już kilka razy pisałam mój synek ur. się w 30 tyg. ciąży siłami natury z wagą 1350g i z zapaleniem płuc.Przyczyna przedwczesnego porodu to zakażenie wewnątrzmaciczne i spowodowane tym pękniecie pęcherza płodowego i wyciek wód.Rodziłam 06.04.2005r w CZMP w Łodzi.Nie wiadomo tylko co było przyczyną zakażenia(lekarze stwierdzili,że najprawdopodobniej moja przedłużająca się infekcja grypowa.Byłabym wdzięczna za przysłanie wzoru pisemka, bo też chciałabym znać wynik badania.Dziękuję i pozdrawiam Agnieszka Odpowiedz Link
denissa9 do sisi80, pestki, witki i innych bez hispat 11.11.05, 10:24 Jesteś kolejna osobą, ktora pisze, że szpital nie zrobil badan hispat. łozyska wczesnaka. O tym czy takie badanie bedzie wykonane, decyduje lekarz sali porodowej. Ale w Gdańsku, z tego co mi wiadomo, we wszystkich trzech szpitalach łozyska kazdego wczesniaka jest badane histopatologicznie. Bo takie sa zalecenia szpitalne. Moze tu chodzi i koszty tych badan i dlatego szpitale ich nie robia, zeby nie wydawac kasy? Czy to dotyczy tylko jednego szpitala czy kilku. Pestko, Witko, Sisi, i iine sosby, ktrym szpitale nie zrobily histpat jesli to nie jest tajemnica, napiszcie w jakich szpitalach nie otrzymalyscie tych badan. Bo nie moze w tym kraju byc tak, ze w szpitalu A robia takie badanie, a w szpitalu B w analogicznym przypadku nie Odpowiedz Link
witka55 Re: do sisi80, pestki, witki i innych bez hispat 11.11.05, 13:03 Jeżeli chodzi o mnie to rodziłam w Szczecinie w Szpitalu w Zdrojach. Pozdrawiam witka Odpowiedz Link
pestka_wp Re: do sisi80, pestki, witki i innych bez hispat 14.11.05, 08:18 Szpital Wojewódzki Specjalistyczny im. prof. J. Gasińskiego Tychy Odpowiedz Link
gruchotka Re: do sisi80, pestki, witki i innych bez hispat 11.11.05, 13:03 denissa9 napisała: > Ale w Gdańsku, z tego co mi wiadomo, we wszystkich trzech szpitalach > łozyska kazdego wczesniaka jest badane histopatologicznie. Bo takie sa > zalecenia szpitalne. Witam! Początkowo nie chciałam wyników badań histopatologicznych, ale skoro piszesz, że w gdańskich szpitalach są wykonywane, to poproszę o wzór takiego pisemka. Sytuacji się nie cofnie, ale może te wyniki wyjaśnią, czemu drugi syn też jest wcześniakiem. Pozdrawiam Odpowiedz Link
jomamma mam wyniki hist. 22.11.05, 13:20 Witam, dostałam wynik badania, lekarze mówią, że tu nic nie ma, a stoi jak wół: "błony płodowe pozałożyskowe - chorioamnionitis acuta gradus mediocris". A właśnie poród zapoczątkowany był przez sączące się tydzień wody płod. To mi wygląda jak na jakieś zakażenie bakteryjne w średnim stopniu - na tyle znam łacinę, ale może któraś z Was przetłumaczyłaby mi to na polski? No i w ogóle co z tym dalej? Może wiecie? Jomamma Odpowiedz Link
ulap4 Re: mam wyniki hist. 22.11.05, 13:51 Bardzo proszę, przyślijcie mi wzór takiego pisma.Będę bardzo wdzięczna. Mój post jes trochę wyżej. ulap4@o2.pl Odpowiedz Link
kari_t Re: mam wyniki hist. 24.11.05, 20:11 Witam Urodziłam córeczkę w 35 tyg. ciąży w wyniku przedwczesnego odklejenia łożyska. Poród odbył się przez cc. Znam przyczynę przedwczesnego porodu bo lekarze mnie o tym poinformowali. Miałam za wysokie ciśnienie. W ogóle to było dziwne że tylko ciśnienie miałam wysokie a wszystkie wyniki ok. Nie byłam opuchnięta, nie miałam białka w moczu. Niestety te wysokie ciśnienie (jak trafiłam do szpitala miałam 195/120) spowodowało odklejenie łożyska. Odpowiedz Link
kiwi25 Re: Czy znacie przyczyne wczesniactwa Waszych dzi 25.11.05, 21:39 Jestem 15 letnim wczesniakiem!!!! I wlasciwie nie mam jakis strsznych dolegliwosci...ostatnio odezwala sie alergia ale nie jest to bardzo straszne...Ponad to jestem chuda (ale watpie zeby to od TEGO zalezalo) To tak zebyscie wiedzialy mamusie malutkich wczesniaczkow...Mama mi ostatnio tlumaczylo ze jedna z przyczyn moje wczesniactwa mogla byc choraba(?) mojej mamy podczas ciazy...nie pamietam juz ale w ktoryms miesicacu moja mama zaczela bardzo przybierac na wadze a ja nie przybieralam wcale a nawet chudlam to sie chyba nazywa Dyzfuzja maciczna (Dyfuzja maciczna)..urodzilam sie miesiac przed terminem......Pozdrawiam serdecznie Odpowiedz Link
denissa9 Do jomamma 27.11.05, 21:19 Przepraszam, ze dopiero teraz pisze, ale bylam z corka na turnusie rehabil. i dopiero wrocilam. Ponizej podaje namiary, gdzie mozna poprosic o przetlumaczenie wyników lub sprobowac samemu korzystajc ze slownika. Sa to strony dotyczace poronieniom, ale myśle, ze osoby tlumaczace na tym forum beda tak mile i pomoga rownież i mamom wczesniakom w przetłumaczeniu wynikow histpat. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=11916&w=15073430 www.poronienie.pl/eksperci/histopatolog/ A to słownik lacińsko-polski okreslen z wyników histpat: www.poronienie.pl/hist_alf.html słownik znaczen ( po polsku): www.poronienie.pl/slownik_znaczen_hist.html Odpowiedz Link
aja9 Re: Czy znacie przyczyne wczesniactwa Waszych dzi 27.11.05, 22:20 U mnie niestety wystapiła zatrucie ciazowe - nadcisnienie,białkomocz i cukrzyca.Maja urodziła się 30 tygodniu ciąży z wagą 750 g .Żyje. ania Odpowiedz Link
celes Re: Czy znacie przyczyne wczesniactwa Waszych dzi 05.12.05, 21:39 też poproszę wzór takiego pisemka, wiem, że pobrano łożyko do badańw wypisie ,mam napisane, że miałam odebrać wyniki po 6 tygodniach, ale tego nie zrobiłam Synek urodził się w 38 tyg, ciąży (więc już nie wcześniak), nie mniej były inne przyczyny, dla których powinnam wynik ten zobaczyć Odpowiedz Link
zieloneoczko Re: Czy znacie przyczyne wczesniactwa Waszych dzi 05.12.05, 22:33 maluszek, przyszedł na swiat w 29/30 tydz ciąży przez cc. Powód wysokie tętno małego< 220 i okręcenie pepowinki 2,5 raza wokół szyjki, pozatym to prawdopodobnie infekcja wewnatrz maciczna i stwierdzona cholestaza cięzarnych. ps- ja też poprosze o wzór pisma. pozdrawiam Odpowiedz Link
beataklaudia Re: Czy znacie przyczyne wczesniactwa Waszych dzi 06.12.05, 20:15 witaj, i ja poprosze o to pisemko do szpitala - sprobuje i ja powalczyc o te wyniki. Moja Klaudia urodziła sie w 28 tyg. z wagą 1000g - powiedziano - infekcja wewnątrzmaciczna i tyle..chętnie dowiem sie cos więcej. Z gory dziękuje.. POzdrawiam, BeaTA Odpowiedz Link
ewelina-s-82 Re: Czy znacie przyczyne wczesniactwa Waszych dzi 06.01.06, 10:30 świetnie się czułam przez całą ciąże,wyniki ok,a 2dni przed krwotokiem miałam szczegółowe badanie usg...i co???to mnie się pytali w szpitalu czy się nie przeciążyłam,itp.czy robiłam toxo i cmv???oj chciałabym już o tym nie pamiętać.. Odpowiedz Link
paulajal Re: Czy znacie przyczyne wczesniactwa Waszych dzi 06.01.06, 20:04 Bardzo to ciekawe co piszesz. A jak mogłabym uzyskać taką informację??? Moja pierwsza ciąza obumarła i dostałam wynik histopadtologiczny, ale nic z niego nie wynikało. Z drugiej ciaży urodziłam dziecko w 36tc, więc niby "tylko" o miesiac wcześniej, ale w zamartwicy, ledwie go odratowano, teraz po roku rehabilitacji to zuch chłopiec i rozwija sie prawidłowo. Przyczyną była niewydolność łożyska (było to widać na usg jeszcze w ciaży), które sie podczas porodu rozpadło (natychmiast wykonano cc). A pchał sie na swiat mój synek od 27tc, miałam b częste skurcze już od tego momentu. Do tego miałam ciągle bakterie na szyjce macicy (mimo leczenia antybiotykami), co jest najczęstsza przyczyną porodów przedwczesnych, ale akurat u nas nie. Po powyższych przejściach na kolejna/e ciaże/e się już nie zdecyduję i ciesze się tym co mam, czyli moim najcenniejszym ludkiem swiata Sebastiankiem Odpowiedz Link
roksana.cz Re: Czy znacie przyczyne wczesniactwa Waszych dzi 10.01.06, 15:43 bardzo prosiłabym o pomoc w jaki sposób można od szpitala otrzymać wynik badania. U mnie jako jedną z przyczyn, choć do końca nie wiadomo czy tą właściwą podano niewydolność szyjkowo - ciśnieniową. Będę wdzięczna za info - Roksana (priv r.k.czupryn@wp.pl) Odpowiedz Link
szczota12 Re: Czy znacie przyczyne wczesniactwa Waszych dzi 10.01.06, 17:38 To ja też bardzo proszę o informację jak uzyskać wynik badania łozyska od szpitala.Gdy prowadziłyście dyskusje na ten temat nie miałam jeszcze komputera a w moim przypadku sprawa też jest nie wyjaśniona i muszę wiedzieć dlaczego Małgosia urodziła się tak wczesnie.Moze będe jej mogla pomóc.Dziękuje Odpowiedz Link
gaja78 Re: Czy znacie przyczyne wczesniactwa Waszych dzi 04.03.06, 16:28 Prawdopodobnie infekcja układu moczowego. Tyle tylko, że w posiewach przez całą ciążę nic nie wychodziło (a do toalety biegałam co chwilę). Ala po urodzeniu miała infekcję dróg oddechowych ,której przyczyny też nie udało się znaleźć w normalnych posiewach. Po pierwszej miesiączce mam zrobić sobie zestaw niestandardowych badań, może w końcu uda się znaleźć to paskudztwo .. Może któraś z was była w podobnej sytuacji ? Odpowiedz Link
zoja79 Re: Czy znacie przyczyne wczesniactwa Waszych dzi 14.04.06, 22:20 Wygrzebałam wątek. Czy mogłabym również prosić o wzór takiego pisma. W 32 t.c. urodziłam córeczkę przez cc. Zdecydowano o cięciu z powodu zagrażającej zamartwicy płodu- na usg wyraźne wodobrzusze u dziecka. Nie dowiedziałam się od żadnego lekarza, ani ginekologa, ani neonantologa co było przyczyna wodobrzusza. Może badanie łożyska coś by wyjaśniło, ale do dzisiaj nie miałam bladego pojęcia, że coś takiego się robi. Będę wdzieczna za pomoc. Odpowiedz Link
lorunia Re: Czy znacie przyczyne wczesniactwa Waszych dzi 16.04.06, 09:31 U mnie na wypisnie też nie kazali zglosic sie po wynik hist.-pat. Urodziłam synka Kacperka w skończonym 36 tygodniu. Przyczyną wywołania porodu było wysokie CRP Odpowiedz Link