Dodaj do ulubionych

Bilans dwulatki:)

11.02.07, 21:17
Witajcie,
W zeszłym tygodniu, 2 lutego nasza Julka skończyła DWA LATKA! Przypomnę,że
urodziła sie w 26\27 tc z wagą 840g, 14 dni na respiratorze, operacja
zamknięcia Botala, drożny otwór owalny w sercu do dziś, retinopatoia
wczesniaczaIIst., wylew IIst.,, Poza tym problemy z jedzeniem- brak apetytu,
słabe przybieranie na wadze do dzisiaj poniżej 3 centyla, , wzrost na 10
centylu. Ale do rzeczy: dzisiaj po 2 latkachsmile : waga: 9 kg, wzros 86cm,
chodzi od 17 mca, teraz biega, wspina się, uwielbia rysować, malować, mówi
bardzo dużo, dość wyraźnie(albo sie przyzwyczaiłam i ją rozumiemsmile)mówi
zdaniami, nawet poprawnie gramatycznie: "musiem ziapionć kaciola zieby nie
wypat"-muszę zapiąć kaczora(zabawkę)żeby nie wypadł(z fotelika samochodowego,
albo "mamo usionć", "mamo, tato babusia oć(choć)zie mnom",powtarza dosłownie
wszystko, nie zawsze oczywiście zrozumiale, mówi też po swojemu. Umie
policzyć zwierzątka itd do trzech- "laś, dwa, tsi..." i odmienia rzeczowniki
poprzwnie np"dwa psi, jeden pieś" itd, mówi jak sie nazywa-imię nazwisko, ze
mieszka na takiej ulicy i podaje nr domu-, układa puzle drewniane bezbłędnie(
chyba kojarzy na pamięć gdzie który powinien być) i bardzo szybko, poznaje
kolory: czarny, biały, żółty bezbłędnie, czerwony, niebieski to już zgaduje-
raz sie uda innym razem nie; stara sie opowiadać co sie wydarzyło danego
dnia, uwielbia bajki, teletubisie, czytanie książeczek(aż do naszego
znudzenia), lubi sie buajć na koniku, w huśtawce może siedzieć godzinę,
uwielbia sie kąpać(zapiszemy sie na basen niedługo)może zostać z każdym kto
ją dobrze zagadasmile zajmie, zainteresuje- babcia, ciocia,dziadziuś koleżanka
itd,w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym, społecznym jest na równi z
rówiesnikami, albo nawet w niektórych rzeczach do przodu, fizycznie gorzej-
biega trochę "niezdarnie, nie rzuca piłki znad głowy, nie złapie piłki
rzuconej z większej odległości do niej, jest filigranowa, słabo je nadal,
trzeba sie nieżle nagimnastykować zeby zjadła coś niecoś..sadmoja biedna mama
musi przez to pzrechodzić w tygodniu kiedy zostaje z nia w domu)czasami to
karmienie małej doprowadza nas do pasji..niestety...Ale ogólnie jest bardzo
dobrze, dziewczyna jest wesoła, madra, rezolutna, spryciara i w ogole fajna z
każdym dniem fajniejsza i bardziej kumatasmile. na razie nie byłam z nią na
bilansie u pani doktor, jak sie wybierzemy to zaraportuje co pani doktor
mówiła. opzdrawiamy, na razie. Muszę kończyć pozdrawiam raz jeszce wszystkich
Obserwuj wątek
    • mamaigiiemilki Re: Bilans dwulatki:) 11.02.07, 21:36
      super!ze wzruszeniem i usmiechem czyta sie takie wiadomości.twoja coreczka duzo
      potrafi.szczegolnie zaskoczyla mnie jej mowa!mam nadzieje ze i moje na bilansie
      2-latków beda tak mowic.Pozdrawiamy.
      • trojakowamama Re: Bilans dwulatki:) 11.02.07, 23:10
        U nas bilans za miesiac, my nie wypadniemy tak "różowo"sad
        • tartulina Re: Bilans dwulatki:) 12.02.07, 07:42
          Aż miło czytać. Ogromne gratulacje dla Córeczki i Mamusi! Pozdrawiam. Agnieszka
          • jolantusia1 Re: Bilans dwulatki:) 12.02.07, 07:50
            Gratulacje! Lubię czytać takie posty od razu się podbudowuję. Pozdrawiam
      • barmagos Re: Bilans dwulatki:) 12.02.07, 22:29
        dziękuje! I spokojna głowa ze Twoje dziewuszki bedą nawijać aż do bólu głowysmile
        POzdrawiamy!
    • witka55 Re: Bilans dwulatki:) 12.02.07, 17:13
      Super wypadła Twoja córeczka. Moja Natalka kończy 2 latka 16 lutego, ale ja
      postanowiłam pójść z nią na bilans wtedy, kiedy powinna naprawdę się urodzić,
      więc za 6 tygodni (jest z 33tc). Aż tak dobrze jednak chyba nie wypadniemy - no
      na razie to kolorów Natalka nie potrafi rozróżniać - wszystkie kolory to
      zielony smile
      • venla Re: Bilans dwulatki:) 12.02.07, 21:29
        Gratulacje dla córeczki za tak wysokie wyniki na bilansie. Chyba poswięcasz jej
        dużo czasu? Życzę samych takich wieści, pozdrawiam
        • barmagos Re: Bilans dwulatki:) 12.02.07, 22:51
          POświęcałam jej rzeczywiście duzo czasu,a teraz od kilku
          miesięcy "pałeczkę"przejeła moja mama, która opiekuje sie Julą, a jest po
          lekturze "Zabaw fundamentalnych" "Drugi i Trzeci rok zycia dziecka" Eisenberg,
          Mukoff, " Gry i zabawy umysłowe dla dzieci" J. Silbergsmile Oczywiście może
          nie "od deski do deski" ale zajrzałasmile. Obie Dziewczyny duzo spiewają,
          słuchają muzyczki- Arka Noego, klasyka, a my z mężem, po przyjściu do domu
          układamy z Małą puzle, rysujemy, budujemy zamki, wieże, domki, bramy, pociągi z
          klocków. Na pewno zabawy sa róznorodne, i rozwijają na wiele sposobów.Tylko
          dnie takie krótkie..smilePozdrawiamy
          • trojakowamama Do Barmagos 13.02.07, 16:00
            A jaki jest dokładny tytuł tych "Zabaw fundamentalnych", które wykorzystujecie?
            • barmagos Re: Do trojakowamama 13.02.07, 21:21
              Od kilku miesięcy korzystamy z "zabaw fundamentalnych 2" a w ich skład wchodzą
              książeczki- "Rusz ręką" "Kocham , lubię , szanuję", "Wielcy i mali
              artyści", "Coś w ten deseń". Wczesniej mieliśmy I cześć- zabawy fundamentalne 1-
              czyli dla dzieci w wieku od 0-12 mcy i 12-24 mce. Dokładny tytuł to własnie "
              Zabawy fundamentalne 1" lub " Zabawy fundamentalne 2",zajrzyj tez tutaj:
              www.zabawyfundamentalne.pl/ Pozdrawiam
      • barmagos Re: Do witka55 12.02.07, 22:35
        Moja pani pediatra z przychodni, powiedziała, ze właśnie w przypadku
        wczesniaków powinno sie robić bilans( ten lekarski)w czasie rzeczywistych
        urodzin, a nie korygowanych- bo dzięki temu łatwiej ocenić ile jeszce do
        nadgonienia ewentualnie. Może warto byłoby pójść teraz i ewentualnie jeszce raz
        za 6 tygodni?
        Obejrzałam sobie zdjęcia Twojej slicznej córeczki , jaka ona jest duża! Kiedyz
        to moja chudzinka nabierze troszke ciałka?sad Pozdrawiamy
        • witka55 Re: Do witka55 13.02.07, 13:23
          Jeśeli chodzi o bilans, to myślałam, że właśnie odwrotnie - powinno go się
          robić w dniu korygowanych urodzin. Chyba założę taki wątek smile
          A jeżeli chodzi o wielkość, to moja Natalka jest mniejsza i chudsza od Twojej
          córeczki - waży (tak przypuszczam) niecałe 9kg i ma 78cm wzrostu. Może na
          zdjęciach wyszła na większą.
          • moni_flis Re: Do witka55 13.02.07, 16:05
            gratulacje! wspanialy wynik smile Ja tez bylam dumna na naszym smile
          • barmagos Re: Do witka55 13.02.07, 21:29
            Az nie chce mi sie wierzyć ze Natalka jest mniejsza od Julki, bo na zdjęciach
            ma takie pulchne rączki i nózki, i baaaaarzdo długie i geste włoski- nasza Jula
            ma takie słabiutkie, rzadziutkie siankosmile a szcególnie na tym zdjeciu z mamą
            Natalka wydaje sie taka długa, wysoka!
            A`propos wzrostu- małe sprostowanie- Julka ma 82 cm , a nie 86 jak pisałam-
            wczoraj ją zmierzyłam dokładnie..
    • u_brzoska Re: Bilans dwulatki:) 13.02.07, 22:58
      Gratrulacje dzielnej coreczki, duza i mądra pannica!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka