15.04.09, 14:19
Chciałam się przywitać oficjalnie na forum. Podczytuję Was już od jakiegoś
czasusmile Jestem mamą Martynki urodzonej w 33tc z wagą 1600g. Ciąża powikłana
gestozą. Jak na razie większość problemów wcześniaczych nas omija. Od tygodnia
jeździmy na rehabilitację. M. ma asymetrię i słaby podpór na brzuchu. Dziś M.
ma ponad 4 msc, pięknie sie uśmiecha i gaworzy, waży prawie 5500smile
Obserwuj wątek
    • tolka11 Re: powitanie 15.04.09, 15:45
      Witajsmile I napisz cos więcej o małej.
      Moja trzcia tez jest z 33/34 tygodnia (drugi jest z 28 tygodnia)
      tyle, że ona z konfliktu serologicznego.
      no i wazyła 3 kgsmile a teraz ma ponad 2 lata.
      • led-ka Re: powitanie 15.04.09, 21:05
        Jak już napisałam M.urodziła się w 33tc przez cc. Dostała 8pkt. W inkubatorze
        była 4 dni, właściwie to się tam tylko dogrzewała. Już od 2 dnia jadła z
        butelki. Niestety 13 dobie życia złapała zapalenie płuc no i zaczęła brać
        antybiotyk. Ze szpitala wypisali nas po 23 dniach jak M. zakończyła
        antybiotykoterapie i osiągnęła wagę 2kg. Ja przez 2 tyg walczyłam o mleko.
        Powoli zaczęłam odciągać z piersi coraz więcej i tak po miesiącu jadła już tylko
        moje mleko. Po 1,5 miesiąca starań, ćwiczeń i stymulacji zaczęła jeść z piersi i
        je tak do tej pory.
        Po wyjściu ze szpitala były ciągłe wizyty u lekarzy. Na szczęście nic złego nie
        znaleźli. Również badanie usg głowy wyszło ok (wchłonęło się krwawienie
        dokomorowe I/IIst.). Teraz walczymy z niską hemoglobiną. Po miesiącu brania
        żelaza wzrosła z 8 do 11. Jeszcze miesiąc i mam nadzieje odstawimy to żelastwo
        bo zaczęły się problemy z trawieniem.
        M. zaszczepiona tylko na żółtaczkę. Myślę że za tydzień pójdziemy na gruźlicę,
        krztusiec chcę trochę jeszcze odwlec choć pozwolenie od neurologa już jest. To
        tyle o nas. Mam nadzieję że czasem tez będę mogła Wam pomóc.
        • squire1983 Re: powitanie 15.04.09, 21:12
          witajcie, wspaniale, że wszystko się u Was tak dobrze potoczyło.
          życzę Martynce dużo zdrowia!
        • liti Re: powitanie 15.04.09, 21:19
          Witam,
          bardzo ładny start jak na wcześniaka. Żelazo jest wredne ale jak rośnie
          hemoglobina, to może będzie można zmniejszyć dawkę. Pozdrawiam i trzymam kciuki.
    • mama-cudownego-misia Re: powitanie 15.04.09, 22:06
      Witaj smile
    • 78goska Re: powitanie 15.04.09, 22:12
      Witaj, gratuluję przejścia na pierś i chylę czoło,moja jak dostała
      butelkę to cyca już nie zatrybiła i musiałam odciągać.
      • led-ka Re: powitanie 15.04.09, 22:18
        dziękujęsmile M. jest obojętne czy butla czy cyc, byleby było moje bo sztucznym
        pluje na odległość.
        • blaszka0662 Re: powitanie 16.04.09, 09:17
          Witaj! Gratuluję silnej dziewczynki.
          Ja też przez gestozę urodziłam w 33 tyg. synka z wagą 1450g. Nie
          miał wylewów. Asymentrię napięcia mięśniowego zwalczyliśmy Vojtą.
          Teraz mój synek ma 2 latka i 2 miesiące jest zdrowym, dobrze
          rozwijającym się chłopcem. Tylko pieroński z niego niejadek wink
          Gratuluję przejścia na pierśsmile Mnie się nie udało, więc odciągałam
          7,5 miesiąca.
          Pozdrawiam i życzę duuuuzo zdrówka dla córeczki.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka