03.08.05, 17:07
Czy macie moze sprawdzone przepisy na salatki? Prosze, podzielcie sie, bo mi
juz pomyslu brak.
Obserwuj wątek
    • mamba30 Re: salatki 03.08.05, 17:08
      a jakie robiłaś, nie chcę się powtarzać :)
      • simonkapl Re: salatki 03.08.05, 17:11
        Ja zazwyczaj robie super proste: salata, pomidor, cebulka, czasem
        kukurydza.czesto robie tez ryzowa z tunczykiem.Nie jestem zbyt zdolna w kuchni.
        • mamba30 Re: salatki 03.08.05, 17:16
          no dobra dziewczynko :))) też podam prostą, która zawsze się udaje :))
          1 puszka groszku
          1 puszka kukurydzy
          1 puszka tuńczyka w sosie własnym
          3 jajka na twardo pokrojone w kostkę
          3 ogórki kwaszone, albo konserwowe pokrojone w kostkę

          garść białego ryżu ugotowanego na sypko


          Całość wymieszać, dodać majinez sól, pieprz i ja dodaję jeszcze curry

          Pychota, smacznego :))
          • simonkapl Re: salatki 03.08.05, 17:19
            Dzieki, wyprobuje na pewno.
            • majka800 wejdź na forum kuchnia 03.08.05, 18:40
              poszukaj w wyszukiwarce. Jest tam masa przepisów.
              • simonkapl Re: wejdź na forum kuchnia 03.08.05, 18:44
                Wiem, ale wolalam zapytac forumowiczki o przepisy wyprobowane przez nie same.
    • fisher73 Re: salatki 03.08.05, 19:20
      Witam
      Mam swoje jak to nazywam "natrectwa" pewnych rzeczy nie jadam wiec potraktuj to
      jako luzna sugestie:

      1/ Cos ala grecka - "choriatiki" ( Nie przepadam za feta i oliwkami- wiec wedle
      uznania) lecz do rzeczy
      Pomidorki - teraz sa chyba najlepsze maja szanse pozostawic mase wspoanialego soku,
      Czerwona cebula - warto sie upewnic, czy nie jest zbyt "ostra",
      papryka - preferuje czerwona,
      ogorek dla kontrastu zielony,
      masa oliwy z oliwek lub jesli wolisz bardziej delikatny smak np z pestek
      winogron ( wloska ma zdecydowanie bardziej delikatny aromat niz grecka - ta
      ostatnia potrafi "zagluszyc" pozostale skladniki, a jak wiadomo aromat to sporo
      ponad polowa smaku)
      Soli pieprzy nie zalowac.
      Duzoooooooo oliwy!!!!
      Polecam bagietke moze byc przyrumieniona z odrobina masla czosnkowego ( nie
      dotyczy wampirow)
      Pomidorow nie kroje w kostke moim zdaniem wyglada to tak sobie, a po wymieszaniu
      przypomina breje..... Podobnie jak papryka to musi miec "konkretny wymiar"
      Prawie zapomnialem, mozna troszczke "przybajerzyc" - puszka czerwonej fasoli

      Z mojego skromnego doswiadczenia wynika, ze Grecy bardzo rzadko uzywaja salaty.
      W calej rozciaglosci sie znimi zgadzam.

      2/ Cos z tunczyka
      Wspomniana wyzej fasola
      puszka lub dwie (ja lubie sporo) tunczyka - moim zdaniem ten salatkowy jest za
      bardzo rozdrobniony - lepszy jest w kawalkach , okolo 350g
      kapusta pekinska
      marynowane cebulki (Rolnik rules)
      troche papryki czerwonej (oczywiscie swiezej)
      mozne sie pokusic o dodanie sera zoltego pokrojonego w kostke
      Oliwa - oczywiscie
      sol/pieprz

      lubie sobie do tego poekspermentowac z dodatkami -
      np juz na wlasnym talerzu dodac troche musztardy - ale takiej nazwijmy to dijon
      czy tez francuskiej - z calymi ziarnami gorczycy. Na dodatek cos czym
      "Zarazilem" znajoma - salatka szwedzka (ogoreczki) chyba rolnik gora
      Po prostu poeksperymentuj sobie

      Pozdrawiam


      • simonkapl Re: salatki 03.08.05, 21:00
        Dzieki, ale z pekinska i czerwona cebula moge miec problem.Zreszta moge zamiast
        czerwonej dac normalna.Dzieki bardzo.
    • reniatoja Re: salatki 04.08.05, 12:48
      Jakoś nie lubie sałatek z ryżem lub makaronem. Wydaje mi się, ze to zapychacze -
      objetościowce, ktoś miał mało warzyw to dosypał ryżu i udaje, że zrobił
      sałatkę i to dużo sałatki. Sałatka to są warzywa, ew. jakieś owoce i dressing,
      a nie ryże/makarony.

    • mmagi Re: salatki 04.08.05, 13:14
      wejdz na tlen....tam jest całe mnóstwo różności;-)
    • mmagi TUUUUUU:-)) 04.08.05, 13:16

      kuchnia.o2.pl/przepisy/?id_kat=8


      Dręczy mnie,ze nic mnie nie dręczy:(
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka