brace 14.11.06, 08:09 myślicie, że jej śmierć mogła być spowodowana podaniem wadliwej ampułki corhydronu??? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
majka800 Re: ewa sałacka 14.11.06, 11:41 nie, nie sądzę. Sama jestem alergiczką (straszliwie uczuloną na bardzo dużo rzeczy) i wiem że jeśli ma się wstrząs anafilaktyczny, a do szpitala daleko (chodzi mi o brak fachowej pomocy, odpowiedniego sprzętu) to czasem może się to skończyć tragicznie. Własnie tak jak w przypadku pani Ewy. Zażycie w takim momencie leku odczulajacego czy nawet obecnosć lekarza, który jednak nie ma przy sobie przeciez wszystkich niezbędnych leków, sprzętu it. niewiele moze pomóc. Sama kiedyś zostałam ledwo odratowana po tym gdy "źle" się poczułam w centrum miasta po wyjściu z restauracji gdzie zjadłam sałatkę z selera. (Nie wiedziałam wówczas, że seler u osób uczulonych m.in. na bylice wchodzi w reakcje krzyżowe z pyłkami.W dodatku byłam w trakcie odczulania,świezo po wstrzyknieciu uczulających mnie alergenów). Na szczęście szpital znajdował się blisko, a ludzie na ulicy nie wzięli mnie za pijaną lub naćpaną małolate i szybko wezwali karetkę. Nie jestem specjalistką od uczuleń, ale gdy człowiek ma wstrząs (choć moze to zależy od rodzaju alergii) to ma szereg objawów z których najniebezpieczneijsze dla życia jest duszenie się, niemożność złapania oddechu. W każdym razie do dziś żal mi jest tej aktorki, przecież była jeszcze taka młoda... Odpowiedz Link Zgłoś
kaja646 Re: ewa sałacka 14.11.06, 16:38 też ostatnio się nad tym zastanawiałam........ Odpowiedz Link Zgłoś
krwawabestia Re: ewa sałacka 14.11.06, 16:48 ale ona chyba nic nie zdazyła wziac Odpowiedz Link Zgłoś
kaja646 Re: ewa sałacka 14.11.06, 17:39 podobno mąż jakośpróbował ja ratować, a potem podali jej chyba coś w karetce............. Odpowiedz Link Zgłoś