Dodaj do ulubionych

Nowa książka

11.12.08, 10:39
Małgorzaty Musierowicz już na rynku;)
Czy czytacie/ czytałyście??? dla mnie Jeżycjada jest na samym
poczatku hitów książkowych. Czy czytają ja tylko Poznanianki?
Obserwuj wątek
    • joanna182-0 Re: Nowa książka 11.12.08, 10:59
      Nie czytałam. Zazwyczaj czytam książki zagranicznych autorów,
      chociaż ostatnio trafiłam na dobrą książkę polskiego autorstwa.
      • idasierpniowa28 Re: Nowa książka 11.12.08, 11:03
        Ja nie jestem Poznanianką, a Jeżycjadę czytam od baaaaardzo dawna.
        Ale, przyznam szczerze, że chętniej te " starsze" tomy, tak mniej
        więcej do " Tygrysa i Rózy" Podobnie zresztą mam z Chmielewską :)
        • tabakierka2 Re: Nowa książka 11.12.08, 11:10
          idasierpniowa28 napisała:

          > Ja nie jestem Poznanianką, a Jeżycjadę czytam od baaaaardzo dawna.

          Widać, po nicku;)


          > Ale, przyznam szczerze, że chętniej te " starsze" tomy, tak mniej
          > więcej do " Tygrysa i Rózy" Podobnie zresztą mam z Chmielewską :)

          Ja jestem poznanianką i czytam Jezycjadę;) Jak byłam dzieckiem
          święcie wierzyłam, że rodzina Borejków na prawdę mieszka sobie na
          Roosevelta - namówiłam tatę i pojechaliśmy w ferie ich odwiedzić:P
          Tata oczywiście nie powiedział mi, że to tylko fikcja literacka:/
          ale byłam rozżalona, że mieszka tam inna rodzina;(
          • idasierpniowa28 Re: Nowa książka 11.12.08, 11:22
            tabakierka2 napisała:
            >Jak byłam dzieckiem
            > święcie wierzyłam, że rodzina Borejków na prawdę mieszka sobie na
            > Roosevelta

            A ja, jak byłam nastolatką, to marzyłam o Baltonie :) Wydawał mi się
            ideałem mężczyzny :) I nadal mam do niego sentyment wieeeelki :)
            • tabakierka2 Re: Nowa książka 11.12.08, 11:49
              idasierpniowa28 napisała:


              >
              > A ja, jak byłam nastolatką, to marzyłam o Baltonie :) Wydawał mi
              się
              > ideałem mężczyzny :) I nadal mam do niego sentyment wieeeelki :)
              >
              O Baltonie??? hmm...szukam w głowie, ale nie kojarzę :/

              Mi sie podobał Pawełek z " Kłamczuchy":) tzn. nie z charakteru, ale
              na rysunku:D
              • idasierpniowa28 Re: Nowa książka 11.12.08, 11:57
                tabakierka2 napisała:
                > O Baltonie??? hmm...szukam w głowie, ale nie kojarzę :/

                No jak to? Bobcio vel Baltona vel Florian :) Ten od pisanek z
                Hitlerem, wielbiciel filmów Jarsmusha, mroczny harleyowiec :) i
                wreszcie stateczny Florian, współwłaściciel kwiaciarni Florek, mąż
                Patrycji :)

                A co do Pawełka, to zgadzam się z opinią Gaby : "Śliczny jak budyń z
                soczkiem, kakao z pianką i ptyś " :D
                • tabakierka2 Re: Nowa książka 11.12.08, 12:01
                  idasierpniowa28 napisała:

                  > tabakierka2 napisała:
                  > > O Baltonie??? hmm...szukam w głowie, ale nie kojarzę :/
                  >
                  > No jak to? Bobcio vel Baltona vel Florian :) Ten od pisanek z
                  > Hitlerem, wielbiciel filmów Jarsmusha, mroczny harleyowiec :) i
                  > wreszcie stateczny Florian, współwłaściciel kwiaciarni Florek, mąż
                  > Patrycji :)

                  no przecież!!!:D pamietam;) ale on juz nie prowadzi kwiaciarni:) On
                  mieszka sobie w Pobiedziskach razem z Pulpecją i ich dwoma
                  córeczkami ( dotarłaś do tego "odcinka"?:)); kurcze, muszę wrócić do
                  wcześniejszych części, bo już mi widać umykają szczegóły:P


                  >
                  > A co do Pawełka, to zgadzam się z opinią Gaby : "Śliczny jak budyń
                  z
                  > soczkiem, kakao z pianką i ptyś " :D

                  :D ale charakter to miał paskudny, z tego, co pamiętam:D
                  • idasierpniowa28 Re: Nowa książka 11.12.08, 12:09
                    tabakierka2 napisała:
                    > no przecież!!!:D pamietam;) ale on juz nie prowadzi kwiaciarni:)
                    On
                    > mieszka sobie w Pobiedziskach razem z Pulpecją i ich dwoma
                    > córeczkami ( dotarłaś do tego "odcinka"?:));

                    Ja dotarłam do momentu jak spodziewali się pierwszego dziecka :)
                    Ogłosili to chyba z okazji powrotu Nutrii z Cypru (?) I wtedy chyba
                    też Ida była w drugiej ciąży. Może potem w Imieninach" albo Tygrysie
                    i Roży było coś wspomniane o drugim dziecku,ale mi umknęło... Czy w
                    Córce Robrojka Pulpa byla znowu w ciaży?

                    Pobiedziska mi się głównie kojarzą z babcią Aurelii i panem
                    Jankowiakiem :)

                    > :D ale charakter to miał paskudny, z tego, co pamiętam:D
                    Paskudny :P I Romeo był z niego do kitu :D
                    • tabakierka2 Re: Nowa książka 11.12.08, 12:13
                      idasierpniowa28 napisała:

                      > tabakierka2 napisała:
                      > > no przecież!!!:D pamietam;) ale on juz nie prowadzi kwiaciarni:)
                      > On
                      > > mieszka sobie w Pobiedziskach razem z Pulpecją i ich dwoma
                      > > córeczkami ( dotarłaś do tego "odcinka"?:));
                      >
                      > Ja dotarłam do momentu jak spodziewali się pierwszego dziecka :)
                      > Ogłosili to chyba z okazji powrotu Nutrii z Cypru (?) I wtedy
                      chyba
                      > też Ida była w drugiej ciąży. Może potem w Imieninach" albo
                      Tygrysie
                      > i Roży było coś wspomniane o drugim dziecku,ale mi umknęło... Czy
                      w
                      > Córce Robrojka Pulpa byla znowu w ciaży?


                      Nie sądzę, bo w 2008 roku ( w Sprężynie) jej młodsza córeczka ma
                      chyba 5-6 lat; Córka Robrojka jest chyba z 1996 roku, więc Pulpa nie
                      mogła być w ciąży z drugą córeczką:) Mogła być z pierwszą;) Chyba:)


                      • idasierpniowa28 Re: Nowa książka 11.12.08, 13:40
                        tabakierka2 napisała:
                        > Nie sądzę, bo w 2008 roku ( w Sprężynie) jej młodsza córeczka ma
                        > chyba 5-6 lat; Córka Robrojka jest chyba z 1996 roku, więc Pulpa
                        nie
                        > mogła być w ciąży z drugą córeczką:) Mogła być z pierwszą;) Chyba:)

                        Ha! Przypomnialam sobie :) Pulpa spodziewała się pierwszego dziecka
                        w 'imieninach". Więc faktycznie nie mogła być w drugiej ciąży
                        w "Córce Robrojka", ktora jest przed "Imieninami". Z tego płynie
                        prosty wniosek że nie dotarlam do momentu narodzin drugiej córci :)
                        • tabakierka2 Re: Nowa książka 11.12.08, 13:47
                          idasierpniowa28 napisała:


                          >
                          > Ha! Przypomnialam sobie :) Pulpa spodziewała się pierwszego
                          dziecka
                          > w 'imieninach". Więc faktycznie nie mogła być w drugiej ciąży
                          > w "Córce Robrojka", ktora jest przed "Imieninami". Z tego płynie
                          > prosty wniosek że nie dotarlam do momentu narodzin drugiej córci :)


                          :)

                          Muszę wrócić do Musierowicz - szczególnie do jej wcześniejszych
                          książek, bo tak mało pamiętam:(

                          Która część lubisz najbardziej?
                          • idasierpniowa28 Re: Nowa książka 11.12.08, 14:01
                            tabakierka2 napisała:
                            > Która część lubisz najbardziej?

                            Kurcze, nie wiem :) Z tych pierwszych wszystkie były świetne.
                            Ale,gdybym tak miala wybrać, to 'Opium w rosole" za bezbłędną
                            Geniusię Sztompke- Lompke- Bombke :) oraz Kreskę i Maćka
                            i 'Pulpecję' za rozterki miłosne Patrycji oraz za koncowe sceny z
                            Florkiem. Te na łonie przyrody :))
                            A Ty? :)
                            • tabakierka2 Re: Nowa książka 11.12.08, 14:04
                              idasierpniowa28 napisała:


                              > A Ty? :)


                              ja lubię "Tygrysa i Różę" - Tygrys jest w moim wieku, więc jej
                              problemy były mi szczególnie bliskie:P jakoś łatwo było mi się z nią
                              utożsamić. Podobało mi się też "Dziecko piątku", pamiętam, że
                              czytaliśmy fragment tej książki w podstawówce i bardzo mnie
                              wciągnęła;) I lubię też "Kłamczuchę" - te czasy nie są mi
                              szczególnie znane, ale klimat świetny;)
                              • idasierpniowa28 Re: Nowa książka 11.12.08, 14:16
                                tabakierka2 napisała:
                                > ja lubię "Tygrysa i Różę" - Tygrys jest w moim wieku, więc jej
                                > problemy były mi szczególnie bliskie:P jakoś łatwo było mi się z
                                nią
                                > utożsamić.

                                To z tych samych powodów bliska mi była Pulpa :P Chociaż ona ciut
                                starsza ode mnie. Z tego co pamiętam, "Pulpecja" jest chyba z 93
                                roku i jak Patrycja zdawala maturę to ja ogólniak dopiero
                                zaczynałam :) A klimat "Kwiatu Kalafiora" znam głównie z opowiadań
                                mamy, bo urodzilam się rok czy dwa lata później Nie pamiętam czy tak
                                akcja dzieje się w 77 czy 77 roku. :)
    • pani.misiowa Re: Nowa książka 11.12.08, 11:58
      kiedys czytalam i lubilam
      niestety Jezycjada jest tak oderwana od rzeczywistosci, ze nie da
      sie tego strawic
      • tabakierka2 Re: Nowa książka 11.12.08, 12:02
        pani.misiowa napisała:

        > kiedys czytalam i lubilam
        > niestety Jezycjada jest tak oderwana od rzeczywistosci, ze nie da
        > sie tego strawic

        oj, kochana to znaczy tylko jedno STARZEJESZ SIĘ :D Dlaczego
        uważasz, że jest oderwana od rzeczywistości? Przecież nie ma tam
        niczego, co nie mogłoby się wydarzyć;)
        • pani.misiowa Re: Nowa książka 23.03.09, 11:54
          Owszem, jestem starsza, ale to nie kwestia starzenia sie, ale
          szukania w ksiazce juz czegos innego.Moim zdaniem po prostu stare
          tomy byly fajne, te nowsze jakos mnie nie zachecaja

          Rodzina Borejkow to dla mnie dziwna rodzina
          Wiem, oczywiscie, na bank sa takie rodziny, gdzie sie nie rozmawia o
          seksie, sa jedyne sluszne wybory itepe, ale
    • powiewlata Re: Nowa książka 11.12.08, 12:57
      ja nie jestem z Poznania. a całe dzieciństwo i wczesną młodość
      czytałam książki pani Musierowicz.. trzymam też w biblioteczce kilka
      sztuk dla córki :)
      • malibu1984 Re: Nowa książka 11.12.08, 13:34
        powiewlata napisała:

        > ja nie jestem z Poznania. a całe dzieciństwo i wczesną młodość
        > czytałam książki pani Musierowicz.. trzymam też w biblioteczce
        kilka
        > sztuk dla córki :)


        A byłaś kiedyś w Poznaniu, tak z ciekawości, żeby zobaczyć miejsca o
        których pisała p. Małgorzata?:)

        Którą lubisz najbardziej?
    • jestem_73 Re: Nowa książka 23.03.09, 12:00
      a jaką masz na myśli? bo Sprężynę czytałam i doszłam do wniosku, że to już nie
      to, albo ja się starzeję, albo Pani Musierowicz traci formę...
      • lesialesia Re: Nowa książka 23.03.09, 12:37
        czytałam jak miałam....14 lat ;)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka