malibu1984 11.12.08, 10:39 Małgorzaty Musierowicz już na rynku;) Czy czytacie/ czytałyście??? dla mnie Jeżycjada jest na samym poczatku hitów książkowych. Czy czytają ja tylko Poznanianki? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
joanna182-0 Re: Nowa książka 11.12.08, 10:59 Nie czytałam. Zazwyczaj czytam książki zagranicznych autorów, chociaż ostatnio trafiłam na dobrą książkę polskiego autorstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
idasierpniowa28 Re: Nowa książka 11.12.08, 11:03 Ja nie jestem Poznanianką, a Jeżycjadę czytam od baaaaardzo dawna. Ale, przyznam szczerze, że chętniej te " starsze" tomy, tak mniej więcej do " Tygrysa i Rózy" Podobnie zresztą mam z Chmielewską :) Odpowiedz Link Zgłoś
tabakierka2 Re: Nowa książka 11.12.08, 11:10 idasierpniowa28 napisała: > Ja nie jestem Poznanianką, a Jeżycjadę czytam od baaaaardzo dawna. Widać, po nicku;) > Ale, przyznam szczerze, że chętniej te " starsze" tomy, tak mniej > więcej do " Tygrysa i Rózy" Podobnie zresztą mam z Chmielewską :) Ja jestem poznanianką i czytam Jezycjadę;) Jak byłam dzieckiem święcie wierzyłam, że rodzina Borejków na prawdę mieszka sobie na Roosevelta - namówiłam tatę i pojechaliśmy w ferie ich odwiedzić:P Tata oczywiście nie powiedział mi, że to tylko fikcja literacka:/ ale byłam rozżalona, że mieszka tam inna rodzina;( Odpowiedz Link Zgłoś
idasierpniowa28 Re: Nowa książka 11.12.08, 11:22 tabakierka2 napisała: >Jak byłam dzieckiem > święcie wierzyłam, że rodzina Borejków na prawdę mieszka sobie na > Roosevelta A ja, jak byłam nastolatką, to marzyłam o Baltonie :) Wydawał mi się ideałem mężczyzny :) I nadal mam do niego sentyment wieeeelki :) Odpowiedz Link Zgłoś
tabakierka2 Re: Nowa książka 11.12.08, 11:49 idasierpniowa28 napisała: > > A ja, jak byłam nastolatką, to marzyłam o Baltonie :) Wydawał mi się > ideałem mężczyzny :) I nadal mam do niego sentyment wieeeelki :) > O Baltonie??? hmm...szukam w głowie, ale nie kojarzę :/ Mi sie podobał Pawełek z " Kłamczuchy":) tzn. nie z charakteru, ale na rysunku:D Odpowiedz Link Zgłoś
idasierpniowa28 Re: Nowa książka 11.12.08, 11:57 tabakierka2 napisała: > O Baltonie??? hmm...szukam w głowie, ale nie kojarzę :/ No jak to? Bobcio vel Baltona vel Florian :) Ten od pisanek z Hitlerem, wielbiciel filmów Jarsmusha, mroczny harleyowiec :) i wreszcie stateczny Florian, współwłaściciel kwiaciarni Florek, mąż Patrycji :) A co do Pawełka, to zgadzam się z opinią Gaby : "Śliczny jak budyń z soczkiem, kakao z pianką i ptyś " :D Odpowiedz Link Zgłoś
tabakierka2 Re: Nowa książka 11.12.08, 12:01 idasierpniowa28 napisała: > tabakierka2 napisała: > > O Baltonie??? hmm...szukam w głowie, ale nie kojarzę :/ > > No jak to? Bobcio vel Baltona vel Florian :) Ten od pisanek z > Hitlerem, wielbiciel filmów Jarsmusha, mroczny harleyowiec :) i > wreszcie stateczny Florian, współwłaściciel kwiaciarni Florek, mąż > Patrycji :) no przecież!!!:D pamietam;) ale on juz nie prowadzi kwiaciarni:) On mieszka sobie w Pobiedziskach razem z Pulpecją i ich dwoma córeczkami ( dotarłaś do tego "odcinka"?:)); kurcze, muszę wrócić do wcześniejszych części, bo już mi widać umykają szczegóły:P > > A co do Pawełka, to zgadzam się z opinią Gaby : "Śliczny jak budyń z > soczkiem, kakao z pianką i ptyś " :D :D ale charakter to miał paskudny, z tego, co pamiętam:D Odpowiedz Link Zgłoś
idasierpniowa28 Re: Nowa książka 11.12.08, 12:09 tabakierka2 napisała: > no przecież!!!:D pamietam;) ale on juz nie prowadzi kwiaciarni:) On > mieszka sobie w Pobiedziskach razem z Pulpecją i ich dwoma > córeczkami ( dotarłaś do tego "odcinka"?:)); Ja dotarłam do momentu jak spodziewali się pierwszego dziecka :) Ogłosili to chyba z okazji powrotu Nutrii z Cypru (?) I wtedy chyba też Ida była w drugiej ciąży. Może potem w Imieninach" albo Tygrysie i Roży było coś wspomniane o drugim dziecku,ale mi umknęło... Czy w Córce Robrojka Pulpa byla znowu w ciaży? Pobiedziska mi się głównie kojarzą z babcią Aurelii i panem Jankowiakiem :) > :D ale charakter to miał paskudny, z tego, co pamiętam:D Paskudny :P I Romeo był z niego do kitu :D Odpowiedz Link Zgłoś
tabakierka2 Re: Nowa książka 11.12.08, 12:13 idasierpniowa28 napisała: > tabakierka2 napisała: > > no przecież!!!:D pamietam;) ale on juz nie prowadzi kwiaciarni:) > On > > mieszka sobie w Pobiedziskach razem z Pulpecją i ich dwoma > > córeczkami ( dotarłaś do tego "odcinka"?:)); > > Ja dotarłam do momentu jak spodziewali się pierwszego dziecka :) > Ogłosili to chyba z okazji powrotu Nutrii z Cypru (?) I wtedy chyba > też Ida była w drugiej ciąży. Może potem w Imieninach" albo Tygrysie > i Roży było coś wspomniane o drugim dziecku,ale mi umknęło... Czy w > Córce Robrojka Pulpa byla znowu w ciaży? Nie sądzę, bo w 2008 roku ( w Sprężynie) jej młodsza córeczka ma chyba 5-6 lat; Córka Robrojka jest chyba z 1996 roku, więc Pulpa nie mogła być w ciąży z drugą córeczką:) Mogła być z pierwszą;) Chyba:) Odpowiedz Link Zgłoś
idasierpniowa28 Re: Nowa książka 11.12.08, 13:40 tabakierka2 napisała: > Nie sądzę, bo w 2008 roku ( w Sprężynie) jej młodsza córeczka ma > chyba 5-6 lat; Córka Robrojka jest chyba z 1996 roku, więc Pulpa nie > mogła być w ciąży z drugą córeczką:) Mogła być z pierwszą;) Chyba:) Ha! Przypomnialam sobie :) Pulpa spodziewała się pierwszego dziecka w 'imieninach". Więc faktycznie nie mogła być w drugiej ciąży w "Córce Robrojka", ktora jest przed "Imieninami". Z tego płynie prosty wniosek że nie dotarlam do momentu narodzin drugiej córci :) Odpowiedz Link Zgłoś
tabakierka2 Re: Nowa książka 11.12.08, 13:47 idasierpniowa28 napisała: > > Ha! Przypomnialam sobie :) Pulpa spodziewała się pierwszego dziecka > w 'imieninach". Więc faktycznie nie mogła być w drugiej ciąży > w "Córce Robrojka", ktora jest przed "Imieninami". Z tego płynie > prosty wniosek że nie dotarlam do momentu narodzin drugiej córci :) :) Muszę wrócić do Musierowicz - szczególnie do jej wcześniejszych książek, bo tak mało pamiętam:( Która część lubisz najbardziej? Odpowiedz Link Zgłoś
idasierpniowa28 Re: Nowa książka 11.12.08, 14:01 tabakierka2 napisała: > Która część lubisz najbardziej? Kurcze, nie wiem :) Z tych pierwszych wszystkie były świetne. Ale,gdybym tak miala wybrać, to 'Opium w rosole" za bezbłędną Geniusię Sztompke- Lompke- Bombke :) oraz Kreskę i Maćka i 'Pulpecję' za rozterki miłosne Patrycji oraz za koncowe sceny z Florkiem. Te na łonie przyrody :)) A Ty? :) Odpowiedz Link Zgłoś
tabakierka2 Re: Nowa książka 11.12.08, 14:04 idasierpniowa28 napisała: > A Ty? :) ja lubię "Tygrysa i Różę" - Tygrys jest w moim wieku, więc jej problemy były mi szczególnie bliskie:P jakoś łatwo było mi się z nią utożsamić. Podobało mi się też "Dziecko piątku", pamiętam, że czytaliśmy fragment tej książki w podstawówce i bardzo mnie wciągnęła;) I lubię też "Kłamczuchę" - te czasy nie są mi szczególnie znane, ale klimat świetny;) Odpowiedz Link Zgłoś
idasierpniowa28 Re: Nowa książka 11.12.08, 14:16 tabakierka2 napisała: > ja lubię "Tygrysa i Różę" - Tygrys jest w moim wieku, więc jej > problemy były mi szczególnie bliskie:P jakoś łatwo było mi się z nią > utożsamić. To z tych samych powodów bliska mi była Pulpa :P Chociaż ona ciut starsza ode mnie. Z tego co pamiętam, "Pulpecja" jest chyba z 93 roku i jak Patrycja zdawala maturę to ja ogólniak dopiero zaczynałam :) A klimat "Kwiatu Kalafiora" znam głównie z opowiadań mamy, bo urodzilam się rok czy dwa lata później Nie pamiętam czy tak akcja dzieje się w 77 czy 77 roku. :) Odpowiedz Link Zgłoś
pani.misiowa Re: Nowa książka 11.12.08, 11:58 kiedys czytalam i lubilam niestety Jezycjada jest tak oderwana od rzeczywistosci, ze nie da sie tego strawic Odpowiedz Link Zgłoś
tabakierka2 Re: Nowa książka 11.12.08, 12:02 pani.misiowa napisała: > kiedys czytalam i lubilam > niestety Jezycjada jest tak oderwana od rzeczywistosci, ze nie da > sie tego strawic oj, kochana to znaczy tylko jedno STARZEJESZ SIĘ :D Dlaczego uważasz, że jest oderwana od rzeczywistości? Przecież nie ma tam niczego, co nie mogłoby się wydarzyć;) Odpowiedz Link Zgłoś
pani.misiowa Re: Nowa książka 23.03.09, 11:54 Owszem, jestem starsza, ale to nie kwestia starzenia sie, ale szukania w ksiazce juz czegos innego.Moim zdaniem po prostu stare tomy byly fajne, te nowsze jakos mnie nie zachecaja Rodzina Borejkow to dla mnie dziwna rodzina Wiem, oczywiscie, na bank sa takie rodziny, gdzie sie nie rozmawia o seksie, sa jedyne sluszne wybory itepe, ale Odpowiedz Link Zgłoś
powiewlata Re: Nowa książka 11.12.08, 12:57 ja nie jestem z Poznania. a całe dzieciństwo i wczesną młodość czytałam książki pani Musierowicz.. trzymam też w biblioteczce kilka sztuk dla córki :) Odpowiedz Link Zgłoś
malibu1984 Re: Nowa książka 11.12.08, 13:34 powiewlata napisała: > ja nie jestem z Poznania. a całe dzieciństwo i wczesną młodość > czytałam książki pani Musierowicz.. trzymam też w biblioteczce kilka > sztuk dla córki :) A byłaś kiedyś w Poznaniu, tak z ciekawości, żeby zobaczyć miejsca o których pisała p. Małgorzata?:) Którą lubisz najbardziej? Odpowiedz Link Zgłoś
jestem_73 Re: Nowa książka 23.03.09, 12:00 a jaką masz na myśli? bo Sprężynę czytałam i doszłam do wniosku, że to już nie to, albo ja się starzeję, albo Pani Musierowicz traci formę... Odpowiedz Link Zgłoś