sylwia11022000
04.03.10, 14:30
witam
zwłaszcza osoby, które już śledziły ten temat
dla "nowych" link do archiwum
forum.gazeta.pl/forum/w,16350,75956889,75956889,dwa_implanty_czy_warto.html
dla osób które pytały o sposób uzyskania drugiego implantu-
my po prostu pierwszy kupowaliśmy, bo te parę lat temu obowiązywała
jeszcze kolejka po implant, w czasie naszych kwalifikacji czas
oczekiwania wynosił ok 2 lat, są osoby które pozyskały środki z
fundacji, ba nawet od producenta implantów ale nie znam szczegółów.
minęły już dwa lata od podłączenia drugiego implantu.
dziś pozwolę sobie napisać o wadach,
wady:
- koszt baterii
- perspektywa, że jak trzeba będzie wymieniać procesor, a jak na
razie nie ma gwarancji wymiany na nfz lub na koszt Ministerstaw
Zdrowia - to będą to dwa procesory - a kosz to chyba ok 25-30 tyś zł
za sztukę, a z zakwalifikowaniem tego pod podatkową ulgę
rehabilitacyjną wiąże się zawsze z przepychanką z US
- dla niektórych wadą jest też - brak wolnego ucha na ewentualną
nowinkę techniczną lepszą od obecnie stosowanego rozwiązania- choć
ja nie rozpatruje tego jako wadę, dlatego że
- córka właśnie teraz potrzebuje rozwijać mowę i
zdobywać wiedzę a nie za 10 lat , w wieku 20 lat musi już bazować na
tym co osiągnęła do tej pory.
- my mamy medele, a one dość dobrze się reimplantują,
znam osobę która wymieniała stary model implantu na nowy i wszystko
bez problemu zadziałało, więc jakaś nadzieja jest.
to tyle
jutro jestem w kajetanach,
takie już konkretne podsumowanie zrobię po powrocie.
-