abepe 12.02.09, 11:41 Nowość w Znaku www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2330,Paddington._Historia_pewnego_nied%C5%BAwiadka_z_Peru_ Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
violik Paddington dla najmłodszych - i nie tylko... 13.02.09, 11:15 Miś Paddington rules! Teraz właśnie jesteśmy w trakcie czytania (= połykania) pierwszego tomu, a następne czekają. Może to jest i lektura dla najmłodszych, ale ten słynny angielski humor jest w pełni doceniany przez troszkę starsze dzieci (8-latka tarza się ze śmiechu, 10-latka uśmiecha porozumiewawczo półgębkiem). Uściski dla wszystkich fanów Paddingtona! Odpowiedz Link
joma24 Re: Paddington dla najmłodszych - i nie tylko... 27.02.09, 17:03 no włąsnie, czy to jest ksiązka dla młodszych dzieci czy tez 6-7 letni chłopiec tez chetnie posłucha ? Odpowiedz Link
pia_ Re: Paddington dla najmłodszych - i nie tylko... 27.02.09, 17:50 Dla najmłodszych jest ta seria, którą abepe zalinkowała. Dla starszych jest ta seria www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2240,Mi%C5%9B_zwany_Paddington Polecam, czytam ją mojej 5,5-latce i mamy niezły ubaw. Na allegro 4 części Paddingtona są w okazyjnej cenie www.allegro.pl/item562684592_4_x_mis_paddington_gratis.html Odpowiedz Link
abepe Re: Paddington dla najmłodszych 27.03.09, 11:01 Obejrzałam - książka opisuje pojawienie się misia (nie wiem, czy jest to skrót, czy cały pierwszy rozdział) opatrzone prawie całostronicowymi kolorowymi ilustracjami. Według mnie - 3+ (ale może się skuszę dla dwulatka:) Odpowiedz Link
lunatica Re: Paddington dla najmłodszych 27.03.09, 12:12 abepe napisała: > Obejrzałam - książka opisuje pojawienie się misia (nie wiem, czy > jest to skrót, czy cały pierwszy rozdział) opatrzone prawie > całostronicowymi kolorowymi ilustracjami. Według mnie - 3+ (ale może > się skuszę dla dwulatka:) Właśnie idę odebrać. Zamówiłam. Później widziałam w Empiku i wielkość mnie przeraziła, tzn. spodziewałam się czegoś mniejszego. Ale to temat na inny wątek... chyba się pokuszę i założę :-) Odpowiedz Link
abepe Re: Paddington dla najmłodszych 27.03.09, 12:22 lunatica napisała: Później widziałam w Empiku i wielkość mnie > przeraziła, Mnie trochę też, ale bardziej poraził mnie format Maluśkiewicza. Ale biorąc pod uwagę to, że nasz dwulatek studiuje "Gdzie jest moja siostra?" obie te jeszcze wielkoformatowe książki powinny go ucieszyć. Odpowiedz Link
abepe Następny Paddington dla najmłodszych 31.03.09, 11:43 "Paddington w ogrodzie" www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2393,tytul,Paddington%20w%20ogrodzie Odpowiedz Link
uccello Rozmowa z autorem -Michaelem Bondem 05.05.09, 10:04 Książki były częścią umeblowania, a czytanie było częścią mojego życia tak samo jak odkręcanie kranu w umywalce. Nie zasnąłbym, gdyby rodzice któregoś wieczoru nie przeczytali mi książki. Zawsze to robili. Oboje byli bardzo dobrymi i miłymi ludźmi i mieli mocno ugruntowane poczucie tego, co jest dobre, a co złe. Wiedzieli, że najcenniejsza rzecz, jaką można dać dziecku, to czas. kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy/1,53581,6536381,Niedzwiedz_we_mnie.html Odpowiedz Link
mama_kasia Re: Rozmowa z autorem -Michaelem Bondem 05.05.09, 10:52 Dziękuję :) Uroczy wprost wywiad :) Odpowiedz Link
alistar1 Re: Paddington dla najmłodszych 21.08.09, 21:34 Przyznaję, że Paddington jakoś nam umknął, ale wreszcie zamówiłam obie części, tzn. dla młodszych dzieci (3-5lat) i dziś pełen sukces u nas:) Mnie samej też bardzo się podobały, a rodzina Braunów wzbudziła naszą sympatę:) Czy mnie pamięć nie myli, że Znak planuje jeszcze jakąś książeczkę o misiu z Peru, o tematyce bożonarodzeniowej? Planuję wypożyczyć z biblioteki te "poważniejsze" części wydane również przez Znak, zastanawiam się, czy pięciolatce będą się podobały, wątki, które odgrzebałam z forumowego archiwum dość sprzeczne. Odpowiedz Link
mamalgosia Re: Paddington dla najmłodszych 24.08.09, 15:51 Ze Starszym (7 lat) mamy zaliczonego Paddingtona klasycznego, Młodszy (4 lata) - chcąc nie chcąc też się przysłuchiwał. Ale kupiliśmy jednego P dla najmłodszych i bardzo mu sie podobało. A mnie to chyba jeszcze bardziej:) Odpowiedz Link
alistar1 Re: Paddington dla najmłodszych 24.08.09, 20:54 Czy w klasycznym należy przestegać kolejności części? Jeśli tak, to jaka ona jest? Odpowiedz Link
mamalgosia Re: Paddington dla najmłodszych 25.08.09, 14:32 "Miś zwany Paddington" - to na pewno jako pierwsze. A potem chyba kolejność nie ma większego znaczenia Odpowiedz Link
alistar1 Paddington i świąteczna niespodzianka 22.09.09, 07:52 Czyżby należało otworzyć bożonarodzeniowy wątek? ;) To chyba pierwsza świąteczna zapowiedź:) www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2543,tytul,Paddington%20i%20świąteczna%20niespodzianka Odpowiedz Link
alistar1 a w ślad za nim 22.09.09, 07:57 luksusowe wydananie pierwszej części Misia (również z kolorowymi ilustracjami): www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2550,tytul,Miś%20zwany%20Paddington%20-%20wydanie%20luksusowe Odpowiedz Link
bluestarfish Re: Paddington 21.12.09, 11:10 Jeśli pytasz o polskie wydania - tak, był. Ok. dziesięć lat temu wiele tomów (więcej niż Znak dotychczas) wydało wyd. Bis (miękkie oprawy). Natomiast obrazkowe Paddingtony wydawało w latach 90-tych wyd. Grafag. Ale obecne wydania ładniejsze. Odpowiedz Link
lulilu Re: Paddington 21.12.09, 11:10 Tak- trzy tomy ("Miś zwany Padd.", "Jeszcze o Padd.", "Paddin. daje sobie radę")były wydane chyba pod koniec lat 80-tych. Wcześniej też, ale nie jestem pewna dokładnie kiedy- w latach 70-tych?? Pamietam, bo w dzieciństwie wypożyczałam z biblioteki właśnie to starsze wydanie, a jakos na przełomie lat 80/90 kupiłam sobie te 3 ksiązki na własność. Dzieki temu dla moich chłopaków Paddington to już stary kumpel :). - Podczas wizyty w Londynie w 2004r. odwidzilśmy Paddington Station właśnie z tego powodu i podczas gdy w tym czasie tłumy fanów zupełnie innej książki poszukiwały tam pewnego peronu- my zrobiliśmy sobie wspaniałe zdjęcie z siedzącym na walizce Paddingtonem z brązu. Przy okazji: czy ktoś z forumowiczów przebywa w Londynie lub był tam ostatnio i wie jakie są losy tej brązowej rzeźby?? Słyszałam, że były pomysły - BARDZO GŁUPIE!!- żeby ją usunąć z dworca :( Dla zainteresowanych: wersja audio tomu pierwszego w wykonaniu...: p. Artura Barcisia!!: www.auditus.pl/index_pliki/Paddington.htm Odpowiedz Link
lulilu Re: Paddington 21.12.09, 11:30 O znalazłam! i podaję dla celów raczej poznawczych jak to było z tymi wcześniejszymi wydaniami: 1. najstarsze, które znam (w dzieciństwie z biblioteki wypozyczałam) wydała 'twardookładkowo' w 1975r. Nasza Księgarnia, a wyglądało tak: www.allegro.pl/item792691959_paddington_daje_sobie_rade_michael_bond.html 2. następnie w 1988 KAW wydał w takiej formie (tylko miękka okładka)-tylko 3 tomy- jak wcześniej wspomniałam: www.allegro.pl/item794715824_mis_paddington_2_ksiazki.html www.allegro.pl/item789106751_bond_jeszcze_o_paddingtonie_mis_paddington.html 3.w 2003 wydawnictwo "bis" wydało w miekkiej oprawie więcej niż 3 tomy w takiej szacie (o ile pamiętam tylko na okładce były ilustracje kolorowe- wewnątrz raczej tylko cz-b): www.allegro.pl/item787960547_michael_bond_nowe_przygody_paddingtona_paddington.html 4. kolejne wydanie to aktualne- 'Znak'u, które właśnie na księgarskich półkach: www.allegro.pl/item838995056_paddington_zestaw_5_ksiazek.html Odpowiedz Link
steffa Re: Paddington 21.12.09, 15:02 Dzięki, dziewczyny. Wiedziałam, że gdzieś dzwoni, ale... A macie jakąś teorię, dlaczego wtedy Paddington 'przepadł'? Przegrał z Kubusiem Puchatkiem? Odpowiedz Link