Dodaj do ulubionych

Paddington dla najmłodszych

12.02.09, 11:41
Nowość w Znaku
www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2330,Paddington._Historia_pewnego_nied%C5%BAwiadka_z_Peru_
Obserwuj wątek
    • violik Paddington dla najmłodszych - i nie tylko... 13.02.09, 11:15
      Miś Paddington rules!

      Teraz właśnie jesteśmy w trakcie czytania (= połykania) pierwszego tomu, a następne czekają.
      Może to jest i lektura dla najmłodszych, ale ten słynny angielski humor jest w pełni doceniany przez troszkę starsze dzieci (8-latka tarza się ze śmiechu, 10-latka uśmiecha porozumiewawczo półgębkiem).

      Uściski dla wszystkich fanów Paddingtona!
      • joma24 Re: Paddington dla najmłodszych - i nie tylko... 27.02.09, 17:03
        no włąsnie, czy to jest ksiązka dla młodszych dzieci czy tez 6-7
        letni chłopiec tez chetnie posłucha ?
        • pia_ Re: Paddington dla najmłodszych - i nie tylko... 27.02.09, 17:50
          Dla najmłodszych jest ta seria, którą abepe zalinkowała.
          Dla starszych jest ta seria
          www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2240,Mi%C5%9B_zwany_Paddington
          Polecam, czytam ją mojej 5,5-latce i mamy niezły ubaw.

          Na allegro 4 części Paddingtona są w okazyjnej cenie
          www.allegro.pl/item562684592_4_x_mis_paddington_gratis.html
    • abepe Re: Paddington dla najmłodszych 27.03.09, 11:01
      Obejrzałam - książka opisuje pojawienie się misia (nie wiem, czy
      jest to skrót, czy cały pierwszy rozdział) opatrzone prawie
      całostronicowymi kolorowymi ilustracjami. Według mnie - 3+ (ale może
      się skuszę dla dwulatka:)
      • lunatica Re: Paddington dla najmłodszych 27.03.09, 12:12
        abepe napisała:

        > Obejrzałam - książka opisuje pojawienie się misia (nie wiem, czy
        > jest to skrót, czy cały pierwszy rozdział) opatrzone prawie
        > całostronicowymi kolorowymi ilustracjami. Według mnie - 3+ (ale może
        > się skuszę dla dwulatka:)

        Właśnie idę odebrać. Zamówiłam. Później widziałam w Empiku i wielkość mnie
        przeraziła, tzn. spodziewałam się czegoś mniejszego. Ale to temat na inny
        wątek... chyba się pokuszę i założę :-)
        • abepe Re: Paddington dla najmłodszych 27.03.09, 12:22
          lunatica napisała:

          Później widziałam w Empiku i wielkość mnie
          > przeraziła,

          Mnie trochę też, ale bardziej poraził mnie format Maluśkiewicza. Ale
          biorąc pod uwagę to, że nasz dwulatek studiuje "Gdzie jest moja
          siostra?" obie te jeszcze wielkoformatowe książki powinny go
          ucieszyć.
          • abepe Następny Paddington dla najmłodszych 31.03.09, 11:43
            "Paddington w ogrodzie"
            www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2393,tytul,Paddington%20w%20ogrodzie
            • uccello Rozmowa z autorem -Michaelem Bondem 05.05.09, 10:04


              Książki były częścią umeblowania, a czytanie było częścią mojego
              życia tak samo jak odkręcanie kranu w umywalce. Nie zasnąłbym, gdyby
              rodzice któregoś wieczoru nie przeczytali mi książki. Zawsze to
              robili. Oboje byli bardzo dobrymi i miłymi ludźmi i mieli mocno
              ugruntowane poczucie tego, co jest dobre, a co złe. Wiedzieli, że
              najcenniejsza rzecz, jaką można dać dziecku, to czas.

              kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy/1,53581,6536381,Niedzwiedz_we_mnie.html



              • mama_kasia Re: Rozmowa z autorem -Michaelem Bondem 05.05.09, 10:52
                Dziękuję :)
                Uroczy wprost wywiad :)
    • alistar1 Re: Paddington dla najmłodszych 21.08.09, 21:34
      Przyznaję, że Paddington jakoś nam umknął, ale wreszcie zamówiłam
      obie części, tzn. dla młodszych dzieci (3-5lat) i dziś pełen sukces
      u nas:) Mnie samej też bardzo się podobały, a rodzina Braunów
      wzbudziła naszą sympatę:) Czy mnie pamięć nie myli, że Znak planuje
      jeszcze jakąś książeczkę o misiu z Peru, o tematyce
      bożonarodzeniowej?

      Planuję wypożyczyć z biblioteki te "poważniejsze" części wydane
      również przez Znak, zastanawiam się, czy pięciolatce będą się
      podobały, wątki, które odgrzebałam z forumowego archiwum dość
      sprzeczne.
    • mamalgosia Re: Paddington dla najmłodszych 24.08.09, 15:51
      Ze Starszym (7 lat) mamy zaliczonego Paddingtona klasycznego, Młodszy
      (4 lata) - chcąc nie chcąc też się przysłuchiwał. Ale kupiliśmy
      jednego P dla najmłodszych i bardzo mu sie podobało.
      A mnie to chyba jeszcze bardziej:)
      • alistar1 Re: Paddington dla najmłodszych 24.08.09, 20:54
        Czy w klasycznym należy przestegać kolejności części? Jeśli tak, to
        jaka ona jest?
        • mamalgosia Re: Paddington dla najmłodszych 25.08.09, 14:32
          "Miś zwany Paddington" - to na pewno jako pierwsze. A potem chyba
          kolejność nie ma większego znaczenia
    • alistar1 Paddington i świąteczna niespodzianka 22.09.09, 07:52
      Czyżby należało otworzyć bożonarodzeniowy wątek? ;) To chyba
      pierwsza świąteczna zapowiedź:)

      www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2543,tytul,Paddington%20i%20świąteczna%20niespodzianka

      • alistar1 a w ślad za nim 22.09.09, 07:57
        luksusowe wydananie pierwszej części Misia (również z kolorowymi
        ilustracjami):
        www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2550,tytul,Miś%20zwany%20Paddington%20-%20wydanie%20luksusowe
    • zf71 strona o Paddingtonie 06.10.09, 08:24
      Już niebawem:
      www.paddington.com.pl/
    • steffa Re: Paddington 21.12.09, 03:45
      Czy Paddington był wcześniej wydany?
      • bluestarfish Re: Paddington 21.12.09, 11:10
        Jeśli pytasz o polskie wydania - tak, był. Ok. dziesięć lat temu
        wiele tomów (więcej niż Znak dotychczas) wydało wyd. Bis (miękkie
        oprawy). Natomiast obrazkowe Paddingtony wydawało w latach 90-tych
        wyd. Grafag. Ale obecne wydania ładniejsze.
      • lulilu Re: Paddington 21.12.09, 11:10
        Tak- trzy tomy ("Miś zwany Padd.", "Jeszcze o Padd.", "Paddin. daje
        sobie radę")były wydane chyba pod koniec lat 80-tych. Wcześniej
        też, ale nie jestem pewna dokładnie kiedy- w latach 70-tych??
        Pamietam, bo w dzieciństwie wypożyczałam z biblioteki właśnie to
        starsze wydanie, a jakos na przełomie lat 80/90 kupiłam sobie te 3
        ksiązki na własność.
        Dzieki temu dla moich chłopaków Paddington to już stary
        kumpel :). - Podczas wizyty w Londynie w 2004r. odwidzilśmy
        Paddington Station właśnie z tego powodu i podczas gdy w tym czasie
        tłumy fanów zupełnie innej książki poszukiwały tam pewnego peronu-
        my zrobiliśmy sobie wspaniałe zdjęcie z siedzącym na walizce
        Paddingtonem z brązu.
        Przy okazji: czy ktoś z forumowiczów przebywa w Londynie lub był
        tam ostatnio i wie jakie są losy tej brązowej rzeźby?? Słyszałam,
        że były pomysły - BARDZO GŁUPIE!!- żeby ją usunąć z dworca :(


        Dla zainteresowanych: wersja audio tomu pierwszego w wykonaniu...:
        p. Artura Barcisia!!:
        www.auditus.pl/index_pliki/Paddington.htm
      • lulilu Re: Paddington 21.12.09, 11:30
        O znalazłam! i podaję dla celów raczej poznawczych jak to było z
        tymi wcześniejszymi wydaniami:

        1. najstarsze, które znam (w dzieciństwie z biblioteki
        wypozyczałam) wydała 'twardookładkowo' w 1975r. Nasza Księgarnia, a
        wyglądało tak:
        www.allegro.pl/item792691959_paddington_daje_sobie_rade_michael_bond.html


        2. następnie w 1988 KAW wydał w takiej formie (tylko miękka
        okładka)-tylko 3 tomy- jak wcześniej wspomniałam:
        www.allegro.pl/item794715824_mis_paddington_2_ksiazki.html
        www.allegro.pl/item789106751_bond_jeszcze_o_paddingtonie_mis_paddington.html


        3.w 2003 wydawnictwo "bis" wydało w miekkiej oprawie więcej niż
        3 tomy w takiej szacie (o ile pamiętam tylko na okładce były
        ilustracje kolorowe- wewnątrz raczej tylko cz-b):
        www.allegro.pl/item787960547_michael_bond_nowe_przygody_paddingtona_paddington.html


        4. kolejne wydanie to aktualne- 'Znak'u, które właśnie na
        księgarskich półkach:
        www.allegro.pl/item838995056_paddington_zestaw_5_ksiazek.html
        • steffa Re: Paddington 21.12.09, 15:02
          Dzięki, dziewczyny. Wiedziałam, że gdzieś dzwoni, ale... A macie jakąś teorię,
          dlaczego wtedy Paddington 'przepadł'? Przegrał z Kubusiem Puchatkiem?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka