bwm9
18.09.09, 17:40
Dyrektor szpitala stawia na Radę społeczną wniosek o likwidację Zakładu medycyny nuklearnej i Pogotowia ratunkowego. Parę lat temu Przemyśl walczył o zatrzymanie gamma kamery, bo Rzeszów chciał ją zabrać do siebie dziś dyrektor zamyka dostęp społeczeństwu do badań tłumacząc dużymi kosztami. Jak to jest w Rzeszowie nie ma dużych kosztów a w Przemyślu są a może to Pan Dyrektor nie umie liczyć, bo nie posądzam go o działanie na szkodę szpitala i społeczeństwa Przemyśla i Powiatu Przemyskiego. Likwidacja pogotowia w szpitalu jest już dywersją jak można strategiczną firmę zlikwidować, przecież w Polsce obowiązuje Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Kto ma się zająć ratowaniem życia i zdrowia czy ma to zrobić Falck czy może jakiś biznesmen wietrzy dobry zarobek a może firma przewozowa, której nie udało się przejąć transportów pacjentów sztucznej nerki w Przemyślu i Sanoku, co będzie jak nagle prywatny właściciel zrezygnuje z działalności czy społeczeństwo ma zostać bez pomocy medycznej no i jak będzie współpracowała z Policją Strażą pożarną, jak udostępnić kanały łączności. Niszczy się bardzo łatwo, ale odbudowa trwa długo i dużo kosztuje no i trzeba od nowa szkolić personel, bo nie będzie on czekał bezczynnie. Może wreszcie Rady Miasta i Powiatu zamiast zajmować się pierdołami pomyśli o mieszkańcach, bo wybory zbliżają się dużymi krokami.