Dodaj do ulubionych

Forum Rozwoju Przemyśla

IP: 188.33.69.* 10.10.09, 18:59
Ruszyło Form Rozwoju Przemyśla poświęcone wszelkim inwestycjom. www.frp.com.pl
Obserwuj wątek
    • Gość: Olo Re: Forum Rozwoju Przemyśla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.09, 16:08
      Gratuluję pomysłu!

Chciałem też dodać coś odnośnie wątku "Ulica Dworcowa" na Waszym forum. Ponieważ zakładanie nowego konta dla jednego wpisu nie ma większego sensu, więc pozwolę sobie napisać to tu.

Proponuję przeglądnąć dwie stare mapy:

Plan Przemyśla z 1932
      Plan Getta w Przemyślu

Taka ulica istniała więc nie jest to nowy pomysł. Widać to na obu planach - droga łącząca Dworzec PKP bezpośrednio z Mniszą.

Ul. Staszica można było przejść na Czarnieckiego (spotkałem się ze stwierdzeniem, że był tam tunel). W czasach Twierdzy droga ta ułatwiała poruszanie się pomiędzy koszarami przy Mickiewicza i Czarnieckiego.

Powstanie Getta zmieniło trochę układ komunikacyjny, a skutki tego odczuwamy do dziś.
      • Gość: tira-rira Re: Forum Rozwoju Przemyśla IP: *.multimo.pl 22.11.09, 16:38
        Pozwoliłem sobie Olo wykorzystać twoje mapy na FRP. Z góry dziękuję i mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu?

A tak na marginesie dlaczego twierdzisz, że dla jednego postu nie warto się rejestrować? Od ciebie tylko zależy czy ten post będzie jeden czy więcej. Jesteśmy otwarci.

Pozdrawiam
        • Gość: Olo Re: Forum Rozwoju Przemyśla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.09, 17:33
          Znalazłem te mapy kiedyś w sieci. Nie są moje, więc trudno mi nimi dysponować. Jest jeszcze jeden link, który trochę lepiej pokazuje ul. Staszica i to przejście na Czarnieckiego. Gorzej widać tę drogę łączącą Dworzec PKP z Mniszą - symbol kościoła jest zrobiony tym samym kolorem co zarys budynków. Verkehrsplan Przemysl 1939

Dziękuję za zaproszenie. Jak będę miał trochę więcej czasu i coś ciekawego (moim zdaniem) do napisania to postaram się zwalczyć w sobie niechęć do rejestrowania się i logowania ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka