Dodaj do ulubionych

Dalej śmieci!

16.01.20, 16:26
Jestem właścicielem mieszkania w jednym z budynków, którym zarządza wspólnota mieszkaniowa. Do tej pory płacimy za odpady (uchwała wspólnoty), jako niesegregowane za które od 01.02.2020r. opłaty wzrosną 100% tj. 46,00zł od osoby. Ze strony zarządu wspólnoty do tej pory nie ma żadnej informacji dotyczącej tych zmian, nie ma pojemników do segregacji, a mówi się, że segregacja jest obowiązkowa i decyzja jest jedna -segregujemy- nie podlegająca jak wcześniej, wyborowi. Zostało dwa tygodnie i nie wiem, poszczególne woreczki z odpadami, posegregowane, będę układał przy ogrodzeniu osłony. Czy ta mozolna praca naszych radnych ma wziąć w łeb, z takimi trudnościami wypracowane wielkości opłat i teraz przez pojemniki ma zostać jak było? Przecież to sabotaż! Kto pomoże w rozwiązaniu tego problemu, z resztą takich osiedli jest całkiem sporo a pierwszy Luty już tuż, tuż. Jest wyjście i może właśnie to jest nam przygotowywane: kto nie segreguje 60 zł od osoby za karę.
Obserwuj wątek
  • cireus7 Re: Dalej śmieci! 29.01.20, 16:40
   Nikt nie pyta, czy chcę segregować!
   Czy segregacja odpadów jest obowiązkowa i kto w naszym mieście za to odpowiada.Jeżeli nie , to o co ten cały hałas ,-wszyscy płacą po 46zł.i niepotrzebni są sygnaliści . Przy selektywnej zbiórce odpadów ,(luty tuż,tuż )kto ma zapewnić ,do kogo należy zakup i udostępnienie odpowiednich pojemników do segregacji .Chodzi o osiedla i wspólnoty mieszkaniowe , gdzie również , bez prawa głosu, mieszkają najemcy lokali komunalnych.
  • Gość: Adam Re: Dalej śmieci! IP: *.toya.net.pl 11.02.20, 18:15
   A pamiętacie jak było ze śmieciami oraz ze sprzedażą butelek czy papieru za komuny? Za komuny można było ? I w dodatku nie sprowadzano z "zachodu" śmieci i nikt nie podpalał składowisk.
   Nawet próbowano własne samochody produkować www.auto-swiat.pl/klasyki/youngtimer/historia-powstania-tarpana-dobre-zalozenia-i/jpkbprv#slajd-13 Przeklęta komuna.
   • Gość: edek Re: Dalej śmieci! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 14.02.20, 08:46
    Zdaje się że ze śmieciami władza zapędziła się kozi róg i sama nie ma pojęcia co z tym fantem zrobić.
    www.portalprzemyski.pl/frakcja-bio-od-wrzesnia-informacje-bardzo-praktyczne/ Bynajmniej nie mam tu pretensji do p.Karola W.,w końcu jest urzędnikiem który sam do końca nie wie co robić i mu się nie dziwię.
    Ciekawe jak problem jest rozwiązywany w innych krajach np. w Białorusi, u tych sąsiadów często można spotkać proste i skuteczne pomysły. Nie podaję za wzór krajów zachodniej Europy bowiem one często rozwiązują problem śmieci eksportując je np do Polski czy innych byłych swoich kolonii.
    W moim odczuciu należy wrócić do realnej rzeczywistości , wszystko co może w sposób naturalny się rozłożyć walić do jednej jamy / komory śmietnikowej/ a to co się nie rozłoży oddzielać i przetwarzać. I niestety tu trzeba przymusu państwa zmuszającego do należytej staranności przemysł w celu ograniczenia produkcji plastiku,zastępowania go surowcami naturalnymi. Przerzucenie odpowiedzialności finansowej na społeczeństwo będzie tylko skutkować ciągłym wzrostem opłat i niczego nie rozwiąże, ludzie kupują jedzenie czy inny towar w opakowaniach jakie sprzedaje przemysł i wyboru nie mają.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka