Dodaj do ulubionych

ABSOLWENCI IV L.O

IP: 195.117.68.* 17.11.02, 20:39
szukam absolwentów IVLO odezwijcie się
Obserwuj wątek
    • Gość: wiesia Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: 195.117.68.* 17.11.02, 20:51
      jestem absolwentką roku 1969. słyszałam że zjazd był 3,może 4 lata temu
      nikt mnie nie powiadomił. z wałbrzycha wyjechałam 1971
      jestem z klasy p.prof. jarosz.
      • Gość: Słoju Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 18.11.02, 10:18
        Nareszcie ktoś się odezwał z IV LO. Jestem absolwentem tej "wybitnej" placówki
        oświatowej, rocznik 1969 i nie mogę przeżyć zerowej aktywności jej wychowanków
        na łamach tego forum.
        Mój koleżka zapoczatkował watek absolwentów z 1989 ale po kilku wpisach umarł
        śmiercią naturalną (wpis).
        Na temat zjazdu nic nie wiem, ponieważ od kilku lat mieszkam poza Wałbrzychem i
        jego bliższymi i dalszymi okolicami.
        Jarosz to nauczycielka matematyki czy ktoś inny?
        Pozdr
    • Gość: WIESIA Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: 195.117.68.* 18.11.02, 19:54
      jeśli jesteś absolwentem rocznik 1969 to wiesz że wielką i super
      polonistką była p. prof. jaroszowa a kto był najlepszym historykiem?
      do której klasy chodziłeś. czyżby cały nasz rocznik wyemigrował?
      • Gość: Majka :) Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 18.11.02, 22:47
        Gość portalu: WIESIA napisał(a):

> jeśli jesteś absolwentem rocznik 1969 to wiesz że wielką i super
        > polonistką była p. prof. jaroszowa a kto był najlepszym historykiem?
        > do której klasy chodziłeś. czyżby cały nasz rocznik wyemigrował?
        Mam nieodparte wrażenie, że Słoju URODZIŁ SIĘ w 69 :-))))
        • Gość: Słoju Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 19.11.02, 10:00
          > Mam nieodparte wrażenie, że Słoju URODZIŁ SIĘ w 69 :-))))
          Majka, to powinnaś dobrze wiedzieć, nie 69 ale 68 rok mojego urodzenia.
          Niestety biologii nie da się przeskoczyć i ciąża trwa jak na razie 9 miesięcy.
          pozdr
      • Gość: Słoju Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 19.11.02, 10:06

> jeśli jesteś absolwentem rocznik 1969 to wiesz że wielką i super
        > polonistką była p. prof. jaroszowa a kto był najlepszym historykiem?
        > do której klasy chodziłeś. czyżby cały nasz rocznik wyemigrował?
        Urodziłem się w 1968 i za czasów mojej błyskotliwej kariery edukacyjnej nie
        było takiej polonistki. Miałem super polonistke prof. Pieczonkę.
        Zasadniczo to ja mam dość ambiwalentny stosunek do tej szkoły no ale może o tym
        potem.
        Jeżeli cały Twój rocznik wyemigrował to wcale im się nie dziwię, ja też
        zabrałem tyłek w troki i dałem w Polskę. Ostanie sygnały dochodzące z tego
        miasta, przekazywane przez znajomych raczej mnie nie zachęcają do podrózy
        sentymentalnej.
        Pozdr
        • Gość: Maria Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 19.11.02, 15:11
          "Jestem absolwentem tej "wybitnej" placówki
          oświatowej, rocznik 1969 "
          Tyś to napisał? :-))))
          • Gość: Słoju Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 19.11.02, 15:59
            Ale plama, bije się wpierś, rzeczywiście napisałem ta piramidalną bzdurę.
            Urodzenie 1968 a matura 1989. Jeszcze raz przepraszam, oczywisty błąd.
            Pozdr
            • Gość: blady Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 20.11.02, 22:37
              sloju mature zdawalismy w 87 :))) latka leca az trudno je sobie wszystkie
              przypomniec. cos zamilkles na privie. a prof. jarosz to rzeczywiscie uczyla nas
              matmy (byc moze to zupelnie inna jarosz), ale najstarszy był chyba pan
              polesiuk, genialny fizyk. moze wiesia i maria Go pamietaja ???
              pzdr.
              • Gość: Słoju Do bladego IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 28.11.02, 11:00
                Mistrzu, podaj koniecznie swój adres mailowy, bo gdzieś w ferworze
                konfigurowania komputera skasowałem ją.
                Pozdrawiam
                Słoju
    • Gość: wiesia Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: 195.117.68.* 19.11.02, 19:19
      mario proszę podaj informację do której klasy chodziłaś ,
      czy żeczywiście IV LO kończyłaś w 69 r , gdyż już mnie nieprawidłowo
      zrozumiano , i co wiesz na temat zjazdu ?
      może znasz stronę inter. szkoły? a tak naprawdę interesuje mnie
      wszystko. POZDR. WIESIA
      • Gość: Majka :) Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 20.11.02, 23:33
        Kochani, wybaczcie :-) Maria to Majka, źle kliknęłam :-(
        Jestem z innego LO, ale o zjazd IV spróbuję popytać.
        Pozdrawiam :-))
        • Gość: wiesia Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: 195.117.68.* 21.11.02, 19:25
          o.k. czekam na informację . Pozdrawiam
      • Gość: Paweł Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.dialog.net.pl / *.dialog.net.pl 27.10.04, 08:54
        Pozdrawiam wszystkich absolwentów naszej szkoły. Sam do nich należę. W tej
        chwili stoję po drugiej stronie barykady i mam przyjemność w niej nauczać.
        Jeśli chodzi o stronę internetową szkoły to znajdziecie ją pod adresem
        zs4.walbrzych.pl, tam też znajdziecie adres poczty elektronicznej.
    • Gość: wozny szkoły Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 21.11.02, 19:50
      znam troche ludzi z rocznika 1967
      • Gość: WIESIA Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: 195.117.68.* 21.11.02, 20:29
        WOŻNY SZKOŁY to pewnie znasz naszych wspólnych prof. Kiedy będzie zjazd?
        co z prof. Jarosz. Zioło , Dębską? a może wiesz coś więcej?
        a co z dyr.Kobuszewskim? pozdr.
        • Gość: absolwent1969 Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 06.01.03, 14:33

> WOŻNY SZKOŁY to pewnie znasz naszych wspólnych prof. Kiedy będzie zjazd?
          > co z prof. Jarosz. Zioło , Dębską? a może wiesz coś więcej?
          > a co z dyr.Kobuszewskim? pozdr.
          Jaki Kobuszewski, to w TV, a to był dyr.Boguszewski, który pisał na czole
          uczniowi bez tarczy IV LO! Ale za to bardzo sympatyczny, miałem u niego tylko
          piątki!
          • Gość: WIESIA Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: 195.117.68.* 06.01.03, 18:41
            masz rację BOGUSZEWSKI,jednak lata robią swoje, poomyliłam nazwiska ,a te
            piątki to ironia, bo u niego piątek nie było,a wogóle to czy nauczyłeś się
            matematyki ? nie wierzę. a jednak żyją abs. roku 69. dlaczego nie ma żadnego
            zjazdu? pewnie wszyscy w tych okrutnych czasach robią tylko many! many! many!
            a życie jest takie niewiarygodnie krótkie. do której klasy chodziłeś?
            -kto był wych. klasy? pozdr. WIESIAj
            • Gość: absolwent1969 Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 17.01.03, 14:48
              matematykę nauczył mnie na 5 i tak było, u prof.Zioło też, co pozwoliło na
              ukończenie dwóch fakultetów na Politechnice Wrocławskiej. Wychowaczyni
              p.Iwankowa i Jaroszowa. Pa Pa!
              • Gość: AJKA Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: 195.117.68.* 17.01.03, 18:16
                pozwólcie, że włączę się do tematu. jestem abs. 1969r z klasy p.prof. Jarosz,
                i pamiętam,że w naszej klasie było tylko kilku chłopców,i tu również pamiętam,
                że w tej, tak mało licznej grupie męskiej, orłów matematycznych nie było.
                byli,słabsi i troszeczkę mocniejsi,a może bardziej ambitni,a jedynym b.dobrym
                matematykiem była T.T. nasz cudowny tzw. "KOMPIUTER"
                a czy,pamiętasz b. istotny szczegół z egz. maturalnego z matematyki?
                TO JEST TEST!!! PA. PA. AJKA
              • Gość: Słoju Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 20.01.03, 12:23
                Czy prof. Zioło to ten sam który w latach 80-tych był dyrektorem tej szkoły,
                akurat za mojej kadencji. Pamiętam jego zwyczaj urządzania apeli minumum raz w
                miesiącu, które przypominały poranne apele w carskim pułku lejbgwargii i pomysł
                zbierania na sztandar dla szkoły poprzez wykopki (sztandaru nie doczekałęm, na
                pewno na nim byłaby wyhawtowana nazwa wioski gdzie rwałem ziemniaki).
                To jakaś paranoja te ziemniaki.
                Pozdr
            • Gość: babjaga Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.pecet.com.pl / 80.55.174.* 21.11.03, 14:27
              Prof Boguszewski niesty od iwelu lats poglada na nas z gory. Mnie uczyla
              polskiejgo Jego Córaka ganialna polonistaka. Pozdrwiam Pania PAni prof. Jarzabek
          • Gość: chyba Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.10.04, 22:58
            To chyba starannie pisałeś, bo on oceniał za kaligrafie a nie za wiedzię.. przynajmniej nas.
    • Gość: Amisz Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 18.01.03, 20:48
      W porównaniu do Was czuje sie bardzo, ardzo mlody... Bez urazy oczywiscie:-)
      Skonczylem IV LO w 1997 . Zawsze sie cieszylem, ze wyladowalem tam, a nie
      w "jedynce". Ale dzis w IV LO raczej nieciekawie sie dzieje, a to za sprawa
      obecnego dyrektora, Pan Kubickiego. Marniutki z niego pedagog, jeszcze gorszy
      wychowawca, za to calkiem dobrze umie(umiał) "posmarowac" eseldowskim wladza
      miasta. No i jakos tak sie kreci... Ale jesli ten Pan na dluzej tam sie
      zachaczy, to ja swojego dziecka na pewno do tej szkolynie posle, hehe...
      • Gość: AJKA Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: 195.117.68.* 18.01.03, 21:11
        Gość portalu: Amisz napisał(a):

> W porównaniu do Was czuje sie bardzo, ardzo mlody... Bez urazy oczywiscie:-)
        > Skonczylem IV LO w 1997 . Zawsze sie cieszylem, ze wyladowalem tam, a nie
        > w "jedynce". Ale dzis w IV LO raczej nieciekawie sie dzieje, a to za sprawa
        > obecnego dyrektora, Pan Kubickiego. Marniutki z niego pedagog, jeszcze gorszy
        > wychowawca, za to calkiem dobrze umie(umiał) "posmarowac" eseldowskim wladza
        > miasta. No i jakos tak sie kreci... Ale jesli ten Pan na dluzej tam sie
        > zachaczy, to ja swojego dziecka na pewno do tej szkolynie posle, hehe...

A szkoda,bo to była b. dobra szkoła ,prawidłowej postawy nauczyła nas p.prof
        Jarosz, i dzięki jej za to,a zwłaszcza uczciwości,sumienności,i bycia
        człowiekiem w każdych warunkach w jakich przyszło nam żyć w naszym KRAJU
        i takich pedagogów nam trzeba , wierzę że teraz przynależność partyjna nie
        powinna mieć żadnego znaczenia ,bo o to wojowało moje pokolenie ,więc sądzę ,
        że żle oceniasz sprawę . pozdr.AJKA
        • Gość: Amisz Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 20.01.03, 14:33
          A tak na marginesie, to prof. Jarosz tez uczyła jeszcze w 1997, tylko czy to ta
          sama? Wtedy uczyła matematyki!
          • Gość: AJKA Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: 195.117.68.* 27.01.03, 22:08
            P. PROF jAROSZ uczyła mnie j. polskiego,i w69.r miała ok 55 lat a może więcej,
            więc to nie mogła być ta sama,a może córka? bo miała córkę i syna ,ale nie wiem
            czym się zajmują, a prof ZIOŁO był świetnym matematykiem,i V-ce dyr. szkoły
            w moich czasach. pozdr.AJKA
            Ponieważ złapałam kontakt z młodzieżą -pomyślcie jak zorganizować
            zjazd ,może TO pomoże szkole podnieść się z UPADKU?
            • Gość: Amisz Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: 212.127.77.* 28.01.03, 18:22
              Jak bylem w trzeciej (chyba) klasie, czyli szesc let temu, organizowany byl
              zjazd z okazji 40-lecia istnienia szkoly. Tak wiec za kilka lat powinna byc
              obchodzona okragla rocznica. Moze wiec wtedy..?
            • Gość: Słoju Re: pytanko IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 29.01.03, 09:35
              Czy IV LO jest rzeczywiście w upadku i na czym to polega?
              Sorry ale jakoś nie mogę uwierzyć w świetność prof. Zioło jako matematyka,
              popytaj się ludzi z II LO których uczył to ci powiedzą jakim był matematykiem a
              oni akurat maja z kim porównywać. Znam opowieści (nie mity), że go uczniowie
              zaginali na lekcjach.
              Pozdr
              • Gość: Ania Re: pytanko IP: *.rp.pl / 10.140.100.* 29.01.03, 13:42
                Potwierdzam to, co pisze Słoju. Miałam z Zioło matematykę
                w II LO przez rok szkolny 1987-88 i było to kompletne
                nieporozumienie. Uczył nas z notatek studenckich swojego
                syna i rzeczywiście zagiąć go nie było trudno. Nie chce mi
                się wierzyć, że 20 lat wcześniej był świetnym
                matematykiem. W moich czasach był słabym i dość złośliwym
                nauczycielem. No, ale ludzie się zmieniają.
                • Gość: WIESIA Re: pytanko IP: 195.117.68.* 29.01.03, 20:49
                  Maturę zdawałam w 69.r i ZIOŁO uczył mnie matematyki do 10 kl. i uważam, i nie
                  tylko ja, z mojego rocznika, że był b. dobry w swoim zawodzie, o
                  złośliwość,nigdy bym go nie posądziła /a może nasz rocznik nie był nadmiernie
                  uciążliwy? może byliśmy bardziej zdyscyplinowani? może mieliśmy większy
                  szacunek do pedagogów? i w końcu, może po latach, nie mógł dostosować się do
                  młodych ludzi,
                  u których nauczyciel nie często zyskiwał szacunek, no , lata trochę zmieniają
                  młodych, BARDZO WSPÓŁCZUJĘ obecnym nauczycielom,ależ oni po latach będą
                  oceniani......!!!!!! pozdr. WIESIA
                  • Gość: Słoju Re: pytanko IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 30.01.03, 09:35

> Maturę zdawałam w 69.r i ZIOŁO uczył mnie matematyki do 10 kl. i uważam, i
                    nie
                    >
                    > tylko ja, z mojego rocznika, że był b. dobry w swoim zawodzie, o
                    > złośliwość,nigdy bym go nie posądziła /a może nasz rocznik nie był nadmiernie
                    > uciążliwy? może byliśmy bardziej zdyscyplinowani? może mieliśmy większy
                    > szacunek do pedagogów? i w końcu, może po latach, nie mógł dostosować się do
                    > młodych ludzi,
                    > u których nauczyciel nie często zyskiwał szacunek, no , lata trochę
                    zmieniają
                    > młodych, BARDZO WSPÓŁCZUJĘ obecnym nauczycielom,ależ oni po latach będą
                    > oceniani......!!!!!! pozdr. WIESIA
                    >
                    Wiesiu, twój tekst to pomieszanie wspomnień, teorii dotyczących wpływu czasu na
                    postrzeganie przeszłości oraz ogólnego biadolenia jak to młodzież z pokolenia
                    na pokolenie traci na wartości. Jak rozumiem najlepiej było za popiela tylko
                    myszy tego nie zrozumiały i potraktowały sprawe dosłownie zjadając go.
                    Mam ogromny szacunku dla kilku nauczycieli z IV LO (także dlatego że nie
                    zwariowali przebywając z takim ciałem pedagogicznym jakie tam pracowało) ale
                    ogólna moja ocena tego okresu to raczej porażka tzw. kadry pedagogicznej.
                    Wiekszość według mnie kompletnie rozminęła się z zawodem. Podobne spoztrzeżenia
                    mają co tzreźwiejsci absolwenci innych wałbrzyskich szkół. Miło jest
                    powspominać ale nie mam zamiaru fałszować przeszłości bo miałem wtedy
                    kilkanaście lat i było mi dobrze z różnych powodów.
                    Zioło jako dyrektor zachowywałs się jak kiepska kopia dyrektora gimnazjum z
                    czasów Franciszka Józefa. Honor, obowiązek, pracowitośc i temu podobne bzdury.
                    Brrrr.
                    Pozdr
                    • Gość: WIESIA Re: pytanko IP: 195.117.68.* 30.01.03, 17:12
                      SŁOJU, polemizować z tobą nie będę,gdyż różnica lat sprawiła,że poglądy nasze
                      są tak diametralnie różne. My stoimy na dwóch przeciwległych biegunach,
                      ale w chwilach refleksji pewnie przyznam ci rację, że pedagogów mieliśmy
                      miernych. A wiesz dlaczego? OTÓŻ MOJE POKOLENIE jest aktualnie przy
                      władzy: ustanawiają przepisy, wydają ustawy, rządzą naszym majątkiem
                      narodowym. I co im z tego wychodzi? Stworzyliśmy biurokrację na takim
                      poziomie, że REWIZOR GOGOLA jest tylko namiastką naszej obecnej
                      sytuacji, rozkradliśmy wszystko co dało się ukraść,stworzyliśmy mafijne
                      układy w każdej dziedzinie . Przemysłu nie ma, produkcja "0"
                      służba zdrowia upada, nauka chyli się ku upadkowi dalej już wymieniać nie będę
                      bo to wszystko znamy. Zastanawiam się co jest tego przyczyną?
                      I dochodzę do wniosku,że tak nas nauczono, tak wychowano,i nie nauczono
                      nas przyzwoitego ,godnego życia.
                      Myślę, że nie sztuką jest żyć,jak ostatni szubrawiec,ale sztuką jest przejść
                      przez życie tak, aby bez obaw otwierać drzwi, patrzeć ludziom prosto w oczy
                      i nie mieć ludzkich łez na sumieniu./ale archaiczny wyraz/
                      No, przyznaj,że jestem dość ugodowa pozdr. WIESIA
                  • Gość: absolwent1969 Re: pytanko IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 30.01.03, 13:13

> Maturę zdawałam w 69.r i ZIOŁO uczył mnie matematyki do 10 kl. i uważam, i
                    nie
                    > Do której klasy chodziłaś, chyba się znamy?

> tylko ja, z mojego rocznika, że był b. dobry w swoim zawodzie, o
                    > złośliwość,nigdy bym go nie posądziła /a może nasz rocznik nie był nadmiernie
                    > uciążliwy? może byliśmy bardziej zdyscyplinowani? może mieliśmy większy
                    > szacunek do pedagogów? i w końcu, może po latach, nie mógł dostosować się do
                    > młodych ludzi,
                    > u których nauczyciel nie często zyskiwał szacunek, no , lata trochę
                    zmieniają
                    > młodych, BARDZO WSPÓŁCZUJĘ obecnym nauczycielom,ależ oni po latach będą
                    > oceniani......!!!!!! pozdr. WIESIA
                    >
                    • Gość: WIESIA Re: pytanko IP: 195.117.68.* 30.01.03, 17:17
                      od początku do klasy A ,a bliżej określając,do klasy łacińskiej.
                      pozdr.
                      • Gość: absolwent1 Re: pytanko IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 18.02.03, 12:24
                        tj. łacina z Panem profesorem Podobą?
                        pozdr. chyba się znamy?
                        • Gość: WIESIA Re: pytanko IP: 195.117.68.* 18.02.03, 19:45
                          Gość portalu: absolwent1 napisał(a):

> tj. łacina z Panem profesorem Podobą?
                          > pozdr. chyba się znamy?
                          no,nie ,w końcu odezwał się ktoś z mojej klasy . powiedz coś ,co pozwoli
                          mi odgadnąć kim jesteś. mnie łatwo zidentyfikować / najbardziej brzydka
                          dziewczyna z najładniejszymi włosami/ pozdr. WIESIA
                          p.prof. Dębska często sprawdzała mi ,czy mam pozostałości po lakierze
                          do paznokci /oczywiście w poniedziałki/ pozr.
                          • Gość: blady Re: pytanko IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 19.02.03, 23:01
                            > p.prof. Dębska często sprawdzała mi ,czy mam pozostałości po lakierze
                            > do paznokci /oczywiście w poniedziałki/ pozr.

włącze sie do dyskusji ale tylko na chwilke. dawno mnie tu nie bylo a watek sie
                            rozwija. poziom nauczania w naszej szkole, co tu duzo ukrywac, nie byl
                            najwyzszy. przynajmniej w mojej czterolatce (83/87). biologia - dno, pani
                            lukaszewicz o ile pamietam, chemia - nudy, pani smolinska zdaje sie, no i
                            wspomniana lekcja historii u wiecznej D. byla wredna, zlosliwa, tchorzliwa i
                            nie za bardzo znala historie. pamietam lekcje o wojnie na pacyfiku, mielismy w
                            klasie maryniste, wiedzial niemal wszystko, przeczytal wszystko to co bylo
                            dostepne, mowil przez 45 min i dostal czworke, a na nastepnej lekcji pale z
                            tematu "partie polityczne okresu miedzywojennego"
                            ale wielu profów bylo przeswietnych: polesiuk, krol, palka, pamieta ktos
                            górana ?
                            pozdrawienia dla sloja
                            odezwe sie na pewno, tylko teraz ... sam rozumiesz :)
                          • Gość: absolwent1 Re: pytanko IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 20.02.03, 13:05
                            ja miałem angielski z p.Łuczyńskim a potem Lisieckim i nie jestem z Twojej
                            klasy tylko z B, (najwyższy blondyn)j.polski z Iwankową no oczywiscie historia
                            z Dębską (trudny charakterek), a fizykę z Jakubowskim, to był mój ulubieniec.
                            To były czasy, a jakie dziewczyny!
                            Andrzej
                            • Gość: WIESIA Re: pytanko IP: 195.117.68.* 22.02.03, 21:28
                              Gość portalu: absolwent1 napisał(a):

no oczywiscie historia
                              > z Dębską (trudny charakterek), a fizykę z Jakubowskim, to był mój ulubieniec.
                              > To były czasy, a jakie dziewczyny!
                              > Andrzej
                              HISTORIA-świetny temat,uzyskałam uprawnienia do zwolnienia na maturze z hist,
                              lecz 30 .04. dodatkowo musiałam zdawać na zasadzie; 3pytania i albo jestem
                              zwolniona,albo nie. i udało się -byłam zwolniona. Jakubowski był świetny
                              '"OBLYCZYĆ YLE ...."ale teraz świetnie się wspomina, i tak było dobrze
                              szkoda, że mnie nikt nie powiadomił o tym że był zjazd- a mogli mnie
                              powiadomić. wiedzieli gdzie jestem . a pewnie jak będzie następny to już lata
                              nie pozwolą na tak dalekie wypady no i zdrowie???? pozdr
                              • Gość: absolwent1 Re: pytanko IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 24.02.03, 10:42
                                z jak daleka? niejesteśmy tacy starzy!
                                pozdr.
                                PS, a Danyluka i Pejczara, a strzelanie kbks na strzelnicy, pamiętasz?, a
                                Chodziakową która was strasznie tłamsiła na wf.Umarła w ubiegłum roku (problem
                                alkoholowy).
                                • Gość: WIESIA Re: pytanko IP: 195.117.68.* 25.02.03, 20:43
                                  no jasne ,wszystkich pamiętam, przykro,że problem alkoholowy sięga
                                  wszędzie,ale takie jest życie. do jednej klasy chodziłam z córką pani,która
                                  byłu nas w szkole sprzątaczką i wiedziała gzie wyjechałam,więc mam żal że nikt
                                  mnie nie powiadomił o zjeżdzie, a ponadto " TU U MNIE" mieszkamy aż dwie z
                                  naszej klasy,a trzecia 15 km. dalej, więc odległość żadna i wszystkie trzy mamy
                                  żal że, o nas zapomniano. a za kolejne X lat , kto to wie jak będzie?
                                  a co z p.Boguszewskim? też jestem ciekawa co z p.prof, Jarosz?
                                  a pamiętasz nasz egzamin maturalny-pisemny z matematyki? pozdr.

• Gość: ewaf Re: pytanko IP: *.opole.dialup.inetia.pl 06.03.03, 19:49
                                    Czy jest ktoś na forum z rocznika 1961, zdającego maturę w 1980 r. w IV LO z
                                    klasy pani prof Kiełtyki?
      • Gość: Justyna Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 28.09.03, 16:43
        Ja czuję się jeszcze młodziej bo liceum skończyłam w 2001 roku.
        pozdrawiam.
    • Gość: Słoju Re: Reanimacja IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 23.04.03, 17:08
      Moi Drodzy,
      Widok wątku dotyczącego IV LO w drugiej setce na tyle mnie zmartwił, iż
      postanowiłem ożywić naszego Frankenstaina poprzez jego podciągnięcie i
      zapoczątkowanie dyskusji skierowanej do tych którzy uczyli się w tzw. starym
      budynku i przeżyli przeprowadzkę. Proszę o opinie na temat, gdzie było lepiej.
      Pzdr
      ps. ludzie piszcie bo nas jakiś kompletny badziew przegania
      • Gość: Wiesia Re: Reanimacja IP: 195.117.68.* 23.04.03, 19:13
        Słoju- faktycznie brak zainteresowania naszym tematem,przyjdzie tylko nam,
        ten temat wyciągać do góry. ja nie znam nowej szkoły,ale za to, starą budowlę
        aż za dobrze, 22 lata mieszkałam obok... pozdr...
      • Gość: OSA Re: Reanimacja IP: 212.20.170.* 16.04.04, 09:43
        Tez przezylem Ta slynna przeprowadzke ( Przepraszam nie mam polskiej tastatury )
    • Gość: alisa Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 14.09.03, 22:05
      Witam !!! Aż dziw bierze,że tak mało ludzi ma ochotke pisac na temat IV LO.
      Ja jestem dosc świerzą absolwentką tej szkoły ( matura 2001) Nigdy nie
      załowałam, ze właśnie tam uczęszczalam, był klimat, była zabawa, ale za sprawą
      ludzi, uczniów, mniej nauczycieli.Chociaż nie zaprzeczam ze było kilku
      prawdziwych pedagogów z powołania!!.Pozdr.serdecznie!!
      • Gość: xyz Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 01.10.03, 08:58
        kiedy będzie zjazd absolwentów IV LO?
      • Gość: Słoju Re: ABSOLWENCI IV L.O-Bóg zapłać dobra kobieto IP: *.tele2.pl 01.10.03, 16:50
        Wielkie dzięki, gdyby nie Ty to wątek 4 LO stoczyłby się na sam koniec listy
        wałbrzyskiej, za roznoszeniem ulotek i hipermarketem tesco.
        Mnie nie dziwi mała ilośc wpisów ludzi z IV LO, po prostu świadczy o nich,
        poziomie, wykształceniu, dostepie do internetu i chęci do uczestnictwa w
        publicznych dyskusjach. Czyli miałki z nasz materiał ludzki.
        Pdzr
        • Gość: Amish Re: ABSOLWENCI IV L.O-Bóg zapłać dobra kobieto IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 02.10.03, 15:24
          Gość portalu: Słoju napisał(a):
          Mnie nie dziwi mała ilośc wpisów ludzi z IV LO, po prostu świadczy o nich,
          > poziomie, wykształceniu, dostepie do internetu i chęci do uczestnictwa w
          > publicznych dyskusjach. Czyli miałki z nasz materiał ludzki.
          > Pdzr
          Miałki czy nie - to chyba rzecz dyskusyjna! Jesli decydowales sie nanauke w
          IVLO to chyba nie spodziewales sie, ze wsrod samych orłow sie znajdzesz! A
          skoro tak, to nie ma na co narzekac! Mnie sie podobalo, mimo iz w miedzyczasie
          zdawalem dwa komisy, bylem zawieszony w prawach ucznia, mialem inne raczej
          powazne problemy, a mimo to dostalem sie na dobra uczelnie i wcale nie narzekam
          na dawna szkole! A nawet lekko polechtałem swoją próżność wiedząc, że z raczej
          podłej szkoły dostaję się do dobrej uczelni na oblegany kierunek! Tak wiec nie
          ma co psioczyć na swoja szkole!
          A propos zjazdu! Wedlug moich obliczen to w przyszłym roku powinno stuknac 50
          lat!
          • alisssa Re: ABSOLWENCI IV L.O-Bóg zapłać dobra kobieto 03.10.03, 17:21
            Ja tam nie psiocze na kochane IV!.Uwarzam że tak jak wszędzie i w tej szkole
            krztałcili sie różni ludzie.Różne były ich losy jako absolwentów LO i jestem
            pewna że były one podobne do losów absolwentów innych "niby lepszych" szkół.
            A co do zjazdu to masz racje, w przyszłym roku 50 lat istnienia szkółki.
            Trzymta sie cieplutko paaaa!!! :)
        • alisssa Re: ABSOLWENCI IV L.O-Bóg zapłać dobra kobieto 03.10.03, 17:28
          Nie ma sprawy !!
          Podobnie jak TY uważam że szkoda byłoby gdyby watek naszej szkółki poszedł w
          zapomnienie!!( przecież LO to najlepsze lata).
          Dzieki za odzew!!!!
          pa :)
    • Gość: nie-absolwent Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.chem.uni.wroc.pl 21.10.03, 10:17
      Byłbym nim w 1966, ale uciekłem. IV LO powstało w 1958 roku na miejscu szkoły
      nr 6. Zajęcia zaczynały sie o 8:30, żeby umożliwić dojazd spoza w-cha.
      Dyrektorką była p. Jadwiga Jarosz, żona dyrektora trójki. Po niej dyrektorem
      został p. Iwanek. W tym czasie (początek 60-tych) było to najlepsze liceum w W-
      chu, najwyższy wspólczynnik przyjęć na studia. Uczyli wtedy: polskiego pp.
      Haak, Łojek, Iwanek, Iwankowa, matematyki pp. Styrna i Zioło (rewelacja, potem
      dyrektor dwójki), fizyki p. Jakubowski, chemii pani Klimas, historii p. Dębska,
      geografii p. Dąbrowska, łaciny dziadek Podoba, itd... W 1963 dyrektorem został
      p. Boguszewski, co... w 64-tym spowodowało masowe odejścia nauczycieli do
      innych szkół bądź na wyższe uczelnie. A mnie... wywiało do innej szkoły. Ale
      szkołę i klasę dotąd wspominam mile. Pozdrawiam wszystkich, co tam chodzili.
      • Gość: Słoju Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.tele2.pl 22.10.03, 12:34
        Miło poczytać trochę o dawnych latach tej szkoły. Dla mnie to brzmi jak bajka
        o Popielu ale też rozumiem, że moje wspomnienia dla obecnych absolwentów to
        legenda o Kraku.
        Wiesz, co do niektórych osób to mam kompletnie inne wrażenia. Zioło był też
        dyrektorem IV LO za mojej kadencji. Ja mam fatalne wspomnienia, absolwenci II
        LO podobne. Typ galicyjskiego urzędnika, dla którego liceum było placówką na
        wzór szkoły kadetów.
        pzdr
        • Gość: LALA Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: 195.117.68.* 22.10.03, 22:06
          Słoju,ależ ty krytykujesz, ale w końcu wyrosłeś na ludzi,mimo tych belejakich
          belfrów?
          • Gość: Słoju Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.tele2.pl 23.10.03, 10:14
            Gość portalu: LALA napisał(a):

> Słoju,ależ ty krytykujesz, ale w końcu wyrosłeś na ludzi,mimo tych belejakich
            > belfrów?
            cześć LALA, masz ładny pseudonim
            Sam się zastanawiam czy wyrosłem na ludzi, to dosyć subiektywna kwestia.
            Tak na poważnie, nie lubie idealizowania przeszłości, zwłaszcza szkolnej.
            Ludzi maja tendencję do wybielania wielu faktów związanych z tym okresem życia
            i zapominania o wielu niewygodnych aspektach. Sprawa różnego poziomu
            nauzycieli nie dotyczyła tylko tej szkoły ale wszystkich wałbrzyskich liceów
            (patrz dyskusja IV LO) ale ten post dotyczy akurat mojej budy. Jak już pisałem
            na tym forum mam wiele szacunku do tej szkoły i do części nauczycieli, ale jak
            ktoś zaczyna wypisywać oczywiste bzdury twierdząc, iż jakiś tam belfer był
            zupełnie inną osobą niż pamietam, to wole zamieścić swoje sprostowanie.
            pzdr
            ps. na zjadz chętnię się wybiorę, żeby skręcać się ze śmiechu słuchając potoku
            słodyczy płynacego z ust tzw. ciała pedagogicznego i wzruszonych absolwentów.

• Gość: Lala Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: 195.117.68.* 25.10.03, 20:39
              Słoju, wiesz może to były inne,lepsze, czasy,ale jak matematyki uczył mnie prof.
              Zioło, a uczył mnie do X KL. włącznie to, ja tę matematykę umiałam,a jak w XI
              kl. przejął nas dyr. Boguszewski ,to zrobiła się wielka dziura,zresztą p.
              Boguszewski po każdym wykładzie, zresztą przez cały rok miał ich
              niewiele/wiadomo- dyrektor tysiące spraw adm. na głowie/ stwierdzał i tu cyt.
              "rozumiecie? wy i tak tego nie rozumiecie!" dzwonek i koniec lekcji.
              nigdy nie miałam problemów z tym przedmiotem,ale po takich wykładach ,
              bałam się matury, wszyscy wiedzieliśmy że możemy mieć problemy na maturze.
              i to że jakoś się udało zaliczam do kolejnych cudów w moim życiu.
              nie wiem co się potem wydarzyło,ale w mojej ocenie prof ZIOŁO był po prostu
              dobry w swoim fachu !!!! pozdr
              • Gość: Słoju Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.tele2.pl 27.10.03, 16:19
                zacytowana przez Ciebie wypowiedź Boguszewskiego klasyfikuje go w dolnych
                obszarach korporacji nauczycielskiej ale nie jest czymś wyjątkowym. Ja miałem
                wielu takich tzw. pedagogów.
                Z tego co piszesz to Zioło musiał się bardzo zmienić.
                zpdr
        • Gość: nie-absolwent Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.chem.uni.wroc.pl 23.10.03, 09:11
          Prof. Zioło uczył mnie od podstawówki, która była przy liceum (nie 22),
          podobnie jak i całe pozostałe "ciało pedagogiczne". Ponieważ był repatriantem z
          Francji, wprowadzał pewne elementy stamtąd (a francuska matematyka jest dotąd
          OK). Był z matematyków, jacy próbowali wpoić mi arkana królowej nauk, najlepszy
          w geometrii, zadaniach konstrukcyjnych, poza tym też dobry. Przygotował mnie do
          olimpiady matematycznej, z niezłymi rezultatami. Vicedyrem został za kadencji
          p. Boguszewskiego i mam wrażenie, że był pod jego silnym wpływem
          (administracyjnym). Poza tym był, chyba z przekonania, "czerwony". A to mocno
          ograniczało wtedy pole działania. Co więcej, w pewnym okresie miał problemy
          natury ... hmmm - psychosomatycznej. A o p. Boguszewskim niczego dobrego
          powiedzieć nie mogę. Wiem ponadto od moich studentów z Wałbrzycha (absolwentów
          II), że jak odchodził, szkoła płakała. To opinia na pewno szczera, bo
          spontaniczna i okazjonalna. Pozdrawiam
          • Gość: Lala Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: 195.117.68.* 25.10.03, 21:03
            Słusznie ,tak było, co prawda jestem abs. roku 68 ale też cały nasz rocznik
            twierdził, że prof ZIOŁO był świetny, bardzo nam go brakowało,odczuliśmy to na
            maturze, że XI kl. była rokiem zmarnowanym po edukacji p Boguszewskiego.
            Odbiegamy od tematu, i co z tym zjazdem? pozdr.
      • Gość: LALA Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: 195.117.68.* 22.10.03, 21:50
        NO NARESZCIE trochę pozytywów o naszej przeukochanej szkole, wcale nie było
        żle .potwierdzam, pedagodzy świetni, szkoda że nikt nie podejmuje tematu
        50-lecia tej, szkoły mimo że jestem abs.69.- przyjadę
        mam trochę do was km.ale przyjadę, boję się tylko, że nie poznam miasta
        w otoczeniu supermarketów jak słyszę macie ich multum.
        bogate miasto no,no,no
    • Gość: sx Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 30.10.03, 15:58
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=168&w=8521014

xxxxxxxx.blog.pl
    • alisssa stronka IV LO 19.11.03, 16:10
      www.zs4.walbrzych.pl/
      pozdr.pa
      • Gość: Amish Re: stronka IV LO IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 20.11.03, 13:33
        Nie otwiera sie...
      • Gość: Amish Re: stronka IV LO IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 20.11.03, 16:08
        Hm, otworzyla sie i nie wiem czy na pewno te samą szkole konczylem. Chor?
        Teatr? Galeria? Nie, to chyba byla inna szkola! Pozdrawiam.
        • Gość: nie-absolwent Re: stronka IV LO IP: *.chem.uni.wroc.pl 21.11.03, 09:19
          Kiedyś (wczesne 60-te) tez był i chór (odpadłem w pierwszej selekcji), i dość
          regularne występy tzw. estrady. Robilismy składanki muzyczno-literackie, za
          biletami głównie dla rodziców. Wojtek Masłowski najlepiej gwizdał "Mały
          kwiatek", ktoś inny z wielkim uczuciem śpiewał "Dianę" Paula Anki. Od tej
          właśnie pory bardzo lubię ten utwór. Ale były też i kawałki z Chopina. Prof.
          Iwanek miał wykształcenie muzyczne, był animatorem tej działalności. A było też
          kółko fotograficzne, ze sprzedaży zdjęć finansowaliśmy wycieczki i plenery.
          Pozdrawiam.
          • Gość: Amish Re: stronka IV LO IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 21.11.03, 09:27
            A kto pamieta jak kilka lat temu (okolice 1995) wstawili na korytarz fotele
            pochodzące z jakiegos kina? Na każdym pietrze bylo ich mnostwo i byly tak
            fajnie otwierane, naprawde jak w kinie! Fjna sprawa. Ale za mojej kadencji
            zadnych pozaszkolnych atrakcji nie bylo, z wyjatkiem treningow oczywiscie. Stad
            moja nieufnosc do tych wszelkich nowinek!
            • alisssa Re: stronka IV LO 21.11.03, 15:03
              Witam!! , Krzesełka pamięta !!!!- to była jedyna ulga po meczących zajęciach
              w-f z Panią Kubiszewską;)
              Niestety wygodne czerwoniutkie foteliki zostały juz usunięte ze szkolenego
              korytarza:(
              Co do chóru i teatru -to zbyt wielkie słowa- !! ale owszem jeszcze jak ja
              uczęszczałam do tego przybywtku to już funkcjonowały.
              A nie dziwi was ze mają tam SAUNE????:)
              pozdrówka !!!
              • Gość: Amish Re: stronka IV LO IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 21.11.03, 15:43
                Saune?!?!?!?!
                TO chyba jakies jaja! A zajęc z p. Kubiszewska nie zazdroszcze. Mnie minela ta
                watpliwa przyjemnosc, ale dziewczat z mojej klasy- nie. A jak chlopcy mieli
                zastępstwo z Kubiszewska, to musieli uczyc sie tanczyc polke i walca
                angielskiego... Taaaaak to dopiero byly jaja!
                • alisssa Re: stronka IV LO 21.11.03, 18:48
                  Hehehe a no sauna!!! fotka jest na stronece w menu o szkole;)( zastanawiam sie
                  w którym znajduje sie ona miejscu?)
                  A ja pamietam jak moi koledzy z Klasy byli nieszczęsliwi gdy nasza kochana Pani
                  Kubiszewska ciagle sie na nich darła, ze zła postawa, ze sie garbią,że za duze
                  bądź za małe kroki, właściwie to wszystko robili źle( my z resztą też) ale
                  powiem szczerze ze jest co wspominać;)(np: miałam ćwiczyć w reką w gipsie
                  hihihi-bo inaczej groziła mi ocena ndst)
                  A teraz połowa grona pedagogicznego to obocy mi ludzie :(
                  pozdrówka pa
                  • Gość: Amish Re: stronka IV LO IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 25.11.03, 13:48
                    Najwiekszy kosmao w IVLO to byl samowar! Podly bufet miescil sie w podziemiu,
                    sprzedawala tam zasuszona kobieta, ktora wszystkich podejrzewala o to, że
                    płacą jej fałszywymi pieniedzmy. Gdy kupowało sie kawe lub herbate, to
                    dostawało sie pusty plastikow kubek, do którego wsypywało sie dwie lyzeczki
                    kawy i placilo sie. Kilka krokow dalej stal magiczny samowar zawsze z goraca
                    woda i samemu zalewalo sie kawe wrzatkiem. Fajne to bylo!
                    • alisssa Re: stronka IV LO 28.11.03, 20:19
                      heheeh nie nie ja zaczełam LO w roku 97 i nie miałam przyjemnosci spotkać sie
                      z "magicznym samowarem" nasz bufet mieścił sie na Łączniku i byli tam naprawde
                      sympatyczni ludzie, którzy znali wszystkie szkolne ploty :)
                      pozd.papa
                      • Gość: LALA Re: stronka IV LO IP: 195.117.68.* 29.11.03, 19:08
                        no,nie, to nie ta szkoła do której chodziłam,a jednak jestem już
                        baaaaardzo ,baaardzo stara. czas na emeryturę,
                        ale puki co ,będzie mi miło wspominać lata 60-te pozdr.
                      • Gość: Amish Re: stronka IV LO IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 05.12.03, 09:43
                        No tak, na łączniku byl fajny bar. Gdy go otwierali sprzedawali tam
                        najpyszniejsze chyba hot dogi w mieście! Fajne czasy!
                        • Gość: Amish Re: stronka IV LO IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 21.01.04, 13:45
                          I co? To tyle na temat IV LO? Moze jednak ktos sie odezwie i troche
                          powspominamy?
                          • Gość: Jhoanamae Re: stronka IV LO IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 01.06.04, 20:06
                            Ja nawet nie wiedzialam, ze takie forum isteieje, a juz od dawna szukalam
                            jakiejs informacji odnosnie liceum, z duma mowie - mojego ulubionego:. Jestem
                            absolwentka 1996 (chyba)i chetnie bede sledzic nowe inforacje na temat tej
                            szkoly. Nie wspominajac ze rownie chetnie pojawilabym sie na ewetualnym
                            Zjezdzie Absolwentow. Pozdrawiam wszystkich goraco!!
    • alisssa Re: ABSOLWENCI IV L.O 31.01.04, 15:05
      hm.. cos mało nas, na tym forum:(
      A co do wspomnień....to kto pamieta jak przebudowali szatnie,wydawali kurtki
      pojedynczo a przy okienku obowiązywała wolna-amerykanka:)))?
      Oczywiscie pierwsi swoje "palta" dostwali chłopcy mający ponad 190 cm wzrostu :P
      gorzej mieli osoby dużo, dużo niższe. :D
      • Gość: Amish Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 02.02.04, 12:33
        To byl pomysl pana kubickiego. Zawsze uwazalem go za zbyt gorliwego a do tego
        majacego zbyt wybujale ambicje i mniemanie o sobie! Straszny z niego muł!
        • alisssa Re: ABSOLWENCI IV L.O 04.02.04, 15:43
          Gość portalu: Amish napisał(a):

> To byl pomysl pana kubickiego. Zawsze uwazalem go za zbyt gorliwego a do tego
          > majacego zbyt wybujale ambicje i mniemanie o sobie! Straszny z niego muł!

taaa a do tego przez 4 lata nie kupił sobie pożądnej marynarki i spodni (nie
          wspominając o jego wyjściowym garniturze) I tak reprezentował naszą szkołe :D
          p.s Kubicki nadal jest dyrektorem?
          • Gość: Amish Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 05.02.04, 10:01
            Nie wiem, ale jego marynarki faktycznie byly czadowe! Moje uznanie!!! Do dzis
            jak go gdzies przypadkiem zobacze zbiera mi sie na wymioty! Ale to jest
            burak...
            • Gość: anonim Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.04, 14:16
              a ja słyszałem że go już wykopali z tej instytucji,

p.s. ponoć jechał po pijaku swoją furą
              • Gość: Amish Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 06.02.04, 08:10
                He, he! Z głupoty nie pomagają wyrosnąć nawet stanowiska! Pewnie nikt za nim
                nie płakał!
                • alisssa Re: ABSOLWENCI IV L.O 08.02.04, 13:32
                  hm... na stronce IV LO nadal pod zdjęciem Pana Kubickiego widnieje napis
                  "dyrektor"
                  a macie jakieś typy, kto byłby w stanie zastąpić go na tym stanowisku???
                  • Gość: Amish Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 09.02.04, 15:53
                    Może
                    1. Prof. Poleszczuk
                    2. Prof. Poleszczuk
                    3. Prof. Poleszczuk
                    To by sie dopiero dzialo, hehe...
                    • alisssa Re: ABSOLWENCI IV L.O 13.02.04, 17:41
                      Gość portalu: Amish napisał(a):

> Może
                      > 1. Prof. Poleszczuk
                      > 2. Prof. Poleszczuk
                      > 3. Prof. Poleszczuk
                      > To by sie dopiero dzialo, hehe...

buchahaha!!!:D
                      A masz na myśli Panią prof.Poleszczuk czy jej szacownego męża??
                      Z obiema tymi postaciami miałam przyjemność..a no działoby sie działo :))
                      • Gość: tc Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 14.02.04, 20:51
                        Niestety Kubicki nadal jest dyrektorem.Za byle co to nie zwalniają.
                  • Gość: DYRO Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: 81.186.235.* 18.04.04, 10:44
                    Kończyłem czwókę w 91. Załapałem się na kadencję towarzyszki Wiesławy Sz., a
                    teraz ze zdziwieniem dowiaduję się, że szkoła kieruje p. Kubicki. Za moich
                    czasów był on prostym wuefistą, żującym gumę i pozującym na luzaka. A
                    pamiętacie Zenię Rodzoń od rosyjskiego? Co z Nią? Pewnie zmieniał kwalifikacje
                    i uczy religii?! Miło wspominam Halinkę Strzałbę - czy jeszcze jest w IV?
                    Uwielbiałem B. Poleszczuk, czy do dzisiaj pokazuje na lekcjach te dwa
                    nieśmiertelne minerały, które trzyma w szafce z pomocami naukowymi? Co z
                    Alfredą-awangardzistką? Czekam niecierpliwie na jakieś nowinki o IV. Pozdrawiam!
                    • Gość: joamka Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.04, 14:55
                      A jaką klasę kończyłeś (może się znamy?) Ja skończyłam ogólną (B) też w 91. A
                      Zenia Z-R podobno przekwalifikowała się na bibliotekę :) Ja najlepiej wzpominam
                      H. Króla i oczywiście A. Pałkę :)
                      • Gość: DYRO Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: 81.186.235.* 02.07.04, 20:23
                        Joamko droga! Kończyłem czwórke w 91 w klasie humanistycznej.
              • Gość: Jolka Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 19.03.05, 18:04
                Jak ci nie wstyd takie brednie opowiadac o Panu Dyrektorze.
                To skanadl, ze szkalujesz tego Wielkiego Czlowieka.
                To czlowiek o golebim sercu i wielkiej madrosci.
                Jak zaden inny dyrektor IV LO zasluzyl sie dla tej szkoly.
                Jest dla niej jak Kazimierz Wielki dla Polski: Zastal IV LO drewniane a zrobil
                murowana"
                Kazdy kto go zna ceni jego madrosci i wielkodusznosc.

• Gość: Jhoanamae Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 01.06.04, 20:17
              za moich czasow jeszcze nie byl dyrektorem, tzn zalapal sie na to stanowisko
              jak bylam w IV klasie, wczsniej dyrektorka byla p. Alina Piatkowska. Natomiast
              Kubicki przychodzil na nasze zajecia na basenie (byla wtedy jedyna zenska
              klasa, tzw Babiniec przez prof. Byre, a poniewaz wtedy jeszcze byl obowiazek
              noszenia bialych strojow kapielowych, slinil sie na widok 20 dziewczyn przez
              cale 45 minut. Bue...
    • Gość: rysiek "OSA " Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: 212.20.170.* 16.04.04, 09:31
      ukonchylem IV LO w 1979 roku. Jestem zainteresowany spotkaniem absolwentow.Czy
      Ty cos wiesz?. Napisz osska@web.de
      • Gość: OSA Re: ABSOLWENCI IV L.O pytanie IP: 212.20.170.* 16.04.04, 09:58
        Czy jest strona internerowa IV LO ?
        • Gość: DYRO Re: ABSOLWENCI IV L.O pytanie IP: 81.186.235.* 18.04.04, 10:35
          Witam wszystkich absolwentów IV-ego. Czy dobrze liczę, że w tym roku mija 50
          lat istnienia szkoły? Wiecie coś o zjeździe absolwentów?
        • myslak Re: ABSOLWENCI IV L.O pytanie 28.06.04, 12:14
          www.zs4.walbrzych.pl
    • Gość: Jhoanamae Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 01.06.04, 20:40
      Widze ze sie znalazlam, po dwoch latach od zalozenia tego tematu na forum,
      szkoda ze nie wiedzialam wczesniej... Czy ktos tu sie jeszcze wpisuje?
    • mgnac Re: ABSOLWENCI IV L.O -zjazd?? 02.06.04, 08:32

Michał Gnacy tel.0603 600 288
      Kończyłem w 1982 roku.Wychowawcą był
      Pan Profesor Pejczar.
      Fajnie by było zrobić jakiś zjazd.
      Kiedyś było jakieś stowarzyszenie,teraz
      chyba już nie ma.Może założymy ?
      • Gość: Słoju Re: ABSOLWENCI IV L.O -zjazd - po co? IP: *.tele2.pl 02.06.04, 10:04
        Pejczar też był moim wychowawcą, chodź unikałbym pisania o nim panie profesorze
        z dużej litery, raczej nie najlepiej zapisał się w annałach I LO.
        Jakie mieliście opinie o tym facecie?
        pzdr
        • Gość: lala Re: ABSOLWENCI IV L.O -zjazd - po co? IP: 195.117.68.* 25.06.04, 22:16
          i co z tym zjazdem?
          • Gość: Ewa Skading Re: ABSOLWENCI IV L.O -zjazd - po co? IP: *.nyc.rr.com 26.06.04, 04:53
            Do IV LO W Walbrzychu Zaczelam chodzic w 1981 r. Wytrzymalam tylko a moze az
            3 lata.Przenioslam sie do wieczorowki. Pamietam tych wszystkich "wspanialych
            profesorow".W szczegolnosci pania Kaplowska moja wychowawczynie i
            polonistke."moze ktos ja kojazy? " NIestety nie wspominam jej dobrze . A to
            dlatego ,ze zawsze staralam sie miec wlasne zdanie na to co sie wtedy w Polsce
            dzialo. Pamietajcie , ze to byl wtedy stan wojenny. Nasza szkola byla pelna
            komuchow.Chyba najbardziej ludzkim nauczycielem byl pan Gajek od wf.Przykre
            to ale nie mam z tej szkoly dobrych wspomnien.Od 4lat mieszkam z rodzina w USA
            New York . Dzisiaj moj syn skonczyl 5 klase szk.podstawowej.Corka 11 klase
            hight school<nasze liceum>. Moj syn napisal swojej nauczycielce na kartce z
            zyczeniami:you are the best teacher. Czego wszystkim nauczycielom w Walbrzychu
            zycze. Jesli ktos mnie pamieta niech cos napisze .Ja pamietam np. Cezarego
            Kwasiborskiego.

• Gość: Słoju Re: ABSOLWENCI IV L.O -zjazd - po co? IP: *.tele2.pl 30.06.04, 16:16
              Uff, nareszcie znalazła się przynajmniej jedna osoba podzielająca moje zdanie
              co do poziomu tzw. ciała pedagogicznego. Nie wiem skąd te ochy i achy nad
              większościa nauczucieli. Dla twojej wiadomości, to nasze ukochan liceum w
              drugiej połowie lat 80-tych wyeksportowało do I LO nauczycielke matematyki,
              Panią Rode, która zajęła się pacyfikacja tej szkoły.
              zpdr
              • nie_zadowolony Re: ABSOLWENCI IV L.O -zjazd - po co? 30.06.04, 21:57
                Nareszcie rozsądny głos - nie wiem dlaczego tyle samozachwytu w postach
                szanonych kolegów z minionych lat - powiedzmy sobie wprost, do 4 LO szło się bo
                było łatwiej tym którym nie chciało się uczyć - no może byli sprawniejsi niż
                inni ci normalni - co oczywoście ich nnie usprawoedliwia. Dla mnie większość
                tłuki którzy wybierali łatwiejszą drogę.
                Nie znam nikogo weartościowego z tej szkoły
                • Gość: Misia Re: ABSOLWENCI IV L.O -zjazd - po co? IP: *.wlb.vectranet.pl / 195.117.149.* 30.06.04, 22:27
                  W takim razie jesteś następnym tłukiem.
                  • Gość: nie tłuk Re: ABSOLWENCI IV L.O -zjazd - po co? IP: 81.168.209.* 03.07.04, 21:09
                    Gość portalu: Misia napisał(a):

> W takim razie jesteś następnym tłukiem.
                    wg mnie wiele prawdy w tym co mówi
                • Gość: Jolka Re: ABSOLWENCI IV L.O -zjazd - po co? IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 05.11.04, 22:10
                  tłuk, to osoba, którą się przepuściło przez szkołe, żeby jej ułatwic droge do
                  sukcesu, bo jej wiedza na samym poczatku była mierna, jeśli jesteś tłukiem,to
                  nie dlatego,ze taką skończyłeś szkołę, tylko dlatego,że tłukiem byłes/as zawsze
                  a szkole zawdzięczasz to,że mogłes/aś starowac na studia, choć nie sadze,że
                  skończyłaś/eś.
              • alisssa Re: ABSOLWENCI IV L.O -zjazd - po co? 03.07.04, 16:20
                Gość portalu: Słoju napisał(a):
                Dla twojej wiadomości, to nasze ukochan liceum w
                > drugiej połowie lat 80-tych wyeksportowało do I LO nauczycielke matematyki,
                > Panią Rode, która zajęła się pacyfikacja tej szkoły.

Szanowna Pani Rode pod koniec lat 90-tych znowu była utrapieniem co niektórych
                uczniów IV LO ......ale nie ma co!! stresik na jej lekcjach był niesamowity :)
                pozdr pa
                • Gość: dratewka Re: ABSOLWENCI IV L.O -zjazd - po co? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.07.04, 15:58
                  pani rode :))) to byly emocje, adrenalina. dzisiaj ludzie za to placa ciezkie
                  pieniadze zeby przezyc chwile grozy ...
                  d
            • Gość: milczek Re: ABSOLWENCI IV L.O -zjazd - po co? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.04, 22:11
              Ciekawe co na temat tego Liceum powiedział by mój brat, który je kończył gdzieś
              pod koniec lat 70-tych. Z tego co pamiętam nie przykładał się za bardzo do
              nauki i teraz też mieszka od paru lat w N.Y. Ha! Czyżby jakaś prawidłowość?
              Pozdrawiam wszystkich absolwentów szkół z Wałbrzycha.
            • Gość: Jolka Re: ABSOLWENCI IV L.O -zjazd - po co? IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 05.11.04, 22:30
              Ja skończyłam to liceum w 84, dziś w nim pracuje, p. Kapłowska nadal uczy i
              jest moją "kolezanką" z pracy, jak wspominam?-swietnie-super klasa, super
              ludzie, do dziś mamy kontakty, kto się chciał uczyć, to się uczył, czasy były
              trudne, dziś czasy są łatwiejsze, i co z tego, młodziez ma wszystko gdzieś.J
        • Gość: Jolka Re: ABSOLWENCI IV L.O -zjazd - po co? IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 05.11.04, 20:46
          Opinie o profesorach nigdy nie sa obiektywne, choć należy szanować każde zdanie
          i z każdym trzeba sie liczyć. Jako belfer wiem,że prawda zawsze lezy po środku.
          Po co zjazd?-chociażby po to, by spotkac sie z ludżmi, którzy dla nas cos
          znaczyli.
        • Gość: www Re: ABSOLWENCI IV L.O -zjazd - po co? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.03.05, 13:36
          kiepski profesor znał sie tylko na gazach bojowych z PW
      • Gość: Mirek G Re: ABSOLWENCI IV L.O -zjazd?? IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 20.11.04, 22:47
        dobry pomysł drogi michale warto byłoby pokusić się o stworzenie takiego
        stowarzyszenia
    • Gość: Marcin Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 04.07.04, 20:47
      kiedy robicie zjazd bo mój stryj rok urodzenia 1941 czeka na zjazd!!!!!!!
      • Gość: urodzona w 1951.r Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: 195.117.68.* 26.07.04, 22:34
        czekam na zjazd i chętnie przyjadę, a ostatnim tłukiem nie byłam, uważam
        że pewne dobre wartości z tej szkoły wyniosłam....
        • Gość: Ewa Skading Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.nyc.rr.com 04.08.04, 04:23
          Byc moze ,wtedy kiedy Pani do naszej budy chodzila ,mozna bylo z niej jakies
          dobre wartosci wyniesc. Ja niestety tego nie moge powiedziec o sobie .Nie
          posazlam do tej szkoly bo mi sie nie chcialo uczyc.To byly innej natury powody.
          Nie przypuszczalam ,ze w liceum moze pracowac taka nauczycielska , tchorzliwa
          miernota.Co do dobrych wartosci to wynioslam je wylacznie z domu, bo z tej
          szkoly moglabym wyniesc tylko krede. Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość: komandor Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.multicon.pl / 81.219.100.* 01.09.04, 20:44
      Jestem absolwentem z roku 1965 / w przyszłym roku 40 /. Pamiętam jeszcze prof.
      Podobę , który uczył łaciny. Szkoła w tym czasie była OK.Z okazji 40-ki chętnie
      przyjechał bym na zjazd rocznika 1965 z Gdyni , gdzie mieszkam długo i jestem
      juz prawie Kaszubem. Pozdrawiam IV Liceaki.
      • Gość: milczek Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.09.04, 09:19
        A swoją drogą to te Wasze IV Liceum to musiał byc jakis fenomen. Tak skrajne
        opinie i emocje. Tyle postów na ten temat!!! W takim razie trochę żałuję, że
        chodziłem zupełnie do innej szkoły. W zeszłym roku robiłem fotki tej szkole ale
        miejscowi mówili, że tam aktualnie jest gimnazjum. Te zdjecia wysłałem do N.Y.
        do brata bo całkiem nieźle ta szkoła wygląda. Pozdrawiam
        • Gość: onka Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.09.04, 11:51
          opinie są skrajne, bo tak na prawdę to co najmniej 2 różne szkoły (nawet jeśli chodzi o lokalizację, no i o czasy oczywiście). Za moich czasów (czasy "przełomu" 87-91) nie była to zła szkoła, ale duchy przeszłosci straszyły oj! straszyły. Mi sie udało bo trafiłam na polski do A.Pałki i szczerze mówiąc ustawiło mi to trochę światopogląd i podejście do życia, a do uczniów w szczególnosci.
          • Gość: komandor Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.multicon.pl 15.09.04, 22:46
            Jeśli chodzi o lokalizację to mało kto wie, że IV LO rozpoczęło działalność na
            Białym Kamieniu / chyba była to Szkoła Podstawowa nr 6 / i następnie przeniosło
            sie na 22 lipca do budynku poklasztornego. Ja do szkoły dojeżdżałem z Placu
            Grunwaldzkiego jeszcze trolejbusem a na piechotę to chodziłem koło szybu
            Chwalibóg. Z Placu Grunwaldzkiego w kierunku Szczawna Zdroju jeździły wtedy
            tramwaje , z których można było wyskakiwać.
            • Gość: nie absolwent Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.chem.uni.wroc.pl 16.09.04, 09:42
              Na ulicy 22-go Lipca IV LO rozpoczęło działalność w 1958 roku, przedtem właśnie
              tam była szkoła podstawowa nr 6. I wydaje mi się, że liceum przeniesiono z
              Sobięcina (?), zbyt stare dzieje. Przy liceum była szkoła podstawowa
              (niebieskie tarcze z napisem IV LO), lekcje od 4-tej klasy wzwyż prowadzili
              nauczyciele z liceum. A kadra była naprawdę dobra, młoda, z ambicjami,
              przeciwieństwo NIEKTÓRYCH legendarnych belfrów z I LO. Miałem okazję to
              sprawdzić. Szkoła do 1964 roku cieszyła się dobrą opinią, potem zaczął się
              zjazd (vide wcześniejsze posty). Większość nauczycieli przeniosła się do innych
              wałbrzyskich liceów i techników bądź na uczelnie.
              Pozdrawiam wszystkich, którzy otarli się tę budę.
          • Gość: Jolka Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 05.11.04, 22:21
            Pani Pałka uczy do dziś, nadal ustawia światopogląd, który jej sie nie zmienił,
            tylko czasy się zmieniły, skończyłam to liceum wcześniej niz Ty, ale ..stara
            data..to stara data.Pozdrawiam.Jolka
    • Gość: Jola Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 26.09.04, 12:44
      Kiedy zjazd na 50 lecie?
      • Gość: dodgers Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.09.04, 18:25
        prawde powiedziawdzy to a propo Pani Rode to macie trochę racji.Stres był na maksa ale jakoś trzeba żyć. A propo była moją wychowawczynią :( Byliśmy ostatnią klasą której, miała wychowawstwo przed emeryturą. Na zjazd jak by się jakiś zorganizował przyszedł bym. pozdro for all
    • Gość: CIEKAWY Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.04, 21:36
      kiedy zjazd????
    • Gość: voytek Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 22.03.05, 21:22
      W tym roku we wrześniu będzie 50-lecie szkoły. A nie tak dawno organizowałem 40-
      lecie...
      • Gość: Jolka Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 23.03.05, 14:29
        Skoro organizowałes 40-lecie, to zapraszam do włączenia się w organizację 50-
        lecia, doświadczenie mile widziane, a spotkanie absolwentów odbywaja sie
        regularnie, moze na kolejnym się pojawisz i pomozesz?
        • Gość: voytek Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 23.03.05, 16:38
          Nie widzę przeszkód :)
          • Gość: Darek Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 23.03.05, 19:18
            Następne zebranie absolwentów odbędzie się 15.04.2005 o 18.00. Informacje o
            zjeździe www.zs4.walbrzych.pl/50lat/50lat.php
            • mgnac Re: ABSOLWENCI IV L.O -bal 24.03.05, 10:49

Otóż czytam na stronie szkoły,że bal ma być w restauracji Maria.
              Restauracja to dobra,ale miejsce na bal mało reprezentacyjne.
              Były inne koncepcje.Mieliśmy nawet salę/sale w Książu za darmo.
              Ciekawe co sądzicie o balu w Marii.Pozdrawiam
              • Gość: Lukrecja Borgia Re: ABSOLWENCI IV L.O -bal IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 24.03.05, 14:27
                zs4.walbrzych.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=5
              • Gość: Alyssia Re: ABSOLWENCI IV L.O -bal IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 25.03.05, 14:55
                Michał ma całkowitą rację.
                Popieram!!!
                • mgnac Re: ABSOLWENCI IV L.O -bal cd. 30.03.05, 13:02

Bal jest podobno w Marii,tyle,że teraz jakoweś
                  niezidentyfikowane osoby ze szkoły podjęły swoje
                  własne działania ,by jednak bal odbył się w Książu.
                  Świetnie,tylko,że przez pośrednika.Brawo!
                  Chyba komuś nie zależy by było dobrze i tanio.
                  A może chodzi o...jak nie wiadomo o co chodzi to ...
                  tylko dlaczego kosztem Absolwentów ?
          • Gość: Jolka Re: ABSOLWENCI IV L.O IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 24.03.05, 20:44
            skoro jesteś jak ten koń na Pardubicach, to zapraszam po raz kolejny do
            współpracy oraz wymiany poglądów tu, wyżej wymieniony został termin kolejnego
            spotkania absolwentów-mam nadzieje,że sie spotkamy.Jolka
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka