Dodaj do ulubionych

Feminista Kurkiewicz.

27.07.09, 21:23
Facet ma jakiegoś bzika na punkcie parytetów, równouprawnienia itd.
Uparcie, niestrudzenie przedstawia kobiety jako: socjolożki,
psycholożki itd. Dzisiaj pobił chyba rekord. Rozmawiał z Nowicką i w
czasie 15 minut uszy bolały od dziwolągów np. polityczka! Czy to
jest tak, że w imię jakiegoś mitycznego feminizmu, można bezkarnie
tworzyć takie cuda językowe? Mecenaska, premierka, kominiarka?
Ludzie, opanujcie się?
Obserwuj wątek
      • amelius Re: Feminista Kurkiewicz. 12.08.09, 20:21
        naburmuszony napisał:
        Mecenaska, premierka, kominiarka?

No nie, kominiarka to jest normalne słowo.
        Kominiarka - nakrycie głowy oraz twarzy. Na ogół jest czarna, używana jest przez motocyklistów, alpinistów, robotników na wysokościach, kominiarzy, a nawet złodziei i bandytów. Istnieją różne rodzaje kominiarek, zarówno takie, które chronią twarz przed odmrożeniem, jak i takie, z cienkiego materiału, które służą zachowaniu higieny kiedy ma się na głowie kask. Kominiarka zapobiega również rozpoznaniu twarzy.
        • jankij Re: Feminista Kurkiewicz. 13.08.09, 13:26
          A co zrobić z kobietą metalurgiem lub z panią chirurg (np. idę na badania do
          mojej chirurżki???).
          A co zrobi z zawodami, funkcjami i stanowiskami z żeńskimi końcówkami, na
          przykład pan doktor psychiatra to chyba psychiatr, chyba że psychiatryk.
          Pisałem w innym wątku,że to mogło być niezłe "gadane" radio. Niestety,
          skrzywienie feministyczno-lewackie, tendencyjność prowadzących (szczególnie tych
          po "kamingaucie") powoduje u mnie chęć przełączenia na ... .
          No właśnie, poradźcie na co przełączyć (nie słucham rozgłośni stricte
          muzycznych, religijnych oraz "trójki" - słuchałem przez 30 lat - to już niestety
          "nie to" - ostatnim błyskotliwym, moim zdaniem, prowadzącym był Wałek).
          • aiczka Re: Feminista Kurkiewicz. 13.08.09, 16:09
            > A co zrobić z kobietą metalurgiem lub z panią chirurg (np. idę na badania do
            > mojej chirurżki???).
            Cóż - to dzięki takim zbitkom spółgłosek nasz jężyk jest piękny i przetrudny dla
            obcokrajowców. ^_^

Końcówka "a" wbrew pozorom nie jest synonimem rodzaju żeńskiego. Sam
            przytroczyłeś przykład "psychiatry", jest też wychowawca (wychowawczyni),
            sprawca (sprawczyni) analogicznie można wprowadzić kierowczynię (od kierowcy) i
            ew. psychiatrzynię (od psychiatry). Niektóre z tych słów brzmią w tej chwili
            dziwacznie, ale nie wiadomo, jak będzie w przyszłości ^_^.
            • jedzoslaw Re: Feminista Kurkiewicz. 13.08.09, 17:54
              Niektóre z tych słów brzmią w tej chwili
              > dziwacznie, ale nie wiadomo, jak będzie w przyszłości ^_^.

Wiesz, komuniści tworzący nowomowę też uważali, że to będzie mowa powszechnie
              używana w Przyszłości. Podobnie jak twórcy każdego sztucznego, ideologicznie
              nacechowanego języka :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka