Dodaj do ulubionych

Czyja jest Polska?

12.05.22, 16:49
Jak juz pisalem poprzednio - wojna na Ukrainie zadymia wszystko, nic juz sie nie przebija do opinii - a powinno.

Tu kolejny przyklad:

trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,28442546,prywatny-wlasciciel-ogrodzil-jezioro-plotem-rdos-wszczela-postepowanie.html

Dla tych co nie maja dostepu skrot. W parku krajobrazowym "sprywatyzowano" jezioro. To co bylo publiczne i dostepne (takze dla zwierzat) jest juz prywatne. Ogrodzono plotem.


Jezioro Wielkie Oczko (gmina Kościerzyna) leży na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i obszaru Natura 2000. Jest jednym z kilku położonych w tej okolicy jezior lobeliowych, które są traktowane jako siedliska przyrodnicze wymagające ochrony. Wokół zbiornika wiodła przyrodnicza ścieżka edukacyjna.

Wcześniej jezioro również należało do prywatnego właściciela.

– Po przeanalizowaniu dokumentów stwierdziliśmy, że są to prace, które nie wymagają zgłoszenia ani pozwolenia, i taką informację przekazaliśmy inwestorowi.... poinformował „Wyborczą" Marek Kroll, naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Kościerzynie.


Tylko czekać az to "państwo" sprywatyzuje wam powietrze. Tyle macie do powiedzenia w tej "demokracji" i "wolnym rynku".

Tacy "patrioci" a nikt nie zadaje pytnania czy panstwo jest tez dobrem wspolnym a nie tylko terenem geograficznym gdzie wszyscy sie bija ze wszystkimi o wszystko.

Czy wladze publiczne naprawde maja mandat do prywatyzowania panstwa?

Obserwuj wątek
    • dorota_333 Re: Czyja jest Polska? 12.05.22, 20:26
      Wiesz, w porównaniu ze Stobnicą to jednak małe piwko. Wystarczy poszczuć bobrem. Pan właściciel spotka się z przepisami dot. obszaru Natura 2000, jak wynika z tekstu.

      Myślę, że go poskromią.
    • przycinek.usa Re: Czyja jest Polska? 13.05.22, 07:23
      Gdzie ten plot?
      WIELKIE OCZKO
      • snajper55 Re: Czyja jest Polska? 13.05.22, 10:50
        przycinek.usa napisał:

        > Gdzie ten plot?

        Wokoło jeziora.


        https://bi.im-g.pl/im/31/1d/1b/z28432177V,Jezioro-Wielkie-Oczko-w-maju-2022-roku.jpg

        S.
        • przycinek.usa fatalnie 16.05.22, 07:31
          No tak. To jest okropne. Jak tak mozna zobic?
          Na szczescie tam sa inne jeziora, wiec moze zwierzeta jakos sobie poradza, ale jesli to jest teren parku, to sprawa jest faktycznie nieprzyjemna.

          Swoja droga, co za debil zdecydowal sie postawic taki plot? Po co?
          Przeciez to kosztuje sporo forsy. Taki plot jest idiotyzmem.


          snajper55 napisał:

          > przycinek.usa napisał:
          >
          > > Gdzie ten plot?
          >
          > Wokoło jeziora.
          >
          >
          > https://bi.im-g.pl/im/31/1d/1b/z28432177V,Jezioro-Wielkie-Oczko-w-maju-20
> 22-roku.jpg
          >
          > S.
          • dorota_333 Ten płot to jest odrębny temat dla prawnika 16.05.22, 09:30
            ...jak już o tym mówimy.

            Spójrzcie na ten płot na zdjęciu, jak jest postawiony. Zakładam, że nie oddziela gruntu należącego do tej samej osoby, co jezioro - bo nie miałby sensu.

            No więc płot jest umiejscowiony na terenie innej osoby, może osoby prawnej, np. gminy (to nieistotne). Czy właściciel jeziora mógł tak je odgrodzić korzystając z cudzego gruntu? Trzeba by najpierw pokopać w przepisach i to ustalić (sama możliwość, pozwolenia, procedury etc.).

            Bo może się okazać, że sam płot postawiono niezgodnie z prawem.
            • snajper55 Re: Ten płot to jest odrębny temat dla prawnika 16.05.22, 14:04
              dorota_333 napisała:

              > ...jak już o tym mówimy.
              >
              > Spójrzcie na ten płot na zdjęciu, jak jest postawiony. Zakładam, że nie oddziel
              > a gruntu należącego do tej samej osoby, co jezioro - bo nie miałby sensu.
              >
              > No więc płot jest umiejscowiony na terenie innej osoby, może osoby prawnej, np.
              > gminy (to nieistotne). Czy właściciel jeziora mógł tak je odgrodzić korzystają
              > c z cudzego gruntu?

              Nie. Płoty się stawia na własnym gruncie. Nie wiem dlaczego zakładasz, że właściciel działki tak nie zrobił?

              S.
              • dorota_333 Re: Ten płot to jest odrębny temat dla prawnika 18.05.22, 09:36
                Czyli co - oddzielił płotem swoje od swojego?
                • snajper55 Re: Ten płot to jest odrębny temat dla prawnika 18.05.22, 14:56
                  dorota_333 napisała:

                  > Czyli co - oddzielił płotem swoje od swojego?

                  Oddzielił swoje jeziorko od niepożądanych gości. Po to się stawia płoty.

                  S.
    • pigeon_shit_dust Jego to ogrodzil 13.05.22, 08:00
      Szkoda zwierzyny , zabije ja polska glupota.

      Btw, Gdynia to drugie wg powierzchni miasto Polski.
      Pol zatoki do niej wlaczyli niedawno.
      Ogladalem nore na "prywatnym" osiedlu...kot wlasnie przeskakiwal ten 30cm plotek. A brama za 30 000 pln smile hehe.


      >
      > trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,28442546,prywatny-wlasciciel-ogrodzil-jezioro-plotem-rdos-wszczela-postepowanie.html
      >
      > Dla tych co nie maja dostepu skrot. W parku krajobrazowym "sprywatyzowano" jezi
      > oro. To co bylo publiczne i dostepne (takze dla zwierzat) jest juz prywatne. Og
      > rodzono plotem.
      >
      >
      > Jezioro Wielkie Oczko (gmina Kościerzyna) leży na terenie Wdzydzkiego Par
      > ku Krajobrazowego i obszaru Natura 2000.
      Jest jednym z kilku położonych w t
      > ej okolicy jezior lobeliowych, które są traktowane jako siedliska przyrodnicze
      > wymagające ochrony. Wokół zbiornika wiodła przyrodnicza ścieżka edukacyjna.
      >
      > Wcześniej jezioro również należało do prywatnego właściciela.
      >
      > – Po przeanalizowaniu dokumentów stwierdziliśmy, że są to prace, które nie wyma
      > gają zgłoszenia ani pozwolenia, i taką informację przekazaliśmy inwestorowi....
      > poinformował „Wyborczą" Marek Kroll, naczelnik Wydziału Architektury i Budowni
      > ctwa Starostwa Powiatowego w Kościerzynie.

      >
      > Tylko czekać az to "państwo" sprywatyzuje wam powietrze. Tyle macie do powiedze
      > nia w tej "demokracji" i "wolnym rynku".
      >
      > Tacy "patrioci" a nikt nie zadaje pytnania czy panstwo jest tez dobrem wspolnym
      > a nie tylko terenem geograficznym gdzie wszyscy sie bija ze wszystkimi o wszys
      > tko.
      >
      > Czy wladze publiczne naprawde maja mandat do prywatyzowania panstwa?
      >
    • snajper55 Re: Czyja jest Polska? 13.05.22, 10:56
      sendivigius napisał:

      > Jak juz pisalem poprzednio - wojna na Ukrainie zadymia wszystko, nic juz sie ni
      > e przebija do opinii - a powinno.
      >
      > Tu kolejny przyklad:
      >
      > trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,28442546,prywatny-wlasciciel-ogrodzil-jezioro-plotem-rdos-wszczela-postepowanie.html
      >
      > Dla tych co nie maja dostepu skrot. W parku krajobrazowym "sprywatyzowano" jezi
      > oro. To co bylo publiczne i dostepne (takze dla zwierzat) jest juz prywatne. Og
      > rodzono plotem.

      Co było publiczne i co sprywatyzowano, skoro dalej cytujesz:

      " Wcześniej jezioro również należało do prywatnego właściciela. "

      S.
      • cojestdoktorku Re: Czyja jest Polska? 13.05.22, 23:59
        kiedyś cała ziemia i wszystko co na niej było publiczne i wspólne
        aż się znaleźli tacy co powiedzieli innym "od dziś ta ziemia jest moja a nie wasza" i od takiego złodziejstwa zaczęła się własnośc prywatna
        • snajper55 Re: Czyja jest Polska? 14.05.22, 22:03
          cojestdoktorku napisał:

          > kiedyś cała ziemia i wszystko co na niej było publiczne i wspólne
          > aż się znaleźli tacy co powiedzieli innym "od dziś ta ziemia jest moja a nie wa
          > sza" i od takiego złodziejstwa zaczęła się własnośc prywatna

          Lenin z tym walczył.

          S.
    • snajper55 Re: Czyja jest Polska? 13.05.22, 15:07
      sendivigius napisał:

      > Tylko czekać az to "państwo" sprywatyzuje wam powietrze. Tyle macie do powiedze
      > nia w tej "demokracji" i "wolnym rynku".

      Ależ powietrze też jest sprywatyzowane, tak jak to jeziorko. Na przykład powietrze w moim mieszkaniu jest moje, prywatne i nie pozwolę, aby jakiś lewak z ulicy wchodził aby nim oddychać. A gdy napuszczę wody to wanny to drzwi nie będę otwierać, aby zagwarantować lewakom dostęp do linii brzegowej mojego jeziorka.

      S.
      • cojestdoktorku Re: Czyja jest Polska? 13.05.22, 23:57
        oddychasz powietrzem którego pojedynczymi cząsteczkami ja już kiedyś oddychałem, oddawaj albo zapłać,
        bo jak nie to zostaniesz lewakiem
    • falconario Re: Czyja jest Polska? 22.05.22, 23:04
      To nie jest problem, że coś jest prywatne. Problemem jest to, że ktoś "w imieniu całego narodu" sprzedaje/prywatyzuje majątek za przysłowiową złotówkę. To oczywiście dygresja, nie znam szczegółów sprawy z wątku.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka