Dodaj do ulubionych

New Brave World

08.05.23, 17:31
Kto nie czytal - to najwyzszy czas:

Bo to juz sie dzieje:

next.gazeta.pl/next/7,151243,29737406,thermomix-mial-powazna-awarie-internauci-pytali-gotowac-recznie.html


Roboty kuchenne Thermomix w miniony weekend nie mogły połączyć się z platformą Cookidoo. Wielu użytkowników nie mogło korzystać z urządzenia. Niektórzy pytali firmę Vorwerk, jak długo potrwa usterka i czy powinni przygotować obiad ręcznie.

Thermomix to bardzo popularny wielofunkcyjny robot kuchenny firmy Vorwerk. Jest tak popularny, że gdy w sobotę wystąpiła globalna awaria usług sieciowych, użytkownicy natychmiast pisali o niej w mediach społecznościowych. Przede wszystkim pytali firmę, kiedy awaria zostanie usunięta, aby mogli przyrządzić obiad.


A gdy nastapi 13 grudnia, to firma, nie bez inspiracji pewnego rzadu, powie - sorry, elementy antydemokratyczne zostana bez obiadu.

Oby tylko bez obiadu....

Obserwuj wątek
  • dorota_333 Tytuł wątku jest mylący 08.05.23, 20:21
   ...bo tej sytuacji z inteligentnym garem do gotowania nie sposób porównać z dystopią modelującą ludziom całe życie. Do termomiksa nikt ich nie zniewolił.

   To jest raczej opowieść o ludzkiej głupocie. Załatwili się sami.
   • sendivigius Re: Tytuł wątku jest mylący 08.05.23, 21:54
    dorota_333 napisała:

    > ...bo tej sytuacji z inteligentnym garem do gotowania nie sposób porównać z dys
    > topią modelującą ludziom całe życie. Do termomiksa nikt ich nie zniewolił.
    >
    > To jest raczej opowieść o ludzkiej głupocie. Załatwili się sami.

    Alez Doroto - nie rozumiesz istoty!

    Oczywiscie ze to glupota. Ale dlaczego nagle w przyszlosci ludzie maja zmądrzeć. Absolutnie nie licz na to. Ludzie staja sie niewolnikami właśnie przez wlasna glupote. Nikogo nie trzeba bedzie zmuszac silą fizyczną.

    Kazda z klasycznych powiesci antyutopijnych* polega wlasnie na tym ze glupota i zniewolenie sa objawem postepu i mądrośći. Wszyscy przyjmują to dobrowolnie.

    Na przyklad. Gdyby w 1966 roku ogloszono w tzw. komunie że kazdy ma przy sobie nosic żeton co go identyfikuje, pozwala podsluchiwac wszystko co robi, co mowi, co kupuje oraz przede wszystkim gdzie jest - to tzw. "zachodna propaganda" by sie zatrzęsła z oburzenia nad zniewoleniem ludow wschodniej Europy. Nawet Regan by przemowil, albo kto taki. Tymczasem dzis wszyscy tak robia. Sprzedali swoje "bezcenne" wolnosci za mozliwość poplotkowania o niczym. Jak Antek w "Chłopach" - za Jagusiną spódnicę.


    *) dystopia to neologizm - anglicyzm
    • dorota_333 Re: Tytuł wątku jest mylący 09.05.23, 14:44
     Przykład z telefonem komórkowym bardzo dobry. No, ale jednak przyznasz, że jest różnica między dobrowolnym korzystaniem z takiego urządzenia (można go wyłączyć, schować do szuflady, używać z umiarkowaniem) a światem antyutopii, gdzie nie mamy żadnego wyboru. Między wygodą a autorytarną opresją jest przepaść.

     PS. Zupełnie na marginesie: towarzyszu Sendi, historię Antka i Jagny proszę rozumieć klasowo, dialektycznie smile Antek tym romansem zdetronizował ojca kułaka; atrakcyjność Jagny była tylko wisienką na torcie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka