pepe49
04.06.26, 20:52
Do konca maja nalezalo podpisac umowy. Napiecie!
Tymczasem ...
"Minister klimatu Paulina Hennig-Kloska pochwaliła się, że z SAFE – dużej pożyczki na niekorzystnych warunkach, reklamowanej jako zwiększenie obronności i zdolności wojskowych Polski – 450 mln zł pójdzie m.in. na „odbudowę ekosystemów we wschodniej Polsce”.
„Inwestujemy w nasze parki narodowe i ich przyrodę. Wnioski na projekty są już gotowe” – czytamy we wpisie na X.
„Chcemy między innymi przywracać ciągłość ekologiczną rzeki Narew w Narwiańskim Parku Narodowym i zmodernizować jaz na rzece Piertance w Wigierskim Parku Narodowym. Planujemy odtworzyć zdolności retencji wodnej zlewni strumienia Świerszcz w kompleksie Stawów Echo w Roztoczańskim Parku Narodowym. W Biebrzańskim Parku Narodowym zamierzamy zainwestować w poprawę stosunków wodnych mokradeł, a w Bieszczadzkim przeprowadzić kompleksową renaturyzację dolin rzecznych. Swoje projekty odbudowy ekosystemów przygotowały też regionalne dyrekcje ochrony środowiska w Białymstoku, Lublinie, Olsztynie, Rzeszowie i Warszawie” – napisała minister Klimatu.
...
„To bezpieczeństwo mieszkańców, bezpieczeństwo żywnościowe kraju, zabezpieczenie przeciwpożarowe, a jak podkreślają wojskowi zielony pancerz może stanowić również element systemu obronności państwa” – wyliczała Paulina Hennig-Kloska.
nczas.info/2026/06/04/hennig-kloska-chwali-sie-ze-prawie-05-mld-zl-z-safe-wywalimy-w-przyrode-sommer-doslownie-pojdzie-w-bloto-rzad-wariatow/
Coz dodac?
Pajac heil!
E. U. heil!
*
E. U.
Zu ausrotten.