Dodaj do ulubionych

Głupi i głupszy

21.06.26, 12:57
Głupi zapewne wykombinował, że wojna się kończy, będą wybory więc trzeba zadbać o ultrasów. Więc uczcił chłopców z UPA.
Głupszy zareagował instynktownie, jak na kibola przystało. Walnął w ryj najmocniej jak umiał a potem pomyślał czy warto. Bo pewnie mu powiedzieli, że zrobi wielką przysługę głupiemu. O takim prezencie pewnie głupi nie marzył. Ale walnięte już było choć głupszy miał jeszcze nadzieję, że głupi przeprosi , padnie na kolana, odwoła itp. No ale nic takiego się nie stało więc głupszy musiał swój cios potwierdzić bo inaczej nie wypadało. Jeszcze pozostawała nadzieja, że Tusk tego nie przyklepie przez co wpędzi się w klopoty. Ale kicha, głupi blaszkę odesłał. I to DHL-em , bez wielkich ceregieli. A w ten sposób uwolnił Tuska od problemu.
Głupi tryumfuje na całej linii, dostał znacznie więcej niż się spodziewał. Za to głupszy może sam siebie przekonywać jaki był nieustraszony.
Na całym incydencie Ukraina nie straci nic. Musimy pomagać dalej bo tak chronimy naszą dupę. Ukraińcy mogą w tej pomocy przebierać bo opanowali sytuację i polskiego złomu nie chcą. Np. polskich MIG-ów, o które tak pieklil się Snus.
Za to my raczej nie zarobimy na odbudowie Ukrainy. Oni dostali pretekst, żeby dogadywać się z silniejszymi od nas. A przybyszów z Ukrainy nie wywalimy bo nasza gospodarka padnie.

Może jednak głupi nie jest taki głupi ale za to głupszy jest głupszy niż się wydaje.
Obserwuj wątek
    • berslof Re: Głupi i głupszy 21.06.26, 13:57
      Mniejsza o to kto jest głupi, a kto głupszy, bo Prezydent to raczej instytucja, do której nie powinno się przyklejać takiej m
      • dorota_333 Re: Głupi i głupszy 21.06.26, 14:19
        > Prezydent to raczej instytucja, do której nie powinno się przyklejać

        Ten akurat prezydent to raczej prostytucja. Zaczynał w tej branży i mentalność pozostała.
    • berslof Re: Głupi i głupszy 21.06.26, 14:06
      Nie powinno się przyklejać metki "głupi" do Prezydenta. Do nikogo, a zwłaszcza do Prezydenta.
      Wydaje mi się, że nikt do gej pory nie uwzględnił w całej tej dyskusji wątku o tym o co tu naprawdę chodzi. Owszem, Żełeński szuka sobie elektoratu, ale teraz, po tym jak Polska wysypała z ręki ponad kilkadziesiąt miliardów i stanęła na nogi (kol. D... Odżyła) to jest pewien problem. Jest bowiem tak, że do Polski wciąż zjeżdża coraz więcej Ukraińców, a statystyki są zaniżane. Ukraińcy budują dziś Polskę, a nie Ukrainę i Zełeńskiemu to nie wsmak, gdyż wolałby Ukraińców mieć w Ukrainie i liczy, że pogorszenie stosunków dyplomatycznych pogorszy stosunki Polaków z Ukraińcami. Ten właśnie argument powinien być przedstawiony w mediach, a nie kto głupi, a kto głupszy.
      • kadzilak Glupi to glupi. Spierdalaj. 21.06.26, 14:16
        berslof napisał(a):

        > Nie powinno się przyklejać metki "głupi" do Prezydenta. Do nikogo, a zwłaszcza
        > do Prezydenta.
        > Wydaje mi się, że nikt do gej pory nie uwzględnił w całej tej dyskusji wątku o
        > tym o co tu naprawdę chodzi. Owszem, Żełeński szuka sobie elektoratu, ale teraz
        > , po tym jak Polska wysypała z ręki ponad kilkadziesiąt miliardów i stanęła na
        > nogi (kol. D... Odżyła) to jest pewien problem. Jest bowiem tak, że do Polski w
        > ciąż zjeżdża coraz więcej Ukraińców, a statystyki są zaniżane. Ukraińcy budują
        > dziś Polskę, a nie Ukrainę i Zełeńskiemu to nie wsmak, gdyż wolałby Ukraińców m

        > nki Polaków z Ukraińcami. Ten właśnie argument powinien być przedstawiony w med
        > iach, a nie kto głupi, a kto głupszy.
      • dorota_333 Re: Głupi i głupszy 21.06.26, 14:22
        Możesz mieć rację. Ukraina ma na tyle mocne finansowanie, że może spokojnie pogorszyć relacje z Polską. Ale czy Ukraińcy zaczną masowo wracać do kraju, to wątpię.

        UE rozważa zmiany w prawie do azylu dla obywateli Ukrainy (mężczyzn) w wieku poborowym. Raczej ten czynnik może zagrać.
        • berslof Re: Głupi i głupszy 21.06.26, 15:34
          Mieszkam w gminie pierwotnie 16 tyś. mieszkańców. Obecnie w mojej miejscowości jest około 3500 Ukraińców, bo choć oficjalne statystyki mówią o 200-300, to po przejściu się ulicami widać, że to argument znikąd. Jest nas tu tak dużo, bo to miejscowość przemysłowa, a dzięki Tuskowi w obrębie 15 km ma się pojawić fabryka na 20 tyś. pracowników. Dlatego gimnastykują się u nas aby budować jak najwięcej.
          Co to ma do tej dyskusji? Ludzie się znają i choć u nas nikt nikogo na ulicy po mordzie nie leje, to polski hejt z jakim spotykają się nasi ukraińcy, oraz ich dzieci, jest na tyle duży, że rodzice mówią, iż wolą wracać do ojczyzny, która już odżywa, niż zostać tu, będąc traktowanymi trochę tak... jako obywatele 3 kategorii.
          Wyobrażam sobie, że w dużym mieście, gdzie jest większa anonimowość, ludzie z hejtem w różnych miastach albo są pozostawiani sami sobie, albo są skazani na kontry pewnego typu własnych społeczności, które skupiają się na "odbijaniu piłeczki". Nie miejmy złudzeń - takie społeczności przy pierwszej lepszej okazji mogą podburzać własnych ludzi mówiąc dokładnie to samo - "lepiej na swoim, a nie żeby Cię obcy wykorzystywał i ganił".
    • dorota_333 Re: Głupi i głupszy 21.06.26, 14:18
      Trafny opis sytuacji. Nie dość, że odesłał pocztą, to wcześniejsi prezydenci Ukrainy tez ponoć ogłosili rezygnację z odznaczenia (nie wiem, czy odesłali). Więc strona polska wygenerowała jakby patriotyczne wzmożenie po tamtej stronie.

      Myślę jednak, że rozpatrywanie sprawy w kategoriach "kto głupszy" nie bardzo ma sens. Bo każdy tutaj gra swoją grę: przede wszystkim Nawrocki, który gra na określony elektorat (Zełenski to samo zresztą). I dobrze mu to wyszło, zmobilizował przeciwników Ukrainy w Polsce, a sondaże wskazują, że wcale ich nie mało.

      Wygrani są: Nawrocki, Zełenski, i paradoksalnie Rosja. Przegrani: polska racja stanu i polskie przedsiębiorstwa.
      • berslof Re: Głupi i głupszy 21.06.26, 14:24
        Które polskie przedsiębiorstwa? To mit. Polska nigdy nie miała w tej kwestii żadnych umów. Właśnie te pieniądze, które przelewaliśmy na Ukrainę dawały rzekomą gwarancję, że Ukraina się pochyli nad naszym losem... atu maszcilos... obraziła się na nas.
        • dorota_333 Re: Głupi i głupszy 21.06.26, 14:36
          To w sumie dobrze, że już biznes zaczyna myśleć o odbudowie Ukrainy za unijne pieniądze - to jest bardzo optymistyczna prognoza rozwoju sytuacji i podoba mi się to.

          Umów (Polska) nie ma, ale każdy chciałby z tego przyszłego tortu coś wykroić.


          Nie bierzemy w tej rozmowie pod uwagę polskiego czynnika rządowego. Faktem jest, że Nawrocki "zerwał" relacje z Ukrainą, ale Tusk nie zerwał. A to on ma w ręku narzędzia, żeby ułatwić polskim firmom współpracę z Ukrainą. Tak że nie będzie aż tak źle.
          • senioryta13 Re: Głupi i głupszy 21.06.26, 14:46
            dorota_333 napisała:

            > Faktem jest
            > , że Nawrocki "zerwał" relacje z Ukrainą, ale Tusk nie zerwał. A to on ma w ręk
            > u narzędzia, żeby ułatwić polskim firmom współpracę z Ukrainą. Tak że nie będzi
            > e aż tak źle.

            Naprawde boisz sie, ze moga was wykiwac?
    • senioryta13 Re: Skandal 21.06.26, 14:42
      zimna-wodka napisał:

      > Ale kicha, głupi blaszkę odes łał.

      Gdyby mial odrobone honoru, to by osobiscie oddal w rece prezydenta Order Orla Bialego.

      No, ale skoro sami Polacy uwazaja ze to blaszka, to mozna rzucic ja pod nogi.

      Przy okazji mozesz w kilku slowach wyjasnic, za co dostal, ale prosze tylko o konkrety, a nie lanie wody.

      • dorota_333 Re: Skandal 21.06.26, 15:17
        O, kryzys zażegnany, trolle wracają.
        • senioryta13 Re: Skandal 21.06.26, 20:30
          dorota_333 napisała:

          > O, kryzys zażegnany, trolle wracają.

          A Ciebie jak nalezy nazwac, ze Ukraincow stawiasz wyzej od Polakow?
          • zimna-wodka Re: Skandal 21.06.26, 22:03
            Źle odczytujesz tytuł tego wątku. To nie o tobie mimo, że głupia jesteś nie do opisania. To o ważniejszych durniach.
            PS. Postaraj się czytać ze zrozumieniem. To trudne ale próbuj. I najlepiej nie pisz.
            • senioryta13 Re: Skandal 21.06.26, 22:24
              zimna-wodka napisał:

              > Źle odczytujesz tytuł tego wątku.

              Jak widac, to ty masz problemy z czytaniem, jeszcze nie odpowiedziales na zadne wczesniejsze pytania.
      • berslof Re: Skandal 21.06.26, 15:39
        Wyobrażam sobie, że za odwagę w obronie również Polski przed zalewem Ruskich.
    • berslof Re: Głupi i głupszy 21.06.26, 15:42
      Nazywasz Medal Orła Białego polskim złomem? Proponuję abyś zrzekł się obywatelstwa.
      • zimna-wodka Re: Głupi i głupszy 21.06.26, 16:27
        berslof napisał(a):

        > Nazywasz Medal Orła Białego polskim złomem? Proponuję abyś zrzekł się obywatels
        > twa.

        Nie bzdurz. Honorem jest samo wyróżnienie, decyzja o przyznaniu. Bez tego to jest blaszka, przyznaję , że całkiem gustowna.
        PS. Sprawdzian z logiki. Nawrocki odebrał. Ale Zełenski NIE odesłał i ma dalej. Co ma w takim razie Zełenski - order czy blaszkę?
        • senioryta13 Re: kiedy bedzie o zaslugach? 21.06.26, 20:29
          zimna-wodka napisał:
          > Nawrocki odebrał.
          > Ale Zełenski NIE odesłał i ma dalej.

          Nie jestes zorientowany w temacie, nawet Polska gazeta pisze:
          "W sobotę prezydent Ukrainy odesłał swój order do Warszawy przez firmę kurierską."

          Inni Ukraincy rowniez, obrazeni, zrzekaja sie swoich medali dostanych od Polski.
          Dobrze to o nich nie swiadczy, sorry.
          wiadomosci.gazeta.pl/polityka/7,198012,32868486,ukraincy-oddaja-polskie-odznaczenia-bogucki-te-same-rece-byly.html
          • nina_unu Re: kiedy bedzie o zaslugach? 22.06.26, 03:37
            senioryta13 napisał:

            > zimna-wodka napisał:
            > > Nawrocki odebrał.
            > > Ale Zełenski NIE odesłał i ma dalej.
            >
            > Nie jestes zorientowany w temacie, nawet Polska gazeta pisze:

            To był test na logikę. Ten test trzynasta panienko oblałaś.
    • zwrotnicowy Re: Głupi i głupszy 23.06.26, 09:03
      Zaczynając wypowiedź w ten sposób odreagowujesz swoją frustrację.
      Nazywanie politycznego przeciwnika idiotą lub głupcem to czysta emocja.
      Z emocjami nie ma dyskusji.
      Zacznijmy od pytania za jakie zasługi dla Rzeczpospolitej Zelenski otrymał order?
      Odpowiedź jest prosta. Za żadne.
      Zelenski doskonale wiedział, ze Polska jest wyczulona na punkcie Wołynia, OUN i Bandery.
      Banderę mogę przełknąć. Uważają go za bohatera, ich sprawa. Litwini nie lubią Piłsudskiego.
      Ale UPA, OUN, Wołyń to inna para kaloszy. Nie da się ukryć, że Żelenski głaszcze pod włos. I jest butny i arogancki. Powiedzialbym bradzo sowiecki.
      Czy Nawrocki postąpił slusznie odbierając mu order to kwestia dyskusyjna. Można przedstawić raxjonalne argumenty z obu stron
      I nie przesadzaj z tą ochroną twojej doopy. Ukraina broni siebie. Z całą pewnością nie broni Polski ani żadnego innego kraju.
      Uważam za kuriozalne opluwanie prezydenta wlasnego kraju w sporze z zagranicznym politykiem.
      Wewnątrz kraju to polityka. Każdy ma swoje poglądy. Lubi albo nielubi.

      PS. Jeśli myślisz, że Ukraina to przyjaciel to jesteś w błędzie. To jest sowiecki narod z sowiecką mentalnością.
      Przekonasz się o tym już niedługo.

      • zimna-wodka Re: Głupi i głupszy 23.06.26, 10:03
        Jak przeciwnik polityczny jest durniem to trudno jest nazwać go inaczej. A jeszcze jego durnota jest groźna bo jest gorsza od złej woli.
        Merytorycznie ci raczej nie odpowiem. Jeśli zaczynasz polemikę od analizy stanu mojego psychicznego to też jesteś durniem a na takiego szkoda czasu.
        • dorota_333 Re: Głupi i głupszy 23.06.26, 10:55
          Wiesz, jak się zastanowić, to główna teza wątku nie jest trafna. Tu nie ma "głupoty" tylko chłodna, cyniczna kalkulacja polityczna, i to po obu stronach, żeby było ciekawiej.

          Czy "jego durnota jest groźna bo jest gorsza od złej woli" - (chodzi o Nawrockiego): no, niestety nie. Głupotę można skorygować, jak się głupi połapie, a zła wola jest konsekwentna.

          Gdzieś w gazecie Sierakowski pisze, że mamy w kraju nastroje pogromowe. Obawiam się, że konsekwencja polityków grających już na przyszłoroczne wybory może podkręcić niechęć do faktycznych nastrojów pogromowych.


          Pod tym wszystkim, co wyczynia Nawrocki jest czytelny podpis Konfederacji (obu). Oto, co dostaniemy, jak Konfy dorwą się do władzy. Polityka stanie się brunatna jak zdrowe g..wno.
          • zimna-wodka Re: Głupi i głupszy 23.06.26, 11:32
            Tak ale do wyborów jest daleko. Do tego czasu można rozkręcić lawinę, której źródła nikt nie będzie pamiętał.
            Narracje dotyczące banderowców są skrajnie różne w obu nacjach. Wypośrodkować tego się nie da. Trzeba stworzyć mechanizm wzajemnej tolerancji. To niezmiernie trudne ale konieczne.
            Tu trzeba zaznaczyć, że zaczepną postawę od początku prezentuje Snus. Dał Zełenskiemu w prezencie książkę o Wołyniu. (Ciekawe jak by się czuł gdyby od Niemca dostał książkę o cierpieniach wypędzonych z ziem niesłusznie zwanych odzyskanymi.)
            Z jakimś maniackim uporem żądamy od Ukrainy, żeby przyjęła nasz punkt widzenia. Powoływanie się na wdzięczność, groźby, szantaż..... Kurva, ile można. Jeśli nastroje pogromowe zmienią się czyny staniemy na krawędzi wojny. Wojny o co????????!!!!!!!!!!!!!!!!!

            Ale na razie brunatni odnieśli sukces. Pracowicie i konsekwentnie tworzymy wrogów na naszych granicach. Ukraina, Białoruś, Niemcy, Rosja. Możemy wejść z Litwą w konflikt bo nie czczą Unii Lubelskiej (na nawet wręcz przeciwnie), Czesi mogą się obrazić za najazd w 1968 r. i Zaolzie (w sojuszu z Hitlerem!!!) i zostaną Słowacy.

            Znów jesteśmy oblężoną twierdzą.
            • zimna-wodka Re: Głupi i głupszy 23.06.26, 11:54
              Tu jest Sierakowski. Warto.

              wyborcza.pl/7,75398,32867720,sadura-sierakowski-nie-mamy-szczepionki-na-nacjonalizm-ktory.html
            • bottom600 Re: Głupi i głupszy 23.06.26, 13:36
              Ty jesteś głupi czy głupi kolego schlany?

              100.000 polskich ofiar ludobójstwa, STO TYSIĘCY polskich czaszek rozłupanych siekierami, wnętrzności wywleczonych widłami, dzieci rozwalonych za nogi o ścianę główkami... zamilcz prostaku.
            • dorota_333 Re: Głupi i głupszy 23.06.26, 14:13
              > Narracje dotyczące banderowców są skrajnie różne w obu nacjach
              > Z jakimś maniackim uporem żądamy od Ukrainy, żeby przyjęła nasz punkt widzenia

              Gdyby to było takie proste. Chodzi o to, że to nie są "narracje" (prezentujesz tutaj postmodernistyczne pojmowanie prawdy, która w tym pojęciu faktycznie nie istnieje, są tylko właśnie "narracje"). To są fakty - i nie da się tych faktów zmienić w równoprawne narracje (czyli punkty widzenia). Albo była rzeź wołyńska albo jej nie było. Amen.

              A jeśli rzeź wołyńska się wydarzyła, to mamy obowiązek moralny rozliczyć i upamiętnić ofiary (z czym jest ciągła trudność). I z punktu widzenia polskiej racji stanu mamy ten sam obowiązek - bo "olanie" męczeństwa własnych obywateli jest dziadowską, gównianą kapitulacją. Oczywiście obowiązek moralny pierwszy.

              Sam Bandera oczywiście jest tylko pretekstem - on w czasie rzezi wołyńskiej siedział w Sachsenhausen (już dużo wcześniej Niemcy go aresztowali) i nie miał kontaktu ze strukturami w terenie. Chodzi o Banderę jako symbol OUN i UPA.

              W zasadzie strona polska znalazła się "na musiku" przez działanie Zełenskiego. Nie twierdzę, że trzeba było odbierać order, ale jakaś reakcja musiałaby nastąpić tak czy tak. My upamiętniania Bandery NIE MOŻEMY puścić płazem, ze względów jak wyżej. Ale można byłoby zareagować mocno a mądrzej.


              • zimna-wodka Re: Głupi i głupszy 23.06.26, 14:33
                dorota_333 napisała:

                . Albo była rzeź wołyńska
                > albo jej nie było. Amen.
                >
                > A jeśli rzeź wołyńska się wydarzyła, to mamy obowiązek moralny rozliczyć i upam
                > iętnić ofiary (z czym jest ciągła trudność). I z punktu widzenia polskiej racji
                > stanu mamy ten sam obowiązek - bo "olanie" męczeństwa własnych obywateli jest
                > dziadowską, gównianą kapitulacją. Oczywiście obowiązek moralny pierwszy.

                To ciekawe. Odrzucałaś moralność w polityce określając ją jako "lewactwo-fuj" a teraz prawisz o obowiązkach moralnych.

                A pomyślałaś o tym co było źródłem masakry? Ta nienawiść skądś się wzięła. Piłsudski po 1920 r. nadawał Polakom, zwłaszcza legionistom, ziemie na wschodzie. Chciał w ten sposób polonizować wschód. Tak na logikę - czyjaś ta ziemia była, komuś ją zabrano. A i polonizacja mogła się nie podobać podobnie jak my nie kochamy germanizacji.
                Trudno znaleźć coś o stosunkach polsko-ukraińskich (w sensie nacji ) wcześniej. Jedynie wzmianki, że polska okupacja (kolonizacja) była wobec Ukraińców bezwzględna. Polscy chłopi nie mieli lekko ale ukraińscy mieli przechlapane "do spodu". Często byli traktowani jak nie-ludzie. Taka bezosobowa czerń jak to nazywał patriota Sienkiewicz.

                To nie symetryzm. Chodzi mi o to, że krzywdy są z obu stron. Nie ma sensu dociekać czyja jest większa. Trzeba znaleźć sposób żeby z tym żyć i obok siebie żyć. Żadne z państw nie przeniesie się jutro na księżyc.

                Głupi wywołał temat a głupszy go eskalował do granic możliwości (swoich). Odkręcić tego w tym pokoleniu się nie da. Po co to było?

                PS. Zlituj się i nie praw morałów. Nie szastaj moralnością; w końcu byłaś jej przeciwna. A może są dwie moralności? Inna wobec nas a inna wobec obcych?
                • dorota_333 Re: Głupi i głupszy 23.06.26, 15:06
                  > Odrzucałaś moralność w polityce określając ją jako "lewactwo-fuj"
                  > Nie szastaj moralnością; w końcu byłaś jej przeciwna.

                  No nigdy w życiu. Nigdy nie odrzucałam moralności w polityce: mój podstawowy zarzut wobec tzw. prawicy jest taki, że jest ona dogłębnie nihilistyczna. Nie mają żadnej moralności. Postaci tak skrajnie cyniczne jak np. poseł Matecki mogą się zdarzyć tylko na prawicy. Dogłębna demoralizacja prawicy jest dla mnie najpoważniejszym zarzutem przeciwko nim.

                  Co do historycznych relacji polsko - ukraińskich to wyglądały gorzej niż przypuszczasz. Tzn. państwo polskie stosowało wszelką możliwą przemoc wobec chłopów (wszystkich wyznań), ale chłopi zbiegli na tereny wschodnie I RP (tzw. Dzikie Pola) byli traktowani z okrucieństwem niewyobrażalnym. I tym samym się zresztą odpłacali, jeśli mieli możliwość.

                  Ale tego, co się stało na Wołyniu zaszłości historyczne nie tłumaczą. Bo to była akcja chłodno skalkulowana: Szuchewycz zachęcał dowódców sotni do maksymalnego okrucieństwa, żeby wywołać wrażenie "oddolnej chłopskiej rebelii". Inaczej to powiem: zbrodnie najjaśniejszej Rzeczpospolitej wobec kozaków nie tłumaczą upiorności rzezi wołyńskiej. Ona była upiorna, bo była typową czystką etniczną. Chodziło o to, żeby ci, którzy przeżyli uciekli sami.

                  Tutaj trzeba jeszcze dodać coś, co umyka powszechnej opinii na ten temat: OUN już przed II wojną dążył do maksymalnej konfrontacji. Kilka lat przed wybuchem wojny OUN próbował zabić wojewodę wołyńskiego, który wdrażał plan asymilacji Ukraińców. No i przeprowadzono udany zamach na polskiego MSW, Pierackiego. Obie te akcje przygotowywał Bandera i Szuchewicz (m.in). Bandera zeznawał na ten temat obszernie w swoim procesie.


                  No i teraz te zaszłości historyczne - nierozliczone! - te upiory wstają z grobu. Właśnie dlatego, że nie rozliczono zbrodni.



                  Właściwie to zachowanie Zełenskiego mierzi mnie bardziej w tym wszystkim. Jeśli szukał pretekstu do bitki, to niestety dostał bitkę.
                  • zimna-wodka Re: Głupi i głupszy 23.06.26, 17:34
                    dorota_333 napisała:


                    > No nigdy w życiu. Nigdy nie odrzucałam moralności w polityce.

                    Nie jestem pewien. W końcu postulowałaś strzelanie do łodzi z uchodźcami bez patrzenia kto na nich płynie. A i nie miałaś oporów przed chwaleniem napalmu w Wietnamie (nie chodzi mi o słynny cytat).

                    Ale to pryszcz.

                    Gorzej, że idziesz w wartościowanie win, w narrację "moja prawda mojsza". A raczej "moja krzywda jest mojsza". OK, ale oni myślą analogicznie. I taki stan doprowadzi najwyżej do rozrostu brunatnej zarazy - i u nas i u nich. Gdzieś czytałem, że 95,5% Ukraińców popiera Zełenskiego w tej hecy z orderem. Wniosek jest jeden - nie mamy czego tam szukać. U nas happening Snusa popiera 60% więc też nieźle. My nie mamy czego szukać tam.
                    Bojówki Bąkiewicza będą miały kogo tłuc. Ukraina jakoś odpowie. Wojna?!

                    Głupi jest głupi bo zaczął ten cyrk, głupszy jest głupszy bo wyniósł cyrk do maksymalnych rozmiarów. Pomysł głupiego można było jakoś zneutralizować , pomysł głupszego nie.

                    Pewnie powiesz, że jestem lewak i hippis bo wizja wojny o nic mi się nie podoba. A ty możesz iść pod bomby aby udowodnić mojszość twoich racji. I niech tak zostanie.
                    • dorota_333 Re: Głupi i głupszy 23.06.26, 18:24
                      Postulowałam strzelanie do łodzi, bo w nich nie siedzą uchodźcy tylko zwykli migranci, nie tyle nawet zarobkowi co socjalni (a Europa więcej nielegalnej migracji nie zniesie, stanie się brunatna). Moralność nie oznacza głupoty. Ale faktycznie zostawmy ten temat.

                      Co do zaszłości historycznych z naszymi sąsiadami - pozostaję przy swoim zdaniu. Ty próbujesz symetryzować, że my też byliśmy okrutni. Takiego jednak okrucieństwa Ukraińcy nigdy od nas nie doświadczyli. Symetrii w tej relacji nie ma i argument "oni myślą analogicznie" nie jest trafny. Choć mogą myśleć co chcą.


                      Widzisz, naprawdę brakuje dobrej polityki RP wobec Ukrainy. Żaden z polityków nie stanął na wysokości zadania. Bo z jednej strony poparcie dla Ukrainy walczącej z Rosją powinno być oczywiste, ale też powinno być oczywiste wyartykułowanie polskiej racji stanu.

                      A naszą racją stanu jest przyznanie okoliczności zbrodni wołyńskiej i upamiętnienie ofiar. Za przyznaniem okoliczności powinna pójść denazyfikacja historycznej polityki Ukrainy.

                      Tak, denazyfikacja. OUN był organizacją nazistowską i ściśle współpracującą z Niemcami. Banderę wsadzono do obozu, bo proklamował suwerenność bez uzgodnienia z Niemcami. Poza tym współpraca była dobra.

                      Nie mam całkowitej pewności, czy państwo gloryfikujące organizację nazistowską powinno znaleźć się w UE. I tego mi brakuje - nie ma polskiego polityka, który powie to Ukraińcom: nie pozwolimy wam wejść do UE póki nie rozliczycie swojej nazistowskiej przeszłości.


                      Skomplikowane. Ale polityk szczebla krajowego (i europejskiego) powinien to ogarnąć. Takich u nas nie ma.

                      No, jesteś hipis.


                      • zimna-wodka Re: Głupi i głupszy 23.06.26, 18:43
                        Są politycy którzy warunkują wejście Ukrainy do UE narzuceniem jej mojszości naszej racji. Naszej bo polskiej i tylko polskiej. Na szczęście cała reszta świata ma naszą mojszość w głębokiej dupie i jak się tłucze to o zupełnie inne sprawy (niejednokrotnie jeszcze głupsze).
                        Polska racja stanu wymaga żeby sprawy dotyczące Ukrainy były załatwiane z naszym udziałem. Kretyńsko pojmowany patriotyzm to wyklucza, teraz i na przyszłość.
                        Tak jest. Durne pojmowanie polskiej racji stanu (jakie raczysz prezentować) szkodzi polskiej racji stanu. Może szkodzi i ukraińskiej racji stanu ale to mi wisi.
                        Jak śpiewał Gintrowski :

                        Tu rozsądku rzadko się używa.
                        A jedno, co naprawdę umiemy,
                        To – najpiękniej na świecie przegrywać!
                        • dorota_333 Re: Głupi i głupszy 23.06.26, 23:22
                          Jakbyś nie rozumiał: tu nie ma różnych racji i nie ma "mojszej". Jest jedyna racja: upamiętnienie naszych ofiar ludobójstwa i rozliczenie zbrodni - rozliczenie w sensie nazwania i wyegzekwowania pewnych działań ze strony ukraińskiej. Minimum takich działań to byłoby powstrzymanie się przez Ukraińców od czczenia "bohaterów UPA". Nie możemy wyegzekwowac minimum. Gdyby Niemcy chcieli uczcić Dirlewangera, to byś protestował, prawda?

                          Co ma reszta świata i gdzie to mnie równie mało obchodzi. Jedno jest pewne: jeśli naród nie potrafi szanować sam siebie, to nikt go nie będzie szanował. Zobacz, jak Izrael rozkręcił "przedsiębiorstwo Holocaust". My nie potrafimy nawet doprowadzić do ekshumacji szczątków. Czy Ukraińcy będą nas za to bardziej szanowali i lepiej współpracowali? Z pewnością NIE.

                          Polska racja stanu nie polega na ciągłych ustępstwach. Zełenski spowodował kryzys i musimy jakieś wnioski wyciągnąć. Oczywiście Nawrocki przestrzelił z reakcją (celowo).


                          Jedno w tym wszystkim jest optymistyczne: zachowanie Zełenskiego może świadczyć o tym, że zmieniła się jego ocena co do możliwości wygrania wojny przez Ukrainę. Jeśli dlatego nabrał takiej pewności siebie, to dobrze. A rozliczymy się potem.
                          • zimna-wodka Re: Głupi i głupszy 24.06.26, 00:14
                            dorota_333 napisała:

                            > Jakbyś nie rozumiał: tu nie ma różnych racji i nie ma "mojszej".
                            Jest jedyna racja: upamiętnienie naszych ofiar ludobójstwa i rozliczenie zbrodni - rozliczenie w sensie nazwania i wyegzekwowania pewnych działań ze strony ukraińskiej.

                            Nie ma racji mojszej. Jest jedna racja: mojsza. Logika?

                            A jak chcesz wyegzekwować "pewne działania ze strony ukraińskiej"? Hej, szable w dłoń....

                            Jesteś zwolenniczką wiecznego konfliktu bez względu na koszty. Dla mnie to tak głupie jak Bąkiewicz. Ale on przynajmniej liczy na jakieś zyski. A ty brniesz w głupoty altruistycznie. OK.


                            > Polska racja stanu nie polega na ciągłych ustępstwach. Zełenski spowodował kryz
                            > ys i musimy jakieś wnioski wyciągnąć. Oczywiście Nawrocki przestrzelił z reakcj
                            > ą (celowo).
                            >
                            >
                            > Jedno w tym wszystkim jest optymistyczne: zachowanie Zełenskiego może świadczyć
                            > o tym, że zmieniła się jego ocena co do możliwości wygrania wojny przez Ukrain
                            > ę. Jeśli dlatego nabrał takiej pewności siebie, to dobrze. A rozliczymy się pot
                            > em.
                            • dorota_333 Re: Głupi i głupszy 24.06.26, 09:47
                              Dobra, nie dogadamy się w tym temacie. Ja Ci próbuję powiedzieć, że pozwalanie naszym najbliższym sąsiadom na czczenie ludobójców jest sprzeczne z polską racją stanu. Niezależnie od obecnej sytuacji geopolitycznej.

                              Czy szable w dłoń? Niekoniecznie. Trzeba by się zastanowić, czy przyjmowanie Ukrainy do UE będzie spójne z naszym interesem gospodarczym.

                              Zrób proste ćwiczenie umysłowe: wyobraź sobie, że Republika Federalna Niemiec postanawia nadać jakiejś jednostce wojskowej imię bohaterów brygady Dirlewangera. No i co dalej sobie przemyśl.
                              • zimna-wodka Re: Głupi i głupszy 24.06.26, 11:18
                                To w drugą stronę. Wyobraźmy sobie, że Ukraińcom nie podoba się Piłsudski. Bo może tak być. I żądają, żeby wymazać go z pamięci. Żadnych ulic, pomników etc. A najlepiej potępić. I konicznie rozliczyc się z polonizacji ich ziemi.
                                Wyobraźmy sobie, że Niemcy chcą na naszej ziemi czcić wypędzonych. Pomniki w Gdańsku, Szczecinie, uroczystości z hymnem.....
                                My uważamy Napoleona za cudo, reszta Europy (poza Francją) ma go za bandytę. Wyobraźmy sobie - albo zmieniacie hymn albo won z UE.

                                PS. Zastanowienie się nad naszym interesem gospodarczym nie obejmuje chyba rozpatrywanie nazw ulic.
                                PS 2. A jaki Niemcy mogliby mieć powód żeby czcić Dirlewangera?
                                • dorota_333 Re: Głupi i głupszy 24.06.26, 11:54
                                  Piłsudskiego nie da się nijak porównać do Szuchewycza, Kłyczkywśkija czy Oneja. Każdy z wymienionych (jako jeden z wielu bohaterow UPA) miał krew na rękach" osobiście i przez wydawane rozkazy mordowania. Bohaterowie UPA dokonali ludobójstwa. Amen. Porównanie z Piłsudskim jest z [...] wzięte.

                                  Wypędzeni to też inny temat. My nie wszczęliśmy okrutnej wojny światowej i nie czerpaliśmy z niej korzyści, jak naród niemiecki.

                                  Jaką Niemcy mieliby mieć korzyść z czczenia Dirlewangera? Dokładnie taką, jaką ma Ukraina z czczenia "bohaterów UPA": obie formacje mordowały "wrogów" państwa istniejącego (Niemcy) lub projektowanego (niepodległa Ukraina). Metodami zresztą zbliżonymi i skierowanymi na ludność cywilną. To bardzo podobne ideowo formacje; ideą był terror wobec ludności cywilnej przeciwnika.

                                  Podsumowując: cokolwiek teraz robi Ukraina i jakkolwiek powinniśmy ją wspierać, to przeszłe zbrodnie ukraińskie rozliczyć musimy. Zełenski popełnił poważny błąd.



                                  PS. Widzisz, propaganda, żeby była skuteczna, musi zawierać ziarno prawdy. Propaganda rosyjska o ukraińskich faszystach a nawet nazistach zawiera niestety ziarno prawdy: UPA była formacją ściśle nazistowską. Ideowo i wykonawczo.

                                  Przy przyjmowaniu Ukrainy do UE konieczne jest przedyskutowanie, czy państwo czczące swoją nazistowską przeszłość (i dokonane ludobójstwo) ma rację bytu w zjednoczonej Europie.

                                  Zełenski przyjmuje za pewnik, że mu to nie przeszkodzi. Dlatego sprawa orderu może mieć jakiś sens.
                                  • zimna-wodka Re: Głupi i głupszy 26.06.26, 23:49
                                    Jeśli porównanie jest z dupy to po co je robisz? Akurat ja próbowałem wytłumaczyć, że krzywdy są po obu stronach a wartościowanie jest bez sensu.
                                    Widać, że gadałem jak chłop krowie na miedzy. OK, zdarza się. Kup sobie krzywdometr, zrób pomiary i napisz co ci wyszło.

                                    Pewnie większość myśli podobnie jak ty. Poparcie dla Snusa bije rekordy. Może będziemy takim unikalnym narodem co poświęci swoją przyszłość dla upiększenia przeszłości. Za to ostrzegam, że poświęcenie czyjejś przyszłości dla upiększenia naszej przeszłości może być trudne.
                                    • dorota_333 Re: Głupi i głupszy 27.06.26, 10:04
                                      > krzywdy są po obu stronach a wartościowanie jest bez sensu

                                      To nieprawda. Po ich stronie jest dokonanie ludobójstwa. Jak zwartościować ludobójstwo?

                                      > Widać, że gadałem jak chłop krowie na miedzy

                                      Ponieważ ja mam dokładnie takie samo wrażenie, to temat należy zakończyć, po prostu.
        • zwrotnicowy Re: Głupi i głupszy 26.06.26, 18:54
          zimna-wodka napisał: Jak przeciwnik polityczny jest durniem to trudno jest nazwać go inaczej.
          Zgrabne ale fałszywe. Przeciwnik polityczny jest durniem tylko dlatego, że nie podziela twojego pogladu.
          Gdyby raptem zmienil swój poglad na zgodny z twoim to nastapiloby cudowne przemieninie i stałby sie mądry. To czysta emocja.
          Można zapytać czy Zelenski "uczcił chłopców z UPA" z głupoty albo "wojna się kończy, będą wybory więc trzeba zadbać o ultrasów." Twoje oba scenariucze nie są warte funta kłakow.
          Po pierwsze Zelenski nie jest głupi. On egzystuje w pewnej rzeczywistości, ktora wymusza takie a nie inne posuniecia. Być może tylko "ultrasy" chcą bić się z Moskalami. Być może otoczony jest "ultrasami" w rządzie i stal się marionetką w ich rekach. Człowiek, ktory nie jest głupi potrafi powstrzymać emocje i pomysleć racjonalnie. Głupi potrafi jedynie opluć.

          • zimna-wodka Re: Głupi i głupszy 26.06.26, 23:56
            Nie zrozumiałeś . Zełenski jest głupi bo wszedł w temat, który niewiele mu dawał. Teraz daje, owszem ale wyłącznie dzięki głupszemu czyli Snusowi.
            Snusowi poparcie wzrosło choć nie wiem co teraz z tego ma. Ale w przyszłości może być trudno. Już nasi patrioci połamali czaszkę nastolatkowi z Ukrainy. Pewnie będą następni. Na Ukrainie też są Polacy. Mniej ich ale też wpierdol mogą zaliczyć.
            A potem wrogość zamieni się w nienawiść.
            Głupota jest ewidentna.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka