stoje_i_patrze 10.12.08, 07:46 Tego jeszcze nie było: FED rozważa wyemitować własny dług(!!) online.wsj.com/article/SB122888021757894023.html poza tym lecimy w dół: xtrends.blogspot.com/2008/12/dow-to-test-5000-5500-range-in-two.html Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pawel-l Re: FED wyemituje włąsny dług? 10.12.08, 08:31 A o pomyśle 100-letnich obligacji co sądzicie ? Odpowiedz Link
przycinek.usa To jest POWAZNA SPRAWA 10.12.08, 17:22 Pawel, to jest powazna sprawa. Tego nie mozna lekcewazyc. PO CO FED chce emitowac wlasny dlug? Przeciez emisja Treasury pokrywa wydatki rzadowe i w przypadku koniecznosci FED moze dostac od Treasury pieniadze. FED przeciez obsluguje emisje Treasury! Emisja dlugu przez FED jest czyms szalenie ryzykownym bo daje FEDowi narzedzie na wypadek gdyby Treasury ODMOWILO FED pieniedzy. Emisja dlugu przez FED daje mu mozliwosc sterylizacji rynku z pieniedzy. Jest to wiec dzialanie antyinflacyjne. To jednak powoduje powstanie sytuacji, w ktorej FED osiaga calkowita kontrole nad rynkiem i mozliwosc nieograniczonej spekulacji nad wszystkimi instrumentami inwestycyjnymi bez kontroli wladzy! Dodatkowo pojawia sie pytanie o zabezpieczenie tego dlugu. Bo czym taki dlug bedzie zabezpieczony? O co cholera chodzi? Prawde mowiac ten postulat narusza suwerennosc USA. Cholera, jezeli oni dostana prawo do emisji dlugu, to tak jakby Congres stracil wladze. Odpowiedz Link
wolo Re: To jest POWAZNA SPRAWA 10.12.08, 22:30 Ja tego też za sku--syna zrozumieć nie mogę. Jak mają działać rynki jak FED ma pożyczać drukowane przez siebie pieniądze? To nie wystarczy nie drukować? O co w tym wszystkim chodzi? Odpowiedz Link
lohicon Re: To jest POWAZNA SPRAWA 10.12.08, 22:50 Proszę Państwa Truizm: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o .... pieniądze. Zdają sobie sprawę, że będą potrzebowali jeszcze więcej $ niż do tej pory ktokolwiek przypuszczał? Wygląda to jak przygotowania do chemioterapi/użycia atomówki/armagedonu/amero?* niepotrzebne skreślić zalżnie od gustu A może zacząć uczyć się chińskiego? Odpowiedz Link
groovey Re: To jest POWAZNA SPRAWA 10.12.08, 23:37 Jednym slowem nastepuje kolejny etap przelomu. Jednak obstawiam na koniec swiata jaki znamy. My tu gadu gadu a tu demokracji niet za chwile. Hehe. To juz mi nie przypomina bailout a'la 1873 ale upadek cesarswa rzymskiego po probie ratowania finansow. Odpowiedz Link
przycinek.usa dwuwladza 11.12.08, 01:21 Sluchaj, to jest przekret w imie wyzszych idealow. Siedze nad tym i kopie w informacjach, ale za cholere nie moge wykombinowac o co tym skurwysynom teraz chodzi. Oni chca obejsc Kongres w zakresie emisji dlugu. Nie rozumiem tylko dlaczego. To jest tak, jakby spodziewali sie bankructwa obligacji i chcieli miec jakis inny dlug, w ktorym ryzyko defaultu bedzie mniejsze od Treasury. Szczerze mowiac to wyglada tak, jakby ktos z wieksza kasa szukal pewnej inwestycji z pewnym procentem, ale bezpiecznej od defaultu Departamentu Skarbu. Wtedy bylaby to emisja pod kolesi. Dolar bylby stabilniejszy, bo moglaby wystapic ucieczka z jednych obligacji na drugie. Ale poza tym ja juz nie wiem zupelnie co oni kombinuja. Takie obligacje daja wspaniala mozliwosc sterylizacji, bo wplywaja bezposrednio na rynek. Dzieki temu moga odessac gotowke z rynku i oslabic presje na zloto. Przy okazji wywolujac spadek wszystkiego, poczawszy od gieldy a skonczywszy na zlocie i ropie naftowej. FED nigdy tak nie mogl robic. Oni mogli zawsze tylko pompowac. Co za koszmar. Nie dosc ze nie ma wolnego rynku, to jeszcze FED bedzie miec w rece bron nuklearna i beda mogli zarowno pompowac jak i spuszczac.... Poczytajmy spokojnie blogi w weekend i dowiemy sie co nam tutaj szykuje wladza. Ktos na pewno wymysli po co to robia. Odpowiedz Link
coondelboory Re: dwuwladza 11.12.08, 09:26 Na moje oko to właściciele Fed korzystają z okazji i szykują się do prywatyzacji USA. Jeśli dostaną taką możliwość, to staną się konkurencją do rynkowych pieniędzy dla rządu USA. I to konkurencją bardziej wiarygodną, bo rząd na wykupienie swoich obligacji musi zebrać pieniądze od poddanych w postaci podatków (a z tym może być różnie, szczególnie w czasach kryzysu), a Fedowi wystarczy je wydrukować. Co tam drukować, w dzisiejszych czasach wystarczy, że zrobią odpowiednie wpisy w bazach danych. Fed będzie trzymał za pysk amerykański rząd, bo jeśli ten będzie brykał, to nie dostanie kasy. Odpowiedz Link
baldazar Re: dwuwladza 11.12.08, 09:49 Pomysł obligacji FED został już uzgodniony przed wyborami. FED (a właściwie instytucje stojące za FED) rządziły Ameryką od momentu powstania FED (vide video Kiellona,) od zawsze. W USA nigdy nie było dwuwładzy. Oczekuję tsunami w 2009 na rynku finansowym. Gwałtowny wzrost bezrobocia, spadek cen- ocean niespłaconych długów prywatnych, korporacyjnych, państwowych. Trzeba mieć kasę i szybkie narzędzia do zarządzania kasą. Kongres działa zbyt powolnie i zadaje zbyt wiele pytań. FED będzie działał w interesie tylko swoich mocodawców (JP MOrgan, ML GS itd) i zapewni im środki na przeżycie-inni zdechną jak Lehman. Odpowiedz Link
7.dni Re: To jest POWAZNA SPRAWA 11.12.08, 00:01 "Emisja dlugu przez FED daje mu mozliwosc sterylizacji rynku z pieniedzy. Jest to wiec dzialanie antyinflacyjne." Jesli powiazemy to z wczesniejsza zapowiedzia "quantitative easing" to wydaje sie ze dokladnie o to chodzi: sciaganie pieniadza z rynku czyli dzialanie antyinflacyjne. Nic innego tutaj nie przychodzi do glowy. Zebezpieczeniem chyba bedzie sama nazwa Fed. To nie jest takie glupie w kontekscie spodziewanej (pewnie i przez Fed) hiperinflacji od nadmiaru pieniadza bez pokrycia, ale raczej nie przy tej wielkosci zadluzenia. Rynek moze od tego totalnie zglupiec. A tam rynek. Chinczycy moga zglupiec. No bo co to jest? Ktore te obligacje lepiej bedzie kupowac Fedowe czy rzadowe? To moze totalnie zablokowac rynek amerykanskiego dlugu. Z pewnoscia juz zasialo jakis niepokoj. Na miejscu Chinczykow juz bym przykrecial kurek i dzwonil do Fed po wyjasnienia. No chyba, ze to jest jakis plan (po tej wizycie z ubieglego tygodnia paulsona w Chinach) powizytowy z nimi uzgodniony. Chyba za malo szczegolow upublicznionych calego tego projektu. Moze Senat te emisje bedzie akceptowal? A moze USA zupelnie przerzuca cale emisje obligacji na Fed? Za malo danych jeszcze. A poza tym to ten kryzys rozwija sie na tyle szybko, ze nie wiem czy zanim zaczna to robic, to juz nie bedzie za pozno. Jedno jest pewne, to bylaby rzeczywiscie niekonwncjonalna i historyczna metoda. Taki test na zywym organizmie, a po latach w ksiazki. A my tu mamy na zywo. Nie ma co narzekac. Trzeba robic zdjecia. Tymczasem, zielony papier plynie sobie na rynek strumyczkiem.... Odpowiedz Link
wolo Re: To jest POWAZNA SPRAWA 11.12.08, 07:44 Tak mi się też wydaje. Oni się po prostu przestraszyli, że może być baardzo duża inflacja i już teraz muszą mieć narzędzie. Jak masz pompę do pompowania to powinieneś też mieć odkurzacz to zasysania z powrotem gdyby przypadkiem za dużo napompował. Swoją drogą nasz NBP robił i robi podobnie. W pierwszej połowie lat 90 tych skupowali walute i budowali rezerwy walutowe PL i musieli sterylizować złotówki, które wypuszczali na rynek. Robili to przez bony NBP potem były i obligacje. Ale jakby nie patrzeć Przecinek ma racją to za dużo władzy i można zapomnieć o rynku Odpowiedz Link
dorota_3 Re: To jest POWAZNA SPRAWA 11.12.08, 09:56 "To moze totalnie zablokowac rynek amerykanskiego dlugu." - Treasuries chodzą z ujemnym oprocentowaniem, zapowiedź bezpośredniego emitowania przez FED jak widać NIE zablokowała rynku długu. Flight to safety jest zbyt silny. Może wytłumaczenie jest prostsze - skala delewarowania na "toksycznych papierach" jest prawdopodobnie dużo większa niż się FED spodziewał. Chcą mieć instrument którym "zapełnią" bilanse banków, żeby pozostały formalnie wypłacalne po prostu. Krótko mówiąc : zamienią toksyczne papiery na swoje obligacje na poziomie bilansów banków. Odpowiedz Link
kiellon Re: FED wyemituje włąsny dług? 11.12.08, 01:44 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=17007&w=88212973&a=88212973 Odpowiedz Link