Dodaj do ulubionych

FED wyemituje włąsny dług?

10.12.08, 07:46
Tego jeszcze nie było: FED rozważa wyemitować własny dług(!!)
online.wsj.com/article/SB122888021757894023.html
poza tym lecimy w dół:
xtrends.blogspot.com/2008/12/dow-to-test-5000-5500-range-in-two.html
Obserwuj wątek
    • pawel-l Re: FED wyemituje włąsny dług? 10.12.08, 08:31
      A o pomyśle 100-letnich obligacji co sądzicie ?
      • przycinek.usa To jest POWAZNA SPRAWA 10.12.08, 17:22
        Pawel, to jest powazna sprawa. Tego nie mozna lekcewazyc.
        PO CO FED chce emitowac wlasny dlug? Przeciez emisja Treasury pokrywa wydatki
        rzadowe i w przypadku koniecznosci FED moze dostac od Treasury pieniadze. FED
        przeciez obsluguje emisje Treasury! Emisja dlugu przez FED jest czyms szalenie
        ryzykownym bo daje FEDowi narzedzie na wypadek gdyby Treasury ODMOWILO FED
        pieniedzy.
        Emisja dlugu przez FED daje mu mozliwosc sterylizacji rynku z pieniedzy. Jest to
        wiec dzialanie antyinflacyjne. To jednak powoduje powstanie sytuacji, w ktorej
        FED osiaga calkowita kontrole nad rynkiem i mozliwosc nieograniczonej spekulacji
        nad wszystkimi instrumentami inwestycyjnymi bez kontroli wladzy! Dodatkowo
        pojawia sie pytanie o zabezpieczenie tego dlugu. Bo czym taki dlug bedzie
        zabezpieczony? O co cholera chodzi?

        Prawde mowiac ten postulat narusza suwerennosc USA.
        Cholera, jezeli oni dostana prawo do emisji dlugu, to tak jakby Congres stracil
        wladze.
        • wolo Re: To jest POWAZNA SPRAWA 10.12.08, 22:30
          Ja tego też za sku--syna zrozumieć nie mogę. Jak mają działać rynki
          jak FED ma pożyczać drukowane przez siebie pieniądze? To nie
          wystarczy nie drukować? O co w tym wszystkim chodzi?
          • lohicon Re: To jest POWAZNA SPRAWA 10.12.08, 22:50
            Proszę Państwa Truizm:

            Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o .... pieniądze.

            Zdają sobie sprawę, że będą potrzebowali jeszcze więcej $ niż do tej pory
            ktokolwiek przypuszczał?

            Wygląda to jak przygotowania do chemioterapi/użycia atomówki/armagedonu/amero?*
            niepotrzebne skreślić zalżnie od gustu

            A może zacząć uczyć się chińskiego?
            • groovey Re: To jest POWAZNA SPRAWA 10.12.08, 23:37
              Jednym slowem nastepuje kolejny etap przelomu. Jednak obstawiam na koniec swiata
              jaki znamy.
              My tu gadu gadu a tu demokracji niet za chwile. Hehe.

              To juz mi nie przypomina bailout a'la 1873 ale upadek cesarswa rzymskiego po
              probie ratowania finansow.
          • przycinek.usa dwuwladza 11.12.08, 01:21
            Sluchaj, to jest przekret w imie wyzszych idealow. Siedze nad tym i kopie w
            informacjach, ale za cholere nie moge wykombinowac o co tym skurwysynom teraz
            chodzi. Oni chca obejsc Kongres w zakresie emisji dlugu. Nie rozumiem tylko
            dlaczego. To jest tak, jakby spodziewali sie bankructwa obligacji i chcieli miec
            jakis inny dlug, w ktorym ryzyko defaultu bedzie mniejsze od Treasury.

            Szczerze mowiac to wyglada tak, jakby ktos z wieksza kasa szukal pewnej
            inwestycji z pewnym procentem, ale bezpiecznej od defaultu Departamentu Skarbu.
            Wtedy bylaby to emisja pod kolesi. Dolar bylby stabilniejszy, bo moglaby
            wystapic ucieczka z jednych obligacji na drugie. Ale poza tym ja juz nie wiem
            zupelnie co oni kombinuja.

            Takie obligacje daja wspaniala mozliwosc sterylizacji, bo wplywaja bezposrednio
            na rynek. Dzieki temu moga odessac gotowke z rynku i oslabic presje na zloto.
            Przy okazji wywolujac spadek wszystkiego, poczawszy od gieldy a skonczywszy na
            zlocie i ropie naftowej.
            FED nigdy tak nie mogl robic. Oni mogli zawsze tylko pompowac.
            Co za koszmar. Nie dosc ze nie ma wolnego rynku, to jeszcze FED bedzie miec w
            rece bron nuklearna i beda mogli zarowno pompowac jak i spuszczac....

            Poczytajmy spokojnie blogi w weekend i dowiemy sie co nam tutaj szykuje wladza.
            Ktos na pewno wymysli po co to robia.
            • coondelboory Re: dwuwladza 11.12.08, 09:26
              Na moje oko to właściciele Fed korzystają z okazji i szykują się do prywatyzacji USA. Jeśli dostaną taką możliwość, to staną się konkurencją do rynkowych pieniędzy dla rządu USA. I to konkurencją bardziej wiarygodną, bo rząd na wykupienie swoich obligacji musi zebrać pieniądze od poddanych w postaci podatków (a z tym może być różnie, szczególnie w czasach kryzysu), a Fedowi wystarczy je wydrukować. Co tam drukować, w dzisiejszych czasach wystarczy, że zrobią odpowiednie wpisy w bazach danych. Fed będzie trzymał za pysk amerykański rząd, bo jeśli ten będzie brykał, to nie dostanie kasy.
              • baldazar Re: dwuwladza 11.12.08, 09:49
                Pomysł obligacji FED został już uzgodniony przed wyborami. FED (a
                właściwie instytucje stojące za FED) rządziły Ameryką od momentu
                powstania FED (vide video Kiellona,) od zawsze. W USA nigdy nie było
                dwuwładzy. Oczekuję tsunami w 2009 na rynku finansowym. Gwałtowny
                wzrost bezrobocia, spadek cen- ocean niespłaconych długów
                prywatnych, korporacyjnych, państwowych.

                Trzeba mieć kasę i szybkie narzędzia do zarządzania kasą. Kongres
                działa zbyt powolnie i zadaje zbyt wiele pytań. FED będzie działał w
                interesie tylko swoich mocodawców (JP MOrgan, ML GS itd) i zapewni
                im środki na przeżycie-inni zdechną jak Lehman.
        • 7.dni Re: To jest POWAZNA SPRAWA 11.12.08, 00:01
          "Emisja dlugu przez FED daje mu mozliwosc sterylizacji rynku z pieniedzy. Jest
          to wiec dzialanie antyinflacyjne."
          Jesli powiazemy to z wczesniejsza zapowiedzia "quantitative easing" to wydaje
          sie ze dokladnie o to chodzi: sciaganie pieniadza z rynku czyli dzialanie
          antyinflacyjne. Nic innego tutaj nie przychodzi do glowy. Zebezpieczeniem chyba
          bedzie sama nazwa Fed. smile

          To nie jest takie glupie w kontekscie spodziewanej (pewnie i przez Fed)
          hiperinflacji od nadmiaru pieniadza bez pokrycia, ale raczej nie przy tej
          wielkosci zadluzenia. Rynek moze od tego totalnie zglupiec. A tam rynek.
          Chinczycy moga zglupiec. smile No bo co to jest? Ktore te obligacje lepiej bedzie
          kupowac Fedowe czy rzadowe? To moze totalnie zablokowac rynek amerykanskiego
          dlugu. Z pewnoscia juz zasialo jakis niepokoj. Na miejscu Chinczykow juz bym
          przykrecial kurek i dzwonil do Fed po wyjasnienia. No chyba, ze to jest jakis
          plan (po tej wizycie z ubieglego tygodnia paulsona w Chinach) powizytowy z nimi
          uzgodniony.

          Chyba za malo szczegolow upublicznionych calego tego projektu. Moze Senat te
          emisje bedzie akceptowal? A moze USA zupelnie przerzuca cale emisje obligacji na
          Fed? Za malo danych jeszcze. A poza tym to ten kryzys rozwija sie na tyle
          szybko, ze nie wiem czy zanim zaczna to robic, to juz nie bedzie za pozno.

          Jedno jest pewne, to bylaby rzeczywiscie niekonwncjonalna i historyczna metoda.
          Taki test na zywym organizmie, a po latach w ksiazki. smile A my tu mamy na zywo.
          Nie ma co narzekac. Trzeba robic zdjecia. smile
          Tymczasem, zielony papier plynie sobie na rynek strumyczkiem....
          • wolo Re: To jest POWAZNA SPRAWA 11.12.08, 07:44
            Tak mi się też wydaje. Oni się po prostu przestraszyli, że może być
            baardzo duża inflacja i już teraz muszą mieć narzędzie. Jak masz
            pompę do pompowania to powinieneś też mieć odkurzacz to zasysania z
            powrotem gdyby przypadkiem za dużo napompował.
            Swoją drogą nasz NBP robił i robi podobnie. W pierwszej połowie lat
            90 tych skupowali walute i budowali rezerwy walutowe PL i musieli
            sterylizować złotówki, które wypuszczali na rynek. Robili to przez
            bony NBP potem były i obligacje.
            Ale jakby nie patrzeć Przecinek ma racją to za dużo władzy i można
            zapomnieć o rynku
          • dorota_3 Re: To jest POWAZNA SPRAWA 11.12.08, 09:56
            "To moze totalnie zablokowac rynek amerykanskiego
            dlugu." - Treasuries chodzą z ujemnym oprocentowaniem, zapowiedź
            bezpośredniego emitowania przez FED jak widać NIE zablokowała rynku
            długu. Flight to safety jest zbyt silny.
            Może wytłumaczenie jest prostsze - skala delewarowania
            na "toksycznych papierach" jest prawdopodobnie dużo większa niż się
            FED spodziewał. Chcą mieć instrument którym "zapełnią" bilanse
            banków, żeby pozostały formalnie wypłacalne po prostu. Krótko
            mówiąc : zamienią toksyczne papiery na swoje obligacje na poziomie
            bilansów banków.
    • kiellon Re: FED wyemituje włąsny dług? 11.12.08, 01:44
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=17007&w=88212973&a=88212973
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka