Forum Kuchnia Wino
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Amphorum, ul. św. Jana 5

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.06, 13:07
    Nowa winiarnia w Krakowie!!
    Mają pyszne winka (węgierskie, austriackie), polecam Tokaja ASZU !!!
    Warto zobaczyć i spróbować, przystępne ceny, niestandardowy wystój wnętrza.
    Nie będziecie chcieli wychodzić :-)
    Obserwuj wątek
          • Gość: marta do docg!!! IP: *.bci.net.pl 20.03.06, 22:18
            mówisz, że wino z beczki to obciach???
            no tak, bo pewnie gustujesz w "wykwintnych tanich winach"!!!
            Gratuluję gustu!!
            Sądziłm, że na tym forum wypowiadają sie ludzie na poziomie, o jak bardzo się
            rozczarowałam!!!
            • winoman Re: do docg!!! 20.03.06, 23:21
              Gość portalu: marta napisał(a):

> mówisz, że wino z beczki to obciach???
              > no tak, bo pewnie gustujesz w "wykwintnych tanich winach"!!!

Obciach, czy nie obciach (moim zdaniem jednak obciach), nie słyszałem, by
              ktokolwiek gdziekolwiek sprzedawał dobre wino z beczki. Owszem, niektóre wina w
              beczkach dojrzewają, ale u producenta, w kontrolowanych warunkach, w
              kontrolowanym czasie. Wino w beczce nie jest winem skończonym, szybko ewoluuje,
              łatwo się psuje i żaden szanujący się producent takiego wina w świat nie
              wypuści, chyba, że sprzedaje je anonimowo i mu nie zależy ani na jakości wina,
              ani na własnej renomie. Owszem, słyszałem o sprzedawaniu pełnych beczek, ale
              robią to albo producenci, którzy z jakiejś partii wina są niezadowoleni i
              sprzedają je razem z beczką jakiemuś większemu hurtownikowi, który zmiesza je z
              innymi, podobnej jakości winami produkując tanie wino na wielką skalę, albo też
              beczki z dobrym winem kupuje kupiec, który sam to wino będzie butelkował i dalej
              puszczał w świat już w butelkach. Podstawowa zasada obowiązująca przy kupowaniu
              dobrych win mówi: kupuj tylko wina butelkowane przez producenta!

Oczywiście są wyjątki, na przykład do popijania posiłku przyrządzonego na
              campingu nad Morzem Śródziemnym doskonale będzie się nadawać proste wino nalane
              z beczki czy kadzi do butelki po wodzie mineralnej u lokalnego producenta (jeśli
              trafi się na dobrego!).

Pozdrawiam!
                • winoman Re: do docg!!! 21.03.06, 13:03
                  > W beczkach są specjalne pojemniki, w których jest przechowywane wino,

Rozumiem, że chodzi o specjalne worki z folii, z zaworem niedopuszczającym
                  powietrza, tak? Owszem, słyszałem, że w Australii nawet te naprawdę dobre wina
                  i w takim opakowaniu można kupić, ale w Europie producenci, jeśli tak jakieś
                  wina sprzedają, to niespecjalnie się tym chwalą i są to zawsze najbardziej
                  podstawowe wina z ich oferty. Nie przeczę, mogą być całkiem smaczne, ale nie
                  budowałbym na nich reputacji żadnej szanującej się winiarni.

> ale zauważ,że można do nich wlać bardzo dobrej jakości wino.
                  > Chodzi po prostu o efekt! :-)

Bardzo dobrej jakości wino zawsze będę wolał pić nalane z oryginalnej butelki,
                  co więcej, byłoby dobrze, gdyby ta butelka przy mnie była otwarta.

Pozdrawiam!
                    • Gość: docg Re IP: *.poltegor.com.pl 21.03.06, 15:39
                      dlatego w restauracjach tylko podstawowe wina są sprzedawane na kieliszki, te
                      droższe raczej tylko jako całe butelki.
                      pozdrawiam
                      p.s. co do idei sprzedawania wina z beczki mniemam, że to ma być forma kaganka
                      oświaty niesionego w lud, żeby ówże zamiast piwa sięgnął po wino; to rozumiem i
                      popieram. Ale twierdzenie, że sprzedaje się w ten sposób bardzo dobre wina to
                      nieporozumienie.
                      deo
      • Gość: Kleszcz Re: Amphorum, ul. św. Jana 5 IP: 219.144.196.* 17.03.06, 19:47
        Amphorum, ul. św. Jana 5
        Autor: Gość: zuzka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
        Data: 13.03.06, 13:07 + dodaj do ulubionych wątków

--------------------------------------------------------------------------------
        Nowa winiarnia w Krakowie!!
        Mają pyszne winka (węgierskie, austriackie), polecam Tokaja ASZU !!!
        Warto zobaczyć i spróbować, przystępne ceny, niestandardowy wystój wnętrza.
        Nie będziecie chcieli wychodzić :-)

Data wipsu! 14 tego ten lokal nie był jeszcze otwarty. Krzątanina w środku, ale
        zamknięty i obsługa poinformowała, że dopiero na dniach otwarcie. Więc po co
        taki prymitywny, pseudoreklamowy wpis?
        • Gość: ninjanna Re: Amphorum, ul. św. Jana 5 IP: *.krakow.sdi.tpnet.pl 18.03.06, 14:45
          Hej! Kleszcz :reklama jak reklama !..nie wiem o co Ci chodzi?:\. Wczoraj
          spędziłam tam miły i wesoły wieczór ze znajomymi i naprawdę bardzo polecam to
          miejsce tym , którzy doceniają smak dobrego wina. Napewno nie zadowoli to
          miejsce osób poszukujących miejsca do tańczenia i szaleńst nocy. Jednak
          zadowoleli będa Ci, którzy w miłym klimacie lubia spedzić czas ze znajomymi lub
          ukochaną osobą. Fajny wystrój ...szczególnie siedzenia- beczki. Spokojna
          muzyczka .Wiem , że otwarte w każdy dzień tygodnia od 12 00 do 0.00 a w weekendy
          do ostaniego klienta.:)
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka