Gość: maciek IP: *.pppool.de 20.05.03, 23:19 Witam, chwilowo mieszkam w niemczech w Salzgitter (20 km od Braunschweigu). Czy w tej oklicy jest coś wartego zobaczenia, ciekawe miasta, zabytki lub inne ciekawe miejsca? pozdrawiam, maciek Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
norepinefryna Re: niemcy 21.05.03, 12:41 Gość portalu: maciek napisał(a): > Witam, chwilowo mieszkam w niemczech w Salzgitter (20 km od Braunschweigu). Zajrzyj na www.braunschweig.de/ sam bym chetnie sie tam przejechal. Sam mieszkam w Magdeburgu (to godzina z kawalkiem drogi od Braunschweig). Mozesz sie tez wybrac do Getyngi: www.pol.goettingen.de/ A juz wszystko zobaczysz to mozesz zajrzec do Magdeburga (ktory pieknoscia nie grzeszy, ale da sie lubic), chocby po to zeby zobaczyc jedna z najwyzszych na swiecie chyba drewnianych budowli: www.magdeburg.de www.elbauenpark.de Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Re: niemcy IP: *.dip.t-dialin.net 23.05.03, 18:05 Do Hildesheim masz 30 km.Miasto z dwoma czy trzema obiektami na liscie UNESCO i najpiekniejszym budynkiem z muru pruskiego na swiecie, www.angelfire.com/nt2/weltreisen/Hildesheim/index.html 40 km na poludnie gory Harzu i miasto Goslar -starowka i kopalnia rud cynku i olowiu na liscie UNESCO mitglied.lycos.de/oktavian26/Germany/Harz/Goslar/ troche dalej Wernigerode i perla sredniowieczna Quedlinburg - 1200 domow z muru pruskiego - cale miasto na lisci UNESCO. Odpowiedz Link Zgłoś