Dodaj do ulubionych

szeregówki CTE na maślicach

IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 16.09.10, 20:40
czy ktoś miał do czynienia z firmą CTE s.a.? Zainteresowały mnie szeregówki na budowanym przez nich osiedlu na Maślicach ale niestety niewiele wiem o samej firmie.
Obserwuj wątek
  • Gość: mieszkancy Re: szeregówki CTE na maślicach-aktualnosci 07/12 IP: *.torservers.net 16.07.12, 18:05
   Sprawy formalne budowy CTE "Zielone wzgórze" na Maślicach.

   - CTE ma pozwolenie na budowę, jednocześnie Urząd Miasta wznowił jakiś czas temu postępowanie o udzielenie pozwolenia ze względu na pominięcie stron we wcześniejszym procesie - sprawa otwarta, decyzja niedługo.
   - CTE buduje i jednocześnie złożył projekt zamienny. Jaki może być wpływ odrzucenia tego projektu na budowane budynki, wie CTE, biorąc na siebie ewentualne ryzyko. Jedną zmianę już wycofywał - kolejne podniesienie poziomu budynków.

   Działania CTE nie mają akceptacji mieszkańców z jednego powodu - próbuje wynosić swoje bloki i działki znacznie powyżej istniejących. Robią garaże podziemne i napotkali wyższy poziom wód gruntowych niż oczekiwali, próbują więc uciekać jeszcze bardziej w górę.

   M.in. w związku z tym mieszkańcy próbują minimalizować wpływ tego podniesienia na swoje działki. Dodatkowo CTE chciał odprowadzać całą wodę z dachów szeregów, na te skrawki działek, które pozostały za szeregami. Istniejąca kanalizacja nie jest dostosowana do typu i intensywności zabudowy jaką buduje CTE, jest przewidziana pod domy jednorodzinne. Już w tej chwili wodę z przodów działek i drogi CTE musi gromadzić w podziemnych rurach.
   • Gość: mieszkancy Re: szeregówki CTE na maślicach-Etap II IP: *.formlessnetworking.net 06.08.12, 00:27
    Nie czytam ewentualnych pytań, bo za dużo na tym forum ukrytych "wielbicieli" developera, co wnikliwi czytacze są w stanie bardzo łatwo zauważyć, na których szkoda czasu.

    Każdy chętny może przyjechać w rejon budowy i porozmawiać z mieszkańcami, m.in. o tym jak w nocy słychać pompy wypompowywujące wodę z garaży.

    Jeśli będziecie bazować na marketingu CTE, Wasza sprawa, możecie mieć wtedy pretensje tylko do siebie.

    Ewentualnym kupcom skrajnych działek radzę uzyskać przekrój swojej działki od granicy do granicy, aby nie kupować kota w worku.

    Zainteresowani niech wiedzą, że będą mieli na swojej działce zlewnię wody deszczowej z dachów. I to na większą skalę niż dla domów jednorodzinnych - bo w szeregach nie ma odstępów pomiędzy domami, jakie są pomiędzy domami jednorodzinnymi. Woda z dachu będzie odprowadzana bezpośrednio na Wasze małe działki. Z rzeczywistych obserwacji co się dzieje po deszczu - tragedia.

    To CTE zaprojetkowało takie skupisko mieszkań na małej przestrzeni, czego efektem jest m.in. konieczność zapewnienia dla wszystkich mieszkan miejsc parkingowych. Rozwiazaniem CTE na to są garaże podziemne, które muszą podnosić i budować wyżej, bo je zalewa.

    Stąd osiedle na skarpie, z problemami. A mogli zbudować normalne osiedle, jak w Etapie I. A tak straszą prawnikami, kombinują. Wszystko z powodu kasy, bo rachunek jest prosty, czym więcej sprzedanych mieszkań na małej przestrzeni tym więcej kasy dla developera.

    Sprawa pozwoleń CTE, może się ciągnąć. Różnie bywa, lepiej wpłacać większość po wybudowaniu oraz uzyskaniu przez CTE niezbędnych odbiorów. Niech developer bierze na siebie ryzyko, skoro wybrał taki sposób postępowania.
   • wojtas771 Re: szeregówki CTE na wysypisku Maślice. 25.11.12, 19:35
    Gość portalu: Obywat napisał(a):

    > Pozdrawiam naiwnych kupujących domy na osiedlu "DOM NA WYSYPISKU" smieci na wrc
    > ławskich Maślicach.
    >
    > Jest tyle dobrych firm z ciekawie położonymi inwestycjami we wrocławiu.
    > Niech Was cena nie skusi do życia na wysypisku.

    kolejny internetowy półgłowek, ktoremu wydaje sie, ze cos wie, ale w zyciu nie przeczytał zadnej ksiazki.
    Wysypisko zostalo zrekultywowane, cala okolice bedzie zagospodarowana (wzgorze bedzie miejscem dla wypoczynku i aktywnego spedzania czasu). Maslice i okolice dawnego wysypiska to najwiekszy w miescie potencjal rozwojowy, w przeciwienstwie do zapchanych do granic mozliwosci Krzykow na przyklad.
    Zanim zaczniesz bredzisz, półgłówku, pomysl. jesli umiesz myslec.
   • th43dk Re: szeregówki CTE na wysypisku Maślice. 26.11.12, 09:39
    @Obywat: Uświadom nas proszę, w jaki sposób mieszkanie w odległości 800 m od zamkniętego, zrekultywowanego wysypiska ale za to z dala od uczęszczanych dróg i w pobliżu parku jest gorsze od wdychania spalin mieszkając w centrum lub na Krzykach?
  • Gość: Ant Re: szeregówki CTE na maślicach IP: *.bestgo.pl 26.12.12, 17:19
   same szeregi nie wyglądają źle, nawet "cywilizowane" odległości od budynków, garaże wyglądają na suche, nic nie śmierdzi itp.
   jedynie co przeraża do BŁOTO dookoła, są to drogi należące do miasta i wątpię, żeby developer je zrobił, chyba, że mają jakiś glejt z UM
   jest to największy minus całej inwestycji, oprócz tego osiedla jest sporo domków jednorodzinnych i pewnie nie tak łatwo będzie się dogadać kto ma cisnąć o normalne drogi
   nawet byłem zainteresowany, jednak po wizji lokalnej i czyszczeniu auta + butów po prostu czar prysnął :(
   • Gość: gość Re: szeregówki CTE na maślicach IP: 80.50.131.* 21.01.13, 13:26
    dziwne, że nie zapytałeś sprzedającego :)?! Miasto fantastycznie wykorzystuje takie inwestycje, wymuszając na inwestorach między innymi budowę dróg. Tak też jest w przypadku tego Osiedla. Na Siedleckiej jeszcze nie mieli tego obowiązku, ale w Przypadku Łukowskiej i Lubelskiej już mają! Czasami gdyby nie takie inwestycje, lokalesi pływali by w błocie przez lata!
    Za rok o tej porze nie poznasz tego miejsca!
     • Gość: gość Re: szeregówki CTE na maślicach IP: 80.50.131.* 24.01.13, 16:48
      Tak, jestem pracownikiem DSA - grupy kapitałowej, do której należy między innymi CTE i tak jak kilku innych moich kolegów kupiłem na tym osiedlu nieruchomość. Pierwszy dom na Siedleckiej po lewej stronie, zapraszam na herbatę :). Oczywiście nie twierdzę, że ten projekt jest idealny dla każdego, ale mi pasuje pod wieloma względami (na Łukowskiej kupiłem szereg dla rodziców) to chyba nie jest powód na embargo do wypowiedzi na forum...?! Dlatego, jeśli masz jakieś pytania (tylko bez bicia piany), chętnie na nie odpowiem albo zapraszam, skoro wiesz już gdzie mieszkam :) !

      (W budynku, w którym pracuję ten IP ma kilkaset osób a post wysłałem po raz pierwszy, nie mam czasu na "leczenie rozchwianych emocji", ale jak trzeba mogę uczestniczyć w merytorycznej dyskusji)


    • Gość: Hania Re: szeregówki CTE na maślicach IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.01.13, 19:29
     Czyli informacja na stronie zielonego wzgórza "W trosce o najmłodszych mieszkańców osiedla wybudujemy ogólnodostępny plac zabaw w sąsiedztwie osiedla" to zwykłe oszukiwanie przyszłych klientów. A jeśli chodzi o górkę to chyba nie mówi Pan o tym wysypisku śmieci na które nie ma wstępu. Jak na razie to widzę że powoli informacja na stronie deweloperskiej to jedynie chwyt marketingowy. Ciekawe co jeszcze nie jest prawdą. Byłam oglądałam tę inwestycję. Domki i może fajne ale wszędzie błoto brak podstawowej infrastruktury. A teraz nawet brak placu zabaw dla dzieci, to niezbyt miła perspektywa włóczenia się z dzieckiem po zabłoconej okolicy. Chyba jednak się zastanowię nad inną inwestycją.
     • tay2 Re: szeregówki CTE na maślicach 29.01.13, 15:25
      prosze myslec i szukac informacji, droga pani, nie jak durna blondzia. Otóż wysypisko jest zamknięte, bo grunt sie stabilizuje, potrwa to jeszcze do przyszłego roku. Potem w planach jest wybudowanie na nim terenów rekreacyjnych, zabawowych, zjazdów rowerowych itd.
      Będzie sie pani bobasek mógł tam zabawiać.
      • Gość: Hania Re: szeregówki CTE na maślicach IP: 78.9.4.* 29.01.13, 18:10
       Po pierwsze nie życzę sobie żeby się tak do mnie zawracać. Nie obrażam Pana i również sobie tego nie życzę.
       Po drugie czytałam w internecie najnowsze informacje na ten temat: wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,12291325,Z_gorka_na_Maslicach_mamy_pod_gorke__Unia_daje_i_wymaga.html
       I w senne marzenia uwierzę jak to zobaczę. Nie wiadomo kiedy miasto będzie miało ochotę, pieniądze i możliwości(np. odgazowanie wysypiska) na zrobienie z tego terenów rekreacyjnych.
       Po trzecie pisałam tylko o tym że jak ktoś obiecuje plac zabaw w okolicach osiedla to powinien go wybudować, bo osiedle ma być wybudowane w 2013 roku i to jest realniejszy termin niż obietnice miasta. Zanim miasto zrealizuje swoje plany to moje dziecko nie będzie już potrzebowało placu zabaw.
       Obecnie na rynku jest duży wybór gotowych już inwestycji na których plac zabaw już jest i będą mogła z niego korzystać. Natomiast jeśli miasto spełni swoje obietnice to zawsze będzie można przeprowadzić się w te okolice ze starszym już dzieckiem i korzystać z walorów tego miejsca. No chyba że moje dziecko do tej pory pójdzie na swoje, biorąc po uwagę że w budżecie Wrocławia jest coraz mniej pieniędzy na tego typu inwestycje :) A tak swoją drogą ciekawe ile lat musiałabym czekać żeby miasto wybudowało drogi na tym osiedlu:)
       • Gość: Ant Re: szeregówki CTE na maślicach IP: *.bestgo.pl 29.01.13, 21:28
        z drogami, placami zabaw i inną infrastrukturą to kwestia potrzeb
        cena jak na Wrocław jest atrakcyjna, więc nie ma co się spodziewać cudów
        ten developer moich potrzeb nie zaspakaja, więc decyzje poszły w innym kierunku (jest dzisiaj z czego wybierać na szczęście)
        ps.
        sama okolica jest naprawdę OK

       • Gość: gość Re: szeregówki CTE na maślicach IP: 80.50.131.* 30.01.13, 10:28
        a nie lepiej wykonać jeden telefon do źródła i zapytać co z drogami i placem zabaw a nie snuć domysły i dodatkowo narażać się na jakieś głupie uwagi na forum...?! Dróg nie wybuduje miasto tylko inwestor (tak zapisane w umowie) inaczej nie dostanie odbioru inwestycji. Podobnie jest z placem zabaw (zaznaczam, że Aquapark to na pewno nie będzie)...
        • Gość: hola Re: szeregówki CTE na maślicach IP: *.195.253.3.solcon.nl 06.02.13, 21:21
         Hola, hola. Inwestycje odbiera nadzór budowlany na podstawie projektu budowlanego nie umowy. Nie myl dwóch różnych rzeczy.
         Ale rada dobra, trzeba sprawdzić w CTE te papiery - droga (termin realizacji, żeby wiedzieć czy na razie nie lepiej kupić terenowe auto i standard drogi, bo się okaże że gruntowa albo wysypią kamienie, przepis na dziury po zimie gotowy), to samo plac zabaw. Sprawdzić - znaczy zobaczyć czarno na białym te zapisy, telefon nie zobowiązuje.
         Trudno uwierzyć żeby zrobili jakieś drogi dojazdowe przed zakończeniem całej inwestycji, może wewnętrzne, a kto wie ile to potrwa? Więc ktoś może już mieszkać i taplać się w błotku, po dziurach, bo cała budowa nie będzie zakończona.
       • Gość: gość Re: szeregówki CTE na maślicach IP: *.adsl.inetia.pl 14.02.13, 18:27
        ludziska co wy z tymi drogami. powaliło was. od kiedy to dla jaśnie państwa miasto drogi zbuduje. może najpierw w polu miasto ma drogę zrobić co by Pani zechcaiała domek kupić. wszystkie drogi na osiedlu były zbudowane w relacji miasto-mieszkańcy. koszt wyszedł po 500zł na rodzinę, to dużo? brakuje asfaltu ul. lubelskiej na odcinku 100m i to taki problem? nawet jak nie powstanie od razu droga utwardzona, to trochę inicjatywy a nie czekac wygodnie że ktoś załatwi. a jak się nie podoba to proszę szukac przy drodze. kurcze oby mniej pieniaczy w tych szeregowkach mieszkało, bo będzie problem. już w domach obok ich wystarczy.
        • Gość: Gość Re: szeregówki CTE na maślicach IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.02.13, 19:49
         Jest XXI wiek i mieszkamy w cywilizowanym kraju, więc drogi też powinny być na takim poziomie. 500 zł na rodzinę za drogę to chyba czyjeś senne marzenia, albo dane z okresu PRL. Może najpierw zapytajcie mieszkańców słynnej Trawowej wybudowanej dzięki ich inicjatywy lokalnej ( zresztą chyba jedynej we Wrocławiu, bo aż w TV wylądowali) jaki był koszt wybudowania i ile to trwało. A nawiasem mówiąc jeśli ktoś bierze prawie pół miliona za mieszkanie to można się od niego domagać normalnych dojazdów. Obecnie na rynku jest duży wybór mieszkań, a ceny wciąż spadają i elastyczność deweloperów w ich negocjacji wzrosła. Jeśli deweloperowi zależy na sprzedaży to powinien myśleć o wybudowaniu drogi do swojej inwestycji, szczególnie jeśli jak twierdzisz niewiele ona kosztuje. Ciekawe że dewelopera nie stać? A ma być stać mieszkańców, którzy kupują w większości swoje mieszkania na kredyt? Innych deweloperów stać jakoś na drogi? Wystarczy się przejechać po innych inwestycjach. Czyżby ten deweloper nie miał odpowiedniego zaplecza finansowego? Wówczas w ogóle trzeba się nad nim zastanowić....
          • Gość: gość.. niby cte :) Re: szeregówki CTE na maślicach IP: *.adsl.inetia.pl 15.02.13, 16:38
           wiesz "fan ogu" naprawdę szkoda mi ciebie...po prostu ręce opadają. a za pomówienia to możesz w sądzie się znaleźć. co do kosztów (500zł) na rodzinę to popytajcie ludzi ile płacili na chełmskiej i podobnych ulicach tutaj, za partycypację w kosztach i przestańcie pieprzyć na forum dyrdymały. po drugie cte wykoana drogi między szeregówkami a łukowska należy do miasta i tam miejscie pretensje za jej stan. po trzecie ktoś tu pisał o błocie, trzeba być idiotą żeby żądać drogi w casie budowy jak jeździ ciężki sprzęt, przecież jeszcze trzy etapy są do końca inwestycji, ludzie używajcie mózgów.
           • Gość: gość Re: szeregówki CTE na maślicach IP: 78.9.7.* 15.02.13, 18:07
            No i wszystko jasne:) Żadnemu mieszkańcowi nie przeszkadzałoby to że drogę miałby wybudować deweloper i z tego powodu by się nie burzył na forum. No chyba ze jest się przedstawicielem dewelopera... Czyli te wszystkie wcześniejsze informacje że droga i plac zabaw będzie tylko trzeba do źródła dzwonić to był blef. Z tego co widzę to wszyscy mieli rację co do błotnistej drogi, gdzie bez samochodu terenowego i kaloszy ani rusz. Do zestawu tych mieszkań deweloper te dwa gadżety powinien dołączać gratis:) A nawiasem mówiąc nie rozumiem dlaczego deweloper nie może w ramach inicjatywy lokalnej wybudować tej drogi i dogadać się w tej sprawie z miastem, szczególnie jeśli to takie tanie? :) przecież obecnie jest właścicielem wszystkich działek i może już zacząć taką inicjatywę a nie dopiero wszyscy mieszkańcy, którzy musieliby czekać na wybudowanie wszystkich etapów i na sprzedaż wszystkich mieszkań co mogłoby trochę potrwać biorąc pod uwagę obecne "walory" lokalizacyjne tego osiedla. Co najmniej 10 lat przez błotko :))) A co do rozjeżdżania drogi to z tym ciężkim sprzętem nie przesadzajmy, to nie"sky tower", jakoś przy innych inwestycjach z tym problemu nie mają. Nawet na maślicach. Po prostu deweloper szuka oszczędności i liczy na to że znajda się tacy co mają problem ze wzrokiem i nie zauważą braku podstawowego dojazdu i dojścia do osiedla. Już widzę tę drogę po deszczach, rozjechaną przez "ciężki" sprzęt z budowy i dzieci zasuwające do szkoły obok a samochodu to lepiej nie myć w ogóle. Co po drogach między szeregówkami jak do nich się normalnie dojechać nie da. Nie mówiąc już o tym że to całe błoto wyląduje na drogach wewnętrznych. Współczuję przyszłym mieszkańcom! Sami po wizycie na tym osiedlu i szorowaniu potem samochodu zrezygnowaliśmy z tej inwestycji. Jest wiele inwestycji, nawet na maslicach gdzie nie ma takich problemów a deweloperzy są bardzo elastyczni w różnych kwestiach i nie starają się aż tak oszczędzać. To nie są już czasy hossy na rynku nieruchomości gdzie deweloperzy dyktowali warunki klientom. Teraz każdy deweloper walczy o klienta, tylko jeszcze niektórzy o tym zapominają. Życzę powodzenia w sprzedaży mieszkań, co jak widać po efektach III etapu sprzedaży na pewno się przyda:)
    • Gość: Michał Re: Dom od cte na WysypiskU maślice. IP: *.internetia.net.pl 13.12.13, 09:18
     Witam!
     Kupiliśmy tam bardzo ładne mieszkanie.
     Nikt nas nie zmuszał. Jednak nie wiedzieliśmy, że zjazdy do garaży będą tak mocno nachylone! Sama współpraca z developerem jest w porządku.
     Podstawowym problemem tego osiedla - z czego nie zdaje sobie jeszcze sprawy większość mieszkańców / remontujących się - będzie parking!!! Każdy ma garaż - ok, ale ja np. jak i wielu moich sąsiadów mamy po dwa samochody. Moja żona, a także żony sąsiadów są zgodne: nie będą parkować na tak stromym zjeździe do garażu! Niektóre kobiety nawet nie zjadą do garażu! Teraz nie ma problemu - parkujemy sobie pod parkanem oddzielającym etap III od budowy etapu IV. Ale za rok tam będą wprowadzać się rodziny, będą jeździć podwykonawcy... TO OSIEDLE NIE MA PARKINGU WSPÓLNEGO!!! TEREN PRZED OSIEDLEM ZOSTAŁ OBSADZONY THUJAMI. NIE WOLNO TAM PARKOWAĆ! (Chociaż pracownicy CTE mogą...) Takie kilka informacji na temat osiedla... Jeśli developer nic nie zrobi w sprawie parkingu, będą problemy z tak banalnymi sprawami, jak parkowanie gości, parkowanie swojego drugiego samochodu.
      • michalzwroclawia Re: szeregówki CTE na maślicach 22.12.14, 10:23
       Witam!
       Właściciel domeny jest od dłuższego czasu za granicą. Chyba nie opłacił jej na czas i teraz jest problem, ponieważ jest zamrożona i za chwilę może wpaść do puli wolnych domen. Spróbujemy ją wykupić na nowo, ale jeśli się nie uda, to przeniesiemy forum i stronę Maślic na nową domenę. Wszystkie wątki powinny zostać zachowane. Będę informował w tym temacie.
       • stas_123 Re: szeregówki CTE na maślicach 06.02.15, 16:54
        Deweloper się już postarał, żeby tej domeny nie było. Bo jak by wyglądało to co było tam napisane w świetle tego, że szczyci się mianem "inwestycji roku 2014" ze "znakiem jakości". Wniosek jest tylko jeden jak nie ma jakości to trzeba kupić tę jakość jakimś znakiem a klienci i tak wiedzą jaka to "jakość". Od początku kantują i buble wciskają. Do tej pory to naprawiają. Na nowych segmentach to już widać gołym okiem... szkoda gadać.
    • stas_123 Re: szeregówki CTE na maślicach 01.09.15, 12:46
     Jak ktoś chciałby pogrążyć tę firmę co buduje nowe segmenty na "Zielonym Wzgórzu" to jest na to najlepszy moment. Wszystko widać jak na dłoni. Krętacze widać nie mogą się powstrzymać żeby nie oszukiwać...taka natura.
     • stas_123 Re: szeregówki CTE na maślicach 03.09.15, 11:33
      Zalepianie kawałkiem styropianu miejsca gdzie powinna być dylatacja między samodzielnymi konstrukcyjnie budynkami jednorodzinnymi??? Żenada - macie ludzi za idiotów??? Widzę, że dalej traktujecie swoich klientów jak dojne krowy tylko jeszcze bardziej ich oszukujecie....
      • stas_123 Re: szeregówki CTE na maślicach 08.09.15, 13:25
       Wylali 3 płyty fundamentowe na 9 budynków. Czyli 3 budynki po 2 lokale mieszkalne są połączone konstrukcyjnie fundamentami. Potem wylali wspólne ściany fundamentowe dla 3 budynków. Teraz przedzielają te ściany wew. ściankami dla zmyłki a miejsce połączenia ze ścianami fundamentowymi oblepiają styropianem i malują masą na czarno - co ma udawać zaślepienie dylatacji. Czyli postawili nielegalny wspólny fundament dla 3 modułów po 3 budynki x 2 lokale. To nie jest już budownictwo jednorodzinne. To jest łamanie prawa jakim jest plan miejscowy. To jest już wielorodzinka. Jak ktoś chce się ich pozbyć wystarczy to zgłosić do PINB-u. No chyba, ze tamci już o wszystkim wiedzą ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka