25.03.09, 10:28
Ostatnio natknęło mnie żeby zaplanować sobie wakacje, co do kierunku to z całą pewnością będzie to Europa ale jeszcze dokładnie nie określiłam gdzie wylecę, najważniejsze że chęci i pieniążki są a z resztą będę musiała sobie jakoś poradzić, chyba że zechcecie mi troszkę ułatwić zadanie i opowiecie o swoich dotychczasowych wyprawach po Europie, nawet najdrobniejsze szczegóły mnie interesują, za pomoc życzliwych ludzi dziękuje
Obserwuj wątek
      • emil_pl Re: Europa! 08.04.09, 13:33
        ale koleżanka się rozpisała...
        ja mam znacznie więcej do powiedzenia na temat korfu jeśli rzeczywiście taki wyjazd do grecji cię interesuje. Ale wydaje mi się że to całkiem dobry wybór, przynajmniej wspólnie z małżonką tak uważamy więc kto wie może i tobie się spodoba. To żeby podać ci trochę więcej istotnych informacji napiszę jeszcze że byłem w hotelu golden view z Itaki i mimo wszystko życzę powodzenia i szybkiego wyboru
    • Gość: ines Re: Europa! IP: *.rzeszow.mm.pl 08.04.09, 13:48
      Ale musisz najpierw napisać czy faktycznie interesuje Cie wyprawa(takiego słowa
      użyłaś czyli wyjazd poznawczy i zwiedzanie głównie) czy wczasy czyli pobyt
      prawie w jednym miejscu, w jednym hotelu i głównie wypoczynek.
    • miriam_73 Re: Europa! 08.04.09, 15:29
      wszystko zależy od tego czy chcesz zwiedzać czy plażować oraz czy zamierzasz
      jechać z biurem, czy na własną rękę.

Zwiedzanie plus wypoczynek to np. Hiszpania ( ja objechałam głownie podróżując
      pociągiem, na odcinku pomiedzy Kadyksem a Algeciras oraz wyjeżdżając z Granady
      na wybrzeże do Nerja i Almunecar autobusem) - leciałam przez Madryt, bo
      planowałam obejrzec kilka miejsc nieodległych od Madrytu (Toledo, Aranjuez,
      Escorial, Segovia, AVila i Salamanca) potem stamtad pociągiem na południe do
      Cordoby, Sevilla, Kadyks, Algeciras, Gibraltar, Ronda i Granada). Nocowałam w
      hostelach, pociągi w wariancie ida y vuelta (w obie strony) z rabatem. Z
      jedzeniem nie ma nigdzie problemu, ogromny wybór, w wiekszości hosteli był
      dostęp do kuchni.

Drugi pomysł jaki mi przychodzi do głowy to Włochy - albo moja ukochana
      Toskania, albo Sycylia. I wypoczynek i zwiedzanie dostepne w szerokim zakresie.

Dla nieplazujących, ale lubiąych aktywny wypoczynek (a przy okazji mozna i
      trochę pozwiedzać) polecam Alpy Austriackie, zwłaszcza rejon Wysokich Taurów,
      albo Karyntię (wszędzie sa ściezki rowerowe, jest dobra infrastruktura
      hotelowo-rekreacyjna, w Karyntii baseny termalne itp.)
      • deoand Re: Europa! 08.04.09, 16:32
        Oczywiście zgoda z przedmówcami ale jesli masz własne auto to Chorwacja
        z przejazdem przez Austrie i Słowenię albo przez Węgry i Słowenie .

Chorwacja jest przecudowna

Z biurem też mozna jechac do Chorwacji

Inny kierunek to Szwecja Norwegia Dania oczywiście samochodem i noclegami
        gdzies na kempingach , których jest w Szwecji wiele

pzdr deoand
      • Gość: ines Re: Europa! IP: *.rzeszow.mm.pl 08.04.09, 16:40
        Miriam poleciła świetne miejsca. Ja sugeruję też południowo-zachodnią Francję.
        Jest i co ogladac (Langwedocja, Perigord) i piękne miejsca do plażowania. Oprócz
        Toskanii mój ulubiony region w Europie. Można też rozważyć Portugalię.
        Ale naprawde warto pisac o jaki wyjazd chodzi, bo jednak wiekszość na tym forum
        chodzi o wyjazdy wypoczynkowe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka