Gość: lalleah IP: *.acn.waw.pl 20.12.03, 11:24 Mam pytanie czy ktos z was byl w tym cudownym kraju?? Mozecie mi powiedziec jak drogi jest ten kraj?? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Stefan Droga Norwegia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.03, 01:29 Jest równie drogi - co cudowny. Jeden z najdroższych w Europie, o ile nie najdroższy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zielony Re: Norwegia IP: *.proxy.aol.com 21.12.03, 06:31 Zabójcy wielorybów. Nigdy! Odpowiedz Link Zgłoś
packowski Wieloryby. 21.12.03, 07:00 Nalezy wybic Norwegow i adoptowac Norwezki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: milo Re: Norwegia IP: *.waw / 213.195.142.* 24.12.03, 10:36 Hei pa Deg Bylam trzy lata. Na szczescie pracowalam przy dzieciach, wiec miala wikt i opierunek za darmo plus troche kaski na wlasne wydatki. Zycie jest drogie: oplaty za mieszkanie i jedzenie. Benzyna rowniez (choc sami wydobywaja!). Ale jest pieknie. Wszystko zalezy co chcesz zobaczyc. W Norwegii to tylko natura, gory to plaskowyze wysokogorskie, wiec nie trzeba byc wytrawnym gorolazem. Poza tym inny system oznakowania szlakow (nie ma kolorow !). Wiekszosc domkow w gorach (nalezacych to Norweskiego Towarzystwa Turystyczneo) nie ma obslugi i klucze pobiera w biurze Tow. przed wyruszeniem w gory. Wszedzie dogadasz sie po angielsku, no chyba ze bedzie to 80-letnia staruszka lub niemowalk w wozeczku ;-)). Warto zobaczyc fiordy na Zachodzie, lodowce (np. Jotunheimen), i zapewne midnight Sun na Nordkapie (niestety tam nie dotarlam). Przezycia nieziemskie i zapierajace dech w piersiach. No raj dla narciarzy - szczegolnie begaczy choc i pieknych i wspaniale utrzymanych osrdokow zjazdowych co nie miara (polecam goraco Hemsedalen gdzie czesto pod koniec sezonu na szczytach sa koncerty !!!). Ha det bra!!! Odpowiedz Link Zgłoś