Dodaj do ulubionych

endometrioza i bobas-która jest już matką?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.04, 13:43
Dziewczyny! Czy mogą sie tu wpisać te, które po walce z tą chorobą mają
bobasy? Podniesiecie nas tym na pewno na duchu!Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: aniulekq Re: endometrioza i bobas-która jest już matką? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.04, 14:01
      Osobiście znam jedną osobę, która z I st endometriozy ma ślicznego synka.
      Jeśli miałabym doradzic to swoje pytanie skieruj też na forum ciąża i poród z
      wiadomych względów smile
    • Gość: ags Re: endometrioza i bobas-która jest już matką? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.04, 21:56
      Witam. Jestem najlepszym przykładem, na to, że po endometriozie mozna mieć
      dziecko - mam małą córeczkę. Leczenie niestety jest długie, ale odpowiednio
      prowadzone daje dobre efekty. Myślę, że enedometrioza to nie jest wyrok tylko
      choroba którą da się wyleczyć, przynajmniej na jakiś czas, bo niestety lubi
      wracać. A tak wogóle to najlepszym lekkiem na nią jest właśnie ciąża. Życzę
      wam "Takiego Lekarstwa" Pozdrawiam. Będzie dobrze.
      • Gość: aniulekq Do ags IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.04, 22:05
        Napisz mi proszę jak leczyłaś endo, który miałas stopień i wogóle jak udało Ci
        się zaciązyć.
        Z pozdrowieniam!
        • Gość: ags Re: Do aniulekq IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 21:44
          Witam. Miałam I stopień endometriozy. Leczyłam się przez 6 miesięcy dwoma
          lekami: Danazol(tabletki) i decapeptyl (zatrzyk- jeden na miesiąc). Zaczynałam
          od danazolu ale po miesiącu musiałam przejśc na decapeptyl, ponieważ wyniki
          badania krwi były gorsze, a konkretnie wyniki wątrobowe. Danazol jest tanim
          lekiem ale jego działaniem ubocznym jest właśnie działanie na watrobę i stąd w
          czasie leczenia miałm co miesiac robione badania krwi i oczywiście musiałam
          stosować dietę. Przez cały okres leczenia miałm przez dwa miesiace zastrzyk a
          pozostały czas tabletki. Decapeptyl jest b. dobrym lekiem ale bardzo drogim (
          ja dwa lata temu płaciłam ok 550zł za jeden zastrzyk). Jeżeli ktoś nie liczy
          się z kasą, to oczywiście może ciagnąć cały czas na zastrzykach. Po leczeniu
          miałam jeszcze operacje, potem stymulacje i inseminację. Udało się za 7 razem.
          Do kończa nie było pewności czy moje pęcherzyki pękają. Mój lekarz zaczął
          pomału proponować mi invitro, ale w końcu sie udało. I to chyba tyle.
          Pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości. POWODZENIA. BEDZIE DOBRZE
      • gosiatruskawska Re: endometrioza i bobas-która jest już matką? 17.08.04, 08:18
        Ags! Błagam napisz jak się leczyłaś! Czekamy z niecierpliwością i dziękujemy za
        odpowiedź, która tknęła w nas baaardzo dużo nadziei!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka