Gość: Paweł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.10.04, 15:27 Lekarz stwierdził u mnie wnętrostwo. Jestem załamany. Czy jest jakaś szansa ze bede mógł mieć dzieci? dodam że mam 30 lat. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Dorota Re: Wnętrostwo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.10.04, 18:15 Coz szanse sa zmniejszone, jesli bardzo chcesz wiedziec jakie, wykonaj badanie nasienia. Jesli wnetrostwo jest jednostronne to drugie jadro powinno byc w porzadku i liczba plemnikow wystarczajaca do zaplodnienia. Jesli okaze sie, ze parametry nasienia sa zle, to zawsze pozostaje inseminacja, zaplodnienie pozaustrojowe (mogace zakonczyc sie powodzeniem nawet wtedy gdy w nasieniu nie ma ani jednego plamnika - pobiera sie wowczas plemniki bezposrednio z jader lub wrecz z najadrzy). Poza tym po operacji sprowadzajacej jadro, parametry nasienia moga sie troche poprawic. Pamietaj, ze bardzo wazne jest by operacje, a wlasciwie zabieg sprowadzenia jadra wykonac. Nie tylko przez wzglad na liczebnosc potencjalnego potomstwa, ale takze w trosce o Twoje zdrowie - jadro w jamie brzusznej czy w kanale pachwinowym ma zbyt goraco i latwiej wtedy o nowotwory jader. Takze szansa na dzieci jest calkiem spora, na pewno na tyle duza, zeby uchronic przed zalamaniem sie. Glowa do gory. Pozdrawiam Dorota Odpowiedz Link Zgłoś