Dodaj do ulubionych

długie cykle

03.10.22, 13:44
Witam. Dość dlugo brałam antykoncepcję hormonalną. Ponad pół roku odstawiłam, bo chcemy z mężem mieć dziecko. Niestety zamiast regulować się, to cykl się wręcz coraz bardziej rozregulowuje... Na początku było to ok. 35 dni, teraz już 50. Staram się obserwować śluz, ale co z tego, skoro cykl się wydłuża... Jest sens czekać, czy to już pora by udac się na badania i do ginekologa? Ewentualnie może jest coś co sama mogę przyjmować by postarać się wyregulować wszystko?
Obserwuj wątek
    • koperek85 Re: długie cykle 03.10.22, 19:55
      Sama możesz produkty typu inofem, jest kilka firm. Ważne żeby w składzie był mio inozytol z 2000 albo wiecej
    • horpyna4 Re: długie cykle 17.11.22, 20:46
      Długie cykle oznaczają, że opóźnia się owulacja.

Czasem opóźnia się z różnych powodów (choroba, stres, daleka podróż). Po prostu organizm uznaje że ewentualna ciąża byłaby dla niego za dużym obciążeniem i odkłada ją na później. Trzeba starać się w dni, kiedy śluz jest ciągnący się lub lejący jak surowe białko jajka. I nie przejmować się, że jest to akurat trzydziesty, albo czterdziesty dzień cyklu.

Inny powód, to PCOS. Polega na tym, że pęcherzyk rośnie, ale nie pęka, tylko się otorbia. Po kilku - kilkunastu dniach może zacząć rosnąć nowy pęcherzyk i albo pęknie, albo nie. Jak nie pęknie, to znów może spróbować następny, a cykl będzie się bardzo wydłużał.

W takim cyklu śluz płodny może pojawić się kilkakrotnie i za każdym razem trzeba podejmować starania, bo nie wiadomo, który z kolei naprawdę poprzedzi owulację.

Dobrze jest też mierzyć temperaturę zgodnie z zasadami podanymi na forum Naturalne Planowanie Rodziny, bo wtedy będziesz wiedzieć, kiedy zaszłaś. Inaczej lekarz obliczy termin porodu na podstawie daty ostatniej miesiączki i ciążę niedonoszoną uzna za przenoszoną. Niestety takie przypadki zdarzają się.

Może też się zdarzyć, że kierując się datą ostatniej miesiączki lekarz uzna, że płód nie rozwija się prawidłowo, co nie będzie prawdą. Lepiej więc wiedzieć więcej o własnych cyklach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka