Dodaj do ulubionych

czy to prawidlowa procedura iui?

18.11.04, 21:28
zapytalam o szczegoly, ciekawa jestem, czy u was jest identycznie: a wiec iui
robi sie 1 dobe po pregnylu. maz oddaje nasienie 1 godzine przed zabiegiem.
potem codziennie sprawdzanie, czy pecherzyk pekl. jesli nie pekl, iui robi
sie ponownie, ale w 1 cyklu max. 2 razy.
Obserwuj wątek
    • renataum Re: czy to prawidlowa procedura iui? 18.11.04, 21:33
      Nie wiem co to znaczy iui>Wyjaśnij proszę.
      • cetka Re: czy to prawidlowa procedura iui? 18.11.04, 21:42
        inseminacja - wstrzykniecie troszke polepszonego nasienia bezposrednio do
        szyjki macicy. ulatwia to zaplodnienie, gdy plemniczki nie sa zbyt szybkie i
        gdy sie ma wrogi sluz. w pewnym momencie leczenia jest to jego kolejny etap
        (jak przy zwyklej stymulacji lekami nie doszlo do zaplodnienia)>
    • renataum Re: czy to prawidlowa procedura iui? 18.11.04, 21:46
      Ja miałam inseminację robioną 6 razy, ale się niestety nie powiodło. Ale Tobie
      życzę szczęścia
      • 17lipiec1976 Re: czy to prawidlowa procedura iui? 19.11.04, 08:07
        ja mialam robiona IUI ok.26 godzin po pregnylu. pecherzyk juz byl pekniety
        prawdopodobnie od ok.9 godz. IUI tylko jeden raz.
        maz oddal nasienie 2 godz. przed zabiegiem.
        moja pierwsza IUI i jestem w ciazysmile czego i tobie serdecznie zyczesmile)
        pozdrawiam
    • nika111 Re: czy to prawidlowa procedura iui? 19.11.04, 19:36
      Witam! W zeszlym miesiacu udalismy sie do Invimedu , poniewaz od roku staramy
      sie o dzidzie.Moj maz mial rozpoznana asthenoteratooligozoospermie (czyli
      plemniczki nieprawidlowej budowy,za malo ruchliwe ).Po monitoringu owu lekarz
      zaproponowaldalsze starania wlasne lub inseminscje.Wybralismy z mezem
      inseminacje.Niestety w poprzednim cyklu nic z tego nie wyszlo poniewaz nie
      udalo sie ustalic momentu pekniecia pecherzyka , pozatym poziom LH byl niski 10
      i lekarz powiedzial ze nie ma potwierdzenia owulacji w poziomie LH.Teraz mam 1
      dc i mam sie zglosic 12 dc.Nie dostalam zadnych lekow i stad moje pytanie , czy
      robi sie inseminacje bez zadnych lekow , bez zadnej stymulacji??
      POZDRAWIAM
      • nika111 Re: Prosze odpowiedzcie!! 19.11.04, 19:36
      • jamile Re: czy to prawidlowa procedura iui? 19.11.04, 19:56
        Nika, skuteczność IUI bez stymulacji niestety niewiele różni się od starań
        naturalnych tj. normalnego współżycia bez wspomagaczy.
        Jeśli masz prawidłową owulację, to bez stymulacji hormonalnej produkujesz jeden
        zaledwie pecherzyk. Natomiast dzięki lekom - czy to clo czy menogon -
        pęcherzyków produkujesz więcej a więc szanse, że plemnik się na komórkę
        natknie, rosną.

        Dlatego ja zastanowiłabym się nad sensownością robienia IUI bez "podkręcenia"
        hormonalnego, bo może to być kosztowna i zmarnowana szansa.
        • nika111 Re: czy to prawidlowa procedura iui? 19.11.04, 23:28
          Wielkie dzieki jamile ,tez wydawalo mi sie to dziwne, ze dr nie zastosowal
          stymulacji, musze to skonsultowac z innym ginem.
          Pozdrowka!
          • nika111 Re: do jamile! 19.11.04, 23:31
            Jamile ,w jakim miescie sie leczysz?
            • jamile Re: do jamile! 19.11.04, 23:41
              We Wrocławiu
              pozdrawiamsmile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka