Dodaj do ulubionych

Jak postępować po IVF ??? Proszę o info

14.11.06, 14:22
Witajcie,

podchodzimy z żoną do IVF. Lekarz poinformował, że po transferze trzeba się
troche oszczędzać, np. w pracy max 4 godziny z komputerem - chodzi o
siedzienie czy o wpatrywanie w monitor?

Proszę o wszelkie info jak po transferze żyć i się zachowywać żeby nie
zaszkodzić? Czy trzeba czegoś unikać, na co zwracać uwagę itd.
WIELKIE DZIĘKI za wszyttkie informacje - to dla nas bardzo ważne.

Pozdrawiam
Robert
Obserwuj wątek
    • molonela Re: Jak postępować po IVF ??? Proszę o info 14.11.06, 14:51
      oszczędzać się i odpoczywać, zero stresu, najlepiej wziąć zwolnienie na co
      najmniej tydzień (wiem, wiem, praca ważna, ale chyba nie ważniejsza niż
      dziecko?)

nie chodzic po schodach, nie wykonywać czynności wymagających machania rękami
      (np. prasowania)

jeść wszystko co zawiera żelazo, mięso wołowe, szpinak i morele suszone

oglądać komedie, kabarety (chodzi o śmiech) - serio, badania pokazały, że
      śmiech zwiększa szanse

powodzenia!!!!!!
    • ivoral Re: Jak postępować po IVF ??? Proszę o info 14.11.06, 14:59
      To lekarz prowadzacy powinien byl powiedziec.
      W pisemnej instrukcji Novum, ktora daja pacjentkom (ja sie dopiero przymierzam
      zeby robic tam ICSI, jeszcze nie robilam) napisane jest o oszczednym trybie
      zycia i powstrzymaniu sie od seksu na 2 tyg. po transferze.

Poza tym czytalam wytyczne PTG, gdzie zalecaja lekarzom aby dawali zwolnienie
      lekarskie pacjentkom po transferze (i tez pozniej na czas ciazy tym pacjentkom,
      ktore zaszly w ciaze w wyniku in vitro).
      • male_piwo Re: Jak postępować po IVF ??? Proszę o info 14.11.06, 19:55
        rs108 napisał:

> Kobietki!!! co jest?

Facet, po pierwsze wyluzować! Co ma być to będzie i już tego nie zmienicie...

Moja żona została w domu polegiwując sobie w łóżeczku, robiąc od czasu do czasu
        dla mężusia obiadki i kanapeczki do pracy. A zwolnienie było ze względu na
        stresującą pracę. No i mężuś starał się być wyrozumiały smile O seksie tylko
        wspomnę, że nie było go nie tylko po transferze, ale już miesiąc przed... ale
        uprzedzano nas, że to niewskazane.
        Aha, od razu jak wyszliśmy z kliniki, pytałem się mojego skarba, jak się czuje w
        ciąży, no i jak do tej pory, tak jej zostało(8tc), choć samopoczucie bywa różne...
    • ivoral Re: Jak postępować po IVF ??? Proszę o info 14.11.06, 16:26
      Moge dopisac jeszcze, ze jak pytalam co to oznacza ten oszczedny tryb zycia, to
      wyjasniono mi zeby odstawic sporty (w moim przypadku potwierdzili zeby odstawic
      aerobik, bieganie na biezni i tenisa, dopuszczalne sa spacery), nie podnosic
      ciezkich rzeczy, nie denerwowac sie, nie wybierac sie w dlugie forsowne
      podroze, ani wielogodzinne buszowania po centrach handlowych. Najlepiej pojsc
      na zwolnienie lekarskie.
      • mila_do_nieba Re: Jak postępować po IVF ??? Proszę o info 14.11.06, 17:20
        Ja jestem po udanym ICSI i zgodnie z sugestią lekarza po transferze dostałam
        następujace dyspozycje; żyć jak dotychczas, rezygnując przede wszystkim z sexu
        na ok 2 tygodnie, sportów typu jazda konna i skoków na bungy. Oczywiście starać
        się nie dźwigać ciążkich rzeczy, na L4 gin zasugerował iść jeżeli wykonuje sie
        stosunkow ciężką pracę fizyczną. Nie ma żadnych wskazań, że po transferze czy w
        ciąży wolno przed kompem spędzać nie więcej niż 4 godz. Ja i po transferze i
        teraz w ciąży spędzam bardzo dużo czasu przed komputerem, w pracy i w domu.
        Oczywiście monitor mam LCD a w domu laptopa.
        Jakby nie było implementacja to proces, który zachodzi także przy naturalnych
        ciążach, wtedy kobieta nawet nie wie, co tam w środku sie dzieje i żyje zupełnie
        normalnie. Ja osobiście nie chciałam iść po transferze na L4, po pierwsze
        zwolnienie jest wystawiane na ciąże przez kliniki niepłodnosci i jeżeli się nie
        uda to wiedzą o tym wszyscy. Poszłam na zwolnienie jakieś 3 tyg po pozytywnym
        teście, żeby poprostu odpocząć bo byłam wykonczona upałami, programem no i
        pracą. Trwało to około 2,5 tygodnia. Od tego czasu cały czas pracuje. Jestem w
        19 tygodniu.
    • piegoosek Re: Jak postępować po IVF ??? Proszę o info 14.11.06, 21:12
      odpoczywac i traktowac sie jakby sie bylo w ciazy wink
      a tak naprawde nie ma reguly, ze jesli sie bedzie odpoczywalo, to sie uda, a
      jesli bedzie sie biegalo po schodach i stersowalo, to na pewno sie nie uda wink
      nie ma reguly i o tym nalezy pamietac!
      ja preferowalam pozjscie na zwolnienie, nie dlatego, ze tak mialo sie udac, ale
      dlatego, zeby po prostu odpoczac po stymulacji! te wszystkie hormony, ktore
      aplikuje sie w trakcie na pewno nie wplywaja korzystnie na organizm, wiec lepiej
      poodpoczywac sobie, jesli jest taka mozliwosc wink
      ja za pierwszym razem lezalam plackiem w lozku - nic, za drugim tez poszlam na
      zwolnienie, nastepne podejscia (juz mrozaczkowe) potraktowalam "w biegu", bez
      zwolnienia i bez taryfy ulgowej... udalo sie za czwartm mrozaczkowym podejsciem!
      powodzenia!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka