dokb 26.10.07, 17:55 dziecko.onet.pl/1681,4,44,choroba_niedowartosciowana,artykul.html __________________________________ Ludzie naprawdę inteligentni nigdy nie są szczęśliwi... - E. Hemingway Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
anulka59 Re: Słuszny głos w naszej sprawie 26.10.07, 18:20 Słuszny głos fakt ale to i tak pewnie w rzeczywistości nic nie zmieni niestety.Lepiej dać na leczenie tym którzy mają raka płuc bo przez większość życia palili papierosy niż pomóc nam-nie mogącym tak poprostu mieć dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
ona1111 Re: Słuszny głos w naszej sprawie 26.10.07, 19:07 Świetny artykuł. Warto byłoby podjąć szerszą społeczną dyskusję na ten temat. Najlepiej medialną. Może znalazłyby się pieniądze na refundację kosztów leczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
aaaaaaa37 anulka59 26.10.07, 19:29 Czy uwazasz ze leczenie refundowane nie nalezy sie osobom z chorobami nowotworowymi??? Czy wiesz ze na raka choruja nawet soby ktore nie mialy kontaktu z nikotyna?? Domniemam ze nigdy nie mialas kontaktu z osoba chora na nowotwor. ale Twoje stwierdzenie jest bardzo egoistyczne Odpowiedz Link Zgłoś
anulka59 Re: anulka59 26.10.07, 19:59 Mylisz się bo w mojej rodzinie właśnie zmarło 2wujków i ciocia na raka płuc-wszyscy palili.To jak wyglądało ich życie pod koniec niestey pamiętam do dziś.Nie uważam że wszyscy chorzy na raka palą ale często niestety tak jest.A czy ty masz problemy z zajściem w ciążę skoro twierdzisz że chorym na raka dofinansowanie się należy a nam nie?płacę niestety słono za to że chcę mieć dziecko. Odpowiedz Link Zgłoś
aaaaaaa37 Re: anulka59 26.10.07, 20:17 Chyba nie dokladnie przeczytalas to co napisalam! Nie zawarlam tam ani slowa o tym ze jestem przeciwna refundowaniu leczenia nieplodnosci. I jestem jak najbardziej za. Ale ze slowami ktorymi Ty wyrazilas nigdy sie nie zgodze. A z drugiej strony spojrz na to tak: na nieplodnosc sie nie umiera. Na raka- tak i brak leczenia takich chorych to wyrok smierci. A jest jednak pewna grupa osob ktore udaje sie wyleczyc. Gdyby musieli placic za leczenie czy to chemiczne czy operacyjne czy radioterapie- kazdy, ale to kazdy by umieral ze wzgledu na niemoznosc oplacenia sobie takiego leczenia. W przyblizeniu podam Ci jaki jest koszt jednego cyklu chemioterapii w przypadku np mesothelioma( nowtwor oplucnej)-12- 16 tys zl.( w zaleznosci od zastosowanego leku) A srednia ilisc kursow to 6-9. Wiec koszty leczenia sa bez porownania wieksze niz leczenie nieplodnosci. I zastanow sie nad tym co wypowiadasz. Pomysl, ze nigdy nie wiesz co w jakiej Ty sytuacji sie mozesz znalezc. Gdyby Tobie przyszlo placic za leczenie nowtworu?????( czego Ci oczywiscie nie zycze) Pozostawiam Ci to do refleksji i nie rzucaj nastepnym razem tak pochopnie slow Odpowiedz Link Zgłoś
dokb Re: anulka59 26.10.07, 21:40 Koleżanki! Z szacunkiem, ale w ferworze sporu gubicie wątek. Nie chodzi o to czyja choroba jest bardziej ważna, tylko o to, że niepłodność to choroba i trzeba ją leczyć. A skoro chorujemy i płacimy składki zdrowotne to leczenie powinno być refinansowane. Odpowiedz Link Zgłoś
anulka59 Re: anulka59 26.10.07, 22:24 aaaaaaa37 nie muszę sie nad niczym zastanawiać.Napisałam to co napisałam-ty zrozumiałaś to tak że jestem przeciwna refunadowaniu leczenia nowotworów a tak nie jest.Nie muszisz mi podawać cen bo też je znam.Poprostu uważam ze to jest niesprawiedliwe że niepłodność jest zostawiona sama sobie i o tym chodzi wwątku.Nie zamie3rzam się z Tobą kłócić ani polemizować z Twoim zdaniem.Każdy ma swoje i ma prawo je wypowiadać tylko że czasem ktoś zupełnie inaczej je interpretuje. Odpowiedz Link Zgłoś
misia322 Re: anulka59 26.10.07, 22:26 dokb zgadzam sie z tobą dziewczyny straciły wątek....ja juz pracuje ponad 12 lat i nigdy nie chorowałam i oczywiscie cały czas opłacam składki.....i teraz kiedy potrzebuje pomocy to jej niestety nie mam.... wszystko musze opłacac z własnej kieszni.. i jak wszystkie wiecie są to dosc duze kwoty....pracuje jako magazynier -sprzedawca i nie zarabiam kroci ...wiec naprawde trudno jest odłozyc ... i z wielu rzeczy trzeba zrezygnowac i panstwo powinno nas jednakowo traktowac ..czy ktos jest chory na raka czy niepłodnosc.....mamy takie same prawa DZIEWCZYNY... bo i my bardzo cierpimy...pozdrawiam was serdecznie pa Odpowiedz Link Zgłoś
lusiasia Re: anulka59 28.10.07, 08:41 najpierw trzeba zrobic reforme sluzby zdrowia, a pozniej mozna mowic o refundowaniu kazdej powaznej choroby, bez wzgledu czy sie na nia umiera czy nie, nieplodnosc to nie jedyna choroba, na ktora sie nie umiera dopoki bedzie tak ze idzie sie np do lekarza prywatnego a on daje skierowanie do szpitala panstwowego bez kolejki dla swoich prywatnych pacjentow, to pieniadze sie nigdy nie znajda leczenie prywatne i panstwowe powinno byc traktowane oddzielnie a dodatkowa sprawa to rachunki i prawidlowe rozliczanie sie, ja bylam raz w klinice prywatnej w Polsce i chociaz bylam na 2 wizytach po 150 zl, dostalam 2 rachunki na sumie 80 zl, ktore lekarz mi zabral po wizycie, bez komentarza o tym nikt nie mowi Odpowiedz Link Zgłoś