Dodaj do ulubionych

Pytanie do dziewczyn z Provity

02.09.08, 17:48
we wrześniu wybieram się na piewszą wizytę do Provity, chciałam
zapytać czy powinnam na własą rękę zrobić przed wizytą jakieś
badania hormonów? Te co mam, są z zeszłego roku więc dla lekarza
pewnie nie będą istotne. Wiem, że w innych klinikach są informacje
nt. badań, które należy zrobić przed wizytą. Na stronie provity
niczego takiego nie doczytałam. Będę wdzięczna za informacje.
Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
        • tween_peaks Re: Pytanie do dziewczyn z Provity 03.09.08, 09:21
          Dzięki dziewczyny za odpowiedź, tak w sumie myślałam, ale wolałam
          zapytać. A spytam z ciekawości na jakim etapie jest Wasze leczenie w
          Provicie? I u kogo się leczycie? Ja zapisałam się do dra Mańki i
          pokładam wielkie nadzieje i w lekrzu i w provicie. Tak bym chciała,
          żeby ten czas do wizyty szybko przeleciał.
          • free-junona Re: Pytanie do dziewczyn z Provity 03.09.08, 13:16
            Jesteśmy po pierwszym IUI u dr Orlińskiego (choć IUI akurat przeprowadzał inny
            lekarz). Wskazanie to słaba ruchliwość plemników i nie najlepsza morfologia
            (żylaki niestety). U mniej też mogłoby być lepiej, ale w zasadzie moje wyniki
            mieszczą się w normie. Lekarz zasugerował 2 inseminacje i dopiero HSG.
            • tween_peaks Re: Pytanie do dziewczyn z Provity 03.09.08, 13:53
              Dziękuję Ci za odpowiedź. Jestem zaskoczona, że robią Ci iui bez
              HSG. Ja mam dwa razy HSG za sobą, jedną ciążę naturalną za sobą, ale
              niestety utraconą w 10 tc. Po zabiegu staramy się już jakiś czas,
              dla mnie to za długi czas, dlatego moja decyzja o provicie.
              Psychicznie nie daję czasem rady. Myślę, że iui to jakieś wyjście z
              sytuacji. Ogólnie wyniki moje i męża są w miarę ok więc gdzieś musi
              być przyczyna. A powiedz, w którym dc jesteś lub raczej ile dni po
              iui? Rany, to będę za Ciebie mocno trzymać kciuki i będę szukac info
              czu iui się udała, czego z serca Ci życzę.
              • free-junona Re: Pytanie do dziewczyn z Provity 03.09.08, 14:40
                Tween, ja sama wiem, że kolejność powinna być odwrotna, ale mam wrażenie, że to
                wszystko jest takie trochę na wyścig z czasem. Z takiego obrotu rzeczy akurat
                jestem zadowolona. Jeśli ewentualna druga IUI by się nie powiodła, to mojego
                męża czeka zabieg na żylaki, a ja mam czas, żeby zrobić HSG i odczekać trochę do
                następnej IUI.
                Teraz jestem w 22dc - 7 dni po zabiegu. Wiem, że to za wcześnie, żeby odczuwać
                jakieś objawy, ale mimo wszystko powinnam mieć jakieś takie pozytywne odczucie,
                że może się udało...a niestety nie mam. Po dwóch latach ciężko mieć. Zwłaszcza
                jak każde kolejne badanie odkrywa nowe problemy. W dniu IUI nasienie miało
                dodatkowo obniżone parametry. Bałam się, że w ogóle nie będą chcieli
                przeprowadzić zabiegu.
                • tween_peaks Re: Pytanie do dziewczyn z Provity 03.09.08, 15:33
                  free-junona, po pierwsze wyścig z czasem bardzo mi się spodobał,
                  chciałabym zacząć szybko działać i oczywiście z pozytywnym
                  rezultatem. Życzę Ci abyś nie musiała w ogóle robić HSG i aby
                  oszczędzili Twojego męża. Wierzę, że dla niego to też jest bardzo
                  trudne.
                  A co do objawów, póki co jest za wcześnie więc nie dopatruj się
                  żadnych. I do znudzenia będę to powtarzać, że w cyklu, w którym
                  byłam w ciąży nie miałam żadnych objawów. Natomiast miałam ich
                  całe "mnóstwo" w cyklach nieciążowych - oto co jest w stanie zrobić
                  psychika. Więc póki co myśl pozytywnie i bardzo chciałabym aby Ci
                  się udało, bo niewątpliwie dałoby mi to wielką nadzieję.
                  Pozdrawiam Cię serdecznie.
    • tween_peaks Re: Pytanie do dziewczyn z Provity 03.09.08, 21:00
      Free-Junona, a czy możesz mi jeszcze napisać parę szczegółów
      odnośnie wizyt? Na pierwszej wizycie lekarz zleca badania, czy robi
      się je w dowolnym labolatorium? Czy następna wizyta jest dopiero za
      miesiąc? Ile kosztują kolejne wizyty? Ile wizyt minęło zanim doszło
      do pierwszej iui? Wiem, że wszystkiego się dowiem za 2,5 tyg. ale
      jestem już taka ciekawa jak to będzie przebiegać.
      • free-junona Re: Pytanie do dziewczyn z Provity 03.09.08, 21:54
        Dostaniesz do zrobienia badania hormonów (standardowe). Ja dostałam na karteczce
        Śląskich Laboratoriów Analitycznych, które znajdują się piętro niżej, ale
        ponieważ nie jestem z Katowic, powiedziałam, że badania wykonam u siebie w
        mieście. Natomiast jeśli chodzi o badanie nasienia, doktor nalegał, żeby
        przeprowadzić w ich laboratorium na ich sprzęcie. Wyniosło nas to 3x drożej niż
        dotychczas. Pocieszeniem może być fakt, że wynik mieliśmy przedstawiony bardzo
        szczegółowo. I to na pewno niezależnie do kogo trafisz będziecie musieli
        wykonać. Będzie pewnie monitoring USG. Ja robiłam go najpierw u swojej pani
        doktor u siebie w mieście, ale na monitoring przed IUI przyjechałam już do nich,
        tak chyba bezpieczniej, poza tym ich sprzęt jest dość dokładny. Dalej, zależnie
        od lekarza, to już albo IUI, albo HSG, albo wspomagacze, albo bez, tego Ci
        niestety nie powiem.
        Cennik wizyt masz na stronce Provity i tego się raczej trzymają. Ostatnio
        podnieśli trochę ceny... cóż... wolny rynek sad. Następna wizyta będzie, jak
        będziecie mieli z czym przyjechać - czyli jakieś wyniki badań, nie jest
        powiedziane, że za miesiąc. Myślę, że wiele zależy tu od samych pacjentów. My
        trafiliśmy akurat tak, że za chwilę wyjeżdżaliśmy na urlop, więc trochę się nam
        ciągnęło, ale teraz to już ekspres.
        Myślę, że całość do IUI to przynajmniej miesiąc i to przy dobrych wiatrach.
        Jeśli mieszkasz w Katowicach, to na pewno jest łatwiej.
        • tween_peaks Re: Pytanie do dziewczyn z Provity 04.09.08, 11:57
          Free-junona, dziękuję Ci bardzo za odp. i za informacje. Nie jestem
          z Katowic więc pewnie jakieś utrudnienia w związku z tym będą, ale
          czego się nie zrobi żeby osiągnąć cel. Rozmawiałam z mężem czy
          będzie mnie woził i ze mną tam jeździł, bo do
          takiego "przedsięwzięcia" potrzeba obojga partnerów. Niech te dni
          szybko lecą i niech się zacznie coś dziać, Ty pewnie też chciałabyś
          przyspieszyć czas aby móc już sprawdzić czy się udałosmile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka