wiki1976 12.08.09, 22:50 Mam pytanie ,staramy sie z mężem od 1,5 roku o 2 dziecko i nic,mąż ma troszkę bakterii u mnie Ok. i mam pytanie czy mogę na własne życzenie chcieć inseminację? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kavainca Re: Inseminacja na życzenie 13.08.09, 05:44 nie rozumiem pytania jeśli zglaszasz się do kliniki to niejako wyszytko jest na Twoje życzenie. Odpowiedz Link Zgłoś
jogna1 Re: Inseminacja na życzenie 13.08.09, 09:26 Musicie tak czy inaczej zrobic szereg badan. Ty hormonalne, droznosc jajowodow,chlamydie, posiewy; maz badanie nasienia. Wirusy. Lekarz bedzie wiedzial w czym jest problem i dobierze odpowiednia styulacje. Odpowiedz Link Zgłoś
kavainca Re: Inseminacja na życzenie 13.08.09, 09:43 chyba, że tak jak my przyjdziesz do lekarza i powiesz: chcemy "tego i tego i szybko". Początkowo miło być INF, ale trochę sie przestraszyłam się i lekarz namówił mnie do IUI oczywiście były badania, ale na drorznośc jajowodów nie wyraziłam zgody - jak widac miałlam rację Myślę, że szkoda czasu na typowe kliniczne standardy: poczekamy 3 miesięce biorąc witaminy, potem 3 miesiace stymulacja clo, a potem IUI a czas leci. Owywiście badania są podstawą, ale ważne jest oczekiwanie i asertywność pacjentów Odpowiedz Link Zgłoś
jogna1 Re: Inseminacja na życzenie 13.08.09, 09:57 a po co 3 m-ce stymulacji?? Z ta droznoscia to jest roznie. Mozna zrobic HSG ( proste badanko) i ma sie to z glowy. Jesli masz nawet lekkie zrosciki to po tym zabiegu mozna to "przepchac". Ja tez czulam,ze mam drozne jajowody..a jakby sie okazalo ,ze nie?? To wtedy tez tracisz czas ale i pieniadze na IUI. Odpowiedz Link Zgłoś
kavainca Re: Inseminacja na życzenie 13.08.09, 10:29 ja nie polecam mojej metody ( w temacie HSG) ale w moim przypadku wierząc intuicji oszczedziłam sobie tylko bólu i miesiąc czasu Odpowiedz Link Zgłoś