adam02 09.08.02, 23:15 Prosze o informacje kogos, kto wlasnie wrocil z Aten - czy w tym roku mozna zwiedzac Akropol? Podobno jest zamkniety z powodu konserwacji. Czy to prawda? Dzieki za info - adam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
miriam_73 Re: akropol 10.08.02, 17:50 Jest otwarty, jak najbardziej, ale część Propylejów oraz wnętrze Partenonu jest zastawione rusztowaniami. Ponadto Grecy zaczęli koszmarnie zdzierać - wstęp kosztuje 12 euro. Ma to ponoć zapewnić większą frekwencję w mniej uczęszczanych atrakcjach ponieważ ten drogi bilet upoważnia róznież do wstępu do Odeonu, na Agorę, Kerameikos oraz Olimpeion (świątynia Zeusa)- są takie dodatkowe oddzierane kuponiki od głównego biletu, trzeba więc uważać by go od razu nie posiać. Tyle że z tym wszystkim można się w jeden dzień wyrobić tylko tzw. kurzgalopem. Info jest pewne bo byłam w Atenach 2 tygodnie temu. Odpowiedz Link Zgłoś