09.08.02, 23:15
Prosze o informacje kogos, kto wlasnie wrocil z Aten - czy w tym roku mozna
zwiedzac Akropol? Podobno jest zamkniety z powodu konserwacji. Czy to prawda?
Dzieki za info - adam
Obserwuj wątek
    • miriam_73 Re: akropol 10.08.02, 17:50
      Jest otwarty, jak najbardziej, ale część Propylejów oraz wnętrze Partenonu jest
      zastawione rusztowaniami. Ponadto Grecy zaczęli koszmarnie zdzierać - wstęp
      kosztuje 12 euro. Ma to ponoć zapewnić większą frekwencję w mniej
      uczęszczanych atrakcjach ponieważ ten drogi bilet upoważnia róznież do wstępu
      do Odeonu, na Agorę, Kerameikos oraz Olimpeion (świątynia Zeusa)- są takie
      dodatkowe oddzierane kuponiki od głównego biletu, trzeba więc uważać by go od
      razu nie posiać. Tyle że z tym wszystkim można się w jeden dzień wyrobić tylko
      tzw. kurzgalopem. Info jest pewne bo byłam w Atenach 2 tygodnie temu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka