Dodaj do ulubionych

Polecam pokoje od fatima5

12.06.16, 16:14
Bylem, swietnie sie bawilem :-)
Fatima5 czesto tu pisze, ze nie mozna wynajac pokoju za 50 dych a sama wynajmuje za ta cene ;)
Droga fatimo5 mam wrazenie, ze za luksus ktory oferujesz smialo mozesz podniesc cene do 500 dych tys (sama przelicz ile to PLN)
Jezeli nie jestes w stanie przeliczyc wielu uzytkownikow forum chetnie Ci pomoze.
Napisz takze adres poniewaz chcialbym odeslac Ci slome z Twoich butow ktora dostalem razem z faktura.
Obserwuj wątek
    • dnexter Re: Polecam pokoje od fatima5 13.06.16, 08:36
      Jak widać zawsze arogancka fatima5 vel luksusfashion, nie ma teraz nic do powiedzenia. No cóż, chorym psychicznie trzeba współczuć. Zlitujmy się zatem nad nią i głupotami jakie wypisuje na forach.
    • dnexter Re: Polecam pokoje od fatima5 15.06.16, 21:30
      fatima5 napisała:

> kemot powinnienes miec zmienic nick na KMIOT ahahahhahah....nosze buty od Loubo
      > utina wiec te twoje 50 zl z pensji 3 tys miesiecznie nie styknie na szmatkę do
      > przetarcia,ale zawsze...MOŻESZ MI WYLIZAĆ BUTY ahahahhaahahahhahaa

fatima5 - oto buciki dla ciebie! Najnowsza kolekcja od Christiana Louboutina, prosto z Rodeo Drive!!!

• tomek_kemot Re: Polecam pokoje od fatima5 19.06.16, 10:01
      Dobreeee :-)
      Fatimo- nie martw sie; Ty takze kiedys dostaniesz prace na etat- moze nie bedzi to 3000 zl (3000 dych tys) ale najnizsza krajowa powinnas zarobic.
      Nie bedziesz musiala wiecej biegac do opieki spolecznej po zasilki ale niestety bedzie mniej czasu na pisanie tych bzdur na forach.
      Mysle, ze lekarze wkoncu znajda lekarstwo na Twoja chorobe.
      Polecam takze poczytac (wiem, ze sprawia Ci to trudnosc) jaki jest cel forum internetowego, co znaczy wypowiedz na dany temat a takze troche o trollingu a w Twoim przypadku takze poprostu o glupocie.
      Kompromitujesz sie tutaj jak widze od dawna, nikt nie bierze Cie powaznie a Ty dalej w to brniesz.
      Robisz z siebie busineswoman a nie jestes w stanie napisac poprawnie i z sensem prostego postu.
      Jakbys chociaz probowala reklamowac jakis swoj "busines" ale na to jestes poprostu ZAGLUPIA.
      Nie pozdrawiam
      Twoj wierny "czytacz"
      • dziki0209 Re: Polecam pokoje od fatima5 19.06.16, 12:23
        Tomek, ale udało Ci się rozzłościć Fatimę5 . Pokazała w pełni swoją kulturę osobistą, Zastanawiam się co ona ćpa, bo w pełni rozumny człowiek nie wypowiada się w ten sposób i nie pisze takich farmazonów.
      • fatima5 Re: Polecam pokoje od fatima5 19.06.16, 22:00
        Czytacz sam sobie zaprzeczasz jeżeli nikt nie czyta to nie czyta a ty namiętnie śledzisz każdy mój post heh he tworząc ten sam sobie zaprzeczasz. Twoja "mundrosc "ewidentnie mnie rozbraja i uswiadcza czy wiekszy dziad tym jeszcze większe kompleksy hehehe
    • ja.s.i.u Kochani, zejdźcie z fatima5 19.06.16, 11:13
      Nie widzicie kto te teksty pisze?

Rozwydrzona córunia właścicieli kwater, albo budynku z szydlem "Pensjonat".

Dziecki, które jeszcze prawdopodobnie nie trafiło jeszcze do gimnazjum, ewentualnie to gimnazjum zaczyna. Pisze nie bardzo rozumiejąc, o czym pisze, jak to dziecko. Rodzice zajęci prowadzeniem ciężkiego biznesu czasu nie mają, stąd dziecina szuka zainteresowania na forum.

Fatimka, jak dasz namiary na pensjonat tatusia, to po pierwsze damy tatusiowi zarobić, jeśli tatuś oferuje fajne warunki, a po drugie dostaniesz pudełko pysznych czekoladek i jeszcze możemy się do ciebie co dzień uśmiechać i głaskać cię po główce! Bo ja wierzę, że w środku, to ty wcale nie jesteś popsuty bachor, ale fajne, wrażliwe i uczuciowe dziecko!

Nie można tak?
      • dziki0209 Re: Kochani, zejdźcie z fatima5 19.06.16, 12:45
        ja.s.i.u nie chciałbym spotkać tego rozwydrzonego bachora. U nas w domu wyższy poziom intelektualny i kulturalny oraz inne zachowanie do ludzi. Jeszcze by moje chłopaki zawału dostali , gdyby usłyszeli taki kwiecisty język , albo by modło dojść do rękoczynów, a tego bym nie chciał.
          • ja.s.i.u Re: Kochani, zejdźcie z fatima5 19.06.16, 15:07
            dziki0209 więcej wyrozumiałości.

Problemem właścicieli kwater i pensjonatów jest po pierwsze alkoholizm (każdy gospodarzowi chciałby flaszkę postawić), a po drugie stress. No bo ci ludzie, dysponujący często bardzo dużym majątkiem, zarabiają zdecydowanie mniej, niż tenże majątek mógłby zysku przynosić.

Cen w nieskończoność podnosić nie można, bo ludzie najzwyczajniej uciekają w regiony, gdzie pogoda lepsza i warunki do wypoczynku za podobną cenę lepsze. Zostają ci, którzy mają np. strach przed lataniem samolotem i nie chcą własnym samochodem np. do Włoch, czy Chorwacji, no i ci, którzy z uwagi na wiek, albo stan rodzinny (małe dzieci) nie mogą wyjechać na dalsze wakacje.

Nad Bałtykiem sezon trwa w zasadzie miesiąc. Do połowy lipca morze jest chłodne, a i pogoda potrafi pokazać, że to nie czas na urlop. Tak naprawdę pełne obłożenie jest pomiędzy połową lipca, a połową sierpnia. Wtedy pensjonaty i kwatery rzeczywiście przynoszą zysk. Od połowy czerwca i po połowie sierpnia mamy jeszcze po miesiącu, gdzie trochę można zarobić. Bo przed 15 czerwca i po 15 września praktycznie bardzo niewiele osób jeździ na wczasy, a budynki funkcjonują, trzeba ich pilnować, zysków żadnych, a koszty są. To nie ma jak w południowych Włoszech, czy Grecji, gdzie ludzie jeżdżą do listopada. We wrześniu nadmorskie wiochy wymierają.

A jak nie ma pieniędzy, to mama z ojcem pyskuje, że znów sezon się nie udał, dziecko słyszy a później na forach pyskuje na "stonkę", która przybyła, jak zwykle, ale nie dała tyle zarobić, żeby mama na tatę nie pyskowała.

Mnie tych ludzi, żyjących z branży turystycznej w Polsce naprawdę żal. I żal mi ich dzieci, dlatego delikatnie proszę, nie dobijajmy ich. Oni naprawdę mają te swoje problemy, zalatani nie potrafią dzieci dopilnować, wredna atmosfera w środowisku (ci mają pensjonat lepszy, ci gorszy), uwierz, stąd się biorą takie fatimki. Ze zgryzoty, jaka tam panuje od połowy września do połowy czerwca. Bo na zielonych szkołach też się specjalnie nie zarobi. Parę groszy wpadnie, a pokój, z plamami z trampek na ścianach trzeba malować.

Ciekawi mnie tylko czy dlatego fatima5 że urodzona w 2005 roku? Chyba tak. No to wybacz!
            • dziki0209 Re: Kochani, zejdźcie z fatima5 19.06.16, 16:49
              ja.s.i.u ciekawy tekst, może i masz rację. Z jednym się nie zgodzę, więcej wyrozumiałości (choć i tak mam bardzo dużo) mogę mieć dla osób niepełnosprawnych , ale nie dla tych którym brak kultury czyli chamskich. Bez różnicy czy to dorosły, nastolatek czy dziecko. Oczywiście jacy rodzice takie dzieci. Też jestem osobą bardzo zapracowaną, ale dobre wartości wynosi się z domu i trzeba znaleźć czas, żeby przekazać je swoim dzieciom.
    • tomek_kemot Re: Polecam pokoje od fatima5 19.06.16, 14:43
      Fatimka5 (ta 5 to pewnie iloraz iq) raczej prowadzi swoj wlasny interesik.
      Poprostu dziecko ma pojecie o businesie takie samo jak ja o biologii molekularnej dlatego przeinwestowala.
      Kredyty trzeba splacac dlatego teraz proboje sprzedac gowno owiniete w zloty papierek za 500 dych tys./doba za osobe :-)
      Nie tedy droga NIEDROGA fatimko5.

• ja.s.i.u Re: Polecam pokoje od fatima5 19.06.16, 19:09
          dziki0209 nie masz racji. Jak cię wrzucą do wody, to tą wodą nasiąkniesz. Fatima dorasta w środowisku, w którym wykorzystanie drugiego człowieka, wydojenie go z jak największej forsy, skłonienie żeby majątek zapłacił za coś, co nie jest nic nie warte jest normą. Ona tym przesiąkła, a że jest dzieckiem, to nie potrafi się przed tym bronić.

Popatrz, jedziesz nad morze i kupujesz rybkę, o której wiesz, że na pewno nie pochodzi z Bałtyku, albo została złowiona jeszcze w poprzednim sezonie (dorsza nie wolno łowić w wakacje). Usmażona w najpodlejszym przepalonym oleju kosztuje majątek, a ty się tą rybą zachwycasz. To co ma taki właściciel, który rybę przywiózł z Biedronki (olej również) ma o tobie sądzić, jak zarobił na tobie kilkaset procent? Nie jesteś durniem, że dajesz się ponieść emocjom i nie zauważasz, że robią cię w konia?

No to nie dziw się, że fatima to zauważa i tak cię traktuje, jak na to zasługujesz. Sorry, że tak bezpośrednio, może jesteś inny niż większość, ale ilu ludzi właśnie taką głupotę pokazuje, chwaląc najgorsze żarcie, zachwycając się fałszywymi drinkami, czy wreszcie okazując wylewnie szczęście, bo ktoś pozwolił im na przenocowanie na najgorszym materacu za ciężkie pieniądze. Takie fakty dla fatimy są podstawą właśnie do braku szacunku i lekceważenia innych.
    • dziki0209 Re: Polecam pokoje od fatima5 20.06.16, 12:37
      ja.s.i.u rozzłościsz Fatimę i tak miała nie zbyt udaną niedzielę. tyle negatywnych opinii na jej temat ,a ona ma przecież wszystko najlepsze i najdroższe, Materace wymienia co miesiąc. Nie spotkałem się też z ludźmi , którzy chwalili by się w jakiś szczególny sposób swoimi wyjazdami na urlop, czy to w Polsce ,czy zagranicą. Wymieniamy się najwyżej poglądami co warto w danej miejscowości zwiedzić-zobaczyć. Co do rybek To nie jestem jakimś fanatykiem tych posiłków. Warto jednak upatrzyć sobie rybaka , który codziennie wypływa na połów , ma świeże ryby i wędzi je co dziennie. Co do dorszów masz racje , w tym czasie jest zakaz połowów. Tylko nie, każdy rybak to
      przestrzega. Cichaczem i świeżego dorsza można kupić ,bez problemów. Byłem świadkiem takich zakupów, ale faktycznie większość restauratorów może i oszukuje na rybach, tylko pytanie czy klient pyta czy to świeże ryby, Sadzę ,że 90% nie, więc nie powinni czuć się oszukani. Każdy chyba wie ,że jest zakaz połowów na dorsza wakacje i jeśli decyduje się na jego zakup , to jest świadom, że dostanie mrożonego.
    • dziki0209 Re: Kochani, zejdźcie z fatima5 20.06.16, 12:44
      Fatima zapytaj Niemca ile kosztuje apartament w Niemczech, to będziesz wiedziała , dlaczego przyjeżdża do Polski na wypoczynek. W porównaniu do nich to u nas wszystko jest bardzo tanio. Niemcy są nauczeni oszczędności,( oczywiście nie wszyscy)
    • tomek_kemot Re: Polecam pokoje od fatima5 20.06.16, 16:41
      Teraz jestem juz pewny.
      Fatima nalezy do osob ktorym jak naplujesz w twarz to powiedza, ze deszcz pada. Dyskusja z nia nie ma sensu.
      Markowe buty, super fura w garazu itd...
      Dzieciak, idiotka, osoba chora, (skresl niepotrzebne) potrzebuje tego forum jak ryba wody. Moze poprosmy administratorow z gazeta.pl o zmiane nazwy tego dzialu na Forum dla oblakanych, Forum Gimnazjum, Forum Niespelnionych Marzen (znowu skresl :-)) albo poprostu Forum Fatima.
      Fatimko droga, w drogich butach i w drogim aucie moglabys przeznaczyc czesc Twojego poteznego majatku na jakis dobry kurs savoir vivre (tylko pamietaj!!!!!: nie taki za 50 dych tys za godzine, on musi kosztowac minimum 55999 tys mil dych dolarow i 50 kopiejek za godzine)
      Mam tylko nadzieje, ze nigdy nie zostawisz tego forum, zawsze bedziesz uswiadamiac uzytkownikow, ze nie wolno korzystac z okazji, a banknotami 50 zl to powinno sie podcierac jezeli kwatera jest OK.
      Pomysl takze nad wydaniem jakiegos przewodnika. Pascal i inne przy twojej wiedzy to ksiazeczki dla dzieci.
      Niestety NIE pozdrawiam
      Twoj KMIOT
      • dnexter Re: Polecam pokoje od fatima5 20.06.16, 19:16
        No to może i ja wtrącę swoje pięć groszy.... jako ,że z fatima5 znamy się od dawna - prawda fatmko? To nie żaden dzieciak a dorosła kobieta. Z wieloma kompleksami (fatimko ty wiesz o czym piszę) i mocno zaburzona oraz skrzywiona emocjonalnie. Fatimo chodzisz na wizyty do różnych specjalistów - może już czas pomyśleć o konsultacji psychiatrycznej?
          • ja.s.i.u Re: Polecam pokoje od fatima5 21.06.16, 16:14
            Dziki masz rację. Jeśli to nie dziecko, to zakompleksiona właścicielka nie wiadomo czego, która nie potrafi przeliczyć, że "pięćdziesiąt dych" to pięćset, a "czterysta stów" to czterdzieści tysięcy. Ona po prostu nie umie mnożyć. Jeśli nie dziecko, to może po prostu zaawansowany nałóg? Uzależnienie od?

Co do dorsza, to sam w tym czasie kiedyś jadłem tzw. "bolki", czyli niewymiarowe dorsze, które przypadkowo zaplątały się w sieci. Problem w tym, że wyciągnięty siecią, żyjący na dużych głębokościach dorsz, nawet gdyby go wypuścić ponownie, nie przeżyje, stąd rybacy nielegalnie zabierają czasem wiadro takich do domu. Z tym, że o wprowadzeniu go do handlu mowy nie ma. A to, co widziałeś, to pewnie dorsze łowione na wędkę, bo tak można łowić.

Inny problem tu widzę. Jeśli ktoś czyta wpisy fatimy, to ma świadomość, jak prymitywni czasem potrafią być właściciele kwater, bo czyżby fatimka miała być wyjątkiem? To zniechęca do wakacji nad Bałtykiem, chociaż muszę przyznać, że ja zawsze byłem optymistą i wierzę, że fajnie będzie.

Bo na wakacjach najmniej potrzebny jest blichtr, udający luksus, wystarczy spokój i warunki przynajmniej nie gorsze, niż te, do jakich każdy jest przyzwyczajony na co dzień.
            • dziki0209 Re: Polecam pokoje od fatima5 21.06.16, 19:31
              Zostawmy już temat Fatimy. Życzę wszystkim wspaniałych urlopów i wakacji. Miłego wypoczynku w Polsce i za granicą. Cieszmy się ,każdym dniem, bo życie jest zbyt krótkie. Lato jest cudowne, wypoczywajmy i cieszmy się z wyjazdów, niech uśmiech nie znika z naszych twarzy.
              • dnexter Re: fatima5 skuliła ogon! 21.06.16, 21:04
                No i fatima5 skuliła ogon, hahah. Widać jej pogardliwy stosunek do mniej zamożnej części społeczeństwa nie wziął się znikąd. Musiała zaznać jakichś krzywd, może nawet sama pochodzi z jakiejś patologicznej rodziny i stąd te urazy psychiczne?

www.youtube.com/watch?v=8oj3oI_Mr50
    • ja.s.i.u Re: Kochani, zejdźcie z fatima5 20.06.16, 19:45
      Zonk!

Mieszkam w Niemczech. To moje fotoforum, na którym wrzucałem czasem zdjęcia z Kanarów: fotoforum.gazeta.pl/u/ja.s.i.u.html Oczywiście z wszystkich urlopów nie chciało mi się zdjęć wrzucać, stąd wielu nie ma, np. ostatniej Lanzarote (początek stycznia). No i nie wrzucałem zdjęć z innych miejsc, a byłem naprawdę w wielu.

Piszesz bzdury, bo 400 stów, to znaczy 400 banknotów stuzłotowych, a więc 40 tysięcy złotych. Za jaki okres, dla ilu osób i za jaki standard płaci się na polskim wybrzeżu 40 tysięcy złotych (cena samochodu!), a może Euro, bo nie wiem. Właśnie na tej podstawie, że nie umiesz liczyć, nie umiesz pisać ze zrozumieniem oceniłem ciebie na jedenastolatkę i proponuję czekoladki (lubisz Lindt?).

Dawno nie byłem w Polsce, ale tak się składa, że moim przyjacielem jest właściciel ładnego pensjonatu w kaszubskiej części wybrzeża. To od niego bezpośrednio mam informacje, jak wygląda atmosfera wśród tubylców, gdzie wielu przybyszy zainwestowało np. wygrane z lotka czy dziwnych biznesów i teraz udają wielkich panów. To wreszcie od niego wiem, że najtrudniejszą czasem rzeczą jest odmówić nachalnemu gościowi przyjemności wysuszenia flaszki. To od niego też wiem, że niektórzy zainwestowali w teoretycznie wysoki standard pod zagranicznego gościa, tyle że tych zagranicznych gości jest bardzo mało.

Mieszkam w Niemczech długo, pracuję i mogę ci powiedzieć, czemu tak jest. Niemiec nie przyjedzie do Polski, bo się Polski boi. Jedynie ludzie z polskimi korzeniami wybierają czasem wczasy nad Bałtykiem. Ja też w tym roku chcę tam spędzić tydzień i udało mi się znaleźć - mam nadzieję fajne - miejsce. Oczywiście mam samochód z niemieckimi tablicami, a więc sąsiedzi właściciela pensjonatu pewnie będą myśleć, że do niego Niemcy przyjechali. Dlatego do tych kwater przyjeżdża tzw. młody biznes z Polski. A później zniszczone meble, za____ana pościel i tak dalej. I znów mama krzyczy na tatę, a tata jedzie (samochodem, a jakże), żeby z sąsiadem się napić.
      • fatima5 Re: Kochani, zejdźcie z fatima5 25.06.16, 00:04
        hmm...o czym Ty piszesz Jasiu,teraz jest tak duzo Niemców nad morzem ze przejśc nie mozna,nie pisze o polskich niemcach,ale o Niemcach czy z krankasse czy z booking com. Wlasnie z tego portalu jest najwiecej zachodnich turystów,a ceny są podobne jak w Chorwacji,tylko widzisz,jako 11-latka wiem ;-))ze nawet Czesi zaczynają do nas jezdzić,bo nie muszą za autostardy placić,zwlaszcza Ci co blisko granicy mieszkają,a ..i placą duzo wiecej niz Polak,Polacy niestety koczują na wspólnych lazienkach ...chociaż i Niemieckie samochody tam widzialam,o zgrozo,mam nadzieję ze jakiś Polak nie przerejstrował auta;-)) w tych czasach stac do kibla no cóz ale tam 50 dych ;-))) .Nad morzem jest mase obcokrajowców wczoraj np..widziałam Hiszpanów;-)) a ile Ruskich!!!!i nie piszę ze przyjechali do pracy,a oni...się z kasą w ogóle nie liczą,dlatego tak ich faworyzują w gÓrach. Apropo Kaszuby już nie są tak odwiedzane jak kiedyś ,to samo dzieje się w malych miasteczkach w Górach,nad morzem inwestycja za inwestycją,hotele rosną jak grzyby ale...tam Polaka nie zobaczysz,no moze napalcach jednej reki zliczysz..Ceny są ogromne ,miejsc brak.Zobaczysz Jasu co w tym roku bedzie nad morzem,juz palca nie idzie wisnac ceny duzo wyzsze niz w latach poprzednich...a pogoda od paru lat zaczyna być naprawde safari ,gdzie wczesniej lało.Ciagle mnie dziwi ten alkoholizm,to ponoć domena Górali,chyba pomylily ci się kierunki turystyczne,albo sam grzejesz,i nie wiesz co juz belkoczesz..Tu nikt nie chleje,chyba ze ty na urlopie i myslisz ze kazdy.A Niemcy nie niszczą,bo tam wypisujesz farmazony ,niszczy wlasnie typ za 50 zl,malo placi-duzo wymaga..Przejedz sie zobacz jakie rejestracje stoją pod ladnymi pensjonatami same niemieckie.O...masz tablice niemieckie,teraz doczytalam,to chyba ty byles w tym padalcu z kiblem na 10 pokoi a to juz teraz wiem;-)))
        • ja.s.i.u Re: Kochani, zejdźcie z fatima5 25.06.16, 09:58
          Fatimo miło mi, że się odezwałaś. Nadal jednak używasz zwrotu "50 dych". Pięćdziesiąt dych, czyli 50x10 oznacza 500. Możesz wyjaśnić o jakie pięćset chodzi? Czy o pięćset za tydzień, czy o pięćset za dzień? Czy cena dotyczy osoby, pokoju, czy domku, czy jeszcze czegoś innego, bo naprawdę nie ogarniam.

Co to jest "krankasse", bo mimo niezłej znajomości niemieckiego nie wiem? To po rosyjsku? W niemieckich słownikach też tego słowa nie ma.

Nie wiem jakie ceny były w poprzednich latach. Nad Bałtykiem nie byłem ponad 10 lat. Przyczyna prosta - jak dla mnie bardzo daleko. W tym roku jedna doba, dla czterech osób, będzie mnie kosztowała za nocleg 320 złotych (bez wyżywienia). Jak myślisz, za tę cenę mam szansę na w miarę porządne warunki?
          • fatima5 Re: Kochani, zejdźcie z fatima5 25.06.16, 13:25
            krankasse potocznie z niemieckiego ubezpieczenia,ogólnieprzyjete slownictwo takze nie wiem czemu jego nie znasz...a 5 dych mówi kazdy..w tamtym roku bedzie ciebie kosztowala..chyba w tym roku bedzie ciebie kosztowala,czy kosztowala ciebie w tamtym roku..320 zl dla 4 osób to niska cena,odleglosc do morza ponad 100 metrów na pewno..Poza tym,dziwi mnie fakt wynajmowania na jedną dobę,tego nawet już hotele nie robią, w tym roku noclego na pewno bedą droższe,chyba ze ktoś jest rozsadny i robi rezerwacje w lutym,ma cenę dużo niższa i gartisowy parking...teraz za 2-jkę trzeba dać po 1 lipca z 300 zl piszę o dobrej lokalizacji bo standard bywa rózny..
            • ja.s.i.u Re: Kochani, zejdźcie z fatima5 25.06.16, 13:57
              Dzięki, ale nigdy wyrazu krankasse nie spotkałem. Z niemieckiego Kran to dźwig. Kasa dźwigowa? No chyba, że chodzi ci o Krankenkasse. To akurat rozumiem. W Niemczech jest tak, że ubezpieczycieli jest wielu. I każdy dofinansowuje rehabilitację, oczywiście nie każda kasa tak samo. To się nazywa Kurtagegeld i może wynosić (w przypadku tanich kas) ok. 30 Euro na dzień.

Moja kasa, branżowa, daje dużo większe pieniądze, dlatego mnie opłaciło by się jechać do profesjonalnego niemieckiego, albo czeskiego sanatorium (Karlove Vary, Mariańskie Łaźnie). Zapewnia też opłaty dla osoby towarzyszącej. Ale osoby, ubezpieczone w kasach ogólnych, takich jak AOK, najczęściej mają limity malutkie, szczególnie jeśli korzystają z zasiłków (ALG2, zwanego też Harz IV). Stąd one muszą szukać tam, gdzie taniej, a więc np. w Polsce.

Nie zrozumieliśmy się, mam zarezerwowane 7 dni, po 320 zł za 4 osoby, a więc 2240 złotych za całość od soboty, do soboty. W cenie nie ma żadnego posiłku. Dłużej po prostu nie mogę, bo wolę wyjechać kilka razy w roku, w różne miejsca, a urlopu niestety tylko 30 dni. Rezerwowałem przed wielkanocą.

No i wreszcie piszesz 5 dych (czyli pięćdziesiąt), a nie 50 dych (czyli 500) i wszystko staje się jasne. W sumie wydaje mi się, że ty możesz być nawet sympatyczna, owszem wkurza cię, że ludzie chcieliby Bóg wie czego za maleńkie pieniądze, dajesz się ponieść nerwom i chyba stąd te błędy, z których inni się śmieją. Dlatego jeszcze raz apeluję, nie śmiejmy się z fatimy, pomóżmy jej czasem, niech opowie jak sprawa wynajmowania pokoi wygląda od tej drugiej strony. Szanujmy się nawzajem, tak się żyje łatwiej.

Na marginesie, fatima, możesz sprawdzić skąd są ci "goście z Niemiec". Na stronie de.wikipedia.org/wiki/Liste_der_Kfz-Kennzeichen_in_Deutschland masz spis niemieckich rejestracji. To ta pierwsza, albo dwie lub trzy pierwsze (przed nalepkami) litery. Większość będzie z terenów dawnego NRD, tam sporo biedniej i korzystniej opłaci się jechać np. do Międzyzdrojów, niż do Ahlbeck.
              • dziki0209 Re: Kochani, zejdźcie z fatima5 25.06.16, 14:29
                ja.s.i.u na pewno nikt nie chce nie wiadomo czego za 50-60 zł, w tej cenie nikt nie spodziewa się luksusów , to wymysły pani Fatimy. W takiej cenie można spodziewać się pokoju z łazienką , czystość i miłą atmosferę. Pani Fatima uważa ,że to nie osiągalne i obraża ludzi ,którzy wynajmują takie kwatery, Uważam , że szacunek należy się wszystkim ludziom , bez względu na status majątkowy.
                  • dziki0209 Re: Kochani, zejdźcie z fatima5 25.06.16, 21:12
                    Nie wiem jak w tym roku , ale w zeszłym tak było. Zawsze szukam pokoju 2 dni przed wyjazdem , bo nigdy nie wiem kiedy będę miał dodatkowy urlop, ponieważ taki typowy urlop wykorzystuje w zimie ma wyjazdy w góry i maj- czerwiec wyjazdy zagraniczne. A że moja rodzina kocha polski Bałtyk to staram się chociaż na tydzień w sezonie wyjechać. w zeszłym roku szukałem kwatery 10 godz, przed wyjazdem i byłem zdecydowany brać co się trafi. Obojętnie hotel. pensjonat czy prywatna kwatera ,a że lubię domową atmosferę zacząłem swoje poszukiwania od kwater. Przy czwartym telefonie w szczycie sezonu w Jastarni otrzymałem propozycję za 55 zł . Pokój 3 os. z łazienką , TV( chociaż to na urlopie jest mi nie potrzebne), lodówka , łoże i łóżko nowe ,a wszędzie aż pachniało czystością, 250 m morze, parking gratis, super pani wynajmująca. Czego więcej potrzeba, tylko pięknej pogody ,która akurat też była. Chyba mam szczęście do kwater w tym stylu nad naszym morzem, ponieważ od 13 lat jeździmy , co roku inna miejscowość i nigdy nie trafiliśmy na jakąś brudną z niemiłą wynajmującą. Nigdy też nie spodziewam się cudów za takie pieniądze. Tylko wynajem adekwatny do ceny. Nie spodziewam się też w tym roku ,że za taką cenę coś dostanę . Wszystko drożeje to i wynajem idzie w górę, Chociaż znajomi są teraz w Karwi i mają pokój 3 os, z łazienką za 120 zł. i jeszcze przystosowany do osoby niepełnosprawnej, 300 m morze. Mam nadzieje ,że i w tym roku uda mi się coś znaleźć w rozsądnej cenie. Jeśli nie to pozostanie hotel ,chociaż to nie moje klimaty, za dużo osób wynajmujących. Co do Niemców z ubezpieczalni to oni na takie klimatyczne prywatne kwatery raczej nie jeżdżą, O ile mi wiadomo szukają pensjonatów i hoteli. Życzę wszystkim ( wyjeżdżającym i wynajmującym) udanych urlopów i wakacji, Niech sezon letni 2016 będzie piękny i słoneczny , bez nerwów i kłopotliwych sytuacji. Niech we wszystkich sercach zagości radość i kultura.
          • wsiwoy Re: Kochani, zejdźcie z fatima5 14.08.16, 20:21
            Jasiu
            określ proszę "w miarę porządne warunki" - jeżeli oczywiście znajdziesz chwilę wolnego czasu. Jestem " kwaterodawcą nadmorskim " i pytam czysto ze względów zawodowych. W pełnym sezonie ( 2016) oferowałem pobyt dla 4 osób od 180 do 220 zł.
            Pozdrowienia z 450 metrów od morza
            wsiowy
            • ja.s.i.u Re: Kochani, zejdźcie z fatima5 15.08.16, 10:34
              OK. To będzie bardzo subiektywne, ale myślę, że sporo ludzi się pod tym podpisze.

Potrzebowałem dwóch pokoi, jeden - dwójkę dla siebie i żony, drugi z możliwością wstawienia łóżeczka dla syna, synowej i 15 miesięcznego wnuka. W każdym pokoju łazienka. Chodzi o to, żeby młodzi mieli pewną niezależność, prywatność, miejsce dla siebie. Fajnie, jak jest balkon, bo można majtki, czy ręcznik wywiesić.

Do każdego pokoju miejsce parkingowe. Fajnie, jeśli takie, na które można bez większych akrobacji wjechać i opuścić.

Ja płaciłem po 80 zł od osoby dorosłej (rezerwowane w początku marca), ale mieliśmy dwa osobne pokoje, na dość dużej działce nie było problemu z parkingiem, druga linia zabudowy (nie było kebaba, czy "rybki" pod oknem). A wszędzie blisko (bułki 50 metrów, plaża ok. 150 metrów w tym 100 metrów nadmorskim lasem). Kilka miejsc, gdzie można było zjeść niezły obiad. Młodzi zabrali wózek, ale się nie przydał, bo wszędzie blisko.

To był "ośrodek wczasowy", nie zaadaptowana willa, a więc wszystko było od razu planowane pod wczasowiczów. Obiekt dość duży. Była np. winda. W tym roku (przynajmniej w Karwi) ogromna część osób, to byli dziadkowie z wnuczkami. Dla takich osób wygodnie. Na działce wygrodzony mały kawałek dla grillujących (małe zainteresowanie) i niewielki, ale ładny plac zabaw. Fajnie zagospodarowano strych. Była tam bardzo duża i ładnie wyposażona kuchnia, a w drugiej części pokój zabaw dla dzieciaków. Przy złej pogodzie naprawdę się przydawał.

Ja myślę, że wiele osób jeździ na wypoczynek za granicę i chyba zaczyna oczekiwać podobnych standardów, co w tańszych hotelach w cieplejszych krajach. A więc choćby niekrępującego wejścia do pokoju. Pewnie, będą osoby, którym potrzebne będą duże, rodzinne pokoje, ale z drugiej strony, skoro dzieciaki mają w domach osobne pokoiki, to czemu w wakacje mają się "gnieść" na piętrowych łóżkach, w maleńkim pokoiku, bo sprytny pan kwaterodawca wstawił tyle miejsc noclegowych, ile mógł? Chociaż? Odniosłem wrażenie, że właśnie starsi ludzie przyjeżdżają, albo rodziny, często z jednym dzieckiem. Może wielodzietni szukają właśnie domków? Może młodsi wybierają zagranicę, albo wypoczynek poza sezonem? Czyli małe, dobrze wyposażone pokoje z łazienką i balkonem powinny sprzedawać się najlepiej.

Z drugiej strony, widziałem wszędzie tylko tabliczki "wolnych pokoi brak", a więc cokolwiek by ktoś nie miał do wynajęcia, to i tak mógł wynająć, czyli czy warto się starać? Przecież koszty adaptacji (choćby urządzenia parkingu kosztem szop na zapleczu podwórka) mogą być tak wysokie, że się to nie opłaci.
        • dnexter Re: Kochani, zejdźcie z fatima5 26.06.16, 09:08
          Hiszpanie nad Bałtykiem, hahaha, koń by się uśmiał, może jeszcze grecy i amerykanie przylatują tu wypoczywać. Zdarzył się jeden studenciak i tyle. Bałtyk nie jest atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla obcokrajowców - jeśli w ogóle kojarzą ,że jest to morze to kojarzą źle jako brudne i zimne nie nadające się na wypoczynek. Bałtyk ze względu na klimat panujący w tej części europy, nigdy nie będzie miejscem atrakcyjnym dla obcokrajowców, nigdy. Lecisz na południe europy i jesteś pewien pięknej pogody - nad Bałtykiem nikt takiej pewności ci nie da, kto zapłaci za 7 dni deszczowej pogody? Do tego robi się drogo. Tanie kwatery zawsze będą ,tak jest w całej europie tak jest też choćby w usa. Jeśli w motelu za 5 dolarów pogryzą cię pluskwy możesz wytoczyć im proces o odszkodowanie, jeśli cokolwiek ci nie pasi odmawiasz zapłaty i właściciele na to przystają bez żadnego ale. W necie jest bardzo dużo świetnych kwater za 30-50zł i nie płaci się więcej bo jaki jest sens płacić 150zł za pokój nad zimnym i brudnym morzem jak za tę cenę lub nawet taniej w last minute, można mieć dobę w **** all inclusive na Majorce.
          • ja.s.i.u Re: Kochani, zejdźcie z fatima5 26.06.16, 13:21
            Masz rację, że Bałtyk nie jest atrakcyjnym miejscem dla obcokrajowców, ale z zupełnie innego powodu. Bo zauważ, do Skandynawii jeżdżą, to czemu nie do Polski?

Po pierwsze zupełny brak reklamy możliwości wypoczynku w Polsce. Wielu Niemców (tych z zachodnich landów), nie licząc przeflancowanych z "oberschlesien", zwyczajnie nie wie nawet, gdzie leży ta Polska. Przed czy za Uralem? To samo dotyczy Francuzów, Włochów, Hiszpanów itd.

Po drugie, jeśli już wiedzą, gdzie jest Polska, nie mają przedstawionej konkretnej oferty, po co do Polski jechać. Brak informacji, co zwiedzić i w jaki sposób.

Po trzecie, poziom polskich usług turystycznych. Po pierwsze brak prywatnych plaż. Skoro mam pieniądze, to chciałbym na plaży wypożyczyć dwa leżaki plus parasol na dozorowanym miejscu, a nie dźwigać wszystkiego "z kwatery". Tak, jak to jest w Hiszpanii, czy we Włoszech, a nawet w Bułgarii . Obcokrajowcy są bardzo wrażliwi na bezpieczeństwo, a na polskich plażach są miejsca na dmuchane zamki, na namioty z piwem, a na leżaki z parasolem już nie ma.

Po czwarte, jeśli ktoś przyjedzie do Polski, to rzadko wraca. Przyczyną jest wczasowa kuchnia. Niezjadliwe śniadania (zupa mleczna, parówki, najtańsza, niejadalna wędlina), czy prozaiczny brak piwa, czy wina do kolacji, bo pensjonat nie ma koncesji. To samo dotyczy jakości potraw w nadmorskich restauracjach, czy jakości choćby drinków czy kawy w kawiarniach.

Czasem znani mi Niemcy pytają mi się, czy poleciłbym im coś na urlop w Polsce, niestety nie umiem tego zrobić. Znam ich oczekiwania, wiem za co chcą zapłacić, ale nie wiem, gdzie mogliby znaleźć warunki, do jakich są przyzwyczajeni. Być może brak informacji, reklamy, ale czy jeśli ktoś chce "prywatną plażę", to czy mogę mu jakoś pomóc? No właśnie, dlatego jedzie do Szwecji, gdzie woda jeszcze zimniejsza (ale hotel z grzanym basenem), no i gdzie standard usług jest przewidywalny, wiadomo wszystko, gdzie wypożyczyć samochód, co zwiedzić, co fajnego można zjeść. A co wiedzą o Polsce? Dwa wyrazy "walesa" i "solidarity" czasem i nic poza tym?
            • dziki0209 Re: Kochani, zejdźcie z fatima5 27.06.16, 13:44
              ja.s.i.u a dlaczego obcokrajowcy nie wiedzą nic o Polsce, czyżby była taka zła edukacja w ich szkołach, czy zwykłe lenistwo. Dla chcącego nie ma nic trudnego, od czego jest internet. Ja też z dzieciakami zwiedziłem kawał świata, nie mówiąc o Europie i nie wyobrażam sobie ,żeby nie wiedzieć gdzie znajduje się jakie państwo . Nawet w Afryce ,gdzie bywam najrzadziej to syn od podstawówki zna kraje tego kontynentu. A gdy wybieramy konkretną miejscowość w danym państwie dowiadujemy się z internetu jak najwięcej o tym miejscu.Każde państwo ma swoje dobre i złe strony. Nie ma państwa bez wad , tylko z samymi zaletami. Proponuje ja.s.i.u abyś ich trochę doinformował i pokazał do czego służy internet. W Polsce też są hotele z podgrzewaną wodą i ma pewno możesz odszukać informacje na ich temat w internecie. Nie dawno wybierając miejscowość w Polsce na wakacyjny odpoczynek ,natrafiłem na taki pensjonat. Zaproponuj swoim znajomym miejscowość w Polsce, którą warto zobaczyć a hotel sami niech sobie poszukają w internecie, wtedy wybiorą sobie według swoich wymagań. Moim znajomym z Niemiec i z Holandii bardzo spodobało się Świnoujście i Trójmiasto oraz Hel, ale każdy ma inny gust.
              • ja.s.i.u Re: Kochani, zejdźcie z fatima5 27.06.16, 18:32
                Nie wiedzą, podobnie jak przeważająca większość Polaków nic nie wie o miejscach, które nie są tradycyjnymi miejscami spędzania urlopów. Powiedz mi, co "zwykły Polak" wie np. o Rumunii? Inaczej, czy wie, że standard w rumuńskich hotelach nad Morzem Czarnym jest najczęściej lepszy, niż nad tymże morzem w Bułgarii? No i z Polską jest dokładnie tak samo.

Problemem jest zupełne niezrozumienie przez polską branżę turystyczną zagranicznego klienta. Jestem skazany na spędzanie urlopu w towarzystwie Niemców, stąd wiem, czego oni oczekują. Są dwa rodzaje "Niemców". Jedni, żyjący bardzo skromnie, często korzystający z różnego typu pomocy społecznej (najczęściej Wohngeld), którzy nie mogą pozwolić sobie na drogi urlop, bo nie mają z czego. Oprócz tego jest ogromna rzesza Niemców, którzy włóczą się po całym świecie, zostawiając spore pieniądze. Problem w tym, że taki gość ma dość specyficzne, jak na polskie warunki oczekiwania.

Niemiec nie zrozumie, że nie ma piwa, czy wina do kolacji, bo właściciel stołówki czy domowych obiadów nie ma koncesji. W Niemczech nawet na parafialnym festynie ma być lane piwo i jest, mimo że parafie też koncesji na alkohol nie mają. Zdjęcie z Düsseldorfu, z polskiej parafii: pmkduesseldorf.de/components/com_joomgallery/img_originals/2016_276/msza_odpustowa_i_festyn_parafialny_01052016_287/festyn2016_20160515_1312024279.jpg jak widać Warsteiner, wcale nie bezalkoholowy, musi być. Bo jedzenie jest sensem życia Niemca, Niemiec kocha jeść i jeśli jedzenia ma dużo, to jest szczęśliwy. Oczywiście jedzenie ma być treściwe, Schnitzel taki, żeby jedną ręką nie dało się go przykryć, on za to zapłaci, ale to musi być takie, do czego jest przyzwyczajony.

Ot ze strony: metzgereistepanek.de/wieviel-fleisch-pro-person/ (ile mięsa na osobę) widzimy, że panierowany sznycel ma mieć 170-220 gram. Przy czym mięsa ma być 150-200 gram. Pieczone bez kości to 230-280 g na osobę. I są w Polsce knajpy, w których takie porcje "pod Niemców" się podaje. A jak wyglądają "obiadokolacje" w większości polskich pensjonatów? Jakaś pomidorowa z makaronem, czy rosół na pierwsze, klopsiki na drugie - Niemcy tego nie jedzą.

Rozmawiałem ostatnio ze znajomym, był w Kołobrzegu tydzień z TUI i kupił, jak zawsze All Inclusive. Okazało się, że w Polsce AI (czyli dostęp do baru) trwa od 18 do 22. O winie, czy piwie do kolacji zapomnij, jakość posiłków - jego zdaniem - fatalna, potrawy dla niego niejadalne. I co ja mu mogę zaproponować na przyszłość? Ma gość pieniądze, chce ich sporo wydać, ale nie będzie się włóczył po polskich knajpach, bo się boi. Chciałby wszystko mieć w hotelu. Gdzie? Jeśli znacie taki obiekt, dajcie znać, może mi się czasem taka wiedza przydać.
                • dziki0209 Re: Kochani, zejdźcie z fatima5 27.06.16, 20:06
                  Na pewno wie ,gdzie się Rumunia znajduje to program nauczania w podstawówce,( chyba ,że totalny leń to nie wie) a resztę tak jak pisałem dowie się z internetu. Wystarczą chęci, a można dowiedzieć się wszystkiego. Ja nawet nie wiem nawet jaki jest standard hoteli w danej miejscowości nadmorskiej w Polsce . Od tego mam internet ,żeby sobie coś wybrać
                  a zagranice biura podróży. W tym roku syn wybrał na wyjazd mniej znaną miejscowość o której wiedziałem tylko, że znajduje się w zachodniopomorskim. W tej chwili po przejrzeniu internetu mogę już chodzić po tej miejscowości zamkniętymi oczami i znam wszystkie oferty noclegowe z tego miejsca. Nie rozumiem czego się pana znajomy boi w knajpach, że zostanie źle potraktowany. To się może zdarzyć w każdym kraju.
                  • ja.s.i.u Re: Kochani, zejdźcie z fatima5 27.06.16, 21:01
                    Nie, boi się, że go zabiją, albo przynajmniej okradną i żywcem obedrą ze skóry. I nie ma sensu tłumaczyć, że w Polsce ataki na obcokrajowców nie zdarzają się, bo nie uwierzy. Taka natura.

A poza tym przeciętny człowiek, niezależnie od narodowości, nie siedzi w internecie, szukając miejsca na urlop. On się spyta znajomych, czy byli, czy było fajnie i na tej podstawie podejmie decyzję. On wie, że internet przesiąknięty jest szeptaną reklamą, że internet kłamie.

Widziałeś reklamy innych państw skierowane do Niemców i puszczane w telewizji? Jeśli on sobie zobaczy www.youtube.com/watch?v=8F3k5th_7ss w telewizji, to gdzie pojedzie? A z Polski, co zobaczy? Na ARTE www.youtube.com/watch?v=CksPVfnCbDA ? Tu masz pełną wersję www.youtube.com/watch?v=ZcT2t3bqiLw

Prawda, że fajne, tylko że na urlop, to Niemiec wybierze ofertę hiszpańską, no chyba że chce się przekonać, co to są te pierogi, które robi Dorota (12:20 sie zaczyna). Tylko powiedz Niemcowi, jak on do tej Doroty dojedzie, jak tam drogi pokazane pod Unimoga? Stereotypy - no właśnie! A cudzoziemiec nie będzie przecież na siłę szukał propozycji urlopowych, skoro pchają się mu z innych krajów z każdego bloku z reklamami.
                    • dziki0209 Re: Kochani, zejdźcie z fatima5 27.06.16, 22:36
                      Może starsi nie szukają miejsc wypoczynku w internecie, ale młode pokolenie zapewniam Cię ,że tak. O ile dobrze pamiętam ja.s.i.u w tym roku będziesz wypoczywał w polskim kurorcie, życzę Ci miłego wypoczynku ,żeby spełnił Twoje oczekiwania . Udanego urlopu.
    • dnexter Re: fatima5 i jej chore sny o bogactwie. 28.06.16, 18:31
      fatimo5, wraz ze mną czekają wszyscy na tym forum. Chcą zobaczyć te twoje luksusy, bogactwa, klejnoty mody, tą kurę znosząca złote jaja? Gdzie one są? fatimo5 pokaż nam ten skarbiec wszelakiej pomyślności i dostatku, królowo fantasy - fatimo5.
        • ja.s.i.u Re: fatima5 i jej chore sny o bogactwie. 28.06.16, 19:50
          Ja nie chcę oglądać klejnotów, ale gdybyś, tak na przyszłość opisała trochę co wynajmujesz i za jaką cenę, myślę, że byłoby to korzystne zarówno dla ciebie, jak i dla tych, którzy chcą się zorientować, ile za co mogą zapłacić.

Nie, nie chodzi mi o chwalenie się. Po prostu konkrety, jak wygląda pokój, jak miejsce parkingowe, możliwość dojechania (spotkałem się, że wynajmujący oferował parking, ale "samochód będziesz pan mógł wprowadzić w nocy, bo w dzień to strefa piesza"). Co w sąsiedztwie - szum morza, czy gwar deptaka i zapachy sprzedawanych tam kebabów i rybek? Gdybyś chciała opisać jaka cena na przełomie lipca i sierpnia (najwyższy sezon), czy prowadzisz jakieś wyżywienie, jakie inne udogodnienia (basen, plac zabaw dla dzieci?)?

Nie chodzi o konkretną reklamę twojego biznesu. Po prostu chodzi o kilka zdań, ale takich konkretnych, co możesz dać i jaką za to wystawiasz cenę, ewentualnie jakie masz inne wymagania wobec gości (zwierzęta, papierosy, dzieci itd.).

Nie, nie musisz pisać, po prostu jeśli chcesz niektórym pomóc, to napisz. Podkreślam - jeśli tylko chcesz.
          • dnexter Re: fatima5 i jej chore sny o bogactwie. 29.06.16, 19:56
            Przecież ona nie ma nic! To golas, zwykły niewykształcony gołodupiec na utrzymaniu jakiegoś fagasa. Co ma sobą pokazać już pokazała. W kółko powtarza biednym polakom ,że mają płacić za kiepskie kwatery jak za pokoje na Balii.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka