Dodaj do ulubionych

proszę o pomoc

03.04.06, 18:15
byłam dziś na usg i okazuje sie ze nie ma wiodącego pęcherzyka
( jest na jednym jajnku, ale on jest dość mały) to jest mój 13.d.c a cykle
zwykle 34-35 dni, endometrium tez małe ale jeszcze 4 dni tem miałm plamienia(
pocieszma się ze jeszcze nie zdążyło urosnąć). ginekolog powiedział , ze chba
nic z tego w ty cylku nie bedzie- ale moja owulacja zazwyczaj jest w 20-22
dni cyklu!! Czy pęcherzyk nie ma szansy jeszcze urosnąć?
zalecił Clo od następnego cyklu, potem jakiś zasrzyk no i duphaston, aha
kazała teraz tez brać od 17 d.c przez 10 dni duphaston, ale ja mam nadzieje,
ze pęchęrzyk jeszcze urośnie i nie chciałbym zachmować owulacji( pytałam
podobno nie zachamuje) Nie wiem co mam zrobić wziąść od 17 dnia czy poczekac
do owulacji.
a jeśli poczekam to jak długo mam go brać?
Obserwuj wątek
    • yskyerka Re: proszę o pomoc 03.04.06, 18:33
      Ja bym poszła na następne usg w 17 dc, żeby sprawdzić, czy i o ile urósł
      pęcherzyk. Wtedy też podpytałabym lekarkę, co dalej. Albo każe ci przyjść
      jeszcze raz, bo jednak pęcherzyk urośnie i będzie chciała sprawdzić, czy pękł.
      Albo każe ci brać duphaston, bo uzna, że raczej nic z tego nie będzie.
    • ussa77 Re: proszę o pomoc 03.04.06, 18:41
      a powiedz mi kochana ile powinien rosnąc na dobę pęcherzyk i ile powinien mieć
      jak pęknie?
      a czy jesli wezmę 17 d.c duphaston i nie pójde na to usg to rozumiem , ze
      owulacji nie będzie?
      • abc15 Re: proszę o pomoc 03.04.06, 19:39
        ja miałam w piątek 8mm pęcherzyk a w poniedziałek już 22,5mm. o ile lekarz sie
        nie pomylił, to jak widać w-tko jest możliwe. i potem była owu, choć po piątkowy
        USG w 13dc lekarz smetnie kiwał głową, że nic z tego. idź koniecznie na USG raz
        jeszcze
    • ussa77 Re: proszę o pomoc 03.04.06, 21:28
      dzieki dziewczyny!!
      nie wiem co mam zrobić, bo ona spisala juz ten cykl na straty ale mi sie
      wydaje , ze pęchęrzyk moze jeszcze urosnąć( bo do owulacji jeszcze 8 dni)
      poszłabym na to usg ale nie mam kasy a jedno badanie kosztuje 100 zł, chyba nie
      bede brała duphastonu tylko mierze temeraturę w 3 dniu po wzroście wezmę ten
      duphaston. powiedzcie tylko ile dni mam go brac, kiedy go odstawić? a jeśli się
      nie uda to i tak nie mam nic do stracenia, zacznę nowy cykl z clo. czekam na
      odpowiedz pozdrawiam
      • yskyerka Re: proszę o pomoc 03.04.06, 22:38
        Mnie lekarz kazał brać duphaston/luteinę od 3 dpo przez 10 dni 2x1 tabletkę.
        Potem mam zrobić betę, jeśli wyjdzie dodatnia, nie przerywać brania leku.
        Więc jeśli nie możesz sobie pozwolić na kolejne usg, zrób podobnie? W 3 dpo
        wchodzisz z duphastonem, przez 10 dni, potem test i decydujesz, co dalej.
        Powodzenia!

Co do duphastonu, ostatnio pojawiły się opinie, że on wcale nie hamuje
        owulacji. Nie wiem, ile w tym prawdy, bo większość lekarzy jednak wciąż mówi,
        żeby brać go dopiero po owu.
        • abc15 Re: proszę o pomoc 03.04.06, 23:42
          to głupio ze strony lekarki, że spisała ten cykl na straty. przeciez owu może
          się przesunąć. ja mam cykle regularne, ale któregoś razu owu miałam dopiero w 20
          dniu. obserwuj śluz i mierz tempke. może poszukaj jakies tańsze USG. 100zł. to
          kosmicznie drogosad
          ja mam brać duphaston 2dpo 2x1. jeśli @ nie przyjdzie, to mam zrobic test.
          • ussa77 Re: proszę o pomoc 04.04.06, 08:40
            dzieki dziewczyny.zrobię tak jak powiedzialyście.wezmę duphaston 3 dni po
            owulacji przez 10 dni, potem zrobię test i albo odstawię abo idę do lekarza.
            tez wydaje mi sie , ze pęcherzyk moze jeszcze urosnąć , no bo do owulacji
            jeszcze 7 dni a przeciez jeszcze moze sie przesunąć. mierze temperaturę i
            obserwuję śłuz. A powiedzcie mi czy jeli następuje skok temperatury i ona
            utrzymuje sie na wyższym poziomie cały czas to znaczy ze owulacja jednak była??
              • freya9 Re: proszę o pomoc 04.04.06, 09:41
                Ja mam cykle 33-35 dni, 13dc - 17mm (endometrium 8mm), owulacja była... 23dc-
                pęcherzyk wielk.24mm (endo.11,5mm). Miałam USG robione codziennie od 8 do 23dc
                i widzę z mojej karty obserwacji cyklu, że są dni kiedy pęcherzyki `stoją`,
                więc na razie nie martw się i `obserwuj` dalej...
    • ussa77 Re: kolejne pytanie 04.04.06, 19:26
      witajcie!! byłam dziś u diabetologa i jestem zadowolona o narazie nie zabiorą
      mi tej pompy!!
      teraz czekam na @ a potem zacznę nowe starnia i mam nadziej ze juz owocne! a w
      tym cyklu bede sie stała tak dla reguły no i nie powiem nawet mi sie to zaczyna
      bardzo podobać!
      dziewczyna ale mam jeszcze pytanko:
      czy jak bedzie wzrost temperatury i utzymywać bedzie sie powyzej linii to
      oznacza, ze owulacja napewno sie odbyła?
      • monjan Re: kolejne pytanie 05.04.06, 08:53
        Sylwia
        poczytaj tutaj
        www.npr.prolife.pl/
        " Interpretacja krzywej termicznej

• Sprawdź, czy wystąpił skok temperatury i upewnij się, czy było co najmniej
        sześć niższych temperatur poprzedzających skok.

• Po stwierdzeniu ustalonego wzrostu temperatury narysuj linię pokrywającą.
        Powinna ona przebiegać ½ (0,025°C) kratki powyżej najwyższego punktu z sześciu
        niezakłóconych temperatur poprzedzających skok.

• Linia pokrywająca oddziela wyraźnie fazę temperatur niższych od fazy
        temperatur wyższych i jest szczególnie przydatna w interpretacji kart ze skokiem
        przebiegającym w sposób nietypowy (schodkowy, zębaty itp.)

• Po narysowaniu linii pokrywającej zaznacz 1,2 i 3 dzień niezakłóconych
        temperatur fazy wyższej. Warunkiem koniecznym do stwierdzenia trzech pierwszych
        temperatur fazy wyższej jest to, aby znajdowały się one nad linią pokrywającą, a
        trzecia z nich była odległa od najwyższej z sześciu pod linią przynajmniej o
        0,2°C. Jeśli trzecia temperatura nad linią pokrywającą nie spełnia tego warunku,
        należy poczekać do czwartej, która nie musi być wyższa o 0,2°C, a jedynie
        powinna znajdować się powyżej linii."
        • ussa77 Re: kolejne pytanie 05.04.06, 09:02
          czesc Monia!!
          no twój wykresik jest całkiem ładny!!!
          ja w poprzednich cyklach zawsze miałam skok no i testy owulacyjne pokazywała
          mi owulacje a moja p. ginekolog powiedziała ze były to cykle bezowulacyjne!
          możliwe to?
          teraz tez ma nie być owulacji. byłam u niej w 13 d.c ale wydaje mi sie ze
          pęcherzyk jeszcze urośnie. w każdym razie szykuje sie na nowy cykl a ten
          traktuje juz tylko jako przyjemność. mierzę temperature bo chce zobaczyć czy
          jednak będzie skok czy nie.
          dzieki za info pozdrawiam
          • monjan Re: kolejne pytanie 05.04.06, 10:13
            hmm jak test są + to powinna byc owu
            mierzylas wtedy temp??
            moze zmien ginekologa??
            moja kolezanka tez podobno miala cykle bezowulacyjne-tak jej powiedzial lekarz,
            no i byla w ciezkim szoku jak zauwazyla ze jest w ciazy!
            • ussa77 Re: kolejne pytanie 05.04.06, 15:56
              mierzyłam temperaturę i testy wychodziły + a ona twierdzi , ze owulacji nie
              było i w tym cyklu tez nie bedzie, no ale przeciez robiła usg i tak to
              wyglądało. tylko, ze to był dopiero 13 d.c no i ja mam nadzieję, ze jeszcze
              jajeczko urosnie, chociaz spisałam juz ten cykl na straty.
              tempkę mierze nadal.
                • ussa77 Re: kolejne pytanie 05.04.06, 16:09
                  testu robić nie bede bo juz nie mam, a temperatue mierze z przyzwyczajenia!
                  mimo wszystko jestem skłonna uwierzyc tej lekarce bo czarno na białaym było ze
                  pecherzyk jest mały i endomertium tez.
                  zbieram siły na nowy cykl, no ale kciuki mozesz trzymać ja tez trzymam za
                  ciebie!
                  • nowa_mama75 Re: kolejne pytanie 06.04.06, 15:55
                    Ja owu zawsze miałam ok 20 dc a w tym cyklu miałam dopiero w 27dc. Wiem, że to
                    późno. Myślałam, że w tym cyklu już nic nie będzie.
                    Owu stwierdzam na podstawie temperatury.
                    Jak chcesz to sobie zobacz:
                    www.fertilityfriend.com/home/116895
                    • ussa77 Re: kolejne pytanie 06.04.06, 16:09
                      rzeczywiscie, późna ta twoja owulacja. a byłaś na usg?
                      bo ja sie trochę zdołowałam jak usłyszałam ze nie dominujacego pecherzyka, no
                      ale ja widac wszytko jest mozliwe, moze i u mnie jednak bedzie owulacja,
                      tylko ze u mnie dziś 16 d.c i ja czuje sie jaby ona miała być lada dzień,
                      duzo płodnego śluzu, bóle podbrzusza, kujący jajnik no ale matrwi mnie ten brak
                      dominujaćego pęcherzyka, moze jedna urósł od poniedzialku na tyle ze za kilka
                      dni peknie, zobaczymy. a przytulano calkowicie spontanicznie az dziwne ze mam
                      cały czas ochotę na seksik- nigdy jeszcze tak nie miałam!! pozdrawiam no i oby
                      twój wykresik był bardzo owocny!!!
                      • nowa_mama75 Re: kolejne pytanie 06.04.06, 17:31
                        Ja już myslałam, że ten cykl jest stracony.
                        Nie miałam USG, ale robiłam testy owu. Niestety skończyły mi się w 20 dc i
                        dalej dałam sobie spokój. I tak 2 dni przed owu zaczął boleć mnie jajnik.
                        Współżyłam z mężem w czwartek a owu była w sobotę, więc nie wiem czy coś z tego
                        będzie.
                        U mnie to jest 5 cykl starań. Troche mnie niepokoją moje późne owulację. Może w
                        nastepnym cyklu zrobie badania hormonalne i z kompletem badań wybiorę się do
                        lekarza. Ale z drugiej strony może powinnam dać sobie więcej czasu.
                        Mierz temperaturę i sama zobaczysz czy masz owulację.
                        Pisałaś chyba, że Twój lekarz mówił, że w poprzednich cyklach nie miałaś owu? A
                        Twoje tempertury chyba mówią coś innego z tego co pamiętam. A na jakiej
                        podstawie lekarz tak powiedział?
                        Pozdrawiam Was dziewczyny i trzymam kciuki.
                        • ussa77 Re: kolejne pytanie 06.04.06, 18:09
                          Mam nadzieję , ze jednak bedzie ta owulka, ginekolog stwierdziła ze nie było w
                          poprzednich cyklach owulacji, bo mam trobilele na jajnkiach, bo pęcherzyki nie
                          pękały. N
                          • ussa77 Re: kolejne pytanie 06.04.06, 18:11
                            Temperatury wskazywały ,ze owulacje była i robiłam tez testy owulacyjne i one
                            wychodziły. dlatego jestem ciekawa, czy jesli jest skok temp i utrzymuje sie
                            ona na wysokim poziomie do @ to oznacza ze jedak owulacja była?
                              • ussa77 Re: kolejne pytanie 06.04.06, 21:00
                                widzisz, wydaje mi sie , ze ginka miała rację , nie było u mnie owulacji. teraz
                                czekam na @ a potem bedzie cykl stymulowany clo. zobaczymy jak dalej bedzie at
                                temkę bede sobie mierzyć aby móc obalic mit owulacji i wzrostu temperatury.
                                mam nadziej ze u Ciebie jednak owulacja sie odbyła.
          • arras-k Re: kolejne pytanie 06.04.06, 21:30
            ussa77 napisała:

> czesc Monia!!
            > no twój wykresik jest całkiem ładny!!!
            > ja w poprzednich cyklach zawsze miałam skok no i testy owulacyjne pokazywała
            > mi owulacje a moja p. ginekolog powiedziała ze były to cykle bezowulacyjne!
            Jak mogła ci powiedzieć żę były to cykle bezowulacyjne, skąd ona mogła znać
            przeszłosc, przecież wtedy nie miałaś robionego monitoringu wiec skąd ona może
            być pewna że to były cykle bezowul. skoro wszysstko (testy, temp.)wskazywały że
            owu była?
              • ussa77 Re: kolejne pytanie 07.04.06, 08:38
                własnie tak powiedziała, ze na jajnikach sa małe torbilele powstale w wyniku
                nie pękania pęcherzyka. mówiłam jej ze robiłam testy owulacyjne i zawsze
                wychodziła gruba kreska kontrolna , a ona mi powiedziała ze to nie znaczy ze
                owulacja była!!
                nie wiem co o tym mysleć ,moze rzeczywiście owulacji nie było i teraz nie
                bedzie, ale przeciez ja tez bardzo odczuwam bóle podbrzusza przy tym, hm
                zobaczymy jeszcze klilka dni. a tempka narazie niziutko
                • nowa_mama75 Re: kolejne pytanie 07.04.06, 09:33
                  Pozytywny test owu nie oznacza, że owulacja się odbyła. Oznacza tylko, że
                  zbliża się. Może być jednak tak, że pęcherzyk nie pęka. I tak pewno było w
                  Twojej sytuacji.
                  Najważniejsze, że wiesz już o co chodzi i będziesz mogła zacząć się leczyćsmile
                  A ból brzucha właśnie często jest wtedy, gdy tworzą się torbiele.
                  Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka