Dodaj do ulubionych

Tatry Słowackie

08.04.04, 17:01
W LIPCU PLANUJĘ WYJAZD DO ZAKOPANEGO I CHCIAŁBYM PRZY OKAZJI WYBRAC SIĘ W
TATRY SŁOWACKIE NA KILKA DNI. CZY MOŻECIE UDZIELIĆ MI KILKA WSKAZÓWEK?
- GDZIE NAJLEPIEJ PRZEJSĆ GRANICĘ ?
- W JAKIEJ MIESCOWOŚCI SZUKAĆ KWATERY (CZY SĄ MOŻE
MIASTECZKA TURYSTYCZNE W STYLU ZAKOPANEGO SKĄD WSZĘDZIE
BLISKO W GÓRY )
- JAKIE REJONY POLECACIE?
- CZY WARTO KUPIĆ PRZEWODNIK NYKI TATRY SŁOWACKIE ?
- JAK NAJLEPIEJ DOJECHAC POCIĄGIEM LUB AUTOBUSEM ?
BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA INFORMACJE
Obserwuj wątek
    • fuga94 Re: Tatry Słowackie 08.04.04, 20:28
      Witaj
      Przewodnik J.Nyki "Tatry Słowackie" koniecznie.Proponuję też www.ceper.exe.pl
      część słowacka.Moje propozycje szlaków z ubegłychlat chętnie podam jeśli
      opiszesz krótko gdzie chodziłeś w Wysokich Tatrach .
      Pozdrawiam Świątecznie Maciej
    • tartaq Re: Tatry Słowackie 09.04.04, 13:17
      Co do przewodnika Nyki - jak najbardziej, solidny on ci jest ;)
      Co do przekraczania granicy: mozna przez Lysa Polane, jest tam jakas komunikacja autobusowa, albo przez Witow-Sucha Hora - w przeciwna strone od Zakopanego niz Lysa Polana, przy okazji mozna obkejrzec ciekawa zabudowe Witowa i Chocholowa.
      A rejony do zwiedzania - to zalezy od Twoich mozliwosci i doswiadczenia

Pozdrawiam,
      tartaq
    • Gość: Adek Re: Tatry Słowackie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.04.04, 11:55
      Łysa Polana - granica
      Stary Smokoiwiec to ichne Zakopane.
      W kierunku Popradu od Smokowca sa wioseczki , np Lesna czy Stara Lesna gdize
      mozna ie przespac w najzwyczjniejszych warunkach za 15 złociszy.
      Czasami mieszka sie u Słowackich Cyganów ale na Słowacji Cyganie to najw grupa
      etniczna.
      Z Lesnej widok rano na Slavkovski Stit jest niemiłosiernie pikny.
      Z wioseczek tych jak i pod cłymi prawie Tatrami kursuje "elektricka"
      to taki pociago tramwaj.
      Niesposob nie zauwazyc i nie usłyszec tego okreslenia.

Kocham te miejsca , kocham bardzo.
      Ale ostatnio jakos nie było okazji:((
      pozdro

acha ŁŚowackie Tatry pod kazdym wzgledem przewyszszaja Polskie Góry.
      • bystryy Re: Tatry Słowackie 11.04.04, 10:36
        Z tego co ostatnio wyczytałem to chyba wchodzą tylko 2 miejscowości:
        -Nowa Leśna
        -Stare Smokowce
        A Łomnica? jak tam jest? kto był? - prosze o jakieś informacje(można tam
        nocować czy lepiej w wyżej wymienionych?)
        A może ktoś ma jakieś wypróbowane kwatery (najlepiej z łazienką w pokoju).
        No i właśnie - co warto tam zwiedzić - bardzo proszę o propozycje - chodzi mi o
        piękne miejsca tak jak u nas MO i wiele innych w obrębie schronisk (bez
        większej skali trudności gdyż jadę z dziewczyną a sami wiecie jak niektóre
        kobiety narzekają).
        Slyszalem że jest tam dużo cyganów i trzeba się pilnować - czekam na wasze
        opinie.
        Pozdrawiam wszystkich miłosników gór.
        • Gość: mundek Re: Tatry Słowackie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.04, 11:40
          Stary, kup po prostru przewodnik Nyki - lepszego nie ma. Do tego będziesz
          potrzebował dobrej mapy Tatr Słowackich. Może być nasza "Tatry Polskie i
          Słowackie, ale dużo lepsza jest słowacka "Vysoke Tatry" - polecam nr 113 jeśli
          wybierzesz się przez Łysą Polanę, albo 112 (przejście w Suchej Hoże).
          Dokładniejsze dla łazika są numery odpowiednio "2" "3". Jako bazę proponuję
          Szczyrbskie Pleso - dla zajęć mniej "łazikowych" albo, dużo fajniej -
          schronisko nad Popradzkim plesem - można dojechać samochodem albo w ciągu
          godziny dojść ze Szczyrbskiego. Zresztą jak wczytasz się w przewodnik Nyki i w
          mapę to sam zdecydujesz. Rezerwacja noclegów - tanie jak barszcz - mozliwa
          mailem lub faksem. Tam nigdy nie ma tłoku, ale bez rezerwacji bym nie
          ryzykował. Popradzkie Pleso jest bardzo zbliżone wrażeniami do MOka. Tyle że
          szlaki w góry są o niebo łatwiejsze.
        • fuga94 Re: Tatry Słowackie 11.04.04, 16:17
          Witaj
          Proponuję taką trasę.Z Zakopanego autobus PKS pospieszny do Popradu.Kupujesz
          bilet do Zdiaru ale grzecznie prosisz kierowcę aby zatrzymał się w Jaworinie.To
          trzy km.od przejścia na Łysej.Z Jaworiny niebiesko-zielonym a potem niebieskim
          na Kopskie Sedlo.Widok wspaniały na Tatry Wysokie i Bielskie.Dalej czerwonym do
          shcroniska przy Zielonym Stawie.Warunki przyzwoite.W zależności jak
          chodzicie,to po odpocznnku można podejść w kierunku Jagnięcego.Nocleg w
          shcronisku. Następnego dnia czerwonym do Skalnatego Plesa i jak się da to
          kolejką na Łomnicę.Wyjazd nie jest tani ale przy pogodzie polecm.A dalej.......

ps.czasy przejść na znakach TANAP są dla pospiesznych.Do cołodziennej trasy
          dolicz ze dwie godziny
          Maciej
          • Gość: Lekito Re: Tatry Słowackie IP: *.gdynia.mm.pl 11.04.04, 22:17
            Errata!!!

Nie ma miejscowosci "Stare Smokovce"!!! Jest miejscowość STARY SMOKOVIEC!!!
            Jest też Hrony Smokoviec.

A jeżeli już jesteś w Smokovcu to polecam wycieke pieszą na Hrebeniok (jezdzi
            tez kolejka jak na Gubałówkę).

Do tego koniecznie musisz zaliczyć Chate Therego, Slavkovski, Krywań, Tatry
            Bielskie, musisz zobaczyć Poprad, no i polecam też Tatry Zachodnie! Jest dużo
            do łażenia - kup przewodnik i dobra mape i wędruj. Najlepiej z plecakiem od
            schroniska do schroniska zaczynając od Javoriny a konczac przejsciem przez Rysy
            na polska strone.

Pozdrawiam.

PS. Pamietajmy, ze nie ma "Starych Smokovcow", a jest tylko jeden STARY
            SMOKOVIEC!!!
            • kicia7 Re: Tatry Słowackie 11.04.04, 22:36
              Gość portalu: Lekito napisał(a):

> Errata!!!
              >
              > Nie ma miejscowosci "Stare Smokovce"!!! Jest miejscowość STARY SMOKOVIEC!!!
              > Jest też Hrony Smokoviec.
              Horny!!! I jeszcze Nowy i Dolny. Razem cztery Smokowce. A w ogóle, to nie
              wiadomo, czy Smokowiec to na pewno Smokowiec, byc może to przefarbowany Szmeks?
              • Gość: Lekito Re: Tatry Słowackie IP: *.gdynia.mm.pl 12.04.04, 01:14
                Już myślałem, ze o dolnym i novym nie musze wspominać ;)

Ja chce w TATRY!!!!
        • Gość: Asia Re: Tatry Słowackie IP: 193.151.64.* 04.05.04, 23:30
          Bardzo gorąco polecam słowackie tatry, są zdecydowanie ładniejsze widoki niż po
          polskiej stronie, jest spokojniej, nie ma takiego nawału turystów nawet w
          lipcu. Byłam tam trzy ostatnie lata z rzędu. najlepiej jest tam rzeczywiście
          jechać pks-em z Zakopanego. Jeżeli chodzi o nocleg to gorąco polecam Villa
          Menhardi w Novej Lesnej (należy dojechać do Popradu i tam ok 10 min elektryczną
          kolejką, którą zresztą można dojechać do wszystkich ciekawszych szlaków w
          tatrach wysokich). W ubegłym roku płaciliśmy w przeliczeniu 30 PLN za osobę za
          noc za naprawdę luksusowe warunki, pokoje z łazienką, nowiutkie i piękny widok
          z balkonu. Ja również polecam Krywań, chatę pod Rysami (po drodze popradskie
          pleso, sztrbskie pleso), słowacki raj, szlak nad zelene pleso. Aby sie poruszać
          sprawnie wystarczy po prostu kupić mapę tatr wysokich i przejrzeć kilka stron
          internetowych. Jeżeli chodzi o cyganów to nie są groźni. Życzę niezapomnianych
          wrażeń.
    • mamalgosia Re: Tatry Słowackie 05.05.04, 14:33
      Ja - zakochana na umór w poskich Tatrach przeżyłam szok w słowackich: tam jest
      jeszcze piękniej!
      Mam namiary na kwaterę w Smokowcu (ale nie w samym centrum, piechotą pół
      godziny lub dwie stacje elektriczką)
    • Gość: pablos Re: Tatry Słowackie IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 07.05.04, 10:09
      Uważajcie na szlaki jednokierunkowe, to na nich spotkać można o dziwo samch
      rodaków:)
      • Gość: Lekito Re: Tatry Słowackie IP: *.gdynia.mm.pl 07.05.04, 16:09
        Idacych oczywiscie pod prad :(

A jak spokojnie było w Slowackich Tatrach 12 lat temu. Cisza, spokoj, zero
        polakow i taniuśko....
        • bystryy Re: Tatry Słowackie 11.05.04, 11:05
          DO MAMALGOSI
          Jesli masz namiary do kwatery w Smokowcu to bardzo prosze podaj mi- strasznie
          mi zalezy na jakiejs sprawdzonej kwaterze zwlaszcza w Smokowcu.
          Bede bardzo wdzieczny.
          • bystryy Re: Tatry Słowackie 11.05.04, 18:49
            Bardzo prosze o pomoc w poszukiwaniu kwater na Slowacji w Tatrach Wysokich.
            • Gość: GMC Re: Tatry Słowackie IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.05.04, 22:22
              Ja tez poszukuje kwatery na czerwiec od 18 czerwca.Sprawdzałam na stronach w
              necie., ale jakoś nic mi się w oczy nie rzuciło. Wysłałam pare meili... ale
              sami pośrednicy i okazało sie deczko drogo.
              Jak cos znajdziesz daj znać.
              Pozdrawim ....gmc

• Gość: GMC Re: Tatry Słowackie IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.05.04, 22:32
      Ja wybieram sie w Tatry Bielskie od 18 czerwca ( wcześniej bedę w naszych
      Taterkach). Zmierzam pojechać do Łomnicy Tatrzańskiej i tam troche powędrować.
      Kupiłam przewodnik Nyki "Tatry Słowackie", Tobie tez polecam. W ub. roku byłam
      w Jaskinii Bielńskiej, warto tam pojechać i zobaczyć. Jak wczesniej napisałam
      poszukuje przyzwoitych i tanich noclegów . Jeśli cos znajdę dam znać. Ale
      równiez prosze Ciebie o to samo- napisz jesli bedziesz miał jakąś wiadomość na
      ten temat.
      Pozdrawiam....
      • bystryy Re: Tatry Słowackie 12.05.04, 11:13
        Jak znajde jakas kwaterke- dam znac, przeciez trzeba sobie jakos pomagac.
        A co do przewodnika Tatry Słowackie Nyki to tez sobie kupilem pare dni temu i
        polecam go wszystkim.
        Pozdrawiam
        • Gość: Lekito Re: Tatry Słowackie IP: *.gdynia.mm.pl 12.05.04, 23:13
          Nie ma co debatować tlyko jechać! Wysiadasz w Zdiarze koło stacji benzynowej i
          idziesz w góre ulicą - wchodzisz dopierwszego lepszego domu i jezeli tam nie
          bedzie noclegu to pokieruja cie do sasiadow. Ewentualnie pytaj w sklepach. Nie
          ma z tmy problemow. Zdiar lezy w Tatrach Bielskich. Dobry jako baza wypadowa -
          dojazd wszedzie ichniejszych pekesem (CSAD).
    • bystryy Re: Tatry Słowackie 22.05.04, 12:32
      A ja dalej szukam sprawdzonej kwatery o okolicach Smokovca. Chyba wkoncu pojade
      w ciemno i tam zaczne szukac - mam nadzieje ze stoja tam z tabliczkami na
      dworcach jak w Zakopanem.
      • Gość: GMC Re: Tatry Słowackie IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.05.04, 18:49
        Dowiedziałam się, że bez problemu - z marszu - coś mozna nawet przyzwoitego
        znaleźć. Zatem nie trzeba sie martwić. Ja też jade na Słowacje juz za miesiąc i
        postanowiłam , że odpuszczam sobie szukanie noclegów. Na miejscu w Słowacji coś
        na pewno znajdę.
        Pozdrawiam i życzę wspaniałych i niezapomnianych wrażeń z pobytu na Słowacji.
        A może nawet gdzieś tam na trasie sie spotkamy:-)Do zobaczenia...
    • bystryy Re: Tatry Słowackie 23.05.04, 09:16
      Ja jadę w lipcu ze wzgledu na urlop wiec troszke pozniej.Jak przyjedziesz to
      daj znac jak bylo i może jakieś namiary.A w ktorej miescowosci zamierzasz
      szukac noclegu?
      • Gość: GMC Re: Tatry Słowackie IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 23.05.04, 12:59
        ok, wracam pod koniec czerwca i napiszę jak było:-)
        pozdrawiam:-)
        • Gość: Lekito Re: Tatry Słowackie IP: *.gdynia.mm.pl 24.05.04, 22:24
          Jeżeli macie dużo kasy to jedźcie do Smokovca czy do T.Lomnicy, ale jezeli
          macie mniej zasobne portfele i wolicie poobcowac z przyjaznymi slowakami to
          polecam zamieszkanie w kwaterach prywatych w jednej z miejscowości w Tatrach
          Bielskich, np. Zdiar jak juz wspominalem. Ze znalezieniem noclegu nie bedziecie
          mieli w ogole problemu. Zdiar jest dosyc duza wiocha z rozbudowana baza
          noclegowa. Warunki sa przyjemne, ceny oscyluja w granicach 20-25 zł za noc.
          Czesto jes tak, ze dostaniecie w tej cenie pokoje z posciela, kuchnia tlyko do
          waszego uzytku, TV, SAT, prysznice, kafelki itp itd:) Nie polecam natomiast
          zapuszczać się w okolice Novej Lesnej, bo tam raczej mozecie ise spodziewac
          noclegu u cyganow. Nic nadzwyczajego, nie sa az ak sympatyczni jak slowacy. Ze
          Zdiaru macie naprawde rzut beretem w Tatry Wysokie (T.Lomnica, Smokoviec, itp.)
          No coz - ne wiem co was jeszcze interesuje. Chyba jest stronka tej wioski
          www.zdiar.sk ale jezeli podalem zly adres to nic trudnego google stoi otworem.
          Jezeli macie jeszcze jakies pytania smialo zadawajcie - jezeli bede w stanie to
          z mila checia odpowiem. Niestety nie dysponuje namiarami, bo zawsze jezdze do
          jednej osoby i jezeli u niej nie ma miejsc to kierowany jestem do jej sasiadki.
          Zagladam na to forum dość czesto, wiec postarm sie odpowiedziec jak
          najszybciej.Pozdrawiam serdecznie.
          • un-j Tatry Słowackie 01.06.04, 14:50
            Mam pytanie: wedle wszelkich źródeł, niektóre szlaki są zamknięte do 15.06. Czy
            termin ten jest ścisły, czy też jest możliwość otwarcia z okazji "długiego
            weekendu", tj. 10.06?
            Pozdrowienia
            • Gość: Lekito Re: Tatry Słowackie IP: *.gdynia.mm.pl 01.06.04, 23:14
              Do 15.06 - na Słowacji wszystkie szlaki powyżej schronisk (wyjatek stanowi
              Chata pod Rysmi, bo poniżej tez jest zamkniety) są zamknięte!!! Radziłbym
              przestrzegać tego terminu.
              • Gość: Adek Re: Tatry Słowackie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.06.04, 09:49
                zapomnialem zupełnie o tych ogranuiczeniach czasowych.
                sadzisz , ze nowa lesna nie jest ok?
                nie psłąem jescze nigdy w zdiarze , moze spróbuje.

widząc , ze jestes obyty gosc zadam pytanko czy jadłes na Słowacji "utopenca" ??
                pzdr
                • Gość: Adek podaje linka do noclegów w zdiarze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.06.04, 09:50
                  www.zdiar.sk/Ubytovanie/ubyto.php
                  • Gość: Zjak Re: podaje linka do noclegów w zdiarze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.06.04, 14:12
                    Witam.
                    Może ktoś ma jakiś namiar na kwatery prywatne w Szczyrbskim Pleso, chociaz wiem,
                    że tam jest z tym wyjątkowo ciężko. Chyba 3 lata temu mieszkałem na kwaterze
                    przy kościele, ale budynek miał iść do remontu a mieszkańcy wykwaterowani.
                    Przy stacji kolejki Popradskie Pleso też są nieliczne kwatery, może ktoś tam
                    mieszkał i ma jakieś namiary. W zamian mogę podać namiary na sprawdzoną kwaterę
                    w Zubercu /Tatry Zachodnie/ z której korzystam od kilku lat.
                    Proszę o info. na niwela@gazeta.pl
                    Pozdr.
                    Zjak
                    • Gość: Lekito Re: podaje linka do noclegów w zdiarze IP: *.gdynia.mm.pl 02.06.04, 17:22
                      Eeeee - utopenec??? Coś mi się obiło o uszy. Ja raczej nie eksperymentuje z
                      żarciem na Słowacji i jadam wyprażany syp, zupe czesnakova albo hranolky :) No
                      i wszystko zapijam Zlatym ;)

Aha, a co do noclegu w Zdiarze, to bez stresu i przypadkiem nie rezerwuj przez
                      internet, bo to sa zazwyczaj drogie kwatery. Najlepiej walić prosto do jakiejś
                      chałupy i tam się już toba zaopiekują.
                      • Gość: Adek Re: podaje linka do noclegów w zdiarze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.06.04, 20:39
                        utopenec :-))

to parówka marynowana w zalewie w takim wielgachnym słoju.
                        przewaznie słowacy do pivka zajadają.
                        jest rowniez w sklepach .
                        wyobraź sobie parówka , taka pozmarszczana ....;-))))

smażny , wyprażany syr :))
                        mniamko.
                        kojarzysz taka ( lekko lepsza ) knajpje na wys dworca csad w Smokowcu , po
                        drugiej stronie , nad droga.
                        niby w strone hrebenioka lekko.
                        tam jest czad syr

najwyzej lane pivko na Rysach podają , niepiłem bo nie pijam na szlaku ale jest.
                        w Polsce nie do pomyslenia.
                        pzdr
                        • Gość: Lekito Re: podaje linka do noclegów w zdiarze IP: *.gdynia.mm.pl 03.06.04, 13:19
                          Kurcze normalnie sie rozmarzyłem:)

Już wiem co to ten utopenec, ale niegdy nie próbowałem, bo wyglądało
                          podejrzanie:D Co do knajpy w Smokovcu to cyba wiem o ktorej mowisz, chociaż ja
                          stołuję się najczęściej w Tat. Lomnicy albo robimy sobie żarełko sami w
                          kwaterze, bo taniej i wiesz co jesz:)

A jeżeli nie pijasz na szlaku, a chcesz sie napić w Chacie pod Rysmi to
                          poprostu tam zanocuj!!! Goraco polecam. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie
                          tam są imprezy, a jeżeli jest przeważająca ilość polaków to zabawa jest jeszcze
                          lepsza. Piwo, śliwowica, puchty na parze, syr i wszystko, co charakterystyczne.
                          MNIAM :) No i klimat. Do kibelka 90m, wyobrazasz sobie taki maraton w nocy do
                          ustepu?? Najpier musisz sie przedostać przez tych co na dole spia na podlodze,
                          a potem zaspany dojsc do kibla, ktory wisi nad skałami:) A widoczki iście
                          księżycowe. Mógłbym tak wspominać i wspominać.....
                          • Gość: Adek Re: podaje linka do noclegów w zdiarze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.06.04, 15:36
                            Nie raz o tym myslałem ale jakos nie wyszło.
                            Raz...przyznam sie nocowaliśmy pod gołym niebem , nieodpowiedzialnosc to to
                            była.
                            Owszem lato , ciepło ale jednak.
                            Noc była piękna.
                            Nocleg niedaleczko przełeczy karb.
                            pzdr
                            • Gość: Lekito Re: podaje linka do noclegów w zdiarze IP: *.gdynia.mm.pl 04.06.04, 15:27
                              Ja staram sie nie ryzykować i nocuje tylko w schroniskach. Co innego jeżeli
                              zaskoczy pogoda lub noc. Ale i na to jest rada - poprostu dobre rozplanowanie
                              dnia i znajomość odleglości na mapie. Aha a wracając do Chaty pod Rysmi to
                              dobrze być tam koło 14-15, zeby zarezerwować sobie miejsce na górze na łóżku, a
                              nie leżec na dole. W zeszłym roku jednej dziewczynie zaszkodziła duża ilość
                              trunków i w nocy wymiotowała. Niestety lezala koło okna i do wyjscia miała dość
                              daleko i troche pobrudziła ludzi po drodze ;) Wiec lepiej jest wczesniej wyjsc
                              z MOKA albo od strony slowackiej.

Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam:)
                        • Gość: Roman Re: podaje linka do noclegów w zdiarze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.04, 13:16
                          > utopenec :-))
                          >
                          > to parówka marynowana w zalewie w takim wielgachnym słoju.
                          > przewaznie słowacy do pivka zajadają.
                          Ja to jadłem w Czechach, koło Adrspachu. A, że był dość chłodno (jesień) to do
                          piwa za bardzo nie podchodził. Pewnie dobry jako zakąska do wódki.
                          • Gość: Lekito Re: podaje linka do noclegów w zdiarze IP: *.crowley.pl 18.06.04, 14:32
                            I tak najlepsze są haluszki z bryndzą i do tego czeskanova + koniecznie Zlaty
                            Bazant!!! Taki zastaw polecam w Liptowskim Mikulaszu w takiej regionalnej
                            karcznie na rynku. (Tatry Zachodnie)
                            • Gość: Roman Re: podaje linka do noclegów w zdiarze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.04, 20:14
                              Może w tym roku spróbuję :-)
          • Gość: marta Re: Tatry Słowackie IP: *.zeb.com.pl / 81.15.238.* 20.07.04, 12:41
            A gdybys chcial zwiedzic Spisz i okolice, to gdzie bys wybral nocleg: Zdiar,
            Kiezmarok czy Levoca?-biorac pod uwage, ze jedziesz na 4 dni (weekend), jestes
            zmotoryzowany i chcesz zobaczyc teren od Zdiaru przez Strbskie Pleso (i
            wszystko co po drodze:), Vrbov, Levoce, Slovensky Raj (wraz z jaksinia lodowa)?
            Zastanawiam sie czy brac nocleg w jednym miejscu i wszedzie jezdzic samochodem,
            czy nocowac w kazdym z trzech wymienionych miejsc?(jak gospodarze zapatruja sie
            na pojedyncze noclegi?). Jechalbys w ciemno czy wczesniej szukal czegos w necie?
            Pozdrawiam,
            marta.
            • Gość: Lekito Re: Tatry Słowackie IP: 62.181.160.* 20.07.04, 14:58
              Już odpowiadam :)

1. obrałbym za bazę wypadową Zdiar (dużo noclegów u Słowaków z super warunkami).
              2. oczywiscie jak nocujesz w jedym miejscu wiecej niz 1 raz to mozesz oczekiwac
              nizszej ceny.
              3. jechałbym w ciemno, bo w Zdiarze na bank znajdziesz nocleg - wystarczy
              połazić od chałupy do chałupy, a dalej gospodarze sami cię poprowadzą - a w
              ogole na domach masz napisane PRIVAT.

4. w Zdiarze skręcasz przed stacja benzynową w lewo (w górę) i potem albo w
              lewo albo w prawo - tam masz pełno domów i w prawie każdym znajdziesz nocleg za
              około 20-25 zł (łazienka, kuchnia, tv, sat).

Służe dodatkowa informacja.
              • Gość: marta Re: Tatry Słowackie IP: *.zeb.com.pl / 81.15.238.* 21.07.04, 13:21
                Ok, duze dzieki. Co prawda poczatkowo myslalam o zatrzymaniu sie w Kiezmarku
                (bo jest mniej wiecej po srodku interesujacych mnie miejsc), ale skoro mowisz,
                ze Zdiar jest lepszy...-Ty tam byles, ja nie, wiec opre sie na Twojej opinii:)
                I chyba rzeczywiscie pojade w ciemno, odrobina spontanicznosci nie zaszkodzi:)
                Pozdrawiam,
                marta.
                • Gość: Lekito Re: Tatry Słowackie IP: 62.181.160.* 21.07.04, 13:41
                  Jeżeli masz auto to w ogole sie nie przejmuj.

Pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka