Dodaj do ulubionych

Pamietacie gieldy?

22.07.22, 02:15
Jak zmusza do EV to znow bedzie tak samo.
www.youtube.com/watch?v=-Ez9P38m8SU
Ktos kiedys kupil autona gieldzie?
No Waga ana pewno i kupil i sprzedal...
Zaloze sie ze na tej gieldzie Waga byl.... Kto zgadnie ktory to?
Ten co sprzedal Chevroleta czy moze Antypicownik?
Obserwuj wątek
    • waga173 Re: Pamietacie gieldy? 22.07.22, 02:53
      historia.interia.pl/prl/news-gieldy-samochodowe-w-czasach-prl,nId,1103218

Bylem, miod i wino pilem. Kupowac to tam nie kupowalem, bo mialem inne zrodla, tam sie sprzedawalo. Przedtem gielda byla na ulicy Dzikiej, nomen omen, naprzeciwko cmentarza, a pozniej czy moze przedtem? pod wiaduktura mostu Poniatowskiego. Na tej Dzikiej wsrod kupujacych ledwo rozpoznalem jednego z najbogatszych moich znajomych, tego co mial "leb", wille na Sadybie, salon z fortepianem, skore upolowanego niedzwiedzia przed lozkiem itp.
      Marian, to Ty? Co sie stalo? Bo byl w mrozie zamiast w kozuchu to w cienkiej jesionce z przetarta kieszenia przez ktora bylo widac reke. Tak, to ja, ciiicho, nie chce zeby chuje pomysleli ze mam pieniadze.
      A ta kapusta to musiala byc innego roku, bo ja pamietam selery. Sprzedalem samochodow dwa. Aha, zgodnie z polskim zwyczajem jak byly koniki przed kinem, to w kolejce na gielde juz byles atakowany przez handlarzy.
      • waga173 Re: Pamietacie gieldy? 22.07.22, 03:02
        Tak jak podejrzewalem ale nie bylem pewien, ta pod mostem byla pierwsza a pozniej ta na Dzikiej. To bylo 60 lat temu. Ale chetnie przezylbym to jeszcze raz, mozecie wierzyc albo nie.
    • kreinto Re: Pamietacie gieldy? 22.07.22, 10:45
      engine8t napisał:

> Ktos kiedys kupil autona gieldzie?
      U mnie bywałem na wszystkich giełdach jakie były w historii. Auta nigdy nie kupiłem ani nie sprzedałem. Bardziej popatrzeć co nowego na rynku w dobie braku internetu i gazet motoryzacyjnych. No i żeby zjeść kiełbaskę z rusztu z bułką i musztardą.
      🙂
      Niestety ostatnia giełda dwa miesiące temu szumnie została przeniesiona na parking stadionu miejskiego po czym po miesiącu zamknięta na zawsze.
      Nie ma już giełdy u mnie.
      🥴
      • engine8t Re: Pamietacie gieldy? 22.07.22, 17:48
        Bylem raz we Wroclawiu jak kuzyn Skode chcial sprzedac,, Tak byllo jak na tym filmiku z 40-latka... Przyszlo dowoch gosci i chcieli kupic, ogladali pukali stukali sprawdzali, targowali sie i w koncu chcieli sie przejechac czli byli powaznymi kupcami. No wiec wsiedli , jeden za kierownice a drugi ze ma z tylu.... wyjechal tak moze z km za gielde i wjechal na skrzyzowaniu komus przed nos....no i caly rog poszedl.. wyskoczylismy, patrzymy co sie stalo .. i jak auto sciagnac na pobocze....trawlo moze minute czy 2 i sie okazalo ze ani tego samochodu co walnal ani tych co jechali i chcieli kupic i spowodowali wypadek nie ma. Pozbieralismy szybciutko co sie dalo i juz do domu zanim policja przyjedzie i jeszcze nam mandat wpierd..
        • kreinto Re: Pamietacie gieldy? 22.07.22, 17:52
          engine8t napisał:

> Bylem raz we Wroclawiu jak kuzyn Skode chcial sprzedac,, Tak byllo jak na tym
          > filmiku z 40-latka... Przyszlo dowoch gosci i chcieli kupic, ogladali pukali st
          > ukali sprawdzali, targowali sie i w koncu chcieli sie przejechac czli byli po
          > waznymi kupcami.
          Czy któryś chociaż raz kopnął w koło? Bo jak nie to byli jacyś amatorzy. To wyjaśnia wszystko, co się wydarzyło później.
          • engine8t Re: Pamietacie gieldy? 22.07.22, 17:55
            Mysle ze najwiekszymi amatorami bylismy chyba my... :) Pierwszy raz na gieldzie i porazka
    • qqbek Re: Pamietacie gieldy? 22.07.22, 11:34
      U nas wpierw była na ś.p. torze kartingowym, a potem na Elizówce.
      Jeździło się nie tylko po samochody, ale (lata 80-te) po ruską i zachodnią elektronikę i AGD, po wszystko.

Jeszcze pierwszą Astrę na giełdzie mi się udało kupić.
      Dobre auto to było, choć już w chwili kupna mocno wiekowe.
    • bywalec.hoteli Re: Pamietacie gieldy? 22.07.22, 12:00
      raz byłem na giełdzie w Poznaniu i jak chciałem zapisać nr rejestracyjny jednego z aut które były wystawione i pan sprzedający tego chciał zabronić - jeszcze przed era smartfonów - to pomyślałem ze to jest dziwne miejsce
    • dougie_johnes Re: Pamietacie gieldy? 22.07.22, 21:23
      U nas giełda nazywa się teraz „kiermasz części”.
      Często przejeżdżam obok, ale byłam ostatnio 25 lat temu po radio do auta.
      Jakiś sentyment jest.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka