Dodaj do ulubionych

OT mundial 2026

31.05.26, 19:59
W zasadzie wypada zalozyc nowy watek, bo Liga Mistrzow wlasnie sie skonczyla i teraz tylko mundial....

Wrzucam link z wikipedii, bo wszystlko tma dokladnie opisano i nie msie do czego doczepic...
pl.wikipedia.org/wiki/Mistrzostwa_%C5%9Awiata_w_Pi%C5%82ce_No%C5%BCnej_2026
Duzy minus to godziny rozpoczecia meczow, czasami w srodku nocy...

No i moim zdaniem druzyn jest ZA DUZO, to juz jest niezla przesada..
Wiadmo, ze FIFA chce maksymalnie zarobic kase na calym swiecie, wiec sciaga na mundial doslownie caly swiat...
Z drugiej strony dla druzyn z Europy to same plusy, bo powinny latwo wyjsc z grup, a prawdziwa walka sie zacznie do cwiercfinalow...

Kto wygra ? Dobre pytanie..
Moim faworytem jest Francja, pod warunkiem, ze nie bedzie gral Mbape
Obserwuj wątek
    • bywalec.hoteli Re: OT mundial 2026 02.06.26, 09:30
      48 drużyn a naszym "orłom" z "najlepszym na świecie i w historii" kapitanem nie dała rady się zakwalifikować? Facepalm

      A kto wygra? To mnie w ogóle nie interesuje, mam nadzieję, że Maroko zajdzie wysoko.
      • wislok1 Re: OT mundial 2026 02.06.26, 17:36
        Nie zakwalifikowali sie, bo pomijajac sporo koszmarnych meczow, to ekstra miejsca dostaly kraje poza Europa...
        Szczegolnie te teoretycznie slabe pilkarsko...

        Moga na mundialu zaskoczyc pozytywnie, ale i tak wyzej nerek nie podskocza

        Kiedys bylo 16 zespolow i PL zdobyla 3 miejsce

        • wislok1 Re: OT mundial 2026 02.06.26, 17:55
          FIF rozbudowala mundial do takich rozmiarow, takze geograficznych, ze powoli nad tym wszystkim kibice traca kontrole...

          Np. nastepny mundial bedzie dopiero popier....

          pl.wikipedia.org/wiki/Mistrzostwa_%C5%9Awiata_w_Pi%C5%82ce_No%C5%BCnej_2030
        • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 02.06.26, 19:14
          > Kiedys bylo 16 zespolow i PL zdobyla 3 miejsce

          Było 16 zespołów, ale wcale niekoniecznie było trudniej. Może nawet łatwiej.

          FIFA w 1974 liczyła 139 członków, obecnie 211, przy czym wtedy mnóstwo było ogórów z Afryki i Azji, którzy nie mieli co marzyć o uczestnictwie w World Cup, bo było dla ich federacji zarezerwowane po jednym miejscu. To były zasadniczo zawody Europa kontra Ameryka Południowa.

          W samej Europie też było łatwiej, bo było znacznie mniej krajów, więc i federacji: 32 w 1974 vs. 55 obecnie. Grupa eliminacyjna, z której Polska weszla wtedy do mistrzostw, liczyła 3 drużyny (słownie: trzy). Obecnie poniżej 5 praktycznie się nie zdarza.

          Wreszcie w samych finałach żeby dostać się do strefy medalowej (półfinału) wystarczyły 4 mecze, bo od razu z grupy wskakiwało się w ćwierćfinał. W ostatnich mistrzostwach było to 5 meczów, obecnie będzie już 6.
          • wislok1 Re: OT mundial 2026 02.06.26, 19:22
            To tez fakt

            Ale 48 to juz ogromna przesada, daloby sie spokojnie grac z 32 druzynami
          • jackk3 Re: OT mundial 2026 03.06.26, 00:15
            Z grupy elim wychodziła tylko jedna drużyna… wystarczyło wylosować mocnych rywali i d…pa blada. Mieliśmy wtedy Anglię i gdyby nie zwycięstwo w Chorzowie i remis na Wembley to byśmy nie pojechali. Pamiętam doskonale że jeszcze pół roku przed nie graliśmy za dobrze.
            • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 03.06.26, 07:56
              > Z grupy elim wychodziła tylko jedna drużyna… wystarczyło wylosować mocnych rywali i d…pa blada.

              My point exactly. Teraz też wychodziła tylko jedna drużyna (ok, druga grała baraże). Co najmniej jeden rywal zawsze był mocny, bo Polska nigdy nie była losowana z pierwszego koszyka. Tylko że wtedy pokonanie go praktycznie załatwiało sprawę, a teraz trzeba pokonać tego mocnego ORAZ nie zaliczyć jakiejś wtopy ze średniakami i ogórami - co się akurat polskiej reprezentacji notorycznie zdarza. Ale nie tylko naszej, bo te średnie drużyny potrafią być dziś bardzo trudne do przejścia. Włosi np. polegli z Bośnią i nie jadą na World Cup trzeci raz z rzędu.
        • jackk3 Re: OT mundial 2026 03.06.26, 00:08
          I na ME nie mogła się zakwalifikować…
          • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 03.06.26, 08:04
            ME to osobna bajka. W tamtych czasach, kiedy Polska zdobywała medale MŚ, a nie mogła się zakwalifikować do ME, w tych ostatnich grało 4 lub 8 drużyn, więc łatwo nie było.

            Tam zresztą wszystko działa inaczej. Np. wygrywają czasem drużyny kompletnie z dupy typu Czechosłowacja, Dania, Grecja czy Holandia (tak, Holandia to też jest w tym kontekście drużyna z dupy, oni zawsze są "mocni" i nigdy nic nie wygrywają, raz jeden im się udało, jak mieli absolutnie legendarny skład).
            • sclass Re: OT mundial 2026 12.06.26, 11:36
              Niemcy grają nudny football...ostatnio ich reprezentacja nie wygrywa żadnego turnieju chyba od 1990 roku gdy wygrała Mistrzostwa Świata wygrywając z Argentyną zaledwie 1:0 po bramce z rzutu karnego. Nawet parę lat temu Polska wygrała z Niemcami 2:0.
              Hiszpania gra piękną piłkę, techniczną aż miło popatrzeć, dryblingi, piękne gole, akcje...Francja też gra świetnie....Argentyna też....Norwegia to mój czarny koń, wygrali eliminacje pokonując Włochów i eliminując ich z Mundialu....
              • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 12.06.26, 12:12
                Ech, starzejemy sie Panie Kolego, luki w pamięci.. Ale nie jestem złośliwy, mnie sie tez one zdarzają. Przeoczyleś bowiem mistrzostwo Europy w 1996, wicemistrzostwo Europy 2008, wicemistrzostwo swiata 2002, 3.miejssca w 2006 i 2010. Mistrzostwo w 2014. Ale fakt, po 2014 było krucho.
                Włosi jeszcze gorzej nawet mimo mistrzostwa Europy w 2021
                • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 12.06.26, 12:35
                  > Ale fakt, po 2014 było krucho.

                  Po 2014 to nawet Polska z nimi wygrywała, co nie zdarzyło się nigdy wcześniej.
                  • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 12.06.26, 12:37
                    vogon.jeltz napisał:

                    > > Ale fakt, po 2014 było krucho.
                    >
                    > Po 2014 to nawet Polska z nimi wygrywała, co nie zdarzyło się nigdy wcześniej.

                    Właśnie w 2014 i niestety tylko raz. W 2016 byla szansa ale mieliśmy Mylika.
                    • sclass Re: OT mundial 2026 12.06.26, 12:57
                      A Anglia? Jeszcze gorzej. Ostatnio byli Mistrzami Świata w 1966r.
                      A mają najlepszą ligę
                    • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 12.06.26, 13:17
                      > Właśnie w 2014 i niestety tylko raz.

                      16.06.2023, Warszawa: Polska-Niemcy 1:0
                      Mecz towarzyski, ale zawsze.
                      • hukers Re: OT mundial 2026 12.06.26, 13:26
                        vogon.jeltz napisał:

                        > > Właśnie w 2014 i niestety tylko raz.
                        >
                        > 16.06.2023, Warszawa: Polska-Niemcy 1:0
                        > Mecz towarzyski, ale zawsze.

                        Było oglądać do końca, to byś zobaczył gola nie tylko Milika, ale też Mili.
                        • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 12.06.26, 13:36
                          hukers napisał:

                          > vogon.jeltz napisał:
                          >
                          > > > Właśnie w 2014 i niestety tylko raz.
                          > >
                          > > 16.06.2023, Warszawa: Polska-Niemcy 1:0
                          > > Mecz towarzyski, ale zawsze.
                          >
                          > Było oglądać do końca, to byś zobaczył gola nie tylko Milika, ale też Mili.

                          Mili moi, Ty mylisz teraz.
                          2:0 to Milik i Mila w 2014.
                          2016 - Mylik mylil :) i 0:0 było.
                        • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 12.06.26, 13:38
                          > Było oglądać do końca

                          Było czytać całość uważnie. To tylko kilka słów
                          • hukers Re: OT mundial 2026 12.06.26, 14:06
                            vogon.jeltz napisał:

                            > > Było oglądać do końca
                            >
                            > Było czytać całość uważnie. To tylko kilka słów

                            Masz rację, przeczytałem ten Twój wpis po łebkach.

                      • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 12.06.26, 13:35
                        vogon.jeltz napisał:

                        > > Właśnie w 2014 i niestety tylko raz.
                        >
                        > 16.06.2023, Warszawa: Polska-Niemcy 1:0
                        > Mecz towarzyski, ale zawsze.

                        Byłem wtedy na urlopie - na usprawiedliwienie ;)
                        A parę dni potem Polacy przegrali z Mołdawia.
                        Co jeszcze bardziej pogrąża Niemców.
              • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 12.06.26, 12:34
                > Hiszpania gra piękną piłkę, techniczną aż miło popatrzeć

                Piękną? Jak chce oglądać flippery, to idę do salonu gier.
              • wislok1 Nie pie... 12.06.26, 19:38
                Nie wygrali Niemcy mundialu od 1990 roku TWOIM ZDANIEM, nie kompromituje sie DOSZCZETENIE
                • dodekanezowiec Re: Nie pie... 12.06.26, 19:55
                  wislok1 napisał:

                  > Nie wygrali Niemcy mundialu od 1990 roku TWOIM ZDANIEM, nie kompromituje sie DO
                  > SZCZETENIE

                  Dobra WIS LOCK, pomylił sie chłop, ja sie potem pomyliłem a Ty znów pępek świata w Niemczech widzisz.
                  • wislok1 Re: Nie pie... 12.06.26, 20:19
                    Pepka nie widze, 2 ostatnie mundiale to byl koszmar i kompromitacja, alle tez nie mozna tak bredzic
                    • boggi_dan Re: Nie pie... 12.06.26, 22:24
                      Dobra po co te dylematy. Kanada przegrywa z Bośnią. O 3 nad ranem USA: Paragwaj. A nasi młodzi siatkarze drugi mecz przegrali z Japonią.
                      • jackk3 Re: Nie pie... 12.06.26, 23:00
                        boggi_dan napisał:

                        > Dobra po co te dylematy. Kanada przegrywa z Bośnią. O 3 nad ranem USA: Paragwa
                        > j. A nasi młodzi siatkarze drugi mecz przegrali z Japonią.

                        0:3 my ass…znafco od siedmiu boleści. Dobry mecz Kanady pomimo remisu. Cholera ten Davies niech się wyleczy szybko…
                      • wislok1 Re: Nie pie... 13.06.26, 19:33
                        Jakos nie przegrala
      • wislok1 Nastepne mecze 13.06.26, 19:44
        www.google.com/search?q=mundial+2026&oq=mundial+2026&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUqDwgAECMYJxjjAhiABBiKBTIPCAAQIxgnGOMCGIAEGIoFMgwIARAuGCcYgAQYigUyBwgCEAAYgAQyBwgDEAAYgAQyBwgEEAAYgAQyBggFEEUYPDIGCAYQRRg8MgYIBxBFGDzSAQg0MjY5ajBqN6gCALACAA&sourceid=chrome&ie=UTF-8#sie=lg;/m/0r4xs1m;2;/m/030q7;bs;hd;;;;2026-06-13T19:00:00Z;-1
        USA mnie troche zaskoczylo, typowalem z 2-1

        A co do meczow dzisiaj i jutro, to ciekawe ile jest prawdy w TOTALNYM lekcewazeniu tych rzekomo bardzo slabych druzyn...
        Mam na mysli Haiti i Curacao
        Zobaczymy
        • vogon.jeltz Re: Nastepne mecze 13.06.26, 20:09
          Curaçao to przecież coś w stylu drugiej reprezentacji Holandii. Ja bym ich zdecydowanie nie olewał.
          • wislok1 Re: Nastepne mecze 13.06.26, 20:35
            No wlasnie, trudno to zweryfikowac, bo do tej pory nie grali z druzynami z Europy
            • vogon.jeltz Re: Nastepne mecze 13.06.26, 20:41
              I tak, i nie. To są przecież zawodnicy z którzy grają na co dzień w Europie.
              • wislok1 Re: Nastepne mecze 14.06.26, 16:23
                Haiti zagralo calkiem niezle

                Dzisiaj Curacao
                • jackk3 Re: Nastepne mecze 14.06.26, 19:06
                  wislok1 napisał:

                  > Haiti zagralo calkiem niezle
                  >
                  > Dzisiaj Curacao
                  Ten mecz Haiti to przypominał zapasy i karate😀
                  • jackk3 Re: Nastepne mecze 14.06.26, 19:23
                    Brawo Kukuryku 1:1, ale jaja!!!
                    • dodekanezowiec Re: Nastepne mecze 14.06.26, 19:34
                      jackk3 napisał:

                      > Brawo Kukuryku 1:1, ale jaja!!!

                      I dobrze tak tym vonjunginenowcom unterallesowcom gottmitunsowcom helgo-helmuto-sznycelowcom.
                      A Brazylijczycy byli zawsze wirtuozami futbolu przy tych siłownikach.
                      • jackk3 Re: Nastepne mecze 14.06.26, 19:37
                        Ale taktycznie w obronie to Kukuryku przyprawia o zawał serca…szczególnie w obrębie pola karnego choć widzę że korygują to trochę.
                        • jackk3 Re: Nastepne mecze 14.06.26, 19:54
                          No i po ptokach…Niemiaszki tym słynnym swoim futbolowym szabrem znowu wygrywają … tego karnego nie powinno być..
                      • wislok1 Historia Curacao po polsku 14.06.26, 20:10
                        www.onet.pl/informacje/historiaorg/curacao-i-historia-wyspy-ktora-dala-swiatu-slynny-likier/18l4wh9,30bc1058
                        Do SZOWNISTYCZNYCH komentarzy antyniemieckich sie nie odnosze
                        • wislok1 4-1 14.06.26, 20:11
                          I po ptokach
                        • wislok1 Re: Historia Curacao po polsku 14.06.26, 20:19
                          Bardzo sympatyczny kraj autonomiczny NIderlandow..

                          Poziom zycia jak w Niderlandach, tak w Gwadelupie i Martynice jak w Francji...

                          Ciekawostka wspolna granica Niderlandow i Francji na wyspie Saint Martin, juz o tym pisalem na forum
                        • dodekanezowiec Re: Historia Curacao po polsku 14.06.26, 20:40
                          wislok1 napisał:

                          > www.onet.pl/informacje/historiaorg/curacao-i-historia-wyspy-ktora-dala-swiatu-slynny-likier/18l4wh9,30bc1058
                          > Do SZOWNISTYCZNYCH komentarzy antyniemieckich sie nie odnosze

                          Wislok qrła - to jest tak jak Prosiaczek w Misiu Uszatku ciągle pierdaczyl o Cioci Chrum Chrum.
                          I nie chodzi o to zaraz by Cioci Chrum Chrum nie lubić tylko qrła nudne już było to pierdaczenie o Alfie i Omedze tylko dla jednej postaci.
                          Tak samo Ty pierdaczysz o kraju któremu zawsze garstka co najwyżej w Polsce kibicowała.
                          • boggi_dan Re: Historia Curacao po polsku 14.06.26, 21:03
                            Oj panowie zdecydowanie się nie lubią. Było do przewidzenia wygrana Niemców. Curacao zdecydowanie nie jest tania, bo importują żywność. Na klimie musisz oszczędzać i jakaś pokuta przy wyjeździe jak nie są bilety lotnicze w to wliczone. Życie za krótkie jest by tu się kopać po kostkach.
                          • wislok1 Re: Historia Curacao po polsku 15.06.26, 19:12
                            Nienawisc ci mozg wyzarla
                            • dodekanezowiec Re: Historia Curacao po polsku 15.06.26, 19:57
                              wislok1 napisał:

                              > Nienawisc ci mozg wyzarla

                              Hahahahaha!
                              Idz dziadku pierdziadku!
                              • wislok1 Re: Historia Curacao po polsku 15.06.26, 20:20
                                Dno odpadlo ( u ciebie )
    • hukers Re: OT mundial 2026 02.06.26, 09:41
      Faworytem jest Hiszpania. Później Francja, Anglia, Brazylia i Argentyna.
      Dobrze, ze nie ma naszych orłów. Przynajmniej się człowiek wstydu nie naje.
      • wislok1 Re: OT mundial 2026 02.06.26, 17:42
        W sumie to ostatnio wyszli z grupy, 2 razy zdobyli 3 miejsce, bylo roznie

        Zawsze to byloby wielkim plusem, gdyby sie zakwalifikowali

        A przy 48 druzynych szansa na wyjscie z grupy bylaby bardzo duza..
        • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 03.06.26, 09:22
          > A przy 48 druzynych szansa na wyjscie z grupy bylaby bardzo duza..

          Trafiliby do grupy, w której znalazła się Szwecja czyli z Holandią (znowu!), Japonią i Tunezją. Może byłyby szansę wyjść z trzeciego miejsca. Może. Ale wychodzą z grup łącznie 32 drużyny, więc to żadne wyjście - dopiero w tym momencie zaczyna się tradycyjny World Cup.
          • wislok1 Re: OT mundial 2026 03.06.26, 17:52
            Zakladajac, ze 1 mecz by wygrali, ten ostatni, o honor, to by nie wyszli z grupy---

            Ale zawsze by sie liczylo, ze grali

            Czesi i Austriacy sie ciesza, ze sa na mundialu, a wyzje nerek i tak nie podskocza...

            Z grupy wyjda,a potem wpie.dol

            • wislok1 Re: OT mundial 2026 03.06.26, 17:56
              Bralem pod uwage, ze 2 pierwsze mecze by tradycyjnie wtopili

              No, ale skoro pod Czesia Michnewicza wygrali z Arabia Saudyjska, a zremisowali z Meksykiem, to i z Japonia czy Tunezja mogliby wygrac
              • hukers Re: OT mundial 2026 03.06.26, 23:48
                wislok1 napisał:

                > No, ale skoro pod Czesia Michnewicza wygrali z Arabia Saudyjska, a zremisowal
                > i z Meksykiem, to i z Japonia czy Tunezja mogliby wygrac

                Z Japonią tak by wygrali, jak z Koreą za Engela.
                • bywalec.hoteli Re: OT mundial 2026 04.06.26, 01:37
                  hukers napisał:

                  > Z Japonią tak by wygrali, jak z Koreą za Engela.

                  Nie wiem czy japońscy piłkarze biegają tak szybko i są tak ruchliwi i skoczni jak japońscy siatkarze i siatkarki, ale jeśli tak, to nasze orły nie mialyby z nimi szans.
                • only_the_godfather Re: OT mundial 2026 04.06.26, 13:02
                  Z Japonią grali za Nawałki w 2018 mecz o honor i wygrali.
                  • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 04.06.26, 13:48
                    > Z Japonią grali za Nawałki w 2018 mecz o honor i wygrali.

                    I mimo zwycięstwa była to jedna z największych kompromitacji polskiej kadry w historii, przypomnijmy.
                    • bywalec.hoteli Re: OT mundial 2026 04.06.26, 13:59
                      vogon.jeltz napisał:

                      > > Z Japonią grali za Nawałki w 2018 mecz o honor i wygrali.
                      >
                      > I mimo zwycięstwa była to jedna z największych kompromitacji polskiej kadry w h
                      > istorii, przypomnijmy.

                      Jak na człowieka który nienawidzi sportu, nie widzi żadnego sensu sportu na poziomie profesjonalnym, uznaje tylko złotych medalistów, to masz zadziwiająco dużą wiedzę o polskim futbolu 😃
                      • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 04.06.26, 14:16
                        Ja mam zadziwiająco dużą wiedzę o wszystkim. Po prostu przyswajam informacje nałogowo, niezależnie od tego czy są coś warte i czy są w zgodzie z momi przekonaniami. Zawsze mogą się przydać - a akurat piłka nożna jako temat do rozmowy przydaje się często.

                        Zauważ, że ja nie jestem fanem, nie kibicuję żadnej drużynie, może ewentualnie jakimś niespodziewanym underdogom na World Cup. Po prostu relacjonuję fakty, statystyki i ciekawostki. Moje "kontrowersyjne" poglądy na sport zawodowy też biorą się z tego, że mam na ten temat jakąś wiedzę. Gdybym nie miał, nie mógłbym mieć żadnych poglądów.

                        Pewnych rzeczy jednak unikam, typu wszelkich informacji o tzw. celebrytach. Nie mam pojęcia, kto jest kim, bo aż tak sobie łba zaśmiecać nie zamierzam.
                        • bywalec.hoteli Re: OT mundial 2026 04.06.26, 14:48
                          Vogon to ja mam podobnie :)
                  • wislok1 Re: OT mundial 2026 04.06.26, 19:45
                    Czyli na obecnym mundialu tez by mogli wygrac


                    Ale to tylko teoria, polscy futbolisci zapewne w komplecie pojada na luksusowe wakacje i beda ogladac mundial w TV
                    • boggi_dan Re: OT mundial 2026 05.06.26, 03:46
                      wislok1 napisał:

                      > Czyli na obecnym mundialu tez by mogli wygrac
                      >
                      >
                      > Ale to tylko teoria, polscy futbolisci zapewne w komplecie pojada na luksusowe
                      > wakacje i beda ogladac mundial w TV
                      No i. Trzeba się pogodzić, że taka piłka nożna jest i się nie zmieni na ten czas. Także liga Polska kopana, gdzie dominują zawodnicy drugorzędni z całego świata.
                      • wislok1 Re: OT mundial 2026 05.06.26, 18:02
                        Ale zawsze lepiej awansowac na mundial niz nie awansowac
                        Np. w Boze Cialo w Austrii widzialem sporo ludzi w koszulkach narodowej reprezentacji, wczesniej nie do pomyslenia..
                        W Czechach tez sie strasznie ciesza

                        Browary czeskie i austriackie wypuscily specjalne piwa mundialowe, piwa sa te same co do nazwy, ale z pilkarzami na puszkach
      • sclass Re: OT mundial 2026 11.06.26, 13:47
        hukers napisał:

        > Faworytem jest Hiszpania. Później Francja, Anglia, Brazylia i Argentyna.
        > Dobrze, ze nie ma naszych orłów. Przynajmniej się człowiek wstydu nie naje.

        Brazylia? Widziałeś sparing Brazylii z Japonią? Brazylia przegrała 2:3 i 2 bramki sama sobie wbiła bo pierwszą straciła po podaniu obrońcy Brazylii do zawodnika japońskiego i ten strzela bramkę a druga bramka to gol samobójczy, zawodnik Brazylii kopnął piłkę do własnej bramki. Czasy geniuszy brazylijskiej piłki jak Neymara, Ronaldinho i Ronaldo i Rivaldo dawno minęły.
        Nasze orły miały pecha, każdy widział jaki był poziom sędziowania w barażu, ale jeszcze na ostatnim mundialu grały nieźle i wyszły z grupy. Mistrzem będzie Argentyna lub Hiszpania.
        • wislok1 Re: OT mundial 2026 13.06.26, 19:35
          POzyjemy, zobaczymy,

          sparingi go.no swiadcza o tym, co bedzie na mundialu, czasem specjalnie druzyny je traktuja jako testowanie nowych zawodnikow ...
    • boggi_dan Re: OT mundial 2026 02.06.26, 12:02
      Dobrze nowy wątek. Tamten już tasiemiec. Nie typuje, bo życie zaskakuje. Jutro Polska: Nigeria. Na ten czas siatkarki będą grały, też jutro 5:30 z Belgią w Lidze Narodów. No i żużlel. Ale mój Włókniarz słabo.
      • wislok1 Re: OT mundial 2026 02.06.26, 17:43
        Jak Urban wtopi z Nigeria, to .....
        • boggi_dan Re: OT mundial 2026 03.06.26, 22:59
          Wyszarpali remis. Dobre i to.
          • wislok1 Re: OT mundial 2026 04.06.26, 19:46
            Uratowal glowe
            • boggi_dan Re: OT mundial 2026 05.06.26, 03:42
              Nie do końca.
    • only_the_godfather Re: OT mundial 2026 02.06.26, 12:59
      Może i drużyn jest dużo, za to patrząc jak wyglądają grupy, w większości z nich ciężko wskazać jednoznacznych faworytów do wyjścia z grupy, a to zapowiada się już ciekawie, mogą być niespodzianki.
      • wislok1 Re: OT mundial 2026 02.06.26, 17:44
        Zawsze sa niespodzianki, ale w 90 procentach duzyny z Europy powinny spokojnie awansowac
        • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 02.06.26, 19:15
          Oby nie.
          • jackk3 Re: OT mundial 2026 05.06.26, 19:07
            No to ja mam dobrze panowie - kibicuję Kanadzie!
            • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 05.06.26, 19:38
              Z takim zestawem przeciwników w grupie to nawet macie szansę z niej wyjść!
              • jackk3 Re: OT mundial 2026 06.06.26, 00:24
                vogon.jeltz napisał:

                > Z takim zestawem przeciwników w grupie to nawet macie szansę z niej wyjść!
                Sporo zależy czy masz najlepszy piłkarz Davies (kanadyjski Lewy) wyleczy kontuzje… mówi się że mamy nawet lepszą drużynę niż 4 lata temu. Czas pokaże
    • nousecomplaining Re: OT mundial 2026 02.06.26, 16:29
      BTW słyszałem w radiach, że bilety na mecze są qrewsko drogie, a hotelarze narzekają na brak zainteresowania rezerwacjami.
      • wislok1 Re: OT mundial 2026 02.06.26, 17:46
        Bo tak jest

        Do tego w USA sluzby poluja na turystow z Europy uwazajac ich za potencjalnych nielegalnych imigrantow, co moze skonczyc sie deportacja z USA zamiasr ogladania meczow....
        Taka podroz to spore rzyko, szczegolnie jak sie przybywa do USA bedac wczesniej w Meksyku..
        Os razu uznaja za przestepce, turysta ma udowodnic, ze nim nie jest
      • marekggg Re: OT mundial 2026 02.06.26, 22:52
        hotele drogie, bilety drogie, zasrana administracja USA - nikt normalny tam z europy nie poleci. i amerykanie maja swoj baseball i swoj futball, kanadyjczycy hokej, wiec kogo to na polnocy interesuje? moze ludzi w ameryce pld. oraz meksyku, ale kogo tam na dole oprocz paru oszustow stac na bilet od 200 do 25 tys. dolcow na mecze eliminacyjne? [rzeciez to jest chore cale. jedyna rzecz na ktorej moze FIFA cos zarobi to reklamy w TV.

        Faktem jest, mi pilka nozna totalnie zwisa.
        • jackk3 Re: OT mundial 2026 05.06.26, 19:05
          To byś się zdziwił. Poza tym nie każdy bilet kosztuje kilka tys$. Kilkaset $ obecnie to nie to samo co nawet kilka lat temu…
          W takim Toronto czy Vancouver piłka jest b. popularna.
    • duchprzeszlychswiat Re: OT mundial 2026 04.06.26, 09:21
      Mbappe jest swietny, pewnie jakas twoja kolejna dziwna obsesja wisloku, jak z Lewym. ale nie rozwijajmy tego tematu, bardzo prosze :P
      Druzyn w ch... za duzo, to fakt.
      Mnie rozczulilo, ze stara Shakira znowu spiewa oficjalny hymn mistrzostw. a potem odpalilam teledysk i stwierdzilam, ze lepszej nie znajda, ona jest stworzona do tej roli ;) Ma to kobieta we krwi, po prostu :)
      • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 04.06.26, 09:44
        Jest w końcu z Ameryki Południowej. Oni tam wszyscy mają futbol we krwi.
        • marekggg Re: OT mundial 2026 04.06.26, 12:10
          moze i tak, ale ich nie stac na hotele i bilety.
      • carnivore69x Re: OT mundial 2026 04.06.26, 10:26
        duchprzeszlychswiat napisała:

        > stara Shakira

        Noż Kyrie eleison! (A właściwie kyria eleison!)
      • wislok1 Re: OT mundial 2026 04.06.26, 19:48
        Shakira jest dobra, Mbape zawalil z Viniciusem
        caly sezon Realu, co dwaj robili absolutnie wszystko, zeby Real przegral lige i Lige Mistrzow
        • bywalec.hoteli Re: OT mundial 2026 05.06.26, 00:29
          Możliwe że Shakira by sobie poradziła lepiej niż Mbappe?

          Swoją drogą o co kaman z tym Mbappe? Przecież on byl rewelacja jak w wieku 18 lat zdobył z Francją mistrza świata.
          Mega szybki i skuteczny

          Teraz już taki nie jest?
          • wislok1 Re: OT mundial 2026 05.06.26, 17:58
            Po prostu sodowa uderzyla do glowy, za duzo kasy w tym wieku ...

            I do tego jak Real zaczal sie z nim ukladac, to zazadal specjalnego traktowania i go uzyskal..
            Czyli moze olewac trenera i reszte druzyny i g... mu moga zrobic...
    • wislok1 Analiza 48 06.06.26, 20:03
      www.youtube.com/watch?v=iXLx7raU74c
      Bardzo rzeczowa i ciekawa analiza uczestnikow mundialu 2026
    • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 11.06.26, 11:07
      Pierwszy mecz- AI już wie, jaki będzie wynik i nawet, kto w której minucie bramkę strzeli. Cuda, panie! ;)
      • wislok1 Re: OT mundial 2026 11.06.26, 17:55
        Meksyk jako gospodarz gra z RPA

        Wynik jest sprawa otwarta, ale 2-0 dla Meksyku typuje
        • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 11.06.26, 18:42
          To ja 2:1 dla Meksyku
          • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 11.06.26, 20:38
            dziewczynaengina napisała:

            > To ja 2:1 dla Meksyku

            Zaś od 4 rano najzajutrz Czechy - Korea Południowa.
            Zapytano Hyundaia Tucsona z czeskich Noszowic komu będzie kibicował.
            Nie odpowiedział był.
        • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 11.06.26, 23:18
          wislok1 napisał:


          > Wynik jest sprawa otwarta, ale 2-0 dla Meksyku typuje
          No i brawo, zgadza się ;) W sumie, najciekawszy z tego meczu był widok Pyuola na trybunach :P
          • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 12.06.26, 05:59
            W pojedynku "samochodowym" gole strzelili: Kia, Hyundai - Skoda. A więc 2:1.
            • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 12.06.26, 10:29
              dodekanezowiec napisał:

              > W pojedynku "samochodowym" gole strzelili: Kia, Hyundai - Skoda. A więc 2:1.
              No szkoda, że o takich porach mecze. Na Koreańczyków to bym nawet chętnie rzuciła okiem, bynajmniej nie dla ich kunsztu piłkarskiego ;) Następny mecz na który się zasadzam- Niemcy. Potem dopiero: Hiszpania. Oba mecze w porze dobranocki, grają dobre drużyny. Wolę oglądać mniej, ale widowiska lepszej jakości ;) Ten Mundial będzie słaby, tak wszyscy wieszczą...
              • wislok1 Czechy - Korea Poludniowa 12.06.26, 19:35
                Czesi 2 razy wygrali baraze w rzutach karnych, grajac wczesniej ZDECYDOWANIE gorzej niz Irlandczycy i Dunczycy

                W zasadzie nastawiali sie tylko na przeszkadzanie w grze i na kontry, no i na karne

                2 razy sie udalo

                Z Korea zagrali tak samo, ich 1 celny strzal to byl gol w 59 minucie..

                Koreanczycy sie w koncu wku.,wili, pokazali jaja, ktorym zabraklo Irlandczykom i Dunczykom i Czechow ograli
                Czechom chyba nikt nie powiedzial, ze mecze w fazie grupowej sie nie koncza karnymi ..
                • vogon.jeltz Re: Czechy - Korea Poludniowa 12.06.26, 19:57
                  Grecy taką taktyką wygrali majstra, tak że ten...
                  • wislok1 Re: Czechy - Korea Poludniowa 12.06.26, 20:26
                    To sie moze udac tylko 1 raz

                    W koncu Czesi trafila koza na kamien

                    W Czechach poznalem Czeszke, co pracuje i Koreanczykow w Pradze...
                    Mowi, ze to sa silene prasata, czyli szalone swinie

                    Na pozor jak u Japoncow pelna kultura, zero emcji, grzecni az do bolu, mili, uczynni...
                    Ale jak sie wku.wia, to potrafia rozje.ac wszystko , zeby tylko postawic na swoim i sa totalnie zdeterminowani, emocje skrywaja pod maska, ale jak w koncu je ujawnia, to drzyj Czechu...

                    ( z PL tez wygrali na mundialu, a malo kto w PL sie tego spodziewal, 99 procent kibicow w PL stawialo na latwe zwyciestwo )
                • jackk3 Re: Czechy - Korea Poludniowa 12.06.26, 20:45
                  Dokladnie. Czesi jak zwykle grali (do 80 min) to co zwykle grają czyli nic… wygrała drużyna która chciała grać w piłkę i to potrafiła zrobić.
                  Teraz czas na Kanadę. Go Canada go!!!
                  • wislok1 Re: Czechy - Korea Poludniowa 13.06.26, 19:37
                    Czesi sie obudzili pod koniec meczu i wtedy stworzyli kilka niezlach okazji...

                    Nastawianie sie z gory, ze mundial trzeba przezyc specjalnie sie nie wysilajac tak sie u nich skonczylo
                    • boggi_dan Re: Czechy - Korea Poludniowa 14.06.26, 10:32
                      Brazylia zremisowała z Maroko. A Szwajcaria z Katarem. Ale numer.
                      • wislok1 Re: Czechy - Korea Poludniowa 14.06.26, 16:20
                        Szwajcarzy wyszli z zalozenia, ze z Katarem wygraja bez wysilania sie i niespodzianka...
                        Brazylia jest moim zdaniem przereklamowana
                        • wislok1 Re: Czechy - Korea Poludniowa 14.06.26, 16:57
                          Oczywiscie obecna reprezentacja Brazylii

                          Historycznie to co innego
                        • jackk3 Re: Czechy - Korea Poludniowa 14.06.26, 19:05
                          A może nie są tacy mocni jak uważają?
    • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 11.06.26, 12:21

      A to najlepsza piosenka mundialowa ever. Sorry, Shakiro ;P
      • wislok1 Bardzo dobra 11.06.26, 17:53
        Trudno to chyba porownac, raczej faceci sa za Shakira
        • dziewczynaengina Re: Bardzo dobra 11.06.26, 18:53
          wislok1 napisał:

          > Trudno to chyba porownac, raczej faceci sa za Shakira
          Ale to nie konkurs piękności :P
          • wislok1 Re: Bardzo dobra 11.06.26, 21:11
            Spiewa dobrze i dobrze wyglada
            • wislok1 Otwarcie mundialu OK 11.06.26, 21:13
              Podziwiam profesjonalizm

              Mecz Meksyku z RPA na razie bez zachwytu
              • jackk3 Re: Otwarcie mundialu OK 11.06.26, 22:53
                Prawie taki sam shit jak Argentyna grała w 1978 roku… tych Meksykanów nie da się oglądać przez to nurkowanie czyli jawne kanciarstwo.
    • galtomone Re: OT mundial 2026 11.06.26, 13:28
      Nie jestem zainteresowany piłką kopaną...

      Jak będzie wątek o piłce do metalu, to daj znac ;-)
      • boggi_dan Re: OT mundial 2026 11.06.26, 13:45
        galtomone napisała:

        > Nie jestem zainteresowany piłką kopaną...
        >
        > Jak będzie wątek o piłce do metalu, to daj znac ;-)
        To po co wchodzisz w ten wątek. Naucz się też buźkę wklejać. Dwie kropki nie przecinek. Następny co nie umie w ustawieniach płci zmienić.
        • galtomone Re: OT mundial 2026 11.06.26, 16:32
          🙄🤦🏼‍♂️
    • boggi_dan Re: OT mundial 2026 11.06.26, 17:56
      Według analityków bukmacherskich faworytem do zwycięstwa w tym meczu jest Meksyk. Świadczą o tym kursy w przeliczeniu na procenty:

      67% szans na wygraną Meksyku

      21% szans na remis

      12% szans na triumf RPA

      www.meczyki.pl/newsy/pilka-nozna/meksyk-rpa-typy-i-kursy-na-mecz-otwarcia-ms-11-06-2026/304534
    • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 13.06.26, 19:59
      Raczej w dupie ten mundial mam, dopiero teraz skład mojej Hiszpanii sprawdziłam. Nie ma pięknego Moraty, szkoda. Ale jest Yamal (a jak!), Gavi, Pedri :) I ten obrońca Kukuryku z lokami. I Nico Williams. Jest komu kibicować
      • wislok1 Re: OT mundial 2026 13.06.26, 20:09
        Dobrze graja

        Hiszpania ma spore szanse na zwyciestwo..

        Francja niestety tego swira z przerosnietym ego jak u trampka, Mbape, z kadry nie wywali

        Szanse Hiszpanii rosna
        • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 13.06.26, 20:22
          wislok1 napisał:

          > Dobrze graja
          >
          > Hiszpania ma spore szanse na zwyciestwo..
          >
          > Francja niestety tego swira z przerosnietym ego jak u trampka, Mbape, z kadry n
          > ie wywali
          >
          > Szanse Hiszpanii rosna

          Żeby byc sprawiedliwym wobec Ciebie, wislok - poczciwy żeś ze nie lubisz bufonów.
          Jednakowoz troszkę żeś moze przewrażliwiony.
          Ja z bufonów tylko Buffona zawsze lubilem ;)
          Choc w sumie nie wiem czy byl bufonem.
          • wislok1 Re: OT mundial 2026 13.06.26, 20:37
            Buffon to byl wariat, ale genialny wariat

            I zaden bufon
            • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 14.06.26, 11:28
              wislok1 napisał:

              > Buffon to byl wariat, ale genialny wariat
              No aż tak to nie ;) Jak na bramkarza, to takim znowu wariatem nie był, zauważ, że na tej pozycji wielu znajdziesz, którzy mieli zrywy pięknego boiskowego szaleństwa ;) Genialny? Świetny bramkarz, ale też jeden z wielu świetnych, a nie żaden "Messi swojej pozycji" ;P Dla mnie top bramkarzem to (był) jest Casillas, o.
              > I zaden bufon
              sympatyczny, fakt :)
              • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 14.06.26, 11:35
                > Dla mnie top bramkarzem to (był) jest Casillas

                Etam top, po prostu grzejesz się na niego, fornitta.
                • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 14.06.26, 11:47
                  vogon.jeltz napisał:

                  > Etam top, po prostu grzejesz się na niego, fornitta.
                  No raczej czas przeszły, tak ze 20 lat wstecz ;D Ale tak naprawdę, moim bramkarskim crushem był Vitor Baia (Portugalia)
          • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 13.06.26, 20:48
            Buffon właśnie nie był bufonem. Był za to prawdopodobnie najlepszym włoskim bramkarzem ever, a może i światowym. W World Cup 2006, kiedy grała najlepsza Squadra Azzurra w historii (i oczywscie wygrała) wpuścił tylko dwa gole: jednego samobója i jednego karnego.
        • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 14.06.26, 11:04
          Akurat on, oprócz talentu w nogach, ma bardzo dobrze w głowie poukładane. Jak rzadko w tej branży ;) (o Mbappe piszę, nie o trumpie!) Wisłoku, prośba: pisz jego nazwisko prawidłowo, przez dwa "p". Dzięki :)
      • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 13.06.26, 20:43
        Yamal jest bardzo ciekawy, ale jeszcze za młody, to nie będzie jego Mundial. Natomiast Hiszpania jako taka mnie wk#rwia swoim sposobem gry.
    • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 14.06.26, 20:06
      Po pierwszej połowie 3:1 dla Niemców. Dobry mecz, Curacao dzielnie walczyło, ale ten faul w polu karnym, na koniec, totalnie debilny. Trudno ich żałować w tej sytuacji ;)
      • jackk3 Re: OT mundial 2026 14.06.26, 20:17
        dziewczynaengina napisała:

        > Po pierwszej połowie 3:1 dla Niemców. Dobry mecz, Curacao dzielnie walczyło, al
        > e ten faul w polu karnym, na koniec, totalnie debilny. Trudno ich żałować w tej
        > sytuacji ;)
        Dobry mecz??? Niemcy grają z zespołem który taktycznie szczególnie w defensywie gra na poziomie juniorskim…
        • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 14.06.26, 20:47
          Dobra, cofam. Rzeźnia, nie mecz. Przykro się na to patrzy
        • hukers Re: OT mundial 2026 15.06.26, 12:37
          jackk3 napisał:


          > Dobry mecz??? Niemcy grają z zespołem który taktycznie szczególnie w defensywie
          > gra na poziomie juniorskim…

          W ataku też. Przy rzucie rożnym dla Curacao dwóch Curakauczyków (?) się zderzyło i jeden dość poważnie ucierpiał.
    • bywalec.hoteli Re: OT mundial 2026 14.06.26, 21:30
      A może jak w Euro 2012 Niemce będą jak rozpędzona maszyna wygrywać wszystkie mecze jak ten z kurakao po czym trafią na Włochy w play offach, szybkie 0:2 i do domu? ;)
      • bywalec.hoteli Re: OT mundial 2026 14.06.26, 21:31
        ...aha, ale walnąłem babola - przecież Włochy nie grają, to na nich nie trafią.
        No to Niemce mają spore szanse jak zwykle na medal :)
        • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 14.06.26, 21:38
          Ja nie mam pojęcia, kto ma szansę na medal, kto jest faworytem. Ale wiem, że mecze, w których jest taka przepaść poziomów między przeciwnikami to żadne widowisko. Ok, taki niby urok turniejów, ale na tym mundialu jest naprawdę za dużo drużyn. I piłkarze się umecza i kibice zanudzą :P ehhh
          • bywalec.hoteli Re: OT mundial 2026 14.06.26, 21:47
            jak to ktoś ujął o tego typu wygranych ze słabym przeciwnikiem: "To jak seks z lalką". Może być przyjemnie, ale nie masz czym pochwalić się kolegom" ;)
            • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 14.06.26, 21:58
              ;D ;D ;D
              Wydaje mi się, że Niemcy z tego ostrego wpie..., który spuścili przeciwnikom, przyjemności za wiele nie mieli... Ale ja się na męskich przyjemnościach nie znam, tylko zgaduje ;)
              • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 15.06.26, 07:42
                - Co tam panie na miszczostfach?
                - Chińczyki czymajom sie mocno!
                (dobre występy Korei i Japonii)
                • hukers Re: OT mundial 2026 15.06.26, 12:32
                  dodekanezowiec napisał:

                  > - Co tam panie na miszczostfach?
                  > - Chińczyki czymajom sie mocno!
                  > (dobre występy Korei i Japonii)

                  Podejrzewam, ze jakby Polska grała na MŚ z Koreą, to większość rodaków uznałaby nas za faworytów.
                  Z Japonia zresztą też. Byłaby to niewątpliwie błędna predykcja.
                  Korea ma w planach zdobycie MŚ w 2030r. Pewnie im się nie uda, ale w Polsce taki pomysł nikomu by na pewno do głowy nawet nie wpadł.
                  • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 15.06.26, 20:40
                    > Podejrzewam, ze jakby Polska grała na MŚ z Koreą, to większość rodaków uznałaby nas za faworytów.

                    Już grała. I dostała bęcki. Z Japonią też grała i nawet wygrała, ale to była kompromitacja.
              • hukers Re: OT mundial 2026 15.06.26, 12:34
                dziewczynaengina napisała:

                > ;D ;D ;D
                > Wydaje mi się, że Niemcy z tego ostrego wpie..., który spuścili przeciwnikom,
                > przyjemności za wiele nie mieli...

                Na pewno zdecydowanie większą mieli przy tym samym wyniku z Brazylią w 2014.
                • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 15.06.26, 12:50
                  O, hukersik się objawił ❤️ Typujemy wynik Anglia-Chorwacja? Tych wcześniejszych nie ma sensu, szanujmy się ;)
                  • hukers Re: OT mundial 2026 15.06.26, 13:25
                    dziewczynaengina napisała:

                    > O, hukersik się objawił ❤️ Typujemy wynik Anglia-Chorwacja? Tych wcześniejszych
                    > nie ma sensu, szanujmy się ;)

                    Poczekam jak Wislok wytypuje, bo on prawie zawsze trafia i wytypuje tak samo.
                    A z grubsza to zwycięstwo Anglii (1:0 albo 2:0).
                    • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 15.06.26, 17:14
                      3:1 dla Brytoli
                    • wislok1 Re: OT mundial 2026 15.06.26, 18:38
                      Anglia -Chorwacja 1-1

                      Moj typ
              • wislok1 Re: OT mundial 2026 15.06.26, 18:40
                Raczej jest odwrotnie, bardzo ich to zmobilizowalo do dalszych zwyciestw....

                Zwyciestwa zwykle wzmacniaja .....

                Zreszta tu w mediach nikt z Curacao sie nie smial....

                Niemcy grali bardzo dobrze
      • wislok1 Re: OT mundial 2026 15.06.26, 18:36
        NA Wlochy nie trafia
    • wislok1 Kolejne mecze, od poniedzialku 15.06.26, 18:44
      www.google.com/search?gs_ssp=eJzj4tDP1TcwNig0N2D04sktzUvJTMxRMDIwMgMAT-sGdA&q=mundial+2026&oq=munial&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUqCwgBEC4YChgLGIAEMgYIABBFGDkyCwgBEC4YChgLGIAEMgsIAhAAGAoYCxiABDILCAMQABgKGAsYgAQyCwgEEAAYChgLGIAEMgsIBRAAGAoYCxiABDILCAYQLhgKGAsYgAQyCwgHEAAYChgLGIAEMgsICBAAGAoYCxiABNIBCDQ2NDRqMGo3qAIAsAIA&sourceid=chrome&ie=UTF-8#sie=lg;/m/0r4xs1m;2;/m/030q7;bs;hd;;;;2026-06-15T16:00:00Z;-1
      Hit dopiero w srode Anglia-Chorwacja



    • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 15.06.26, 18:57
      Ojjjj lubią chłopaki długa grę wstępną. Dopiero pod koniec do akcji zaczęli przechodzić. Dawać Yamala na boisko!
      • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 15.06.26, 20:06
        Ja pie..., co ta Hiszpania odpie...la :/ Hooojnia. Brawo Przylądek i ich piękny bramkarz, chociaż jak słusznie zauważył komentator, do wybitnych interwencji zmuszony nie był...
        • hukers Re: OT mundial 2026 15.06.26, 20:16
          dziewczynaengina napisała:

          > Ja pie..., co ta Hiszpania odpie...la :/ Hooojnia.

          Spokojnie, nadal są głównym faworytem do wygrania MŚ. A może po tym neczu jeszcze bardziej, bo w ogóle nie stracilli sił, stojąc cały mecz.
          Podobały mi hydration break na klimatyzowanym stadionie
          • wislok1 Re: OT mundial 2026 15.06.26, 20:27
            Raczej totalnie zlekcewazyli przeciwnika

            NO i trenera, ktory tego zabronil....

            W sumie to jest kompromitacja Hiszpanii, wiec w takie cuda, ze nie chcieli wygrac, nie uwierze..

            Na pewno teraz bedzie nerwowka....
            • hukers Re: OT mundial 2026 15.06.26, 20:40
              wislok1 napisał:

              > Raczej totalnie zlekcewazyli przeciwnika
              >
              > NO i trenera, ktory tego zabronil....
              >
              > W sumie to jest kompromitacja Hiszpanii, wiec w takie cuda, ze nie chcieli wygr
              > ac, nie uwierze..
              >
              > Na pewno teraz bedzie nerwowka....

              Chcieli wygrać na stojąco.
              O zadnej nerwowce nie ma mowy.
          • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 15.06.26, 20:46
            ,> Podobały mi hydration break na klimatyzowanym stadionie

            Któryś z komentatorów słusznie zauważył, że byłoby nieuczciwe, gdyby jedne drużyny miały dodatkową przerwę, a inne nie. Poza tym reklamy w amerykańskiej TV muszą kiedyś polecieć...
    • hukers Re: OT mundial 2026 15.06.26, 20:01
      Hiszpania z Cabo Verde 0:0.
      Wszystkie tasmy z pewniakami u buka poszły się je.... Na szczęście nie gram.
      • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 15.06.26, 20:48
        Nie widziałem meczu, wyprowadzili Zieloni jakąś akcję chociaż?
        • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 15.06.26, 21:04
          vogon.jeltz napisał:

          > Nie widziałem meczu, wyprowadzili Zieloni jakąś akcję chociaż?

          Łuni tacy zieloni jak Włosi mimo ze we fladze majom zielony a azzurri zawsze.

          • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 15.06.26, 21:05
            Jednakowoz w 2010 tez na początek MŚ ze Szwajacaria Hiszpania przegrała co nie przeszkodziło zostać mistrzem. A w 2022 Argentyna przegrała z Arabia Saudyjska. To moze byc tez cos w tym stylu.
            Druga rzecz ze Hiszpanom mistrzostwa częściej jednak nie wychodzą niż wychodzą.
            • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 16.06.26, 14:48
              > Druga rzecz ze Hiszpanom mistrzostwa częściej jednak nie wychodzą niż wychodzą.

              Zależy jakie miszczostfa. Kontynentalne im częściej jednak wychodzą.
        • hukers Re: OT mundial 2026 15.06.26, 21:31
          vogon.jeltz napisał:

          > Nie widziałem meczu, wyprowadzili Zieloni jakąś akcję chociaż?

          Coś tam chłopaki próbowali, zwłaszcza, o dziwo, pod koniec meczu, ale groźne to to nie było.
          • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 15.06.26, 21:34
            Główka w 90 minucie. Wydawałoby sie ze groźna ale w powtórce wyszlo ze lekko i wprost w bramkarza.
            Nie wiem jak ci sędziowie to to wszystko widzą z iluś metrów i szybko oceniają.
            • bywalec.hoteli Re: OT mundial 2026 15.06.26, 21:40
              Domek, a pamiętasz jak w 2004 roku na euro twój zespół czyli 🇬🇷 grał? Chłopaki wyglądali jakby się mieli przewrócić o własne nogi ale jakoś napędzeni tymi oliweczkami jakimś cudem dociagmelo do finału - i wygrali
              • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 15.06.26, 21:47
                Ja przede wszystkim kibic Włoch. I w ogóle Italia plus kraje o podobnych językach (Hiszpania, Portugalia) dla mnie w piłce priorytetem.
                Nawet ten Dodekanez chwile włoski byl ;)
                Ale cieszył żem sie bardzo z Grecji.
                Teraz śródziemnomorskiemu Egiptowi kibicuje.
                Wyspy Zielonego Przylądka musze odwiedzić ale malo biur ma, malo wylotow, słabo z lastami.
                Za to nordykow nie lubię, napadli na ludy południowe (te Wikingi i inne barbarzynce)
                A wislok to w ogóle poczucia humoru nie ma. Za długo wlasnie wśród Niemcuf spędził czasu.
                • hukers Re: OT mundial 2026 15.06.26, 21:53
                  dodekanezowiec napisał:


                  > Wyspy Zielonego Przylądka musze odwiedzić ale malo biur ma, malo wylotow, słabo
                  > z lastami

                  Miałem jakiś czas temu ustawione lasty na egzotykę, to cabo verde dość często mi wyskakiwało.
                  • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 16.06.26, 04:56
                    hukers napisał:

                    > dodekanezowiec napisał:
                    >
                    >
                    > > Wyspy Zielonego Przylądka musze odwiedzić ale malo biur ma, malo wylotow,
                    > słabo
                    > > z lastami
                    >
                    > Miałem jakiś czas temu ustawione lasty na egzotykę, to cabo verde dość często m
                    > i wyskakiwało.

                    Hukers cos napisal.
                    Ale nie znaczy - sorry - ze napisal konkret ;)
                    Tako samo ze cos wyskoczyło to se mogło qrcze wyskoczyć.
                    I tako samo te lasty - z 1000 km dalej niż Kanary ale zawsze dużo drożej niestety finalnie.
                    • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 16.06.26, 05:02
                      Tłumaczę jednakowoz przy okazji wpis 5 rano ;)
                      Obudziłem się szybko bo jasno na dworze ale i cos strasznie zimny poranek jak na czerwiec.
                      Do rzeczy - przy okazji na końcówkę Iran Nowa Zelandia sie załapałem.
                      • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 16.06.26, 05:03
                        Cos dużo remisow ostatnio. Urugwaj położył mecz z Arabia Saud.
                  • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 16.06.26, 09:17
                    Podejrzewam, że im drastycznie zainteresowanie wzrośnie po tych mistrzostwach. Jeszcze będą tego żałować.
                • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 15.06.26, 22:33
                  > Za to nordykow nie lubię, napadli na ludy południowe (te Wikingi i inne barbarzynce)

                  No. Bo Grecy i ci z Italii nigdy nikogo, nie?
                  • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 15.06.26, 22:58
                    No i widzisz vogon, czy ma sens brać tak na serio wszystko? ;)
                    A wislok bierze.
                    O Polakach napisze ze bigosowco-kartoflowco-wódkowcy i ktos obraze majestatu moze poza jakims Bogusiem dostrzeże?
    • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 16.06.26, 08:52
      Panie Wisłok, szykuj się na wieczor, dziś twój ulubieniec gra ;) Ten gol, ktorego strzeli to dla ciebie ;P
      • hukers Re: OT mundial 2026 16.06.26, 10:24
        dziewczynaengina napisała:

        > Panie Wisłok, szykuj się na wieczor, dziś twój ulubieniec gra ;) Ten gol, ktore
        > go strzeli to dla ciebie ;P

        To orły jednak awansowały i Lewy dzisiaj coś puknie?
        • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 16.06.26, 11:06
          Hehe.
          A ogólna kwestia - nieważne jak kto zaczyna ale kończy mundial.
          Czy aby Argentyna nie przegrała 4 lata temu sensacyjnie na początek a Hiszpania rozniosła Kostaryke?
          • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 16.06.26, 11:59
            Miszcz, który przegrał mecz, a do tego wygrał miszcza po karnych - to żaden miszcz :-P
          • hukers Re: OT mundial 2026 16.06.26, 12:28
            dodekanezowiec napisał:

            > Hehe.
            > A ogólna kwestia - nieważne jak kto zaczyna ale kończy mundial.
            > Czy aby Argentyna nie przegrała 4 lata temu sensacyjnie na początek a Hiszpania
            > rozniosła Kostaryke?

            Mam taką swoją obserwację długoterminową (nie podpartą statystykami), że jeżeli ktoś zaczyna z wysokiego C, to najczęściej po majstra nie sięga, natomiast ci, którzy na początku marudzą, to potem zachodzą daleko.
            • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 16.06.26, 14:44
              > Mam taką swoją obserwację długoterminową (nie podpartą statystykami), że jeżeli ktoś zaczyna z wysokiego C, to najczęściej po majstra nie sięga, natomiast ci, którzy na początku marudzą, to potem zachodzą daleko.

              1986 - Argentyna dość przekonująco wygrała swoją grupę, zaczynając od zwycięstwa 3:1 z Koreą Pd.
              1990 - Niemcy (wtedy jeszcze Zachodnie) w grupie 2 zwycięstwa i remis, pierwsze mecze 4:1 z Jugosławią i 5:1 z UAE
              1994 - Brazylia na początek 2:0 z Kacapią, 3:0 z Kamerunem
              1998 - Francja zmiotła wszystkich w grupie, 3 zwycięstwa, 9 bramek strzelonych, tylko 1 stracona, na początek 3:0 z RPA
              2002 - Brazylia - likewise - 9 punktów, bilans bramkowy 11:3
              2006 - Włochy - jak to Włochy, mistrzami strzelania dużej liczby bramek nie są, ale grupa wygrana z 2 zwycięstwami i remisem, i tylko 1 stracona bramka (samobój zresztą)
              2014 - Niemcy - wygrana grupa, pierwszy mecz 4:0 z Portugalią

              Nawet Hiszpania w 2010 i Argentyna na ostatnim World Cup wygrały swoje grupy pomimo pierwszego przegranego meczu. Ogólnie ostatni raz, kiedy po tytył sięgnęła drużyna, która nie wyszła z grupy na pierwszym miejscu, to były Włochy w 1982, które przegrały wtedy grupę z... Polską!

              Za to z wicemistrzami to już bywa różnie. Np. w 1990 i 1994 do finału doszły odpowiednio Argentyna i Włochy, wychodząc z 3 miejsca w grupie (wtedy grały 24 drużyny), z czego Włosi jako ostatnia kwalifikująca się drużyna.
              • hukers Re: OT mundial 2026 16.06.26, 15:17
                vogon.jeltz napisał:

                > 1986 - Argentyna dość przekonująco wygrała swoją grupę, zaczynając od zwycięstw
                > a 3:1 z Koreą Pd.
                > 1990 - Niemcy (wtedy jeszcze Zachodnie) w grupie 2 zwycięstwa i remis, pierwsze
                > mecze 4:1 z Jugosławią i 5:1 z UAE
                > 1994 - Brazylia na początek 2:0 z Kacapią, 3:0 z Kamerunem
                > 1998 - Francja zmiotła wszystkich w grupie, 3 zwycięstwa, 9 bramek strzelonych,
                > tylko 1 stracona, na początek 3:0 z RPA
                > 2002 - Brazylia - likewise - 9 punktów, bilans bramkowy 11:3
                > 2006 - Włochy - jak to Włochy, mistrzami strzelania dużej liczby bramek nie są,
                > ale grupa wygrana z 2 zwycięstwami i remisem, i tylko 1 stracona bramka (samob
                > ój zresztą)
                > 2014 - Niemcy - wygrana grupa, pierwszy mecz 4:0 z Portugalią
                >
                > Nawet Hiszpania w 2010 i Argentyna na ostatnim World Cup wygrały swoje grupy po
                > mimo pierwszego przegranego meczu. Ogólnie ostatni raz, kiedy po tytył sięgnęła
                > drużyna, która nie wyszła z grupy na pierwszym miejscu, to były Włochy w 1982,
                > które przegrały wtedy grupę z... Polską!


                Bardziej chodziło mi o pierwszy mecz grupowy pozniejszych mistrzów świata, bo na takim etapie teraz jesteśmy.
                Na ostanich Argentyna pierwszy mecz porażka z Arabią Saudyjcką, 2018 męczarnie Francji z Australią i wygrana 2:1, 2014 Niemcy pewnie z Portugalią 4:0, 2010 Hiszpania przegrywa ze Szwajcarią 0:1, 2006 Włochy skromne 2:0 z Ghaną. Czyli podsumowując ostatnie 5 MŚ, 3 zwycięstwa (w tym dwa skromne) i dwie przegrane poźniejszych mistrzów śiwata,. W zasadzie tylko Niemcy zaczęli tak, jak na pozniejszych mistrzów przystało.
                Podsumowując, dla mnie większym faworytem jest Hiszpania po remisie z Cabo Verde niż Niemcy po zmasakrowaniu Curacao.
                • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 16.06.26, 15:42
                  > 2006 Włochy skromne 2:0 z Ghaną.

                  To nie jest "skromne", tylko to jest włoski futbol. Jak na dzień dobry wygrywają 2:0, to znaczy, że są przepotężni. Włosi na mundialu ostatni raz zdobyli więcej niż 3 bramki w meczu w 1970.

                  > Czyli podsumowując ostatnie 5 MŚ, 3 zwycięstwa (w tym dwa skromne) i dwie przegrane poźniejszych mistrzów śiwata,.

                  Ale wcześniej masz solidne wygrane na dzień dobry późniejszych mistrzów 5 razy z rzędu.
                  • hukers Re: OT mundial 2026 16.06.26, 16:17
                    vogon.jeltz napisał:

                    > > Czyli podsumowując ostatnie 5 MŚ, 3 zwycięstwa (w tym dwa skromne) i dwie
                    > przegrane poźniejszych mistrzów śiwata,.
                    >
                    > Ale wcześniej masz solidne wygrane na dzień dobry późniejszych mistrzów 5 razy
                    > z rzędu.

                    Zgasza się, ale ja opierałem się na nistrzostwach, które pamiętam,. Czyli mistrz zaczyna zazwyczaj słabo, a ci którzy zaczynają rewalacyjnie i stają się jednyhm z głównych kandydatów do zwycięstwa na MŚ, to praktycznie nigdy go nie zdobywają.
                    • wislok1 Re: OT mundial 2026 16.06.26, 18:31
                      To nie jest tak

                      Jest jedna zasada;nie ma zadnej zasady !
        • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 16.06.26, 12:11
          Tja. Lewy to se Ankę może co najwyżej puknąć
      • wislok1 WTF ? 16.06.26, 18:30
        O co chodzi ?
        • wislok1 Re: WTF ? 16.06.26, 21:16
          Moze o tego kolesia ?

          Mbappe

          TO nie jest moj ulubieniec, to jest totalnie rozpuszczony jak dziadowski bicz mlody czlowiek

          • dodekanezowiec Re: WTF ? 16.06.26, 21:56
            wislok1 napisał:

            > Moze o tego kolesia ?
            >
            > Mbappe
            >
            > TO nie jest moj ulubieniec, to jest totalnie rozpuszczony jak dziadowski bicz m
            > lody czlowiek
            >

            Tez go nie lubię jakos.
            Z Lewandowskim naszym mam mieszane uczucia.
            A to jednak tez dlatego ze w tym polskim dziadostwie potrafił sie przebić.
            Polska piłkę w tym system szkolenia to powinien ktos pokroju Kemala Ataturka naprawić.
            Rozgonic i od nowa tworzyć.
            • vogon.jeltz Re: WTF ? 16.06.26, 22:06
              > Tez go nie lubię jakos.

              Ja ich wszystkich nie lubię. Ostatnim topowym pilkarzem, do którego czułem jakąś sympatię, był Zlatan. Ale on był jedyny w swoim rodzaju.
            • wislok1 Re: WTF ? 17.06.26, 18:51
              Mbappe w Realu Madryt gwiazdozy, ale jednak ten trener Francji ma na niego dobry wplyw i w rprezentacji gra o wiele lepiej niz w Realu, trener Francuzow nie pozwala mu gwiazdorzyc i trzyma krotka i ma w d... kase Mbappe

              Mbappe ma go sluchac i koniec

              A w Realu Mbappe sie boja
              • dziewczynaengina Re: WTF ? 17.06.26, 19:49
                wislok1 napisał:

                > A w Realu Mbappe sie boja
                :D rany boskie! Ja to się ciebie bać zaczynam ;)
                Tymczasem Portugalia prowadzi jeden zero z Kongo i za bardzo im się nie chce grać. Musi ich Kongo przycisnąć, bo nuda
                • dziewczynaengina Re: WTF ? 17.06.26, 19:52
                  Ahahha- jeden jeden. Brawo Kongo :) Ładna bramka
                  • wislok1 Re: WTF ? 17.06.26, 20:30
                    Kongo na mundialu, w sumie fajne

          • dziewczynaengina Re: WTF ? 16.06.26, 21:57
            wislok1 napisał:

            > Moze o tego kolesia ?
            > Mbappe
            O tego
            > TO nie jest moj ulubieniec
            Wiem, żartowałam. I mnie pokarało :( Denna ta Francja. Niech im sklepie Senegal, bo już nie mogę na nich patrzeć :/

            • vogon.jeltz Re: WTF ? 16.06.26, 22:08
              > Niech im sklepie Senegal, bo już nie mogę na nich patrzeć :/

              Jestem totalnie za, tym bardziej, że na to się zanosi. A jak Francja przegra w grupie z Senegalem, to potem z tej grupy nie wyjdzie. Jeszcze lepiej.
              • dodekanezowiec Re: WTF ? 16.06.26, 22:15
                A ja wiem ze moze wręcz swiruje z tym przypierdzielaniem się do wielu (ale do Polski tez) tyle ze mnie wqrza to fhansuskie gwiazdohstfo. Kuchfa!
              • dziewczynaengina Re: WTF ? 16.06.26, 22:32
                Ha! Mbappe mści się za nieodgwizdanego karnego :) Yeah!
                • dziewczynaengina Re: WTF ? 16.06.26, 23:07
                  Fajny ten mecz był, działo się. Ostatecznie 3:1 dla Francji. Dwa gole kapitana. I czego by Wisłok tu nie napisał, fakty są, jakie są. Spisał się Mbappe jak trzeba.
                  • vogon.jeltz Re: WTF ? 16.06.26, 23:21
                    Najlepszy mecz jak do tej pory. Mbappe jak Mbappe, ale ten Olise - on im wygra tego miszcza jak tak będzie dalej grał.

                    Przy czym Senegal wcale nie dał dupy, to był poziom co najmniej ćwierćfinału.
                    • dziewczynaengina Re: WTF ? 16.06.26, 23:30
                      vogon.jeltz napisał:

                      > Przy czym Senegal wcale nie dał dupy, to był poziom co najmniej ćwierćfinału.
                      Senegal bardzo ok. Ukłony za grę do samego końca. Francja- jak pierwsza połowa była blehhhh, tak druga wynagrodziła kibicom męki ;)
                    • hukers Re: WTF ? 17.06.26, 11:07
                      vogon.jeltz napisał:

                      > Najlepszy mecz jak do tej pory. Mbappe jak Mbappe, ale ten Olise - on im wygra
                      > tego miszcza jak tak będzie dalej grał.
                      >
                      Powinien tak grać dalej, wszak czarował już w Bayernie, w Bundeslidze i LM.
                      No chyba, że mu pary braknie.
                      • bywalec.hoteli Re: WTF ? 17.06.26, 11:17
                        hukers napisał:

                        > Powinien tak grać dalej, wszak czarował już w Bayernie, w Bundeslidze i LM.
                        > No chyba, że mu pary braknie.

                        Dlaczego ci Mbappe i Olise grają dla Francji a nie dla Polski?

                        Wszakże mieliśmy już kiedyś takiego, któremu się chciało grać i biegać, nie jak zmanierowanemu Robercikowi.
                        Nazywał się Olisadebe.
                      • bywalec.hoteli Re: WTF ? 17.06.26, 11:19
                        Wszakże mieliśmy już kiedyś takiego, któremu się chciało grać i biegać.
                        Nazywał się Olisadebe. Co prawda zatrzymał się po eliminacjach i w finałach już nie strzelał, to podobnie jak Robercik, który na finałach był wiele razy, ale jego dorobek jest marny.
                      • bywalec.hoteli Re: WTF ? 17.06.26, 11:20
                        Wszakże mieliśmy już kiedyś takiego, któremu się chciało grać i biegać.
                        Nazywał się Olisadebe. Co prawda zatrzymał się po eliminacjach i w finałach już nie strzelał, to podobnie jak Robercik, który na finałach był wiele razy, ale jego dorobek na samych finałach jest marny.
                        • dodekanezowiec Re: WTF ? 17.06.26, 13:03
                          No, tylko Hameryce szczelił w 2002 w wygranym 3:1.
                          Ale cos jest w tych Polakach ze w finałach tracą pewność siebie.
                          Listopad 2005 - Polska Ekwador 3:0 (towarzyski)
                          Czerwiec 2006 - Polska Ekwador 0:2 (MŚ)
                          • wislok1 Koniec 1 kolejki fazy grupowej 17.06.26, 19:01
                            Czyli jeszcze kilka meczow i bedzie juz konkretna walka o awans

                            Ci, co wtopili pierwsze mecze . beda mieli szanse
    • tbernard Re: OT mundial 2026 16.06.26, 11:49
      A wiadomo kiedy i z kim mają nasi zagrać?
      • hukers Re: OT mundial 2026 16.06.26, 12:25
        tbernard napisał:

        > A wiadomo kiedy i z kim mają nasi zagrać?

        Wiadomo.
        Po pechowej porażce z Tunezją 0:1 (w przekroju całego meczu byliśmy zdecydowanie lepsi), w niedzielę gramy z Holandią mecz o wszystko (przegramy 3;0) a w następny piątek, mecz o pietruszkę z Japonią (przegramy 2;0).
        • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 16.06.26, 14:47
          > a w następny piątek, mecz o pietruszkę z Japonią (przegramy 2;0).

          O nie, nie, kochany, mecze "o honor" (vel pietruszkę) z Japonią to akurat mamy obcykane - 1:0 dla naszych będzie.
          • hukers Re: OT mundial 2026 16.06.26, 15:24
            vogon.jeltz napisał:

            > > a w następny piątek, mecz o pietruszkę z Japonią (przegramy 2;0).
            >
            > O nie, nie, kochany, mecze "o honor" (vel pietruszkę) z Japonią to akurat mamy
            > obcykane - 1:0 dla naszych będzie.

            Masz rację, jeżeli będzie to mecz o pietruszkę, to wygramy, ale jeżeli będzie groził nam awans do następnej rundy, to przegramy.
      • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 16.06.26, 12:31
        Nie słuchaj hukersa, nabiera cię. Nasi dopiero w fazie pucharowej zagrają, żeby się niepotrzebnie nie męczyć ;)
        • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 16.06.26, 13:29
          dziewczynaengina napisała:

          > Nie słuchaj hukersa, nabiera cię. Nasi dopiero w fazie pucharowej zagrają, żeby
          > się niepotrzebnie nie męczyć ;)

          Dostaną "dzika karte".
          Lewandowski w 90.minucie strzeli powtórzonego karnego z Francja zmniejszając rozmiary porażki.
          • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 16.06.26, 13:52
            dodekanezowiec napisał:

            > Dostaną "dzika karte".
            Limit dzikich kart dla Polaków wyczerpany- gufniara z paletkom jedzie na Wimbledon! (Ty wiesz, ale nie każdy wie, więc odnotowuje dla potomności)
            • carnivore69x Re: OT mundial 2026 16.06.26, 14:09
              dziewczynaengina napisała:

              > Limit dzikich kart dla Polaków wyczerpany- gufniara z paletkom jedzie na Wimble
              > don! (Ty wiesz, ale nie każdy wie, więc odnotowuje dla potomności)

              O, dobra wiadomość! Wiadomo kto nie dostał, a się spodziewał?
              • hukers Re: OT mundial 2026 16.06.26, 15:20
                carnivore69x napisał(a):

                > dziewczynaengina napisała:
                >
                > > Limit dzikich kart dla Polaków wyczerpany- gufniara z paletkom jedzie na
                > Wimble
                > > don! (Ty wiesz, ale nie każdy wie, więc odnotowuje dla potomności)
                >
                > O, dobra wiadomość! Wiadomo kto nie dostał, a się spodziewał?

                Pewnie spodziewało się 6 Angielek z marnym rankingiem a dostanie pięć.
                • carnivore69x Re: OT mundial 2026 16.06.26, 22:31
                  hukers napisał:

                  > carnivore69x napisał(a):
                  >
                  > Pewnie spodziewało się 6 Angielek z marnym rankingiem a dostanie pięć.

                  Bardziej chodziło mi o jakąś Serenę, ale ona i w debla w parze z Avenue ma grać.
                  • carnivore69x Re: OT mundial 2026 16.06.26, 22:32
                    Z Venus.
                  • carnivore69x Re: OT mundial 2026 16.06.26, 22:51
                    carnivore69x napisał(

                    > Bardziej chodziło mi o jakąś Serenę, ale ona i w debla w parze z Avenue ma grać
                    > .
                    Co do Sereny (i jej singlowych intencji) jeszcze nie wiadomo, ale fajnie, że Stan the Man dzika kartę dostał:

                    Men's singles wildcards: Grigor Dimitrov, Jacob Fearnley, Arthur Fery, Jack Pinnington Jones, Toby Samuel, Stan Wawrinka

                    Women's singles wildcards: Maja Chwalinska, Harriet Dart, Alicia Dudeney, Hannah Klugman, Mika Stojsavljevic, Katie Swan, Mimi Xu
                    • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 16.06.26, 23:17
                      Ja rozumiem dawać dziką kartę jakimś siedemnastkom czy osiemnastkom, niech się wykażą, to promocja rodzimego tenisa. Ale 29-letniej zawodniczce bez żadnych osiągnięć? Z kim ona sypia?
                      • tbernard Re: OT mundial 2026 16.06.26, 23:44
                        Pewnie z dzikiem.
                        • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 17.06.26, 08:55
                          tbernard napisał:

                          > Pewnie z dzikiem.
                          :D
                          Z kartaczem :P
                          • hukers Re: OT mundial 2026 17.06.26, 14:00
                            dziewczynaengina napisała:

                            A tak w ogóle, to gdzie jest Twój chłopak?
                            • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 17.06.26, 14:41
                              hukers napisał:

                              > A tak w ogóle, to gdzie jest Twój chłopak?
                              Jeszcze nie wiem, ale się dowiem... Pracuje nad tym ;)
                              Szkoda, że go nie ma, jakieś ciekawostki amerykańskie może by przy okazji piłki wrzucał.
                              Dziś dwa dobre mecze- Modric i Cristiano udowodnią, że stary człowiek też może! No i CR7 musi się jak zwykle z Messim ścigać ;P
                      • bywalec.hoteli Re: OT mundial 2026 17.06.26, 10:01
                        vogon.jeltz napisał:

                        > Ja rozumiem dawać dziką kartę jakimś siedemnastkom czy osiemnastkom, niech się
                        > wykażą, to promocja rodzimego tenisa. Ale 29-letniej zawodniczce bez żadnych os
                        > iągnięć? Z kim ona sypia?

                        Chodzi Ci o Harriet Dart? Właściwie to 30 letnia.
                        To Brytyjka, urodziła się w Londynie, grała już w półfinale i finale Wimbledonu ale w grze mieszanej.
                        Widocznie to wystarczyło organizatorom.
            • bywalec.hoteli Re: OT mundial 2026 17.06.26, 09:50
              dziewczynaengina napisała:

              > dodekanezowiec napisał:
              >
              > > Dostaną "dzika karte".
              > Limit dzikich kart dla Polaków wyczerpany- gufniara z paletkom jedzie na Wimble
              > don! (Ty wiesz, ale nie każdy wie, więc odnotowuje dla potomności)

              suuuper!
              • hukers Re: OT mundial 2026 17.06.26, 11:13
                bywalec.hoteli napisał:

                > dziewczynaengina napisała:
                >
                > > dodekanezowiec napisał:
                > >
                > > > Dostaną "dzika karte".
                > > Limit dzikich kart dla Polaków wyczerpany- gufniara z paletkom jedzie na
                > Wimble
                > > don! (Ty wiesz, ale nie każdy wie, więc odnotowuje dla potomności)
                >
                > suuuper!

                Ten Wimbledon może być ciekawy. Iga może w końcu odpali, Chwalińska w gazie, Majchrzak wygrał w ten weekend pierwszy raz turniej ATP (co prawda 250, ale zawsze coś), pokonując trzech tenisistów z top 10, no i zawsze mocny na trawie Hurkacz.
                • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 17.06.26, 11:15
                  Wróćmy do tematu ;)
                  Działo sie w nocy!
                  Popisy nie tylko Mbappe ale i Messiego i Haalanda.
                  • hukers Re: OT mundial 2026 17.06.26, 12:04
                    dodekanezowiec napisał:

                    > Wróćmy do tematu ;)
                    > Działo sie w nocy!
                    > Popisy nie tylko Mbappe ale i Messiego i Haalanda.

                    Ok, myśl mam taką.
                    Duża ilość ogórów na tych mistrzostwach sprawi, że strzelcy będą mogli się wykazać.
                    Druga myśl.
                    Oglądałem rano, jedząc kajzerkę z mortadelą i zapijając kuflowym mocnym (polecam, 7%, trzepie aż miło), starcie Ausrtii z Jordanią.
                    Czy ci Jordańczycy i Australijczycy nie śpią, że tak wcześnie zaczynają mecze?
                    • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 17.06.26, 12:55
                      @hukers
                      Nie myl tych od Franza Josepha z tymi co chodzom do góry nogami na tych anty-bodach czy jak anty-aj-podach.
                      • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 17.06.26, 13:00
                        Franz Joseph
                        Ciekawym czy wislok potraktuje to jako obraze Państwa i Narodu Austriackiego
                        • wislok1 Re: OT mundial 2026 17.06.26, 18:58
                          Nie potraktuje

                          Co do cesarza Franza Josefa raz byla afera w c.k.armii, bo pewien oficer Polak nawalony kompletnie stal przed portretem cesarza...

                          I przy swiadkach go nazwal STARA PIERDOLA

                          Skonczylo sie na rozprawie sadowej i oficer dostarczyl na proces eksperta, profesora Uniwerystetu Jagiellonskiego, poloniste..
                          I ten profesor twierdzil, ze STARA PIERDOLA to bardzo sympatycny sposob zwracania sie do ogolnie sznowanych starszych ludzi w Galicji...

                          Sad rzecz jasna to wysmial
                          • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 17.06.26, 20:05
                            @wislok
                            Qrcze słyszałem tę samą anegdote ale raz ze lata temu więc głowy nie dam czy osoba opowiadająca nie mówiła, iz właśnie sie wybronił ;)
                            • wislok1 Re: OT mundial 2026 17.06.26, 20:27
                              Sedzia sie zapytal profesora, obronce oficera, czy tak by nazwal swojego ojca---

                              Temu szczeka opadla i sad juz wiedzial, ze profesor sciemnial..
                              • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 17.06.26, 20:30
                                wislok1 napisał:

                                > Sedzia sie zapytal profesora, obronce oficera, czy tak by nazwal swojego ojca--
                                > -
                                >
                                > Temu szczeka opadla i sad juz wiedzial, ze profesor sciemnial..

                                AI mowi inaczej (ze po myśli oskarzonego) ale bywam sceptyczny wobec AI.
                              • wislok1 Re: OT mundial 2026 17.06.26, 20:31
                                O tej sprawie czytalem w ksiazce, czyli przed AI

        • tbernard Re: OT mundial 2026 16.06.26, 23:48
          dziewczynaengina napisała:

          > Nie słuchaj hukersa, nabiera cię. Nasi dopiero w fazie pucharowej zagrają, żeby
          > się niepotrzebnie nie męczyć ;)

          Ale do fazy puharowej czeba śę naj pierw za kfalifikować.
    • wislok1 Messi i brak czerwonej kartki 17.06.26, 20:44
      www.reddit.com/r/worldcup/comments/1u8129j/messis_foul_against_algeria_in_30th_minute_no
      Trudno sie czepiac Marciniaka, gdyby za cos takiego dawali czerwone kartki, to zadna druzyna by nie konczyla meczu w komplecie...
    • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 17.06.26, 21:15
      Kongo remisuje z Portugalia 1:1 :)
      • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 17.06.26, 22:14
        Te mecze nie na moje nerwy. Karny powtarzany. 1:0 dla Anglii. Biedny Luka, bo to jego wina. Coś ci seniorzy piłkarscy już nie bardzo...
        • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 17.06.26, 22:43
          Ja pie..., jak mnie ten Kane wku...a :/ 2:1 dla Anglii :(
          • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 17.06.26, 22:54
            2:2 po pierwszej połowie :) No nie wypada iść spać w tej sytuacji. Wybacz Wisłoku, że ci zaspamowalam wątek, ale musiałam rozładować emocje ;)
            • vogon.jeltz Re: OT mundial 2026 17.06.26, 23:00
              Ta druga brama dla Chorwacji to że spalonego była (ten co główkował), ale nikt się nie połapał. Bo ale oliwa sprawiedliwa, bo powtórka karnego też z dupy - bramkarz się ruszył wprawdzie, ale wciąż jedną nogą dotykał linii.
              • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 17.06.26, 23:04
                Jak dla mnie, nie dotykał i powtórka karnego jak najbardziej uzasadniona. O spalonego się nie kłócę, bo ja tego nie wyłapuje często.
                • dodekanezowiec Re: OT mundial 2026 18.06.26, 00:06
                  No jest to osiągnięcie Anglii.
                  • jackk3 Re: OT mundial 2026 18.06.26, 03:07
                    Ghana wygrywa. Piękny przykład ze prawdziwy sport żyje i ma się dobrze. Można wygrać grając ambitnie i walcząc do upadłego.
                    • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 18.06.26, 09:00
                      Trochę ci chwilowo zazdroszczę strefy czasowej. Chętnie bym sobie na przykład obejrzała Meksyk z Korea, ale gdzie o tej porze (u nas 3 w nocy to będzie)
                      • jackk3 Re: OT mundial 2026 18.06.26, 18:03
                        dziewczynaengina napisała:

                        > Trochę ci chwilowo zazdroszczę strefy czasowej. Chętnie bym sobie na przykład o
                        > bejrzała Meksyk z Korea, ale gdzie o tej porze (u nas 3 w nocy to będzie)
                        Coś za coś. Ja za to wstawałem parę razy do Świątek i Chwalinskiej na Rolland Garros o 2:45! A zaraz będzie Wimbledon a na dodatek Tour de France niedługo się zaczyna…
                  • wislok1 Brawo Angole 18.06.26, 21:03
                    Bardzo dobry mecz przeciwko Chorwatowm

                    Modric zawalil pierwsza brammke, ale zdarza sie....


                    Chorwaci trzymali sie bardzo dzielnie, to u nich norma, w pilce noznej i na froncie przeciwko Serbom
                    • wislok1 Re: Brawo Angole 18.06.26, 21:07
                      W sumie to jest niesamowite, 3 narody, Chorwaci, Bosniacy, Serbowie, TEN SAM JEZYK, ale juz Chorwaci i Bosniacy to wrogowie Serbow....

                      Srebernica, Vukovar, masowe czystki etniczne na poczatku wojny w dawnej Jugoslawii, nie dziwie sie ani troche Chorwatom i Bosniakom, ze nie trawia Serbow
    • dziewczynaengina Re: OT mundial 2026 18.06.26, 19:47
      Czechy -RPA remis po karnym. I dobrze tak Czechom, że po dupie dostali. Obie drużyny do domu, tego im życzę :P Ale jeszcze trochę zostało do końca.
      • wislok1 Re: OT mundial 2026 18.06.26, 21:00
        Czesi to raczej do domu leca, graja tak totalnie bezplciowo, ze glowa boli...

        Przy nich PL za Michniewicza byla jednak lepsza, troche lepsza

        2 razy dali jako pierwsi gola i zamiast strzelic drugiego, czyli zaatakowac, to 2 raz pod rzad sie cofneli i przestali atakowac

        W zasadzie olalali oba mecze po strzeleniu gola ...

    • wislok1 Czechy - RPA 1-1, kolesia graja jak PL 18.06.26, 20:03
      Czesi na wlasne zycznie przegrali mecz z Korea, jak PL na mundialu

      Po tym byl bek...

      Teraz grali z RPA i latwo zdobyli prowadzenie, zamiast przycisnac , zdobyc drugiego gola, to TOTALNIE OLALI MECZ

      Mieli w go w d..

      Tuz przed koncem RPA strzelilo gola z karnego

      Wtedy Czesi zaczeli grac, sil i umiejetnosci nie starczylo

      Gdyby PL jakims cudem pokonala Szwedow, to by grali teraz jak Czesi

      Cos tu nie gra z mentalnoscia Slowian Zachodnich
      • dodekanezowiec Re: Czechy - RPA 1-1, kolesia graja jak PL 18.06.26, 22:22
        wislok1 napisał:

        >
        > Cos tu nie gra z mentalnoscia Slowian Zachodnich

        Już lepsza niż południowych (wspomniane Vukovar, Srebrenica) ;)
        • wislok1 Re: Czechy - RPA 1-1, kolesia graja jak PL 19.06.26, 20:39
          Mi chodzilo o sport, nie o polityke
      • vogon.jeltz Re: Czechy - RPA 1-1, kolesia graja jak PL 18.06.26, 23:21
        > Cos tu nie gra z mentalnoscia Slowian Zachodnich

        U południowych też nie. Chorwacja - cień drużyny z poprzednich dwóch turniejów. Bośnia - właśnie dostała taki wpi#rdol,.że aż przykro było patrzeć. Po czerwonej kartce rozsypali się jak WTC.
        • dziewczynaengina Re: Czechy - RPA 1-1, kolesia graja jak PL 19.06.26, 09:09
          vogon.jeltz napisał:

          > U południowych też nie. Chorwacja - cień drużyny z poprzednich dwóch turniejów.
          > Bośnia - właśnie dostała taki wpi#rdol,.że aż przykro było patrzeć. Po czerwon
          > ej kartce rozsypali się jak WTC.
          Coś ci się pojebało, Bośniacy nie dostali czerwonej kartki, nie ten mecz.
          • dodekanezowiec Re: Czechy - RPA 1-1, kolesia graja jak PL 19.06.26, 09:12
            dziewczynaengina napisała:

            > vogon.jeltz napisał:
            >
            > > U południowych też nie. Chorwacja - cień drużyny z poprzednich dwóch turn
            > iejów.
            > > Bośnia - właśnie dostała taki wpi#rdol,.że aż przykro było patrzeć. Po c
            > zerwon
            > > ej kartce rozsypali się jak WTC.
            > Coś ci się pojebało, Bośniacy nie dostali czerwonej kartki, nie ten mecz.

            Jak nie?
            • dziewczynaengina Re: Czechy - RPA 1-1, kolesia graja jak PL 19.06.26, 09:36
              dodekanezowiec napisał:
              > > Coś ci się pojebało, Bośniacy nie dostali czerwonej kartki, nie ten mecz.
              >
              > Jak nie?
              Sorry, przespać musiałam. Mega culpa
              • vogon.jeltz Re: Czechy - RPA 1-1, kolesia graja jak PL 19.06.26, 14:27
                > Sorry, przespać musiałam. Mega culpa

                Nie dziwię się, że zasnęłaś. Do tego czerwa mecz był nudniejszy niż "Moda na sukces".
                • dziewczynaengina Re: Czechy - RPA 1-1, kolesia graja jak PL 19.06.26, 14:38
                  vogon.jeltz napisał:

                  > Nie dziwię się, że zasnęłaś. Do tego czerwa mecz był nudniejszy niż "Moda na sukces".
                  Teraz lepiej rozumiem, co tam się wydarzyło. Nie sama dobra zmiana ;) Młody przyszalał ładnie, ale jednak przeciwnicy osłabieni byli...
          • hukers Re: Czechy - RPA 1-1, kolesia graja jak PL 19.06.26, 09:20
            dziewczynaengina napisała:

            > vogon.jeltz napisał:
            >

            > > Bośnia - właśnie dostała taki wpi#rdol,.że aż przykro było patrzeć. Po c
            > zerwon
            > > ej kartce rozsypali się jak WTC.
            > Coś ci się pojebało, Bośniacy nie dostali czerwonej kartki, nie ten mecz.

            Ten, ten, ale jak ktoś oglądał do 73 minuty (0;0) i zasnął bo ch...a się działo, to mógł się potem zdziwić, że było 4:1 dla Helwetów. Czerwona kartka i dobra zmiana trenera Szwajcarii zrobiły swoje.
        • wislok1 Re: Czechy - RPA 1-1, kolesia graja jak PL 19.06.26, 20:43
          Chorwacja grala dobrze z angolami..

          Modric zawalil utrate 1 bramki, ale wyrownali bylo niezle...

          Potem przegrali..

          Ale to byl 1 mecz

          BiH faktycznie jest slaba, w sumie w ich reprezentacji graja sami Bosniacy-muzulmanie i Chorwaci, Serbowie z Bosni graja w reprezentacji Serbiii

          W dawnej Jugoslawii jest jedna zasada; wszyscy graja przeciwko Serbom...

          W tym takze Szwajcarzy z Kosowa, np. Xhaka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka